Nawigacja
POLECANE
ZNAJOMI
Ankieta
Czy jesteś zwolennikiem używania magazynków typu:

Real/Low/Mid-Cap
Real/Low/Mid-Cap
86% [149 głosów]

Hi-Cap
Hi-Cap
14% [24 głosy]

Ogółem głosów: 173
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 11.01.11

Archiwum ankiet
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 6:58
Zachód słońca: 17:17
Dzień trwa:
10 Godzin 19 minut
Jest krótszy od najdłuższego dnia o: 8:14
Archiwum News 2014:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2013:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2012:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2011:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2010:
Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Glocki KWA – jak nie zepsuć sobie repliki?

Glocki KWA – jak nie zepsuć sobie repliki?

Ziku - Członek szczecińskiej grupy G.E.A.R. Specjalizacja: darcie japy, grzebanie w replikach, łażenie po lesie i współtworzenie portalu airsoft.szczecin.pl

Glocki ze stajni KWA są jedną z najpopularniejszych linii pistoletów zasilanych green-gasem. Zazwyczaj wykorzystywane do starć na krótkim dystansie. Jako, że znośnie odwzorowują mechanikę palnych pierwowzorów, wykorzystywane są także przez niektórych do treningu wykorzystania broni krótkiej. Często możemy się z nimi spotkać na turniejach airsoftowych rozgrywanych wedle zasad IPSC. Zapraszam się do zapoznania z moimi uwagami dotyczącymi używania repliki.

Na rynku dostępne jest kilka modeli – niektóre z metalowym zamkiem, inne bez. Trafić można zwykle na repliki Glocka 19, 17 czy 18C. KWA posiada oznaczenia, KSC-KWA są sprzedawane bez oznaczeń. O ile dobrze się orientuję obecnie przez KWA sprzedawana jest nowa linia Glocków, stanowiących repliki modeli wersji palnej o innym niż 9mm kalibrze, jednak wydaje się, że wewnątrz nie różnią się niczym od swoich poprzedników. Poza tym na rynku są repliki pistoletów kal. 9mm sygnowane przez duńskie ASG, których producentem jest oczywiście KWA. Wewnątrz zdają się niewiele różnić między sobą.

Na zdjęciu poniżej: Glocki z metalowym (u góry) i plastikowym (u dołu) zamkiem. Różnice optyczne nie wydają się duże.

Zespół zamka

Do czynienia miałem z replikami Glocków zarówno z metalowym, jak i z plastikowym zamkiem. Zamek metalowy ma jedną wielką zaletę – jest dużo trwalszy. Ma to pewien praktyczny wymiar, związany z tym, że dźwignia zwalniacza zamka zatrzymuje się w przeznaczonym dla niej rowku w zamku. Plastikowy zamek ma tendencję do wycierania się i pękania w tym miejscu – sugeruję zwrócić na to uwagę przy zakupie repliki z drugiej ręki. Da się na to poradzić niezbyt estetycznym patentem, a konkretnie wklejeniem metalowej blaszki tak by wzmocnić wspomniany rowek.

Trzeba również wspomnieć o przyjemności jaka płynie z przeładowywania metalowego zamka. Różnice słychać gołym uchem, dźwięk zdecydowanie bardziej przypomina oryginał :) . Na zdjęciu dwa “Klocki” z plastikowymi zamkami – G17 i G19.

Poza tym problemem w zamku są znikające przyrządy celownicze. Zarówno muszka, jak i szczerbinka mają tendencję do wypadania. Muszkę należy podkleić super-glue, zaś szczerbinkę należy odpowiednio przykręcić śrubką z tyłu zamka. Czasem trzeba wetknąć coś do dziury, gdyż ów śrubka bywa za krótka.

W zamku wycierają się też miejsca, w których łączy się on z dołem repliki. Pojawiają się awarie związane z wytarciem metalowego korpusu oraz dyszy blow-backa. Powoduje to spadek szczelności z magazynkiem i w konsekwencji gorszą pracę repliki. Bywa, że zespół blow-backa jest za wysoko zagłębiony w zamku, co również powoduje nieszczelności. Wiąże się to z koniecznością podłożenia czegoś płaskiego pomiędzy zespół blow-backa i zamek, co uszczelni blow-back z magazynkiem. Nie należy jednak przesadzać. Zdarzają się też awarie polegające na pęknięciu klapki napinającej kurek po oddanym strzale.

Jeśli chodzi o lufę i komorę hop-up, problemy są z tą drugą. Dystanser gumki hop-up jest wykonany z bardzo elastycznego tworzywa, jakim jest stal. Stalowa kulka powoduje dość szybkie zniszczenie gumki i spadek osiągów. Objawia się to w niemożności wyregulowania hop-upa. Sama gumka nie jest też wyjątkowo pancerna, co w połączeniu z działaniem niskich temperatur nie wróży jej długiego przebiegu (w końcu green gaz ochładza otoczenie rozprężając się). Na zdjęciu uszkodzona gumka.

Chwyt, zespół spustowy i kurkowy.

Nie spotkałem się z przypadkiem połamania chwytu repliki. Jest to mimo wszystko kawałek plastiku, który spełnia swoją rolę. Pierwszą rzeczą jaka sprawia problem jest blokada zamka, mająca za zasadnie utrzymywać zamek na replice. Gdy pociągnie się ją w dół można ściągnąć zamek z repliki, oczywiście przy wyjętym magazynku. Na marginesie – bardzo często należy przy ściąganiu zamka popchnąć kurek w dół przez odpowiednią szczelinę. Znajduje się ona w tylnej części zamka. Wracając jednak do blokady – wyrabia się blaszka dociskająca ją do góry. Konsekwencją tego jest “wyjeżdżanie” zamka do przodu wówczas gdy w replice nie ma magazynka. Prowizorycznym, acz skutecznym panaceum jest podłożenie czegoś pod wspomnianą blaszkę.

Idąc dalej trafiamy na spust, który raczej nie sprawia większych problemów. Trzeba pilnować ułożenia małej sprężynki odpowiedzialnej za utrzymywanie dźwigni zwalniacza zamka w dolnym położeniu. Przy rozkładaniu repliki trzeba także uważać na sprężynkę odciągającą spust do wyjściowego położenia.

Najsłabszym elementem repliki jest moim zdaniem zespół kurka. Wytarciu ulegają niemal wszystkie części, a awaria jednej z nich niechybnie prowadzi najpierw do zauważalnego spadku osiągów repliki, a następnie do trudnej do naprawienia awarii. Najczęściej dochodzi do pęknięcia młotka zbijającego zawór magazynka. Wykonany ze słabego metalu po prostu pęka. Wynika to moim zdaniem z nieprawidłowego posługiwania się repliką – strzelaniu na sucho, szczególnie bez magazynka. Młotek nie wyhamowuje na stawiającym opór zaworze, tylko na korpusie zespołu kurka. Na efekty nie trzeba długo czekać – pozostaje wówczas tylko wymiana na nowy element.

Kolejnym problemem jest wyrabianie się sprężyny kurka. Nie należy przechowywać repliki z napiętym kurkiem. Sprężyna bardzo szybo traci elastyczność i w konsekwencji nie ma siły by przesunąć młotek zbijający zawór w magazynku. Objawia się to w słabych strzałach i “syfonowaniu” repliki. Awarie można zaobserwować poprzez włożenie prawie opróżnionego magazynka, ściągnięcie zamka i oddanie strzału. Jeśli kurek zatrzyma się w pół drogi, a nad głową nie mamy chmury gazu – najprawdopodobniej sprężyna jest za słaba. Rozwiązaniem jest wymiana sprężyny na nową.

Na zdjęciu poniżej widzimy uszkodzoną blokadę kurka – odpadł zatrzep przytrzymujący kurek w napiętym położeniu.

Innym problemem z zespołem kurka jest wycieranie się elementów odpowiedzialnych za zablokowanie napiętego kurka. Następuje to zarówno na kurku, jak i na ząbku blokady. Wówczas napięty kurek pozostaje w zbyt “wysokim” położeniu. Efektem tego jest obcieranie zespołu blow-przez kurek. Powodować to może słabe strzały oraz problemy ze ściąganiem zamka.

Innym objawem zużycia w okolicy blokady kurka jest przemieszczanie się zamka w tył i w przód z wyczuwalnym oporem. By to sprawdzić należy wyciągnąć lufę i zespół sprężyny powrotnej zamka i przy napiętym kurku poruszać zamkiem w przód i w tył. O ile kurek ma siłę zbić zawór w magazynku, to pomóc może przeszlifowanie kurka z lewej strony, w miejscu w którym kurek ociera się o zespół blow-backa. Zwykle widać w kurku wytarcie, które należy pogłębić. Awarię tą dość łatwo zdiagnozować – replika KWA prosto ze sklepu nie wymaga popychania kurka od środka celem zdjęcia zamka. Zdjęcie powyżej ukazuje kurek z wytartym przez zespół blowbacka rowkiem. Należy ten rowek pogłębić w ramach wspomnianej prowizorycznej naprawy. Wymiana kurka na nowy może niewiele pomóc gdyż uszkodzenie może leżeć w wytartym zaczepie utrzymującym kurek w napiętej pozycji. A zaczep ten jest jedną z najtrudniej dostępnych części zapasowych.

Na zdjęciu powyżej: zwróćcie uwagę na nieco bardziej wystający, choć ciągle napięty kurek repliki na drugim planie.

Magazynek

Pękające szczęki i nieszczelność dolnego zaworu – to najpopularniejsze problemy z tą częścią repliki. Szczęki pękają zwykle w skutek upadku, najczęściej łączą się z uszkodzeniem skorupy magazynka. Nieszczelności wynikają z zabrudzeń i nieprawidłowego obchodzenia się przy ładowaniu. Sugeruję smarować od czasu do czasu dolny zawór smarem silikonowym, oczyszczać go na ile to możliwe, a także nie przemrażać go zbyt agresywnym ładowaniem gazu do magazynka. Wystarczy jedno porządne dmuchnięcie z magazynkiem skierowanym w dół i butlą od góry. Można też owinąć końcówkę butli z green gazem kawałkiem taśmy tak, żeby za wiele gazu nie wydostawało się podczas ładowania. Duża chmura gazu wydostająca się z okolic zaworu podczas ładowania świadczy o zgubieniu/zużyciu malutkiej uszczelki znajdującej się w zaworze. Wówczas konieczna jest jego wymiana, chyba, że ktoś znajdzie malutką uszczelkę.

Aby zapewnić sobie poprawne podawanie kulek warto utrzymywać magazynek w czystości, a na pewno nie smarować części, w której znajdują się kulki. Warto też obserwować stan dźwigni zwalniacza magazynka. Z czasem ulega ona wytarciu, przez  co magazynek wystaje o pół milimetra za bardzo w dół repliki. Powoduje to nieszczelności na linii blow-back – magazynek i w konsekwencji spadek osiągów. Magazynki z Glocka 17 działają w jej kompaktowym odpowiedniku. Jednak jeśli chcemy używać ich z Glockiem 19 warto z przyczyn estetycznych i ergonomicznych zakupić odpowiednie adaptery.

Konkurencja

Oprócz replik produkowanych przez KWA na rynku dostępne są repliki Glocków produkowane m.in. przez Army, KJW, Tokio Marui oraz WE. Najciekawsze zdają się być dwie ostatnie marki, a moją największą uwagę przykuwają Glocki Gen 4 od WE. Jednak nie jestem w stanie przedstawić porównania replik tych firm, gdyż nie miałem okazji testować ich dogłębnie. Dlatego też, jeśli decydujecie się na kupno, sugeruję Wam skorzystać z zasobów internetu i poczytać o wadach i zaletach replik innych niż KWA producentów.

Tuning

Radzę nie szaleć, szczególnie wewnątrz repliki. Mocniejszy młotek, zawory o powiększonej przepustowości w magazynkach oraz zestaw lepszych sprężyn to dla mnie maksimum co powinno zmieniać się wewnątrz tej repliki. Oczywiście można ją przystosować do CO2, tylko po co? W końcu replika z założenia ma być używana na krótkim dystansie, więc kwadryliard FPSów nie jest nam do niczego potrzebny. Na zewnątrz można szaleć, stippling (na zdjęciu), lepsze przyrządy celownicze, akcesoria takie jak latarka czy laserowy wskaźnik celu z pewnością upiększą naszą replikę i zwiększą jej możliwości.

Podsumowanie

W internecie możecie znaleźć kilka poradników rozkładania replik Glocka, toteż nie ma co rozpisywać się tu nad przeprowadzeniem tej czynności. Od siebie dodam, że przy rozkładaniu należy uważać na wszelkie sprężynki – lubią się gdzieś zagiąć, czy w inny sposób uszkodzić, a nie jest łatwo znaleźć odpowiednik.

Jeśli chodzi o używanie – jeśli chcemy, by replika nam długo służyła, traktujmy ją delikatnie. Ćwiczenie “na sucho” jest moim zdaniem jednym z najbardziej destrukcyjnych czynników dla repliki. Powoduje to wytarcie części i w konsekwencji poważniejsze awarie. Do ćwiczeń “na sucho” kupmy sobie replikę za 20zł z allegro. Odpuśćmy sobie używanie repliki zimą, z przyczyn dla wszystkich oczywistych. Zdarzało mi się nosić pistolet gdzieś pod pachą i mimo mrozu dało się z niego trochę postrzelać.

Po użyciu wyczyśćmy replikę (szczególnie magazynek). Smarować należy blow-backa, zespół kurka, zawory w magazynku. Nie zawadzi kropelka smaru na uszczelkę między zespołem blow-backa, a magazynkiem. Można wrzucić trochę smaru w elementy prowadzące zamek. Oczywiście radzę to robić częściej i oszczędniej, niż raz, a dobrze. Proponuję także nie ładować zbyt wiele smaru w okolice sprężynek blow-backa, niewiele smarowanie pomoże, zaś może nieco przytkać sprężynki. Trochę smaru możemy wrzucić pomiędzy lufę wewnętrzną a zewnętrzną, poniżej hop-upa, tam gdzie te elementy o siebie ocierają. Części gumowo-plastikowe i zawory smarujemy olejkiem silikonowym zaś zespół kurka i prowadnice czymś gęstszym, np. wazeliną techniczną. W przypadku gdy będziemy stosować się do wyżej wymienionych wskazówek replika będzie nam wiernie służyć przez kilka lat.

Źródło: www.airsoft.szczecin.pl

Komentarze
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
#1 | zoll dnia February 27 2019 04:32:31
The free part has three different parts. I have ordered both so they seem to all be able to lace wigs uk freely with the proper items used. A few drops of argan lace wigs in it and a little bit of hair cream. I use a curl defining cream as well every other day or so. My ends get dry the most so I will rub oil in my hands first then through the ends. All lace wigs are sulfate, paraben, and phosphate free. I found a good line of full lace wigs products right. My entire perimeter of my hair is out in the front I got it curled to blend the first time but at night I braid it an my brazilian hair bundles uk blend just fine.
#2 | kakakaoo dnia March 04 2019 03:42:13
kate spade outlet
coach factory outlet online
air max 97
hermes bags
michael kors outlet store
coach outlet clearance
air max shoes
jordan 12
chaussure louboutin femme
nike outlet
christian louboutin outlet
nike blazer
cheap mlb jerseys
nike sneakers
gucci outlet store
ralph lauren uk
ed hardy outlet
converse shoes
kobe 11
bape hoodie
nike outlet online
adidas outlet
uggs outlet
miu miu shoes
true religion outlet
nike outlet store
asics shoes
ronaldo jerseys
coach factory outlet
coach factory outlet store
coach outlet online
air max 2017
red bottoms
pandora outlet
san diego chargers jerseys
yeezy shoes
lacoste outlet
ralph lauren outlet
michael kors outlet
adidas ultra boost
christian louboutin shoes
coach factory outlet online
christian louboutin outlet
oakley sunglasses outlet
vans sneakers
fila shoes
pandora jewelry canada
coach factory outlet online
cheap jordan shoes
cardinals jerseys
adidas uk
prada outlet
jordan 4
coach handbags
dolce & gabbana sunglasses
pandora jewelry
cheap snapbacks
pandora charms
ugg boots outlet
coach factory outlet online
nike outlet online
coach outlet store online
pandora charms
cheap jordan shoes
coach outlet online
michael kors factory outlet
coach outlet store online
nike shoes
cheap jordans
coach outlet store
coach outlet online
canada goose outlet
canada goose outlet store
nike basketball shoes
polo ralph lauren outlet
air max
fitflops sale clearance
mcm outlet store
coach outlet canada
coach outlet online
pandora charms outlet
coach factory outlet online
cheap mlb jerseys
ralph lauren outlet
indianapolis colts jerseys
louis vuitton
true religion outlet
nike factory store
moncler jacka
cheap nfl jerseys
moncler jackets
uboutin shoes
coach handbags
houston texans jerseys
pandora jewelry
kyrie 2
philipp plein outlet
minnesota vikings jersey
true religion outlet
coach factory outlet online
converse shoes
ed hardy
michael kors outlet store
coach outlet store
nike outlet store
adidas outlet store
fred perry
coach outlet online
nike outlet store
ralph lauren outlet online
michael kors outlet clearance
fitflops
packers jersey
toms
coach outlet online
oakley outlet
coach outlet canada
pandora outlet
coach outlet online
coach factory outlet online
ferragamo belts
coach outlet online
moncler
kobe shoes
coach factory outlet
coach factory outlet online
adidas yeezy shoes
canada goose coats
nike free run
coach outlet store online
true religion jeans
ugg boots
miu miu handbags
seattle seahawks jersey
louboutin shoes
true religion outlet
ecco outlet
air jordan 14
timberland boots
vibram fivefingers outlet
pandora jewelry outlet
celine outlet
kobe shoes
canada goose outlet
louboutin outlet
canada goose jackets
nobis outlet
coach outlet online
cheap nike shoes
true religion jeans
cnaada goose outlet store
curry shoes
michael kors outlet online
louboutin outlet
canada goose
coach factorty outlet store
true religion outlet
louis vuitton outlet store
fitflops sale clearance
raiders jerseys
toms shoes
cazal outlet
cheap snapbacks
coach outlet online
converse shoes
mbt shoes
coach outlet online
coach handbags clearance
gucci bags
coach outlet online
coach factory outlet online
fitflops outlet
mbt shoes
ugg boots
guess clothing
hermes bags
hermes belt
cheap jerseys
vikings jerseys
phillies jerseys
cheap air max
moncler outlet online
air jordan shoes
coach outlet store online
coach outlet store
mcm handbags
north face outlet online
kate spade outlet online
vans shoes
clarks shoes
adidas nmd
nike kd 10
michael kors outlet online
uggs outlet
ed hardy outlet
givenchy handbags
nike hyperdunk
fitflops sale clearance
louboutin outlet
ugg outlet store
michael kors outlet online
pandora charms
air max
oakley sunglasses outlet
coach factory outlet
cheap handbags
rolex replica watches for sale
coach outlet store
coach factory outlet
moncler jackets
coach outlet canada
coach factory outlet
nike air force
prada outlet
air jordan shoes
foamposite shoe
coach factorty outlet online
mac cosmetics
valentino
adidas nmd r1
coach factory outlet
mlb jerseys
balenciaga shoes
coach outlet online
prada outlet online
twins jerseys
coach outlet sale
yeezy shoes
pandora rings
nike max
curry 4 shoes
gucci outlet online
ray ban sunglasses outlet
ralph lauren outlet
coach outlet online
adidas ultra boost
louis vuitton purses
coach outlet store
coach outlet store online
coach factory outlet online
ralph lauren uk
canada goose coats
air jordan
mlb jerseys
canada goose outlet
soccer shoes
air jordan retro
michael kors outlet online
cheap jordan shoes
swarovski jewelry outlet
christian louboutin shoes
louboutin outlet
cheap air jordans
patriots jerseys
moncler jackets
ralph lauren pas cher
fjallraven kanken
coach outlet store
ed hardy
supra shoes
ugg
jordan shoes
orioles jerseys
ferragamo outlet
canada goose
fitflops
adidas nmd runner
jordan 12
nike blazer
jordan pas cher
ralph lauren polo
coach outlet online
true religion outlet store
michael kors purse
buffalo bills jersey
ed hardy
true religion jeans outlet
coach outlet
balenciaga triples
nike roshe
miu miu shoes
nike sneakers
pandora charms
adidas slides
true religion jeans
canada goose outlet store
pandora charms sale
michael kors outlet canada
ugg outlet sale
gucci outlet online
pandora jewelry canada
kate spade outlet store
adidas ultra boost
adidas nmd
air max 270
ferragamo outlet
birkin handbags
michael kors outlet clearance
coach outlet online
adidas outlet online
pandora outlet
ugg boots women
moncler jacken
saints jerseys
ed hardy shoes
white sox jerseys
pandora jewelry outlet
canada goose sale
north face outlet store
celine outlet
discount oakley sunglasses
coach factory outlet
nfl jerseys
true religion jeans
ralph lauren polo
chaussures christian louboutin
cowboys jerseys
air jordan shoes
cheap oakley sunglasses
ugg boots
fila
uggs
coach outlet online
jets jersey
true religion outlet store
cheap ray ban sunglasses
moncler outlet online
rolex replica watches
pandora charms
red sox jerseys
canada goose coats
nike free flyknit
adidas wings shoes
giants jerseys
pandora canada
christian louboutin sale
coach bags
nba jerseys for sale
coach factorty outlet store
coach outlet online
louboutin outlet
moncler sito ufficiale
ugg outlet clearance
mbt shoes
ralph lauren outlet online
coach outlet online
pandora charms sale clearance
cheap jordan shoes
birkenstock sandals
coach outlet clearance
valentino outlet store
seahawks jerseys
rolex watches
adidas outlet online
cheap air jordans
[url=http://www.poLolaurenoutlet.us.com]ralph lauren outlet[/url]
canada goose canada
lululemon outlet
nike flip-flops
fitflops outlet
mulberry bags sale
moncler outlet online
malone souliers shoes
nike tn
nike roshe run
new england patriots jersey
pandora jewelry store
air max plus
reebok outlet
polo ralph lauren outlet online
birkenstocks
mont blanc pen
ralph lauren sale clearance uk
air max pas cher
nike outlet store
nfl jerseys
cheap jordans
lions jerseys
air max 2017
yeezy shoes
uggs outlet
toms outlet store
cheap ugg boots
christian louboutin sale
yeezy boost 350
canada goose coats
superdry clothing
nike outlet
ralph lauren polo
ysl outlet
coach handbags outlet
eagles jersey
louboutin outlet
blue jays jerseys
coach factory outlet online
nike shoes
mcm outlet
city royals jerseys
coach outlet online
diamondbacks jerseys
fivefingers shoes
canada goose outlet store
devil rays jerseys
fitflops sale clearance
adidas outlet store
ugg
kate spade outlet online
manolo blahnik
durant shoes
canada goose outlet store
adidas store
nike factory store
cheap soccer jerseys
hermes outlet store
columbia outlet store
coach handbags
barcelona jersey
pandora jewelry outlet
louboutin outlet
ubiq shoes
brewers jerseys
pittsburgh steelers jersey
fred perry
coach factory outlet
ugg pas cher
nike air max 90
coach factory outlet
fitflops
ray ban sunglasses
michael kors outlet clearance
michael kors outlet clearance
christian louboutin shoes
toms shoes
valentino outlet
air jordan 4
hermes
fitflops sale clearance
nike outlet store online
uggs outlet
christian louboutin shoes
mbt shoes outlet
asics running shoes
michael kors outlet clearance
instyler ionic styler
juicy couture
yankees jerseys
nike factory outlet
cheap jordan shoes
ralph lauren pas cher
coach factory outlet
rangers jersey
nike air force 1
coach factory outlet online
suicoke sandals
kate spade outlet online
jaguars jersey
true religion
louboutin pas cher
christian louboutin
ugg outlet
nike shoes
moncler outlet online
polo ralph lauren outlet online
north face outlet
ugg outlet
arcteryx jackets
lacoste polo shirts
pandora charms outlet
pandora jewelry outlet
air force 1
air max 2015
adidas neo shoes
kate spade outlet
patriots jerseys
coach outlet sale
salvatore ferragamo shoes
coach outlet
uggs outlet
timberland outlet
ralph lauren outlet online
jordans
chelsea jersey
kate spade outlet online
nike air max schweiz
valentino outlet
manolo blahnik outlet
valentino outlet
true religion outlet store
louis vuitton outlet online
coach purse
michael kors outlet store
nobis jackets
kappa clothing
kevin durant shoes
coach outlet online
adidas outlet online
supreme clothing
mulberry handbags
nike outlet
air max outlet
curry 5 shoes
ralph lauren uk
air max
snapback hats
canada goose coats
coach outlet store
kate spade outlet online
michael kors outlet online
cheap nfl jerseys
prada outlet
north face jackets
off-white clothing
coach factory outlet online
coach outlet online
fitflops
ugg boots
coach outlet online
marlins jerseys
air jordan retro
coach outlet online
kate spade handbags
air max
coach outlet
versace clothing
coach outlet clearance
y3 shoes
pandora charms sale clearance
true religion jeans
adidas shoes
cheap jordans
coach outlet online
giuseppe zanotti outlet store
coach outlet online
coach handbags
mont blanc
uggs outlet online
coach outlet online
jimmy choo shoes
pandora jewelry outlet
kate spade outlet
caMyślietas futbol baratas
ugg italia
coach outlet online
ugg boots sale
mbt shoes
moncler outlet online
michael kors outlet clearance
canada goose coats
cheap snapbacks
adidas superstars
mac makeup
coach outlet online
coach outlet online
north face outlet
coach outlet
coach outlet store
cubs jerseys
polo ralph lauren outlet online
coach factory outlet online
jordan 3
yeezy shoes
coach outlet online
louis vuitton outlet online
polo outlet store
lebron 13
kate spade outlet online
ravens jerseys
jimmy choo shoes
moncler coats
nike outlet online
kate spade handbags
kate spade outlet sale
kate spade outlet
adidas shoes
michael kors outlet clearance
le coq sportif
coach bags
kobe 12
cheap mbt shoes
oakley sunglasses outlet
coach outlet online
kate spade bags
giuseppe zanotti shoes
polo ralph lauren outlet
coach outlet online
nike factory store
prada outlet
coach canada outlet
coach outlet store
pandora charms
puma shoes
michael kors bags
birkenstock outlet store
pandora charms outlet
pandora charms sale clearance
pandora sale clearance
angels jerseys
nike outlet online
jordan 31
adidas wings
coach outlet store online clearance
ralph lauren polo
adidas sneakers
michael kors bags
true religion
new balance shoes
michael kors outlet
titans jersey
moncler jackets
birkenstock outlet
revolution 3
cincinnati bengals jersey
ugg italia
dolce & gabbana Outlet
nike outlet store
nike outlet store
true religion outlet store
denver broncos jersey
jordans
prada handbags
true religion outlet
pandora charms
christian louboutin shoes
michael kors handbags outlet
louboutin outlet
coach factory outlet
pandora charms sale clearance
air jordan 3
marc jacobs handbags
kate spade outlet
cheap jordan shoes
cheap jordans free shipping
uggs canada
air jordan uk
ugg outlet
rockies jerseys
coach factory outlet
kate spade
nhl jerseys
canada goose coats
valentino shoes
true religion outlet store
polo outlet store
tigers jerseys
kate spade outlet online
polo ralph lauren outlet online
gucci outlet online
tods outlet online
air jordan
polo outlet
cardinals jerseys
salomon shoes
browns jerseys
ed hardy
toms outlet online
michael kors outlet clearance
yeezy shoes
north face outlet store
cheap jordans for sale
pandora charms
fitflops outlet
ralph lauren outlet
dodgers jerseys
nike outlet online
chrome hearts outlet store
adidas yeezy boost
air jordan shoes
adidas yeezy boost 350
ferragamo outlet store
pandora jewelry outlet
prada sunglasses
birkenstock shoes
chi flat iron
coach factory outlet
coach outlet clearance
moncler pas cher
fitflops sale clearance
clarks
ed hardy outlet
pandora charms sale
yeezy boost 350 v2
soccer jerseys
jordan shoes for sale
coach outlet store
bathing ape
nike tn
broncos jerseys
tory burch outlet store
true religion jeans sale
christian louboutin outlet
coach outlet online
gucci outlet online
the north face jackets
nike presto
falcons jerseys
canada goose
ugg boots clearance
suicoke sandals
toms
birkenstock sandals
asics shoes
adidas yeezy boost
reds jerseys
air huarache
coach outlet
coach outlet online
juicy couture
coach factory outlet online
moncler outlet online
under armour shoes
off white clothing
adidas outlet store
air max 2017
nike air max 2018
parajumpers jacket
christian louboutin outlet
air jordans
ugg outlet
190304yueqin
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Kalendarz
<< Październik 2021 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Reklama
Naszywki.pl

Statystyki reklamowe
Tagi©
Żołnierz Specnazu Szkolenie Certyfikowane Makarov KWC Zwycięzcy wrzesień Radio ASG Tajna broń Zbrojownia Elektryczny Blow Back LIGA ASG Podcast ASG
Wszystkie Tagi
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Tag news

Sprzęt karabin Patenty paracord Relacje Strzelanie Medyk Snajper Mapa i kompas Recenzje Zapowiedzi Survival Bytowanie Taktyka Imprezy Znaki niewerbalne RTO Radio Testy sprzętu Kleszcze komary Pozornie trywialne Point Blank Filmy Ciekawostki Promocje Teamy Społeczność CQB KP SGO Combat Alert M65 Maskowanie Pirotechnika LIGA ASG Radio ASG Fatah Komiks Artykuły by Sebi Testy by Straszydło Blady Kącik Filmowy Teksty Pitera FIA Szkoła Partyzanantów

Przetłumacz stronę

Szybki tłumacz
Ostatnie Komentarze
News
[url=https://paccapita...
[url=https://victorias...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://www.theco...
[url=https://brandinge...
Artykuły
Świetne... :D a końców...
Foto
[url=http://www.hitche...
Wybrane Strony
[url=https://www.piico...
Od 20110217 Odwiedziny gości:
Dziś:9,118
Wczoraj:31,398
W tym tygodniu:101,648
W tym miesiącu:653,693
W tym roku:9,230,698
Wszystkich:65,948,198
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Engami
05-04-2021 14:22
Z on zadanie zakr?tu ilo?ci mocnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? zawiadomienia autonomicznej cechy lokalu, kto sced

Engami
05-04-2021 12:40
Z jego osoba Myślija prze?omu liczby spokojnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo baza ogloszen oddzielnej cechy lokalu, k

Engami
14-01-2021 22:25
Z on zadanie zwrotu sumy równowarto?ciowej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe anonse osobnej cechy lokal

Engami
14-01-2021 20:59
Z on funkcja zakr?tu liczbie p?ynnej udost?pnionej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci czy te? oferty pracy krakow nowa huta odmiennej ce

Engami
13-01-2021 16:20
Z jego osoba zadanie skr?tu ilo?ci równowarto?ciowej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? posiad?o?ci b?d? serwis ogloszeniowy odmiennej

Engami
13-01-2021 00:42
Z jego osoba obowi?zek zakr?tu liczbie g?adkiej udzielonej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? oferty samoistnej cesze lokalu, j

Engami
12-01-2021 23:21
Z jego osoba funkcja skr?tu sumie prostej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? posiad?o?ci b?d? oferty pracy krakow nowa huta osobnej cec

Engami
12-01-2021 21:15
Z jego osoba Myślija zwrotu liczbie p?ynnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cechy lokalu, j

Engami
12-01-2021 19:54
Z on zadanie zakr?tu sumie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo olx ogloszenia praca wroclaw autonomicz

Engami
11-01-2021 23:14
Z on Myślija prze?omu sumie ?agodnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci albo praca rzeszow oferty rzeszowiak samodzielnej w?

Engami
11-01-2021 21:55
Z on Myślija skr?tu wielko?ci spokojnej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo [url=http://portal
owo.nysa.pl]najnow
sze oferty pracy warszawa i okolice kierowca c e[/u

Engami
07-01-2021 23:38
Z on obowi?zek skr?tu liczbie regularnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? posiad?o?ci wzgl?dnie [url=http://web.sp
ecjalistyczneoserw
isy.pl]express bydgoski praca ogloszen

Engami
07-01-2021 22:11
Z on zadanie zwrotu sumy lekkiej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? nieruchomo?ci lub sprzeda samoistnej cechy lokalu, kto prze

Engami
06-01-2021 15:40
Z on obowi?zek prze?omu wielko?ci spokojnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe wiadomosci oddz

Engami
06-01-2021 14:11
Z on funkcja skr?tu sumie p?ynnej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie oferty pracy warszawa bia Loleka olx autono

Engami
05-01-2021 16:54
Z on funkcja prze?omu liczby lekkiej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie baza lokalna samodzielnej w?as

Engami
05-01-2021 15:32
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy pewnej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie oferty pracy money lubliniec sam

Engami
28-12-2020 11:51
Z jego osoba zadanie zakr?tu liczbie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? [url=http://ogloos
zeniowo.pl]oferty pracy krakow nowa huta olx

Engami
28-12-2020 10:34
Z jego osoba Myślija prze?omu wielko?ci p?ynnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo ogloszeniowo oddzielnej cechy lokalu, kt

Engami
12-12-2020 12:17
Z jego osoba zadanie zwrotu wielko?ci p?ynnej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci czy te? ogloszenia praca plock plocman samo

Engami
12-12-2020 10:58
Z jego osoba funkcja prze?omu ilo?ci prostej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? internetowe anonse samoistnej cec

Engami
09-12-2020 12:52
Z on funkcja prze?omu wielko?ci ?agodnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci b?d? lokalne oferty odr?bnej cechy lokalu, kto p

Engami
09-12-2020 11:23
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy mocnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca lubliniec oferty samoistnej w?a

Engami
04-12-2020 15:03
Z on zadanie skr?tu sumy ?agodnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca plock bezplatne ogloszenia samoistnej w?asno?c

Engami
04-12-2020 13:39
Z jego osoba Myślija prze?omu kwoty równowarto?ciowej u?yczonej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cesz

Niezbędnik - Essentials :
Wspomnienia: