Nawigacja
POLECANE
ZNAJOMI
Ankieta
Czy jesteś zwolennikiem używania magazynków typu:

Real/Low/Mid-Cap
Real/Low/Mid-Cap
86% [149 głosów]

Hi-Cap
Hi-Cap
14% [24 głosy]

Ogółem głosów: 173
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 11.01.11

Archiwum ankiet
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 7:13
Zachód słońca: 15:57
Dzień trwa:
8 Godzin 43 minut
Jest krótszy od najdłuższego dnia o: 9:50
Archiwum News 2014:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2013:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2012:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2011:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2010:
Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Cartel Wars - 30.06 - 1.07.2012 Bielsko Biała Sarni Stok

Witam serdecznie i zapraszam na LARPową rozgrywkę w klimatach kolumbijskich karteli narkotykowych "Cartel Wars", która odbędzie się już niedługo w Bielsku-Białej.

 

 

Cartel Wars jest ostatecznie rozgrywką semi-LARPową, ale utrzymanie klimatu jest nadal bardzo ważne. Co więc możemy sami zrobić, by zabawa naprawdę zapadła w pamięć?

Stylizacja jest jednym z najważniejszych czynników. Celowo kartele zostały pozbawione kolimatorów, akcesoriów do komunikacji, większości oporządzenia... - właśnie by zyskać na klimacie i skupieniu się na aspekcie LARPowym, a nie czysto airsoftowym. Prosimy więc, by podejść do tego aspektu jak najbardziej sumiennie - zignorowanie tegoż będzie bardzo niemile widziane.

Dyscyplina jest także bardzo ważna - ekipy wysyłane w teren przez hersztów powinny starać się jak najbardziej by wykonać wydane im rozkazy. Nonsensem jest, by ekipa zaczęła robić sobie coś na własną rękę gdy herszt w istocie zlecił im coś innego - po pierwsze będzie to działało zapewne na niekorzyść strony, a po drugie będzie nieklimatyczne, gdyż taki oddział po powrocie do obozu powinien zostać wysłany do piachu. Także w obozie dyscyplina powinna być zachowana - najprawdopodobniej dużą część czasu kartele spędzą przy grillu lub ognisku, lub też śpiąc... ale gdy potrzeba gdzieś pogłębić okop, to dobrze było by się zebrać do kupy. Improwizajcja - tak. Niesubordynacja - nie.Wczuwanie się w rolę... nie każdy pewnie jest aktorem, ale generalnie także ma to znaczący wpływ na klimat imprezy. Kartele we własnym gronie i wobec wroga powinny ogólnie zachowywać się nonszalancko, jednak gdy pojawi się DEA, raczej powinni przyhamować. Podobnie obóz przemytników, którzy bywają bardzo nerwowi, jest strefą w której lepiej jest uważać, o ile nie chce się wrócić do własnego obozu w czarnym worku. Nie znaczy to, że należy z nimi unikać kontaktu - wręcz przeciwnie, gdyż większość najemników może być bardzo pomocna, udzielać cennych informacji, zlecać zadania, wspierać zbrojnie dany kartel... zazwyczaj oczywiście za drobną opłatą ;) Dobrym pomysłem jest więc zaczepianie NPC podczas rutynowego handlu w obozie przemytników - najczęściej im bardziej klimatyczna rozmowa, tym bardziej przychylna będzie postawa danego NPC. Często wystarczy chwila refleksji - “O, ten gość wygląda na wku****go i mierzy do mnie z gnata, czy w realu także bym się teraz śmiał?”.

Powaga. Naturalnie Cartel Wars to nie wizyta w operze, ale tak jak zachowanie klimatyczne jest bardzo pożądane, tak zachowanie nieklimatyczne (aka robienie z siebie idioty) jest bardzo, ale to bardzo niepożądane.

Tak naprawdę wszystko sprowadza się do tego by od czasu do czasu “urealnić” swoje zachowanie. To naprawdę niewiele, a potrafi zbudować świetną atmosferę :)

 


 

Cartel Wars Tutorial - Questy
==================

Główne questy będą zlecane w obozie przemytników przez główne postaci NPC - Herszta, Chemika, Bankiera oraz Barmana (lub ich zastępców). Tak naprawdę jednak improwizowane questy czy zadania mogą być zlecane przez kogokolwiek. Quest może zostać pozyskany aktywnie (po prostu pytać) lub pasywnie (można być przez kogoś zaczepionym)

Duża część questów przypisana jest do poszczególnych karteli oraz równo podzielona pomiędzy nie. Istnieją jednak questy dzielone, które będą zlecane obu kartelom mniej więcej w tym samym momencie. Te zwykle bardzo wartościowe zadania mogą znacząco przechylić szalę zwycięstwa, jeśli zostaną pomyślnie zakończone.Questy będą udostępniane co pewien interwał czasu (konkretny quest nie może być zlecony wcześniej, niż zostało to ustalone). Dzięki temu questy powinny być w miarę dostępne przez cały czas rozgrywki. NPC może jednak odmówić zlecenia questa, jeśli w grze toczy się ich zbyt wiele na raz (np. toczy się 6 niezakończonych a zleconych questów)

Za wykonane questy strona otrzyma zwykle wynagrodzenie w gotówce, czasami też jedną lub więcej kart z bonusami. Trzeba być jednak świadomym, że by wykonać większość questów, trzeba będzie najpierw odrobinę gotówki w nie zainwestować (im cenniejszy quest, tym więcej).

W razie problemów z realizacją danego questa (zrozumieniem, pomysłem na wykonanie, problemami z lokalizacją miejsca lub po prostu brakiem informacji) należy kierować się do barmana. Jako osoba znająca wszystkich przemytników i mająca wielu informatorów, zwykle będzie mógł udzielić wskazówek bezpośrednio, zdobyć je po jakimś czasie, bądź też wskazać, kto może posiadać cenne informacje... nie będzie to jednak usługa darmowa.

 

 

Cartel Wars Agenda
========================

30.06

09:00 - Otwarty zostaje punkt rejestracji w obozie przemytników - rejestracja będzie następowała w namiocie herszta przemytników (największym)
10:30 - Główna część rejestracji zostaje zakończona
10:40 - Odprawa dla przybyłych członków karteli
11:00 - Kartele udają się do swoich obozów
11:30 - W obozie przemytników można zacząć zakupywać amunicję, karty z bonusami, opatrunki, mapy. Udostępnione są także pierwsze questy
12:00 - Wyprodukowane zostają pierwsze narkotyki (od tej pory produkowane są co godzinę)
14:30 - Uruchomiony zostaje grill w obozie przemytników

01.07

13:00 - Wyprodukowana zostaje ostatnia partia narkotyków
13:30 - Zakończona zostaje możliwość deponowania gotówki i sprzedaży narkotyków
14:00 - Kartele zbierają się w obozie przemytników
14:45 - Podsumowanie, ogłoszenie wyniku, rozrzut apteczek
15:00 - Zakończenie imprezy, porządki, zwijanie obozów

Cartel Wars Tutorial - Amunicja
=====================

Amunicja w Cartel Wars jest limitowana na początku rozgrywki na poziomie zapełnionych wszystkich dozwolonych posiadanych magazynków (nie więcej jednak niż 360bb). Oznacza to w prostej mierze, że nie można posiadać przy sobie żadnej dodatkowej amunicji niż to co w magazynkach.

Amunicję będzie można zdobyć bądź to podczas wykonywania questów, bądź też po prostu zakupić ją w obozie przemytników. Amunicja będzie sprzedawana w pakietach około 90-110 sztuk zaś cena będzie ustalana w zależności od zapotrzebowania na rynku (wciąż jednak odgórnie limitowana przez moderatorów).Głównym dostawcą amunicji będzie herszt, jednak dobrym pomysłem jest czasami zapytać innych NPC, czy przypadkiem nie mają dostępu do amunicji w nieco niższej cenie.

Amunicja będzie udostępniania co określony interwał czasu - znaczy to, że np. o 12:00 udostępnione zostanie 1000 szt a o 14:00 kolejne 2000 szt. Dzięki temu zarządzanie amunicją będzie dużo bardziej celowe, a ona sama będzie dostępna aż do końca rozgrywki.

Dostępna amunicja nie jest przypisana do żadnego kartelu, także trzeba będzie pilnować kolejnych dostaw, tak by przeciwnik nie zagarnął całości.

Dostępna będzie amunicja do broni lekkiej (.2g), szturmowej (.25g) oraz snajperskiej (.43g) - ceny za poszczególne rodzaje amunicji będą się różniły. Przeważającą cześć amunicji będzie stanowiła ta do broni szturmowej. Lżejsze wagomiary to znane i cenione kulki marki G&G, tak więc żadna lufa precyzyjna nie może czuć się zagrożona, natomiast kulki .43g to kompozyt produkcji Guardera.

Cartel Wars Tutorial - Karty z Bonusami
==========================

Karty z bonusami będą pewną innowacją jeśli chodzi o LARP’owe rozgrywki airsoftowe. Będąc podobnymi do używanych w grach karcianych, będą mogły być używane przez strony rozgrywki by uzyskać przewagę nad przeciwnikiem zarówno podczas walki jak i podczas wykonywania zadań.


Niektóre karty będzie można kupić w obozie przemytników, lecz silniejsze i ciekawsze karty będzie można zdobyć jedynie wykonując questy.

Na każdej karcie będzie opisany sposób jej działania - większość będzie można użyć poprzez zerwanie naklejki znajdującej się na rewersie karty - po jej zerwaniu karta nie może być użyta ponownie i winna być oddana chemikowi (za każdą zużytą kartę chemik wypłaci 100 USD, natomiast za kartę nie zużytą 300 USD). Na niektórych kartach trzeba będzie wpisać czas rozpoczęcia ich działania - od tego momentu karty będą działały przez okres czasu określony na samej karcie.

Część kart będzie wymagała wykrzyczenia pewnego słowa, tak by strona przeciwna była świadoma użycia karty. Np. by użyć karty “Adrenalina”, pozwalającej wrócić do walki będąc postrzelonym po 10 sekundach, zanim podniesie się znów replikę, należy wykrzyczeć “Adrenalina”. Odpowiednia instrukcja będzie umieszczona na każdej z kart należących do tej kategorii.Karty będą dzieliły się na:

Karty defensywne - na przykład takie, które okresowo skrócą czas respawnu

Karty ofensywne - na przykład takie, które pozwolą na powrócenie do walki bez leczenia będąc raz postrzelonym

Karty sabotażu - które pozwolą okresowo wpłynąć na pojmanego gracza przeciwnego kartelu tak, by ten działał na niekorzyść swojej strony

Karty wsparcia - pozwalające wynająć na bardzo korzystnych warunkach dodatkowe siły

Inne - na przykład takie, które pozwolą wpłynąć na negocjacje z graczami NPC

Na facebooku został umieszczony kolejny artykuł - tym razem dotyczący kart z bonusami

http://www.facebook.com/CartelWars

Komentarze
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
#1 | Landsil dnia July 15 2012 07:12:32
taaa, bardzo fajnie tylko czemu wstawiacie takie info 2 tyg po zakończeniu imprezy a nie miesiąc przed?
bo np. ja bym się wybrał może ale nawet nie wiedziałem że jest coś takiego.
#2 | Mario75 dnia July 15 2012 10:25:46
Czasem blokuje się przepływ informacji Z przymrużeniem oka Wstawione bo uważamy, że impreza jest naprawdę godna polecenia i pokazania. Za późno to fakt Beczy Wg zasady "lepiej późno niż wcale" chcieliśmy zwrócić waszą uwagę na ten event.
#3 | Landsil dnia July 15 2012 11:29:42
narobiliście smaku więc mam nadzieję że za rok nie przegapię
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Kalendarz
<< Październik 2021 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Reklama
Naszywki.pl

Statystyki reklamowe
Tagi©
Combat Skarby... Radio ASG KP SGO Gdańsk Piltot LIGI ASG Makarov KWC Mndur Gorka E SPOS MG 42 by MG Schutze Tajna broń Taktyka zielona Oddał rękę
Wszystkie Tagi
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Tag news

Sprzęt karabin Patenty paracord Relacje Strzelanie Medyk Snajper Mapa i kompas Recenzje Zapowiedzi Survival Bytowanie Taktyka Imprezy Znaki niewerbalne RTO Radio Testy sprzętu Kleszcze komary Pozornie trywialne Point Blank Filmy Ciekawostki Promocje Teamy Społeczność CQB KP SGO Combat Alert M65 Maskowanie Pirotechnika LIGA ASG Radio ASG Fatah Komiks Artykuły by Sebi Testy by Straszydło Blady Kącik Filmowy Teksty Pitera FIA Szkoła Partyzanantów

Przetłumacz stronę

Szybki tłumacz
Ostatnie Komentarze
News
[url=https://paccapita...
[url=https://victorias...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://www.theco...
[url=https://brandinge...
Artykuły
Świetne... :D a końców...
Foto
[url=http://www.hitche...
Wybrane Strony
[url=https://www.piico...
Od 20110217 Odwiedziny gości:
Dziś:19,360
Wczoraj:32,921
W tym tygodniu:172,767
W tym miesiącu:720,277
W tym roku:720,277
Wszystkich:69,067,703
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Engami
05-04-2021 14:22
Z on zadanie zakr?tu ilo?ci mocnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? zawiadomienia autonomicznej cechy lokalu, kto sced

Engami
05-04-2021 12:40
Z jego osoba Myślija prze?omu liczby spokojnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo baza ogloszen oddzielnej cechy lokalu, k

Engami
14-01-2021 22:25
Z on zadanie zwrotu sumy równowarto?ciowej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe anonse osobnej cechy lokal

Engami
14-01-2021 20:59
Z on funkcja zakr?tu liczbie p?ynnej udost?pnionej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci czy te? oferty pracy krakow nowa huta odmiennej ce

Engami
13-01-2021 16:20
Z jego osoba zadanie skr?tu ilo?ci równowarto?ciowej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? posiad?o?ci b?d? serwis ogloszeniowy odmiennej

Engami
13-01-2021 00:42
Z jego osoba obowi?zek zakr?tu liczbie g?adkiej udzielonej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? oferty samoistnej cesze lokalu, j

Engami
12-01-2021 23:21
Z jego osoba funkcja skr?tu sumie prostej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? posiad?o?ci b?d? oferty pracy krakow nowa huta osobnej cec

Engami
12-01-2021 21:15
Z jego osoba Myślija zwrotu liczbie p?ynnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cechy lokalu, j

Engami
12-01-2021 19:54
Z on zadanie zakr?tu sumie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo olx ogloszenia praca wroclaw autonomicz

Engami
11-01-2021 23:14
Z on Myślija prze?omu sumie ?agodnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci albo praca rzeszow oferty rzeszowiak samodzielnej w?

Engami
11-01-2021 21:55
Z on Myślija skr?tu wielko?ci spokojnej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo [url=http://portal
owo.nysa.pl]najnow
sze oferty pracy warszawa i okolice kierowca c e[/u

Engami
07-01-2021 23:38
Z on obowi?zek skr?tu liczbie regularnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? posiad?o?ci wzgl?dnie [url=http://web.sp
ecjalistyczneoserw
isy.pl]express bydgoski praca ogloszen

Engami
07-01-2021 22:11
Z on zadanie zwrotu sumy lekkiej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? nieruchomo?ci lub sprzeda samoistnej cechy lokalu, kto prze

Engami
06-01-2021 15:40
Z on obowi?zek prze?omu wielko?ci spokojnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe wiadomosci oddz

Engami
06-01-2021 14:11
Z on funkcja skr?tu sumie p?ynnej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie oferty pracy warszawa bia Loleka olx autono

Engami
05-01-2021 16:54
Z on funkcja prze?omu liczby lekkiej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie baza lokalna samodzielnej w?as

Engami
05-01-2021 15:32
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy pewnej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie oferty pracy money lubliniec sam

Engami
28-12-2020 11:51
Z jego osoba zadanie zakr?tu liczbie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? [url=http://ogloos
zeniowo.pl]oferty pracy krakow nowa huta olx

Engami
28-12-2020 10:34
Z jego osoba Myślija prze?omu wielko?ci p?ynnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo ogloszeniowo oddzielnej cechy lokalu, kt

Engami
12-12-2020 12:17
Z jego osoba zadanie zwrotu wielko?ci p?ynnej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci czy te? ogloszenia praca plock plocman samo

Engami
12-12-2020 10:58
Z jego osoba funkcja prze?omu ilo?ci prostej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? internetowe anonse samoistnej cec

Engami
09-12-2020 12:52
Z on funkcja prze?omu wielko?ci ?agodnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci b?d? lokalne oferty odr?bnej cechy lokalu, kto p

Engami
09-12-2020 11:23
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy mocnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca lubliniec oferty samoistnej w?a

Engami
04-12-2020 15:03
Z on zadanie skr?tu sumy ?agodnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca plock bezplatne ogloszenia samoistnej w?asno?c

Engami
04-12-2020 13:39
Z jego osoba Myślija prze?omu kwoty równowarto?ciowej u?yczonej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cesz

Niezbędnik - Essentials :
Wspomnienia: