Nawigacja
POLECANE
ZNAJOMI
Ankieta
Czy jesteś zwolennikiem używania magazynków typu:

Real/Low/Mid-Cap
Real/Low/Mid-Cap
86% [149 głosów]

Hi-Cap
Hi-Cap
14% [24 głosy]

Ogółem głosów: 173
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 11.01.11

Archiwum ankiet
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 6:58
Zachód słońca: 17:17
Dzień trwa:
10 Godzin 19 minut
Jest krótszy od najdłuższego dnia o: 8:14
Archiwum News 2014:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2013:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2012:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2011:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2010:
Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Blog Gunfire - B4A1

Rewolucja czy gadżet? (B4A1 Bolt)

Piotr "Procent" Łopaciński - redaktor bloga www.blog.gunfire.pl

Tak moi drodzy, dzisiaj opis kolejnej M’ki. Ale tylko z zewnątrz wygląda ona zwyczajnie, po oddaniu pierwszego strzału już wiemy, ze nigdy wcześniej nie mieliśmy z niczym takim do czynienia – czujemy wyraźne „kopnięcie”. Po oddaniu serii strzałów na każdej twarzy pojawi się chociaż niewielki uśmiech. Można by się spodziewać, że po rozebraniu tej repliki poznamy tajemnice tego delikatnego odrzutu, jednak otwarcie gearboxa rodzi tylko kolejne pytania… Zapraszam do przeczytania o jednej z ciekawszych konstrukcji, jakie widział ostatnio rynek airsoftowy.

Bolt Airsoft to Taiwańska firma, o której zaczęło być głośno parę miesięcy temu, gdy zapowiedziała wypuszczenie repliki generującej odrzut niespotykany dotychczas w replikach elektrycznych. Podszedłem do tego właściwie bez większych emocji – już parę razy wcześniej różni producenci deklarowali, że ich nowe systemy EBB urwą nam jaja, ręce i wybiją barki. Finalnie okazywało się, że efekty są co najwyżej przeciętne, a jeśli już naprawdę dało się poczuć coś ponad średnia, to odbywało się to kosztem przekonstruowania sporej części układu, przez co mogliśmy zapomnieć o kompatybilności wielu części czy magazynków ze standardowymi systemami AEGów. Przykładem takiego podejścia jest np. Recoil Sock z Tokio Marui. Jak jest w przypadku Bolta? Domyślacie się pewnie, że inaczej, ale o tym zaraz.

Z zewnątrz…

Jak zwykle najpierw zaczniemy od tego co z zewnątrz. O pudle nie będę się rozpisywał – zapewnia poprawne zabezpieczenie i tylko tyle mnie interesuje. Jego estetyka, obrazki na nim itp. są mi totalnie obojętne. Sama replika, jak już wspominałem jest z Tawianu, co powinno gwarantować zadowalającą jakość wykonania. Jak dla mnie jest ona bardziej niż zadowalająca. Spasowanie elementów na poziomie markowych replik – żadnych luzów przede wszystkim miedzy dolnym i górnym body, co często się zdarza, nawet w drogich modelach.

Ponadto, co dla mnie jest plusem – replika nie jest koloru jednolicie czarnego, tylko prezentuje różne odcienie szarości; inny znajdziemy na body, inny na lufie, niemalowane są niektóre pierścienie. Ogólnie ciekawa mozaika. Jedynie malowanie takich elementów jak przeziernik czy nakrętki chwytu transportowego nie przypadły mi do gustu, gdyż ktoś chciał je chyba pomalować na kolor… stalowy, tzn. założenie miało być takie, by wyglądały jak niemalowane. Skomplikowane? Może na fotkach zrozumiecie w czym rzecz :) .

Detale zewnętrzne, w tym próba ukazania faktury body oraz prowadnicy kolby. Widoczne także malowanie elementów zespołu przeziernika:

Innym elementem, który świadczy o wysokiej jakości wykonania jest kolba i prowadnica – regulacja długości odbywa się bez wyraźnych luzów, kolba po prostu nie lata. Sama powierzchnia prowadnicy ma też bardzo przyjemną, gruboziarnistą fakturę. Na minus z zewnątrz zaliczam oznaczenia – po prostu mi się nie podobają, wołałbym wersje „no markings”, która też jest dostępna. Poza tym to najzwyczajniejsza replika M4A1.

Przejdźmy do kwestii technicznych. Replika posiada dwa właściwie niezależne (jeden może działać bez drugiego) systemy symulacji pracy broni palnej – jeden to dobrze znany, wizualny system, który porusza blaszką imitującą suwadło – efekt jak w każdej innej replice tego typu jest bardziej komiczny niż realistyczny, a do tego w Bolcie nie ma funkcjonalnego bolt catcha. Drugi system znajduje się w prowadnicy kolby i jest dość prosty – składa się ze sprężyny, masywnego bezwładnika oraz układu, który przenosi energię z tłoka na bezwładnik. Wszystko widać ładnie na zdjęciach. System ten opisuje na początku, gdyż dostarczany on jest poza repliką, w pudełku, jako zestaw do samodzielnego montażu. Instrukcją montażu jest pojedynczą kartą A4 z wydrukowanym zdjęciem rozłożonego układu, więc nie można tego nazwać instrukcją w stylu amerykańskim, a raczej dopasowywaniem elementów do schematu – nie jest to na szczęście zbyt skomplikowane :) .

…i wewnątrz

Tak więc, gdy już wszystko zmontowaliśmy… to możemy to teraz rozmontować, by zobaczyć co jest w środku :) .

Rozkładanie B4A1 z grubsza przebiega jak w każdej innej elektrycznej M’ce. Po zsunięciu upper receivera naszym oczom ukazuje się pierwsza różnica w stosunku co do standardowego GB, czyli układ odpowiedzialny za ruch blaszki (imitacja suwadła). Jak już mówiłem, nie jest on w żaden sposób sprzężony z systemem w prowadnicy kolby.

Następnie możemy odkręcić pokrywę silnika, która należy do kategorii anti-heat, czyli posiada otwory w celu lepszego odprowadzania ciepła z silnika. Jestem serdecznym przeciwnikiem tego typu konstrukcji, gdyż uważam, że ułatwiają one dostawanie się zanieczyszczeń do silnika, czy zwiększają ryzyko zalania go. Jednakże, po raz pierwszy widziałem by w zestawie dołączana była nakładka na pokrywę silnika, która zasłania otwory – doskonały pomysł.

Kolejną różnicą w stosunku co do normalnego AEGa jest odkręcanie kolby. Nie ma tam klasycznej, długiej śruby, która łączy prowadnice bezpośrednio z gearboxem, gdyż na jej miejscu jest metalowa rurka przekazująca energię z tłoka na element odpowiedzialny za symulacje odrzutu. Zamiast tego prowadnica jest wkręcana bezpośrednio w wystający z korpusu gwint, podobnie jak w palnej wersji oraz tak, jak w swoich niektórych AEGach robi to G&G, z tym ze w tamtym przypadku prowadnica kolby jest wkręcana bezpośrednio w korpus.

Po wyciągnięciu i rozłożeniu GB dochodzę do wniosku, że gdyby zrezygnować z systemu poruszającym blaszką – imitacją suwadła, to można w B4A1 zupełnie normalny gearbox z normalnymi częściami w środku. Poza szkieletem GB bowiem, drugim elementem niestandardowym jest tłok z wycięciem w górnej części. Nie zapowiada się jednak, by tłok wymagała wymiany – wszystkie zęby są metalowe.

Jak pisałem na początku, otwarcie szkieletu dostarcza nam nowych pytań i zagadek – takowe się nasuwają, gdy przyjrzymy się dokładnie zębatkom. Okazuje się bowiem, iż znajdziemy na nich 3 literki – L,C i T. Jak się tam znalazły? Hipotez możemy stawiać wiele – albo firma Bolt zakupiła podzespoły od LCT, by montować je w swoich AEGach, albo np. LCT i Bolt to firmy silnie związane, albo Bolt to nowa marka LCT. Możliwości jest wiele, ale jedno jest pewne – jakiekolwiek koneksje z producentem świetnej jakości replik AK mogą wyjść jedynie na dobre, tak więc te 3 literki na zębatkach podnoszą wiarygodność produktu, jako wyrobu wysokiej jakości.

Reszta elementów GB na bdb poziomie – głowica cylindra metalowa, głowica tłoka także. Dysza uszczelniona, sprężyna M120 o nieregularnym skoku.

Let’s play

Gdy już wiemy jak to wygląda od środka, to wypada powiedzieć parę słów o tym jak działa. Praca układu w prowadnicy kolby jest wyraźnie wyczuwalna podczas strzelania w formie miłego kopnięcia. Przy strzelaniu serią celownik wyraźnie lata nam w okolicach celu, przy precyzyjnym strzelaniu trzeba przyjąć odpowiednią postawę.  Odrzut i podrzut jest słabszy niż w replikach GBB – jeszcze sporo mu do nich brakuje. Nie ma natomiast porównania ze wszelkimi systemami EBB – ten z Bolta jest od nich silniejszy.

Pomimo dodatkowego obciążenia ROF na baterii Li-po 11.1v był zdecydowanie zadowalający, ale oczywiście trzeba się liczyć z tym, że pobór prądu w przypadku B4A1 będzie dużo większy niż w przypadku zwykłego AEGa – coś za coś. W najbliższym czasie postaram się nakręcić film porównujący gazowe M4A1 zasilane CO2 z Boltem – oczywiście w kwestii mocy odrzutu.

Rewolucja czy gadżet?

Odpowiadając na pytanie zawarte w tytule – ciężko to nazwać rewolucją, bo właściwie w stosunku do standardowego AEGa zmieniono niewiele. Ale właśnie to jest największą zaletą Bolta, gdyż zachowując praktycznie pełna wymienność części i standardowe magazynki do M’ek dodano układ, który w znaczny sposób zwiększa zabawę. Jest to do tego system na tyle prosty w swej budowie, że nie powinien być zbyt awaryjny. Wszystko to opakowano w body naprawdę wysokiej jakości. Chociaż GB wydaje się mieć naprawdę dobry potencjał do up-grade’u, to ekstremalne tuningi tej repliki jak dla mnie nie mają większego sensu, gdyż jest ona już obciążana pracą układu w prowadnicy kolby. Gdyby jednak ktoś chciał takowy przeprowadzić – demontaż systemu symulującego odrzut to chwila roboty. Jest to więc dobrze wykonana i uniwersalna replika. Obecnie występuje tylko jeden model – bez przedniego modułu szyn montażowych, które jednak dzisiaj są właściwie standardem, ale mam nadzieje, że linia B4A1 będzie rozwijana, bo to zdecydowanie konstrukcja z potencjałem.

Źródło:


Komentarze
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
#1 | Sebi dnia March 03 2012 15:51:39
Skośnookie mędy skopiowały mój patent na blow backa, a numer z obciążnikiem w prowadnicy kolby też od dawna mam już rozrysowany i zaplanowany tylko skąd oni mi to wytargali. chyba muszę się upomnieć o prawa autorskie Złość
#2 | Mario75 dnia March 03 2012 16:47:47
A mogliśmy opatentować na Taiwanie, Chinach i Japonii. Tylko czy oni się tam prawami autorskimi przejmują Wyśmiewacz Może w kraju kwitnącej wiśni jedynie Killer
#3 | chenjinyan dnia July 03 2018 05:14:19
2018.7.3chenlixiangair max
rolex watches
wedding dresses
air jordan
nike store
soccer jerseys
bottega veneta
vanessa bruno
michael kors
replica watches
mulberry outlet
coach outlet
nike mercurial
guess
oakley
ferragamo
nike mercurial
true religion jeans
adidas outlet
ralph lauren
lululemon outlet
nike roshe run
nike free
montre
nike huarache
pandora jewelry
longchamp
nike air force
nike air max
nike outlet
new balance
adidas trainers
wedding dresses
oakley vault
longchamp
ray ban
nike free run
beats headphones
beats dre
nike air max
lacoste shoes
asics
pandora charms
versace handbags
kobe 9
instyler ionic styler
nike free
ray ban sunglasses
fendi
reebok
nike
reebok
montre pas cher
nike air force
tommy hilfiger
jordans
montre homme
oakley vault
jordans
adidas outlet
ralph lauren outlet
jordan retro
pandora
dansko
omega watches
tod shoes
ray ban sunglasses
michael kors outlet
beats headphones
yves saint laurent
tiffany co
bcbg
prada outlet
jordan
nike store
dolce & gabbana
hogan
kenzo clothing
roty burch outlet
france world cup jersey
nike air max
ray ban
vans shoes
miu miu shoes
pandora jewelry
nike blazer
polo ralph lauren
air max
jordan shoes
air max 2017
ferragamo
converse
true religion outlet
converse
louboutin
new balance trainer
nike clothing
nike air max 2018
nike free
hogan
stuart weitzman
belgium world cup jerseys
gucci bag
nike air max
new balance
parajumpers
louboutin
michael kors outlet
pandora
roshe run
converse chuck taylor
longchamp handbags
burberry
nike roshe run
jordan shoes
barbour
rolex
new balance
nike kyrie 2
polo ralph lauren
[url=http://www.poLolacostepaschere.fr]polo lacoste[/url]
fendi
adidas superstar
hermes outlet
converse
hollister outlet
roshe run
nike store
abercrombie
vans
nike air
lebron james shoes
michael kors outlet
england world cup jersey
adidas soccer cleats
michael kors borse
nike free
jordan shoes
ray ban
converse
fitflops
hermes
burberry outlet
ray ban
kevin durant shoes
nike air max
michael kors outlet
nike shoes
coach outlet online
puma shoes
jordan 3s
nike air max
fitflop
burberry outlet
adidas slides
ralph lauren outlet
mizuno wave
air max 90
new balance shoes
brazil world cup jersey
lululemon outlet
roshe run
kate spade
balenciaga shoes
clarks shoes
ed hardy
ralph lauren
oakley sunglasses
adidas outlet
oakley sunglasses
cheap toms
adidas flip-flops
swarovski
bcbg max
nike air max
mac cosmetics
adidas
nike shoes
true religion jeans
air max 2017
michael kors
michael kors outlet
jerseys
birkin bag
adidas outlet store
cheap nfl jerseys
nike free run
ray ban
karen millen uk
louboutin
argentina world cup jersey
michael kors outlet online
air jordan
timberland boots
michael kors outlet online
oakley sunglasses
flip flops
asics gel
adidas clothing
ralph lauren
air max 97
insanity
rolex watches
pandora
montblanc
jordan 4s
kobe 10
true religion jeans
coach outlet
michael kors
marc jacobs
swarovski crystal
michael kors canada
baseball bats
jordan
nike free
mont blanc
toms outlet
iphone cases
sac longchamp
jimmy choo
jordan 1s
oakley sunglasses
sac guess
adidas zx
reebok
germany world cup jersey
rolex
timberland
jordans
wedding dresses
coach purse
jordan 11s
roty burch outlet
longchamp
nike vapor max
air max
nike air max
christian louboutin
links of london
boy london clothing
skechers shoes
kate spade outlet
marc jacobs handbags
jordan 12s
soccer shoes
basketball shoes
roshe run
louboutin pas cher
spain world cup jersey
ralph lauren uk
mulberry
chrome hearts
michael kors factory outlet
dansko shoes
timberland
swarovski
burberry handbags
hogan shoes
asics
mac makeup
louboutin
longchamp bags
true religion
vans shoes
mizuno
tommy hilfiger
mac makeup
stuart weitzman
burberry outlet
jordan
oakley sunglasses
air max 95
furla handbags
gucci belt
nike air
supra
ghd
michael kors outlet
gucci outlet
nike tn
cheap nfl jerseys
valentino
nike outlet
asics
lebron shoes
air max
iphone x case
nike air max 95
cartier love bracelet
nike blazer pas cher
replica watches
mizuno running shoes
salomon shoes
new balance
dolce gabbana
giuseppe zanotti
guess
jordan 6s
yeezy shoes
abercrombie
sac michael kors
jordan 5s
ray ban sunglasses
manolo blahnik
nike roshe run
jordans
jordan xx9
nike outlet
sac burberry
bottega veneta
oakley sunglasses cheap
prada outlet
herve leger
lebron 11
vibram fivefingers
goyard handbags
adidas outlet
oakley
marc jacobs
louboutin
polo ralph lauren
nike pas cher
converse shoes
air max
nike blazer
kate spade outlet
adidas uk
true religion outlet
adidas outlet
wedding dresses
swarovski
portugal world cup jersey
mac cosmetics
tory burch outlet
nike air force
adidas running shoes
ray ban outlet
longchamp
tommy hilfiger
nike air max
nike air max
vans
supra
nike air max plus
prada
thomas sabo
jordan
chloe handbags
nike air
celine
salvatore ferragamo
michael kors
softball bats
michael kors
fitflops outlet
ray ban sunglasses
louboutin
red bottoms
oakley
2018.7.3chenlixiang
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Kalendarz
<< Październik 2021 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Reklama
Naszywki.pl

Statystyki reklamowe
Tagi©
Oddał rękę Tajna broń KP SGO Gdańsk Piltot LIGI ASG Act od Valor Elektryczny Blow Back Arctic Combat Podcast ASG Mndur Gorka E SPOS Radio ASG Niemcy zamykają
Wszystkie Tagi
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Tag news

Sprzęt karabin Patenty paracord Relacje Strzelanie Medyk Snajper Mapa i kompas Recenzje Zapowiedzi Survival Bytowanie Taktyka Imprezy Znaki niewerbalne RTO Radio Testy sprzętu Kleszcze komary Pozornie trywialne Point Blank Filmy Ciekawostki Promocje Teamy Społeczność CQB KP SGO Combat Alert M65 Maskowanie Pirotechnika LIGA ASG Radio ASG Fatah Komiks Artykuły by Sebi Testy by Straszydło Blady Kącik Filmowy Teksty Pitera FIA Szkoła Partyzanantów

Przetłumacz stronę

Szybki tłumacz
Ostatnie Komentarze
News
[url=https://paccapita...
[url=https://victorias...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://www.theco...
[url=https://brandinge...
Artykuły
Świetne... :D a końców...
Foto
[url=http://www.hitche...
Wybrane Strony
[url=https://www.piico...
Od 20110217 Odwiedziny gości:
Dziś:7,469
Wczoraj:31,398
W tym tygodniu:99,999
W tym miesiącu:652,044
W tym roku:9,229,049
Wszystkich:65,946,549
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Engami
05-04-2021 14:22
Z on zadanie zakr?tu ilo?ci mocnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? zawiadomienia autonomicznej cechy lokalu, kto sced

Engami
05-04-2021 12:40
Z jego osoba Myślija prze?omu liczby spokojnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo baza ogloszen oddzielnej cechy lokalu, k

Engami
14-01-2021 22:25
Z on zadanie zwrotu sumy równowarto?ciowej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe anonse osobnej cechy lokal

Engami
14-01-2021 20:59
Z on funkcja zakr?tu liczbie p?ynnej udost?pnionej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci czy te? oferty pracy krakow nowa huta odmiennej ce

Engami
13-01-2021 16:20
Z jego osoba zadanie skr?tu ilo?ci równowarto?ciowej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? posiad?o?ci b?d? serwis ogloszeniowy odmiennej

Engami
13-01-2021 00:42
Z jego osoba obowi?zek zakr?tu liczbie g?adkiej udzielonej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? oferty samoistnej cesze lokalu, j

Engami
12-01-2021 23:21
Z jego osoba funkcja skr?tu sumie prostej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? posiad?o?ci b?d? oferty pracy krakow nowa huta osobnej cec

Engami
12-01-2021 21:15
Z jego osoba Myślija zwrotu liczbie p?ynnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cechy lokalu, j

Engami
12-01-2021 19:54
Z on zadanie zakr?tu sumie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo olx ogloszenia praca wroclaw autonomicz

Engami
11-01-2021 23:14
Z on Myślija prze?omu sumie ?agodnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci albo praca rzeszow oferty rzeszowiak samodzielnej w?

Engami
11-01-2021 21:55
Z on Myślija skr?tu wielko?ci spokojnej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo [url=http://portal
owo.nysa.pl]najnow
sze oferty pracy warszawa i okolice kierowca c e[/u

Engami
07-01-2021 23:38
Z on obowi?zek skr?tu liczbie regularnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? posiad?o?ci wzgl?dnie [url=http://web.sp
ecjalistyczneoserw
isy.pl]express bydgoski praca ogloszen

Engami
07-01-2021 22:11
Z on zadanie zwrotu sumy lekkiej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? nieruchomo?ci lub sprzeda samoistnej cechy lokalu, kto prze

Engami
06-01-2021 15:40
Z on obowi?zek prze?omu wielko?ci spokojnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe wiadomosci oddz

Engami
06-01-2021 14:11
Z on funkcja skr?tu sumie p?ynnej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie oferty pracy warszawa bia Loleka olx autono

Engami
05-01-2021 16:54
Z on funkcja prze?omu liczby lekkiej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie baza lokalna samodzielnej w?as

Engami
05-01-2021 15:32
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy pewnej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie oferty pracy money lubliniec sam

Engami
28-12-2020 11:51
Z jego osoba zadanie zakr?tu liczbie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? [url=http://ogloos
zeniowo.pl]oferty pracy krakow nowa huta olx

Engami
28-12-2020 10:34
Z jego osoba Myślija prze?omu wielko?ci p?ynnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo ogloszeniowo oddzielnej cechy lokalu, kt

Engami
12-12-2020 12:17
Z jego osoba zadanie zwrotu wielko?ci p?ynnej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci czy te? ogloszenia praca plock plocman samo

Engami
12-12-2020 10:58
Z jego osoba funkcja prze?omu ilo?ci prostej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? internetowe anonse samoistnej cec

Engami
09-12-2020 12:52
Z on funkcja prze?omu wielko?ci ?agodnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci b?d? lokalne oferty odr?bnej cechy lokalu, kto p

Engami
09-12-2020 11:23
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy mocnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca lubliniec oferty samoistnej w?a

Engami
04-12-2020 15:03
Z on zadanie skr?tu sumy ?agodnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca plock bezplatne ogloszenia samoistnej w?asno?c

Engami
04-12-2020 13:39
Z jego osoba Myślija prze?omu kwoty równowarto?ciowej u?yczonej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cesz

Niezbędnik - Essentials :
Wspomnienia: