Nawigacja
POLECANE
ZNAJOMI
Ankieta
Czy jesteś zwolennikiem używania magazynków typu:

Real/Low/Mid-Cap
Real/Low/Mid-Cap
86% [149 głosów]

Hi-Cap
Hi-Cap
14% [24 głosy]

Ogółem głosów: 173
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 11.01.11

Archiwum ankiet
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 7:13
Zachód słońca: 15:57
Dzień trwa:
8 Godzin 43 minut
Jest krótszy od najdłuższego dnia o: 9:50
Archiwum News 2014:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2013:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2012:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2011:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2010:
Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Sposób na terminatora
Sposób na terminatora
Piotr "Procent" Łopaciński

Oszustwa w airsofcie się zdarzają i zdarzać będą. Od pewnego czasu można nawet obserwować nasilenie tego zjawiska, na niektórych imprezach. Osoby, które nie przyznają się świadomie do trafień zwane są powszechnie terminatorami.
Jak sobie z takimi radzić? Eliminować z zabawy, rnawracaćr1;, czy wymuszać na nich posłuszeństwo? Sposobów jest co najmniej parę.
Niektóre brutalne, inne sprytne, jeszcze inne zwykłe, normalne, ludzkie.Najprostszą i najbardziej spontaniczną metodą, jest doraźne leczenie każdego przypadku, czyli ( o ile to możliwe), długa i nieprzerwana seria we wrażliwe rejony ciała, najlepiej w twarz. Ktoś może powiedzieć, iż przyjęło się w twarz nie strzelać. Ależ oczywiście, jednakże jak ktoś nie przestrzega zasad, to ja wobec niego też nie mam specjalnych oporów i sentymentów, by pewne zasady pomijać. Działanie takie w dużym stopniu zwiększa prawdopodobieństwo przyznania się do otrzymanej kulki (kulek w tym przypadku).
Często nie jest to artykułowane przez zwyczajowe rdostałemr1;, ale przez jęk bólu. Im głośniejszy, tym lepsi z nas nauczyciele, a nasza lekcja ma wyższą wartość.
W dodatku tak brutalna nauka często doprowadza oszusta do decyzji o zmianie zachowania. Uwaga jest jedna. Stosować to należy jedynie przy osobach, które często i gęsto się nie przyznają, mają z tym stały problem, które powszechnie są znane w środowisku i nieobca jest im łatka terminatora. C
zęsto stosowana technika, gdy osoby takiej nie da się ze środowiska usunąć, a inne sposoby nie działają.Jako, że lepiej zapobiegać, niż leczyć, to wymyślono swego czasu pseudo-prewencyjną technikę walki z terminatorami, wykorzystywaną najczęściej na dużych imprezach.
W czym rzecz? Organizator podaje do wiadomości, iż na terenie rozgrywki będą działać niezależni i obiektywni sędziowie. Ich zadaniem jednakże jest nie tylko oceniać i osądzać, ale też działać.
Wyglądają oni jak zwykli uczestnicy i biorą udział w normalnej rozgrywce, natomiast od czasu do czasu posyłają kulkę komuś z własnej drużyny (najczęściej). Odległość i miejsce trafienia z założenia ma wykluczać możliwość tego, że uczestnik nie czuje kulki.
Dodatkowo takie testy przeprowadza się najczęściej pod ogniem, lub w innej sytuacji, gdzie wielce prawdopodobne jest otrzymanie kulki od przeciwnika. Jeśli dana osoba do trafienia się nie przyzna, sędzia wchodzi do akcji i zaprasza dana osobę do zejścia na respa.
Gdy sytuacja taka powtórzy się z 2-3 razy, zwykle oznacza to wyrzucenie z imprezy, z odpowiednia adnotacją. Jeśli natomiast po postrzale przez sędziego dana osoba przyzna się do trafienia, sędzia z miejsca przywraca ja do rozgrywki informując, iż był to postrzał rtestowyr1;. Jednakże nie zawsze trzeba budowania takiego aparatu kontroli, czasami wystarczy jedynie ograniczyć się do formy spekulacyjnej, tzn. podać do wiadomości, że sędziowie na polu są, chociaż tak naprawdę może ich nie być. Samo potencjalne ryzyko działa na terminatora odstraszająco.Innym, najprostszym w formie, jednakże chyba najtrudniejszym w skutecznym i efektywnym wykonaniu jest zwykła rozmowa. Jeśli dana osoba jest powszechnie uważana za terminatora, to można z nią o tym porozmawiać.
Styl rozmowy będzie zależeć od tego, czy jesteśmy z teamu terminatora, czy jesteśmy jego kolegą, czy może jesteśmy organizatorem. Jako, że oszustowi do oszustwa przyznać się trudno, to bardzo prawdopodobne, że zaprzeczy lub wręcz oburzy się na nasz zarzut (odbierze to jako zarzut oczywiście) o terminatorstwo.
Nie należy zwracać na to uwagi i wytłumaczyć do końca. Nawet jak oficjalnie się na to oburzy, to zapewne da mu to w jakiś sposób do myślenia i może zmieni swe zachowanie. Można się też umówić z grupą osób, by każda z osobna z nim taka rozmowę przeprowadziła.
Oczywiście tak, by dany terminator nie domyślił się, iż to jakaś rzorganizowana akcjar1;. Takie nękanie tym drażliwym tematem najzwyczajniej w świecie zmęczy naszego oszusta i dla świętego spokoju będzie on chciał zmienić dany stan rzeczy.

Innym sposobem, dość nieprzyjemnym, jest stworzenie w danym środowisku publicznie dostępnego spisu/listy/galerii lokalnych terminatorów.
To chyba jeden z najdonioślejszych sposobów zhańbienia czyjegoś imienia, niesłychanie wstydliwy i niemiły, ale skutki jego zastosowania mogą być zaskakująco dobre. Metoda jest mało popularna ze względu na jedną niedogodność. Ciężko jest, o obiektywny system, który kwalifikowałby dane osoby do takiej galerii.
Bo wiele osób oczywiście negowałoby zasadność swej bytności w tak niechlubnym gronie, a zapewne każda taka osoba znajdowałaby też grono obrońców. Łatwo byłoby też kogoś zdyskredytować, chociażby samym niesłusznym postulatem dodania do takiego spisu.
Nie mówiąc już o tym, że można by zebrać grupę osób, by niesłusznie oskarżyć kogoś o terminatorstwo. Dlatego stworzenie takiej listy, która byłaby realna i reprezentatywna to nie lada wyzwanie gdyż ciężko tutaj posługiwać się obiektywnymi wskaźnikami i kwantyfikatorami.Najbardziej radykalną metodą jest eliminacja ze środowiska. Jeśli w takowym jest powszechne przekonanie, iż ktoś jest oszustem, to organizatorzy spotkań mogą solidarnie odmawiać danej osobie udziału w nich. Wychodzi to dość rzadko, bo jak zwykle taka osób ma grono swoich obrońców i siłą rzeczy będzie się strzelać chociażby z nimi. Chociaż w mniejszym gronie terminatorstwo jest jeszcze bardziej uciążliwe, bo częściej się na takiego oszusta trafia.

Najważniejszą zasadą jest taka, byśmy nawet w obliczu mnożącego się terminatorstwa innych osób, sami nie zniżali się do ich poziomu i grali fair.
Najprostszą zasadą natomiast jest ta, że w sytuacji, gdy jesteśmy pewni trafienia w kogoś, a osoba trafiona nie wyraża chęci, do przyznania się.
Sami ogłaszamy, iż dostała i musi opuścić pole rozgrywki. Dana osoba powinna się do tego bezwzględnie dostosować, nawet jeżeli jest święcie przekonana, że nie dostała.
To takier30; mniejsze zło. Mimo wszystko życzę wszystkim w polu spotykania jak największej liczby airsoftowców, a jak najmniej osób, które tego miana nie są godne, bo nie maja nawet minimalnej ilości honoru i cywilnej odwagi, by przyznać się do otrzymanej kulki.
Źródło: http://blog.gunfi...
Komentarze
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
#1 | Mario75 dnia May 14 2010 08:14:01
Napiszę jak ja to widzę. Strzelanie w bolące miejsca ok, jednak myślę, że nogi i dłonie wystarczą. Zwłaszcza przy małych zasięgach z twarzy można zrobić stek, a to już moim zdaniem przesada. Tak radykalnych środków naprawdę starajmy się nie stosować.

Co do terminatorów w Koalicji Północ mamy już od nich długo święty spokój. Organizujemy Zamknięte Ćwiczenia Teamów. Jeśli coś się dzieje nieprzyjemnego Dowódcy Teamów między sobą szybko ustalają kto i co. Jeśli dany warior się nie dostosuje do panujących zasad /a pilnowany jest wówczas przez wiele par oczu, aby sprawdzić czy poprawa zaistniała/ to wówczas najczęściej grozi takiej osobie opuszczenie szeregów danego Teamu. Dlaczego? Każdy buduje dobre imię swojego Teamu. Po co jeden T1000 ma tą mozolną pracę popsuć? Po to większość z Nas ma lunety na replikach, aby widzieć że pocisk dotarł do celu na skraju zasięgu. Na takim dystansie ok. 50/60m można używać szczerbinki i muszki. Jednak na takim dystansie przez lunetę widzę, że przeciwnik dostał np. w wystającą dłoń.

Pamiętajcie o jednym. Zgłaszajcie fakt trafienia tylko wówczas jeśli jesteście tego na 100% pewni. Nikt nie chciałby, aby jemu samemu kiedyś wpierano trafienie, choć takie się nie odbyło bo np. pocisk spadł parę cm przed butem. Najlepiej jest krzyknąć do przeciwnika /mógł w ferworze walki nie poczuć trafienia, zwłaszcza trafienie pociskiem na skraju zasięgu, który drastycznie wytraca siłę uderzenia/. Trzeba nauczyć się reagować, bo później np. podejrzewany o terminatorstwo nawet nie będzie wiedział co i jak np. nie dostanie szansy na poprawienie się - jeśli to w ogóle możliwe Uśmiech Jeśli żadna z metod perswazji nie zadziała, a szkoda też tracić nerwów na kłótnie z działającym w "polu siłowym" przeciwnikiem, zgłoś swojemu Dowódcy. Zanim sprawę się nagłośni warto tą drogą wystąpić, zakładając, że przeciwnik "mógł nie poczuć". Jednak drastyczne łamanie zasad powinno w Teamach zawsze podlegać surowym restrykcjom.

Dlaczego np. nie lubimy walk z niezrzeszonymi? Nie traktuję wszystkich niezrzeszonych jako T1000, ale na pewno zapanować nad takimi przypadkami w gronie niezrzeszonych wojowników jest zdecydowanie ciężej. Na pewno z czasem niezrzeszeni, którzy poczują dalszą chęć rozwoju przystąpią do któregoś z Teamu, aby mieć wsparcie i możliwość współpracy w polu walki. Wówczas takiego wojownika miło widzieć w zamkniętym gronie osób, które sobie wzajemnie ufają i mogą cieszyć się walką, a nie stresować "twardymi" przeciwnikami.

Zwrócę tutaj uwagę iż większość imprez ASG w Polsce działa na podobnej zasadzie: TF tworzone głównie przez Teamy na zaproszenia. Na takich imprezach na pewno jest o wiele bardziej "komfortowo" Z przymrużeniem oka
#2 | ZizuPrzezZzKropkami dnia May 15 2010 21:17:38
Osobiście cieszy Żiża fakt że rzadko zdarza mu się spotykać z tego typu zachowaniami. A sam lubię nękać towarzyszy czy przeciwnika pytaniami w stylu ,,Trafiłeś? Bo nie jestem pewien!" Może to nie najlepsza metoda i tak zwykle schodzę w takich sytuacjach ale lepsze to niż Terminatorstwo.

Kolejna sprawa, Żiżu jest niezrzeszony, był taki od dawna i nie chce tego zmieniać. Nie wiem czemu, ale podoba mi się ten stan. Jeśli ktoś się czuje z tego tytułu niekomfortowo to jest mi przykro, jednak jeśli nie ma drużyny która podziela moje poglądy czy sposoby działania to po prostu nie widzę powodu by do takowego przystąpić.
Tracę w ten sposób szansę na uczestnictwo w wielu imprezach... z resztą zawsze unikałem takich imprez właśnie ze względu na ów złowieszczych terminatorów, no i jako niezrzeszony mogę trafić do drużyny z takimi osobami i bym był postrzegany jak oni (mam na myśli incydent podczas Wizny 2009, gdzie kolegę ze Środkowopomorskiego tak właśnie potraktowano.)
#3 | Mario75 dnia May 15 2010 23:53:02
Na imprezach na zaproszenie dla Teamów odsetek T1000 maleje do bardzo małych rozmiarów. Tak było na Panzerze III. Na IVO II każdy miał opaskę z nr przypisaną do nicku i Teamu. Sędziowie mieli prawo wykonywać strzały testowe i takowe stosowali. Ograniczenie amunicyjne spowodowało, że najpierw się myślało, a potem strzelało. T1000 jeśli został namierzony /ogromna rzadkość na tej imprezie, było ich naprawdę mało/ dostawał ostrzeżenie i jego nr zostawał spisywany. Po drugim ostrzeżeniu wg. reguł miała być zabierana indywidualna opaska /T1000 w tym momencie mógł już skorzystać na imprezie z darmowej grochówki i pięknego offgame Uśmiech / i informacja do Dowódcy Teamu. Na szczęście nie musieliśmy ani razu tego stosować.

Żiżu co do Twoich poglądów czy metod działania nie mam pojęcia jakie są, że nie można znaleźć ludzi, z którymi można taki Team współtworzyć. Zawsze można samemu stworzyć Team. Team składający się z ludzi, którym ufasz i masz w nich wsparcie. Właśnie w Teamie można różne poglądy i zasady weryfikować i je przestrzegać. Z punktu widzenia działania taktycznego również choćby w paro osobowym squadzie można pewne zachowania wypracować. Budując dobry wizerunek i manifestując uczciwość Teamu na pewno można liczyć na to iż inne Teamy docenią ów fakt. Jechać walczyć z ludźmi reprezentującymi takie właśnie poglądy to czysta przyjemność. Podstawowymi zasadami ASG są honor i uczciwość. Nie tracę wiary, że tak jest bo mam na to wiele przykładów. Wiele ekip jest godnych zaufania i mimo tego, że często mogliby iść na skróty dopuszczając się "małego" oszustwa to tego nie robią. Właśnie tacy ludzi tworzą prawdziwą wartość ASG. Niezrzeszonych nie stawiam pod jedną kreską, jednak chociażby ze względu na gorszą logistykę, zgranie i brak jakiegokolwiek systemu, ciężko cokolwiek wyegzekwować. Prościej jest zwrócić się do Dowódcy, który ogarnie swoich ludzi niż do każdego z osobna i bawić się potem w ciuciubabkę kto, co i jak. Zamiast robić czarną listę ludzi, którzy notorycznie ściemniają, lepiej stworzyć enklawę która jest od takich osób w dużej mierze wolna i łatwiej takich T1000 kontrolować jeśli się w ogóle zdarzą.

Każdy ma prawo na rehabilitację swojego zachowania, ale wyprawy krzyżowe z ciężko identyfikowalnymi niezrzeszonymi wojownikami /dochodzenie kto zacz itp/ nikogo na dłużą metę nie bawi. Zamiast się stresować lepiej T1000 omijać dalekim łukiem. Kto walczy uczciwie na pewno znajdzie drogę do miejsca gdzie takich właśnie uczciwych ludzi się docenia.
#4 | ZizuPrzezZzKropkami dnia May 16 2010 14:40:55
Te tak zwane strzały testowe także uważam za bardzo dobre rozwiązanie, Żizu osobiście by się wkurzył że nagle dostał w plecy ale jakby mu wyjaśnili co i jak to by nie było problemu.

Oczywiście są grupy w których chciałbym działać, jednak są w dość dużej odległości od pomorza (shit happens).
Ale mówiąc na przykładzie Team 75th Rangers RGT nie chciałbym się do was przyłączać ze względu na to że akurat działacie w klimatach Amerykańskich, nie ma w tym nic złego i szanuje to, ale taki, nazwijmy to szczegół wystarczy. No i przynależność do jakiejś ekipy zobowiązuje do pewnych specyficznych zachowań... ale to już rozmowa na osobny artykuł.


A i tak nawiasem... podoba się Żiżowi wyrażenie ,,T1000" xD
#5 | Mario75 dnia May 16 2010 22:43:31
To Żiżu nie gadaj tylko Team zakładaj. Z tego co mówisz będzie specyficznie i oryginalnie jak na nasze rejony. Spotkać takich paru jak Ty sam w jednej ekipie, to przecież czysta przyjemność. Samemu np. okrążyć się wroga nie da Uśmiech Chociaż raz od Nas Gruby próbował Uśmiech To była akcja!
Niestety nie działa Smutny

Nawet ekipy, które robią dwójkę snajperską, albo mały paroosobowy zwiad mają duże możliwości rozwoju i podnoszenia umiejętności stricte taktycznych.

Na Zamkniętych Ćwiczeniach Teamów do tego różne jednostki uczą się rozumieć działania reszty ekip oraz współdziałać. Zaowocować na pewno może to na przyszłych wyjazdach, na większe imprezy. Bo takich 30-stu współdziałających w polu /nie mylić z 30sto osobowym Ruskim szturmem Uśmiech / to już coś podczas wojenek ASG. Jeśli opanuje do tego komunikację i współdziałanie ze sztabem, to symulacja pola walki aż miła jest w realizacji z takimi wariorami.

Mario życzy Żiżowi powodzenia i odnalezienia swojej nie drugiej połówki a brakującej części drużynyZ przymrużeniem oka
#6 | vandal7 dnia September 05 2011 20:37:38
Wyglądają oni jak zwykli uczestnicy i biorą udział w normalnej rozgrywce, natomiast od czasu do czasu posyłają kulkę komuś z własnej drużyny (najczęściej). Odległość i miejsce trafienia z założenia ma wykluczać możliwość tego, że uczestnik nie czuje kulki.
Dodatkowo takie testy przeprowadza się najczęściej pod ogniem, lub w innej sytuacji, gdzie wielce prawdopodobne jest otrzymanie kulki od przeciwnika. Jeśli dana osoba do trafienia się nie przyzna, sędzia wchodzi do akcji i zaprasza dana osobę do zejścia na respa.
sory ale to wyglada mniejwiecej tam samo hamsko jak podsylanie oskarzonym falszywych zeznan ich kolegow ze to ni byli sprawcami "czegos tam" mam nadzieje ze sedzia jest spostrzegawczym i 100 procent pewnym czlowiekiem
#7 | vandal7 dnia September 05 2011 20:48:26
Najważniejszą zasadą jest taka, byśmy nawet w obliczu mnożącego się terminatorstwa innych osób, sami nie zniżali się do ich poziomu i grali fair.
Najprostszą zasadą natomiast jest ta, że w sytuacji, gdy jesteśmy pewni trafienia w kogoś, a osoba trafiona nie wyraża chęci, do przyznania się.
Sami ogłaszamy, iż dostała i musi opuścić pole rozgrywki. Dana osoba powinna się do tego bezwzględnie dostosować, nawet jeżeli jest święcie przekonana, że nie dostała.
To takier30; mniejsze zło. Mimo wszystko życzę wszystkim w polu spotykania jak największej liczby airsoftowców, a jak najmniej osób, które tego miana nie są godne, bo nie maja nawet minimalnej ilości honoru i cywilnej odwagi, by przyznać się do otrzymanej kulki.
no kurcze zycze sobie i innym wiecej osob "drugich" ktrore mowia mi ze dostalem albo tez atakujacych ktozy mowia to ...
czasem chyba prawde mozna niepoczuc ale nieche byc zle zrozumiany przez to ze "niepoczulem ze ktos strzelil we mnie"

ogulnie bardzo ciekawy i inteligetny temat ktos rozpoczol, choc nie uzywam polskich znokow
#8 | yaro dnia September 12 2011 10:48:47
Hmmm.... terminatorzy... Upierdliwe gadziny. Czasami da się z nimi walczyć czasami nie.
Ja tam specjalnie nie próbuję gonić za każdym, choć to często wkurwia jak się człowiek czai na kogoś, strzela i trafia a tu nic a ktoś z boku cię odstrzeliwuje, bo się wdajesz w głupią wymianę. Ty schodzisz a on zostaje. Potrafi to zirytować... Dlatego często lepiej działać teamem. Większe prawdopodobieństwo, że ktoś pomoże takiego zdjąć a i przy okazji większa pewność, że osoba jest T1000. Bo czasami, co trzeba jasno powiedzieć, strzelająca jest święcie przekonany, że to ona ma racje, bo musi mieć a prawda niekoniecznie jest taka oczywista. W szczególności kiedy jest spory dystans, i są krzaki czy drzewa.

Ja mam pewność jak widzę jak się kulki odbijają od kogoś. W innych sytuacjach, no cóż... nie jestem pewien, ale działając w grupie, jest szansa, że ktoś jeszcze potwierdzi trafienie a wtedy zaczyna się hunting :-)

O tym, że można niecelnie strzelać czy też niecelnie trafiać sam się przekonałem, jak na dystansie 3 m wywaliłem z 2 klamek prawie całe magazynki do przeciwnika, który także strzelał do mnie wpierw z długie a potem z krótkiej. I anie on ani ja nie trafiliśmy. Ot, cud... Ale szybka akcja, jakieś zasłony i mogło wyjść i wyszło. Ale byliśmy nieziemsko zaskoczeni obaj. Obaj zeszliśmy uznając, że mogliśmy się trafić, ale tego nie poczuć. Nieprawdopodobne, ale całkiem możliwe :-)

A co do tępienia procederu jestem za opcją - identyfikacja, zdjęcie i odpowiedni podpis. Sprawdza się. Nawet możliwość, wystąpienia takiej opcji działa dobrze na potencjalnych terminatorów :-)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Kalendarz
<< Styczeń 2022 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Reklama
Naszywki.pl

Statystyki reklamowe
Tagi©
Combat Homemade Libia KP SGO Gdańsk Piltot LIGI ASG Nowe pistolety WP Taktyka zielona Mndur Gorka E SPOS Żołnierz Specnazu Tajna broń Szkolenie Certyfikowane Act od Valor
Wszystkie Tagi
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Tag news

Sprzęt karabin Patenty paracord Relacje Strzelanie Medyk Snajper Mapa i kompas Recenzje Zapowiedzi Survival Bytowanie Taktyka Imprezy Znaki niewerbalne RTO Radio Testy sprzętu Kleszcze komary Pozornie trywialne Point Blank Filmy Ciekawostki Promocje Teamy Społeczność CQB KP SGO Combat Alert M65 Maskowanie Pirotechnika LIGA ASG Radio ASG Fatah Komiks Artykuły by Sebi Testy by Straszydło Blady Kącik Filmowy Teksty Pitera FIA Szkoła Partyzanantów

Przetłumacz stronę

Szybki tłumacz
Ostatnie Komentarze
News
[url=https://paccapita...
[url=https://victorias...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://www.theco...
[url=https://brandinge...
Artykuły
Świetne... :D a końców...
Foto
[url=http://www.hitche...
Wybrane Strony
[url=https://www.piico...
Od 20110217 Odwiedziny gości:
Dziś:19,583
Wczoraj:32,921
W tym tygodniu:172,990
W tym miesiącu:720,500
W tym roku:720,500
Wszystkich:69,067,926
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Engami
05-04-2021 14:22
Z on zadanie zakr?tu ilo?ci mocnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? zawiadomienia autonomicznej cechy lokalu, kto sced

Engami
05-04-2021 12:40
Z jego osoba Myślija prze?omu liczby spokojnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo baza ogloszen oddzielnej cechy lokalu, k

Engami
14-01-2021 22:25
Z on zadanie zwrotu sumy równowarto?ciowej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe anonse osobnej cechy lokal

Engami
14-01-2021 20:59
Z on funkcja zakr?tu liczbie p?ynnej udost?pnionej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci czy te? oferty pracy krakow nowa huta odmiennej ce

Engami
13-01-2021 16:20
Z jego osoba zadanie skr?tu ilo?ci równowarto?ciowej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? posiad?o?ci b?d? serwis ogloszeniowy odmiennej

Engami
13-01-2021 00:42
Z jego osoba obowi?zek zakr?tu liczbie g?adkiej udzielonej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? oferty samoistnej cesze lokalu, j

Engami
12-01-2021 23:21
Z jego osoba funkcja skr?tu sumie prostej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? posiad?o?ci b?d? oferty pracy krakow nowa huta osobnej cec

Engami
12-01-2021 21:15
Z jego osoba Myślija zwrotu liczbie p?ynnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cechy lokalu, j

Engami
12-01-2021 19:54
Z on zadanie zakr?tu sumie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo olx ogloszenia praca wroclaw autonomicz

Engami
11-01-2021 23:14
Z on Myślija prze?omu sumie ?agodnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci albo praca rzeszow oferty rzeszowiak samodzielnej w?

Engami
11-01-2021 21:55
Z on Myślija skr?tu wielko?ci spokojnej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo [url=http://portal
owo.nysa.pl]najnow
sze oferty pracy warszawa i okolice kierowca c e[/u

Engami
07-01-2021 23:38
Z on obowi?zek skr?tu liczbie regularnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? posiad?o?ci wzgl?dnie [url=http://web.sp
ecjalistyczneoserw
isy.pl]express bydgoski praca ogloszen

Engami
07-01-2021 22:11
Z on zadanie zwrotu sumy lekkiej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? nieruchomo?ci lub sprzeda samoistnej cechy lokalu, kto prze

Engami
06-01-2021 15:40
Z on obowi?zek prze?omu wielko?ci spokojnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe wiadomosci oddz

Engami
06-01-2021 14:11
Z on funkcja skr?tu sumie p?ynnej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie oferty pracy warszawa bia Loleka olx autono

Engami
05-01-2021 16:54
Z on funkcja prze?omu liczby lekkiej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie baza lokalna samodzielnej w?as

Engami
05-01-2021 15:32
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy pewnej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie oferty pracy money lubliniec sam

Engami
28-12-2020 11:51
Z jego osoba zadanie zakr?tu liczbie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? [url=http://ogloos
zeniowo.pl]oferty pracy krakow nowa huta olx

Engami
28-12-2020 10:34
Z jego osoba Myślija prze?omu wielko?ci p?ynnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo ogloszeniowo oddzielnej cechy lokalu, kt

Engami
12-12-2020 12:17
Z jego osoba zadanie zwrotu wielko?ci p?ynnej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci czy te? ogloszenia praca plock plocman samo

Engami
12-12-2020 10:58
Z jego osoba funkcja prze?omu ilo?ci prostej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? internetowe anonse samoistnej cec

Engami
09-12-2020 12:52
Z on funkcja prze?omu wielko?ci ?agodnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci b?d? lokalne oferty odr?bnej cechy lokalu, kto p

Engami
09-12-2020 11:23
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy mocnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca lubliniec oferty samoistnej w?a

Engami
04-12-2020 15:03
Z on zadanie skr?tu sumy ?agodnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca plock bezplatne ogloszenia samoistnej w?asno?c

Engami
04-12-2020 13:39
Z jego osoba Myślija prze?omu kwoty równowarto?ciowej u?yczonej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cesz

Niezbędnik - Essentials :
Wspomnienia: