Nawigacja
POLECANE
ZNAJOMI
Ankieta
Czy jesteś zwolennikiem używania magazynków typu:

Real/Low/Mid-Cap
Real/Low/Mid-Cap
86% [149 głosów]

Hi-Cap
Hi-Cap
14% [24 głosy]

Ogółem głosów: 173
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 11.01.11

Archiwum ankiet
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 6:53
Zachód słońca: 17:24
Dzień trwa:
10 Godzin 30 minut
Jest krótszy od najdłuższego dnia o: 8:03
Archiwum News 2014:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2013:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2012:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2011:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2010:
Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Sekcja Operacji Wodnych Specjalnej Grupy Operacyjnej
SOW SGO – Sekcja Operacji Wodnych Specjalnej Grupy Operacyjnej
 
  Ramirez założyciel Specjalnych Grup Operacyjnych, dowódca SGO Gdańsk www.sgogdansk.pl - specjalizacja czarna taktyka i symulacje PolSim.

Obrazek
 
 
Z dniem 1 czerwca 2012 r. została utworzona Sekcja Operacji Wodnych wchodząca w skład Specjalnych Grup Operacyjnych – zarządzana przez Zespół Realizacyjny Alfa SGO Gdańsk. Czynnikiem inicjującym utworzenie sekcji wodnej była potrzeba oraz przede wszystkim chęć poszerzenia zakresu działań SGO głównie z zakresu technik nurkowania i operacji podwodnych. Z uwagi na łatwy dostęp do wód morskich, zalewów, jezior, rzek i wszelkiego rodzaju zbiorników wodnych, możliwości operacyjne i wybór miejsc do treningów jest bardzo szeroki.
Działania sekcji będą opierały się głównie na zadaniach tak jak nazwa wskazuje wodnych oraz wodno – lądowych: operacji rozpoznania i dywersji przy wykorzystaniu zespołu bojowego nurków, nauki pracy w zespole, nawigacji oraz podwodnej komunikacji przy użyciu określonych znaków.

Obrazek

Do zadań SWO SGO w przyszłości będzie również wchodzić wykonywanie zadań przy użyciu wodnych środków transportu – wszelkiego rodzaju łodzi, pontonów oraz przede wszystkim łodzi szybkiego reagowania typu RIB. Sekcja będzie skupiała się również na działaniach antyterrorystycznych na środkach morskiego transportu komercyjnego jak i przemysłowego. SOW będzie również skupiać się na działaniach ratowniczych tych podwodnych jak i na suchym lądzie.
SOW ma być sekcją wielozadaniową skupiającą się na zadaniach wodnych. Sekcja ma być również zespołem szybkiego reagowania w sytuacjach związanych z zagrożeniami wodnymi, wodno – lądowymi w ilości dwóch zespołów realizacyjnych.

Obrazek

Najważniejsze dla działania sekcji jest BEZPIECZEŃSTWO OPERATORÓW

Wymogi stawiana osobom chcącym wchodzić w skład SOW:
• Pół roku jako pełnoprawny operator SGO. Operacje wodno-lądowe będą wymagały tak samo doskonałego wyszkolenia z zakresu taktyki niebieskiej jak i CQB (z uwagi na działania w małych pomieszczeniach okrętowych). Dopiero osoba posiadające odpowiednie przeszkolenie i pewność siebie w działaniach w bliskim kontakcie będzie mogła zająć się podnoszeniem swoich umiejętności z działań wodnych.
• Certyfikowany kurs OWD. Kurs Open Water Diver jest kursem podstawowym, wprowadzającym do tematyki nurkowania co za tym idzie – NIE MA MOŻLIWOŚCI aby osoba chcąca wchodzić w skład SOW nie posiadała takiego kursu. Dla ułatwienia i ujednolicenia procesu szkoleniowego sekcja nawiązała już współpracę z odpowiednim podmiotem.
• Dobra kondycja, wytrzymałość fizyczna, umiejętność dobrego pływania. Działania podwodne/dywersyjne charakteryzują się często wysoką czasochłonnością równoznaczną dla ekspozycji ciała ludzkiego na niesprzyjające czynniki zewnętrzne takie jak chłód, wilgoć. Charakterystyka wodna zmusza do posiadania wysokich umiejętności pływackich. Konieczność przemieszczania się z sprzętem do nurkowania oraz sprzętem bojowym co daje min. 20 kg samego osprzętu. Umiejętność wspinania się po linach, drabinkach SPELEO aby dostać się na pokład obiektu docelowego. Konieczność skoków do wody z dużej wysokości. Często do pokonania są długie dystanse wodne oraz lądowe a następnie konieczność wykonania określonego zadania bojowego i powrót do punktu ewakuacji. Bez odpowiedniego przygotowania fizycznego i umiejętności żadna z powyższych czynności nie będzie możliwa do zrealizowania.
• Dojrzałość i odporność psychiczna. Działania podwodne często łączą się z działaniami nocnymi. Brak możliwości kontaktu werbalnego, ciemność oraz fakt znajdowania się głęboko pod powierzchnią wody może różnie wpływać na psychikę ludzką. Jedna osoba nie umiejąca się zachować i nie działająca zgodnie z ustalonymi schematami naraża życie całego zespołu. Osoba działająca pod wodą musi być osobą dojrzałą i odpowiedzialną.
• Umiejętność pracy w zespole. Charakterystyka działania podwodnego skupia się na działania w zespole. Nie ma możliwości schodzenia pod wodę samemu ponieważ jest to zbyt ryzykowne. Zawsze działa się z kimś. Z kimś na kim trzeba polegać i zaufać mu aby w sytuacji niebezpiecznej umiał zachować spokój i odpowiednio zareagować. Zgranie zespołu podwodnego jest szczególnie trudne z uwagi na komunikację za pomocą odpowiednich gestów które powinny być od razu zrozumiałe i przyjęte do wiadomości. Niezmiernie ważne zatem jest zgranie i „wyczucie” się osób działających w zespołach bojowych SOW oraz wzajemne zaufanie.
• Wysoka dyspozycyjność. Treningi SOW odbywają się często. Są to głównie treningi kondycyjne jak i siłowe. Przynajmniej raz w tygodniu odbywają się spotkania na basenie oraz zajęcia z instruktorami pływackimi. Wysoki nacisk kładziony jest na obecność na treningach CQB. Osoba chcąca działać w sekcji wodnej musi przejawiać zapał do treningów, oraz odpowiednią postawę która będzie wzorem dla innych operatorów innych sekcji. Poza ogólnymi treningami SGO odbywają się treningi stricte pod działalność SOW. Daje to liczbę nawet 10 spotkań w miesiącu. Skupiamy się na maksymie „Fight as You Train, Train as You Fight”.

Obrazek

Jak każda z osób śledzących poczynania SGO wie, że tej grupie najbardziej zależy na samodoskonaleniu oraz szerzeniu wartości i dzieleniu się zakresem informacji, jakim wolno się jej dzielić. Materiały szkoleniowe SGO będą również zawierać materiały związane z taktyką niebieską. Cały plan prezentacji oraz materiałów szkoleniowych będzie przedstawiany w sposób stopniowy. Od kompletnych podstaw do rzeczy bardziej zaawansowanych. Nie zabraknie profesjonalnej oprawy graficznej, fotograficznej oraz materiałów filmowych z działań podwodnych rewelacyjnego trójmiejskiego fotografa Łukasza Grzella z Tabodesing. Łukasz będzie wchodził w skład zespołów SOW co za tym idzie, wymagania przed nim stawiane nie będą odstawać od wymagań stawianych innym osobom. Przygotowania do certyfikacji osób chcących wchodzić w skład teamu SOW już trwają od jakiegoś czasu i na pierwsze efekty pracy nie będzie trzeba długo czekać. Temat będzie na pewno ciekawostką z uwagi na utrudnioną dostępność lub nawet całkowity brak materiałów związanych z militarnymi działaniami wodnymi.
W MilTacu powstanie specjalny dział dedykowany właśnie działaniom z zakresu taktyki niebieskiej.

Obrazek

SOW SGO z Gdańska nie jest pierwszą między-zespołową sekcją działająca w ramach SGO:
- SGO BOST zarządzą sekcją spadochronową działającą w Bielsku
- SGO WOT zarządzą sekcją Krav Maga w Goleniowie.

Do tego obligatoryjnie w każdej grupie SGO działają sekcje strzeleckie i taktyczne.

 

Komentarze
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Kalendarz
<< Październik 2021 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Reklama
Naszywki.pl

Statystyki reklamowe
Tagi©
MG 42 by MG Schutze Taktyka zielona Nowe pistolety WP KP SGO Gdańsk Piltot LIGI ASG Act od Valor Niemcy zamykają Alice Custom Tajna broń Homemade Libia Żołnierz Specnazu
Wszystkie Tagi
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Tag news

Sprzęt karabin Patenty paracord Relacje Strzelanie Medyk Snajper Mapa i kompas Recenzje Zapowiedzi Survival Bytowanie Taktyka Imprezy Znaki niewerbalne RTO Radio Testy sprzętu Kleszcze komary Pozornie trywialne Point Blank Filmy Ciekawostki Promocje Teamy Społeczność CQB KP SGO Combat Alert M65 Maskowanie Pirotechnika LIGA ASG Radio ASG Fatah Komiks Artykuły by Sebi Testy by Straszydło Blady Kącik Filmowy Teksty Pitera FIA Szkoła Partyzanantów

Przetłumacz stronę

Szybki tłumacz
Ostatnie Komentarze
News
[url=https://paccapita...
[url=https://victorias...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://www.theco...
[url=https://brandinge...
Artykuły
Świetne... :D a końców...
Foto
[url=http://www.hitche...
Wybrane Strony
[url=https://www.piico...
Od 20110217 Odwiedziny gości:
Dziś:13,534
Wczoraj:38,010
W tym tygodniu:13,534
W tym miesiącu:565,579
W tym roku:9,142,584
Wszystkich:65,860,084
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Engami
05-04-2021 14:22
Z on zadanie zakr?tu ilo?ci mocnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? zawiadomienia autonomicznej cechy lokalu, kto sced

Engami
05-04-2021 12:40
Z jego osoba Myślija prze?omu liczby spokojnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo baza ogloszen oddzielnej cechy lokalu, k

Engami
14-01-2021 22:25
Z on zadanie zwrotu sumy równowarto?ciowej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe anonse osobnej cechy lokal

Engami
14-01-2021 20:59
Z on funkcja zakr?tu liczbie p?ynnej udost?pnionej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci czy te? oferty pracy krakow nowa huta odmiennej ce

Engami
13-01-2021 16:20
Z jego osoba zadanie skr?tu ilo?ci równowarto?ciowej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? posiad?o?ci b?d? serwis ogloszeniowy odmiennej

Engami
13-01-2021 00:42
Z jego osoba obowi?zek zakr?tu liczbie g?adkiej udzielonej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? oferty samoistnej cesze lokalu, j

Engami
12-01-2021 23:21
Z jego osoba funkcja skr?tu sumie prostej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? posiad?o?ci b?d? oferty pracy krakow nowa huta osobnej cec

Engami
12-01-2021 21:15
Z jego osoba Myślija zwrotu liczbie p?ynnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cechy lokalu, j

Engami
12-01-2021 19:54
Z on zadanie zakr?tu sumie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo olx ogloszenia praca wroclaw autonomicz

Engami
11-01-2021 23:14
Z on Myślija prze?omu sumie ?agodnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci albo praca rzeszow oferty rzeszowiak samodzielnej w?

Engami
11-01-2021 21:55
Z on Myślija skr?tu wielko?ci spokojnej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo [url=http://portal
owo.nysa.pl]najnow
sze oferty pracy warszawa i okolice kierowca c e[/u

Engami
07-01-2021 23:38
Z on obowi?zek skr?tu liczbie regularnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? posiad?o?ci wzgl?dnie [url=http://web.sp
ecjalistyczneoserw
isy.pl]express bydgoski praca ogloszen

Engami
07-01-2021 22:11
Z on zadanie zwrotu sumy lekkiej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? nieruchomo?ci lub sprzeda samoistnej cechy lokalu, kto prze

Engami
06-01-2021 15:40
Z on obowi?zek prze?omu wielko?ci spokojnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe wiadomosci oddz

Engami
06-01-2021 14:11
Z on funkcja skr?tu sumie p?ynnej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie oferty pracy warszawa bia Loleka olx autono

Engami
05-01-2021 16:54
Z on funkcja prze?omu liczby lekkiej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie baza lokalna samodzielnej w?as

Engami
05-01-2021 15:32
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy pewnej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie oferty pracy money lubliniec sam

Engami
28-12-2020 11:51
Z jego osoba zadanie zakr?tu liczbie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? [url=http://ogloos
zeniowo.pl]oferty pracy krakow nowa huta olx

Engami
28-12-2020 10:34
Z jego osoba Myślija prze?omu wielko?ci p?ynnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo ogloszeniowo oddzielnej cechy lokalu, kt

Engami
12-12-2020 12:17
Z jego osoba zadanie zwrotu wielko?ci p?ynnej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci czy te? ogloszenia praca plock plocman samo

Engami
12-12-2020 10:58
Z jego osoba funkcja prze?omu ilo?ci prostej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? internetowe anonse samoistnej cec

Engami
09-12-2020 12:52
Z on funkcja prze?omu wielko?ci ?agodnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci b?d? lokalne oferty odr?bnej cechy lokalu, kto p

Engami
09-12-2020 11:23
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy mocnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca lubliniec oferty samoistnej w?a

Engami
04-12-2020 15:03
Z on zadanie skr?tu sumy ?agodnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca plock bezplatne ogloszenia samoistnej w?asno?c

Engami
04-12-2020 13:39
Z jego osoba Myślija prze?omu kwoty równowarto?ciowej u?yczonej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cesz

Niezbędnik - Essentials :
Wspomnienia: