Nawigacja
POLECANE
ZNAJOMI
Ankieta
Czy jesteś zwolennikiem używania magazynków typu:

Real/Low/Mid-Cap
Real/Low/Mid-Cap
86% [149 głosów]

Hi-Cap
Hi-Cap
14% [24 głosy]

Ogółem głosów: 173
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 11.01.11

Archiwum ankiet
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 6:58
Zachód słońca: 17:17
Dzień trwa:
10 Godzin 19 minut
Jest krótszy od najdłuższego dnia o: 8:14
Archiwum News 2014:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2013:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2012:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2011:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2010:
Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Wywiad z założycielem SGO Gdańsk - BLOG GUNFIRE
Wywiad z założycielem SGO Gdańsk - BLOG GUNFIRE

Piotr "Wroobel" Wróblewski - redaktor bloga www.blog.gunfire.pl

Jakiś czas temu udało mi się nawiązać kontakt z założycielem grupy paramilitarnej SGO Gdańsk. Status owej grupy w środowisku militarnym oraz charakter jej działania sprawiają, że wydaje się być nadzwyczaj interesująca. Pomyślałem, że czytelnicy bloga Gunfire również chcieliby przyjrzeć się bliżej tej organizacji. Jak powszechnie wiadomo najbardziej wiarygodne informacje na ten temat posiada sam przedmiot rozważań – grupa SGO Gdańsk.

Efektem mojej pracy jest wywiad z Ramirezem twórcą i dowódcą SGO Gdańsk . Zapraszam do lektury.

Gunfire: Jak to się wszystko zaczęło? Skąd pomysł na SGO Gdańsk? Czy wzorowaliście się na już istniejących grupach militarnych?

Ramirez:

Wszystko zaczęło się od potrzeby treningów i chęci wynoszenia jakiś umiejętności z „zabaw z repliką”. Nie znaleźliśmy takiej grupy w naszym lokalnym środowisku,  ale jak się okazało osób o podobnym podejściu było więcej. Początkowo dzieliliśmy się między sobą wiedzą, którą wyciągnęliśmy indywidualnie ze swojej służby, szkoleń czy sprawdzonych materiałów z Internetu.  Założeniem było stworzenie czegoś nowego, hybrydy Strzelca czyli organizacji czerpiącej wiedzę od mundurowych,  grupy rekonstrukcyjnej luźno wzorującej się na jednostkach specjalnych oraz grupy paramilitarnej. Możliwości rozwoju dopatrywaliśmy się właśnie w tym nietypowym połączeniu cech działających już formacji.

Gunfire: Z kim współpracuje grupa?

Ramirez:

Otwarte i pozytywne podejście SGO do współpracy z innymi podmiotami jest chyba głównym czynnikiem wpływającym na rozwój grupy. W zróżnicowanym zakresie współpracujemy z instruktorami przydatnych nam dziedzin jak strzelectwo, sztuki walki i taktyka, firmami szkoleniowymi, służbami mundurowymi i innymi podmiotami. Nie współpracujemy na zasadzie wyciągania ręki z hasłem „daj” , tylko myślimy o korzyściach dla naszego partnera. Dlatego do współpracy udało nam się pozyskać m.in. producenta odzieży outdoorowej Helikon-Tex, firmę szkoleniową Counterterrorism Training Poland czy nieformalny patronat dowódców jednostek wojskowych z których wywodzą się członkowie naszej grupy. Współpracujemy też z parkiem przygód Kolibki Adventure Park, na którym organizujemy treningi kondycyjne, producentem łodzi RIB udostępniającym nam do prób swoje produkty oraz z studiem fotograficznym Tabodesign, pracującym nad naszymi materiałami zdjęciowymi i promocją.

Grzegorz Mikołajczyk (Counterterrorism Training Poland) oraz Waldemar Lijewski (BOR) podczas szkolenia dla oddziałów SGO z Gdańska, Bielska i Szczecina.

źródło: archiwum prywatne SGO

Gunfire: Jakie perspektywy stoją przed Wami?

Ramirez:

Nie potrafię odpowiedzieć na te pytanie i to jest chyba najciekawszy aspekt działania w SGO. 2 lata temu było nas 4, obecnie mamy tyle samo oddziałów w kraju. Rok temu działaliśmy w kombinezonach BW i kamizelkach UTG, obecnie sprzęt jednej osoby może być więcej wart niż kiedyś całego zespołu. Ćwiczyliśmy w lesie, obecnie trenujemy legalnie na różnych obiektach z których korzystają również służby mundurowe, symulacje realizujemy w autobusach, szkołach czy jednostkach pływających, a na pokazy zaprasza nas wojsko i żandarmeria. Mam tylko nadzieje, że za 2 lata nie zmieni się tylko jedno – entuzjazm i zaangażowanie osób tworzących SGO.

Gunfire: Czy byłbyś w stanie powiedzieć który projekt z Waszej dotychczasowej działalności był najtrudniejszy i dlaczego akurat ten?

Ramirez:

Powinienem pewnie powiedzieć, że najtrudniejsze były treningi i szkolenia, ale one są akurat indywidualnymi zmaganiami z własnymi słabościami i brakami. W kontekście zespołowym jedną z trudniejszych inicjatyw której podjęła się grupa była współorganizacja Military Days i związana z tym pomoc przy Biegu Morskiego Komandosa. Musieliśmy przy skromnych zasobach osobowych zapewnić atrakcje dla kilku tysięcy odwiedzających, pomóc przy sędziowaniu zawodów i rywalizować w nich. Ponad tydzień przygotowań do pokazów, pomoc przy budowie obozu, zaangażowanie zaprzyjaźnionych instruktorów i grup…i jeszcze przykra kradzież sprzętu na kilka dni przed akcją. Po Military Days zmęczeni byli wszyscy, ale uścisk dłoni i słowa uznania dowódcy Formozy oraz możliwość współpracy z osobami z tej jednostki dały nam ogromna satysfakcję.

Gunfire: Jak myślisz, czemu w Internecie jest grupa osób, która próbuje Was atakować negatywnymi komentarzami? Jaki jest stosunek grupy do tych wypowiedzi?

Ramirez:

Trudno mi ocenić zachowanie takich osób, bo nikt z nas nie przejawia tego rodzaju frustracji. Zadaję sobie raczej pytanie, jak osoby specjalizujące się w internetowych dyskusjach odnajdują w sobie autorytet do krytykowania zachowań i aktywności innych – nie tylko nas, bo takie osoby co do zasady swoją opinię muszą prezentować w każdym temacie. Tutaj pewnego rodzaju hipokryzją jest dla mnie zarzut „parcia na szkło”, przez osoby uprawiający „opiniotwórczy” ekshibicjonizm, czyli w uproszczeniu gadanie dla samego gadania.

Stosunek grupy do komentarzy reprezentuje czasem manager grupy. To przy okazji odpowiedź po co manager w niesformalizowanej grupie. Nie tracimy czasu na niekończące się dyskusje, wolny czas wolimy przeznaczyć na treningi i działanie. Wierze, że jeśli ktoś ma coś cennego do powiedzenia to przekaże to nam w prywatnej wiadomości i co jest budujące – ma to zazwyczaj miejsce.

Sekcja Operacji Wodnych SGO na pokładzie łodzi używanej przez Jednostki Specjalne.

źródło: archiwum prywatne SGO

Gunfire: A co z zarzutem „parcia na szkło”?

Ramirez:

Jeżeli w taki sposób rozumowana jest próba profesjonalnej promocji środowiska i podejmowanych przez niego aktywności no to obawiam się, że nie ma dobrych widoków na przyszłość. Co jest przeciwwagą dla informacji o osobach strzelających z replik do ludzi czy zwierząt, interwencjach policji, straży miejskiej i żandarmerii? W jaki sposób środowisko ma promować przed służbami mundurowymi i społeczeństwem zaangażowane podejście do tematu? Rozumiem, że nie ma to znaczenia dla osób, które w ramach hobby chodzą raz na jakiś czas się postrzelać. Wydaje mi się jednak, że jest więcej osób dla których nie jest obojętne postrzeganie naszego środowiska jako wyrośniętych dzieci z zabawkami. Sami znamy ten problem z autopsji, bo nie raz zdarzały się reakcje typu „to tylko grupa ASG”. A to opinia krzywdząca, zważywszy na prace podejmowaną przez wielu ludzi w tym środowisku. Podejmujemy więc ciężką pracę, angażująca instruktorów, fotografów i firmy żeby tą sytuację zmienić, napotykamy jednak przy tym coś w rodzaju „strzału w plecy”. Odnieść mógłbym się do zarzutów naszej  niewiedzy, konieczności poprawy jakiś elementów w działaniu, innej formy działania. Jak jednak prowadzić rzeczową dyskusję na zasadzie szukania SGO w lodowce lub „parcia na szkło”? Ale co poradzić, robimy dalej swoje bo nie wszystko da się zmienić.

Gunfire: Jakich ludzi zrzesza SGO Gdańsk ? Są to studenci, osoby pracujące, uczniowie?

Ramirez:

Każdego. Jesteśmy otwarci na ludzi i staramy się żeby każdy mógł wykorzystać swój potencjał, dlatego grupę tworzą ambitne i pracowite osoby. W szeregach SGO znajdziemy zarówno mundurowych, osoby pracujące jak i studentów i uczniów.  Większość osób to ludzie koło 30, z własną działalnością gospodarczą lub pracujące jako specjaliści w swoich branżach – dlatego znajdujemy czas na realizacje swoich pasji.

Gunfire: Jak wyglądają spotkania SGO Gdańsk?

Ramirez:

Mamy kilka typów spotkań. Zaliczamy do tego zarówno spontaniczne wypady na rower, biegi, pływanie na basenie jak i treningi taktyczne. W przypadku tych ostatnich zasadą jest, że po przedstawieniu pojedynczych zagadnień uczestnicy na koniec sprawdzają pełne spektrum nabytych umiejętności przy symulacjach lub ćwiczeniach. Dosyć ważną kwestią jest strzelanie do siebie z replik, którego unikamy. Takie zachowania całkowicie zamazują bariery przy użyciu broni. Dlatego w miejsce swobodnej wymiany kompozytu, często wprowadzamy proces decyzyjny i konieczność oceny sytuacji. Tak powstał wewnętrzny system symulacji SGO PolSim, który czasami kończy się nawet bez oddania żadnego strzału w trakcie całego dnia symulacji. Liczy się element zaskoczenia, szybkości i wykorzystanie zastępczych środków interwencyjnych jak pirotechnika, krzyk czy oślepienie.

Przygotowywanie wewnętrznego materiału filmowego podczas zajęć strzeleckich z użyciem broni palnej.
źródło: archiwum prywatne SGO

Gunfire: Z jaką częstotliwością odbywają się spotkania?

Ramirez:

Treningi kondycyjne pod okiem byłego instruktora SPAP odbywają się 2 razy w tygodniu. Treningi taktyczne od 2 do 4 razy w miesiącu. Do tego prawie każdy indywidualnie trenuje jakieś sztuki walki, pływa lub robi kursy. Brakuje na to wszystko czasu, a progres na tym etapie wymaga niestety jeszcze większych poświęceń.

Gunfire: Czy aby uczestniczyć w spotkaniach trzeba przejść jakąś selekcję?

Ramirez:

SGO BOST stosuje formalna selekcję, wzorowaną na tych z jednostek specjalnych. Sami je przechodzili więc wiedzą jak sprawdzić motywację swoich rekrutów. Zasadniczym pytaniem przy selekcji jest to co mamy przy jej pomocy osiągnąć. W Gdańsku to rekrut prowadzi własna selekcję. Jeżeli odnajduje się w grupie, walczy ze swoimi słabościami, chce się uczyć i realizuje się w taki sposób to na pewno zostanie z nami. Wszystkie grupy SGO szukają takich samych osób – pasjonatów, otwartych na pracę w zespole i chętnych do nabywania nowych umiejętności.

Chciałbym podziękować Ramirezowi za poświęcenie czasu oraz udzielenie wyczerpujących odpowiedzi na moje pytania. Gunfire życzy dalszych sukcesów.

Specjalne podziękowania za pomoc w realizacji wywiadu dla Łukasza Świątkowskiego.

Źródło: www.blog.gunfire.pl

Komentarze
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
#1 | clibin009 dnia January 16 2018 04:57:38
clb0116
ugg outlet store
jordan shoes for sale
ugg outlet
nike outlet store
ray ban sunglasses outlet
adidas outlet
pandora jewelry
pandora uk
cheap air jordans
michael kors outlet online
polo outlet online
adidas nmd r1
coach outlet online
coach factory outlet
pandora jewelry outlet
the north face outlet
ugg boots sale
ugg
cheap air jordans
coach outlet store online clearance
michael kors outlet store
oakley sunglasses outlet
canada goose jackets
discount ray ban sunglasses
canada goose outlet online
ugg boots
cheap oakley sunglasses
uggs on sale
ralph lauren outlet online
adidas outlet store
adidas sneakers
canada goose parka
uggs outlet
coach purses
coach factory outlet online
canada goose coats
uggs outlet
adidas nmd r1
coach outlet online
canada goose coats
timberland outlet store
longchamp bags
ugg boots
coach factory outlet
michael kors handbags
canada goose outlet
kate spade handbags
nike outlet store online
canada goose jackets uk
uggs outlet
coach factorty outlet online
ugg outlet
canada goose outlet store
louboutin outlet
nfl jerseys
coach factory outlet
canada goose jackets
supreme clothing
supreme uk
coach factory outlet online
yeezy boost 350
adidas yeezy shoes
cheap oakley sunglasses
canada goose jackets
polo ralph lauren outlet
cheap ugg boots
polo ralph lauren outlet online
supreme shirts
air max
fitflops sale clearance
coach handbags outlet
cheap jordan shoes
canada goose coats
yeezy shoes
tory burch shoes
burberry outlet online
longchamps
ugg sale
cheap ugg boots
red bottom
coach outlet online
coach factory outlet online
adidas ultra boost
michael kors outlet clearance
cheap ray ban sunglasses
ugg outlet online
uggs clearance
polo ralph lauren outlet
fitflop sandals
coach outlet online
air jordans
adidas campus shoes
moncler
burberry handbags
moncler outlet online
ralph lauren outlet online
coach outlet online
michael kors outlet
christian louboutin sale
ugg boots outlet
canada goose sale
oakley sunglasses outlet
ralph lauren outlet online
cheap nfl jerseys wholesale
ugg outlet
nike air max 2018
adidas yeezy boost
cheap ugg boots
louis vuitton factory outlet
birkin handbags
birkenstock outlet
cheap jordans free shipping
ugg boots
ralph lauren sale
ralph lauren outlet online
michael kors outlet store
fitflops sale
canada goose sale
air max
ugg boots outlet
moncler sale
uggs outlet
nfl jerseys
canada goose jackets
coach outlet online
canada goose sale
michael kors outlet store
moncler sale
yeezy boost 350
red bottom heels
north face outlet
canada goose jacket
christian louboutin shoes
pandora jewelry store
michael kors bags
ugg boots
michael kors outlet clearance
valentino outlet
kate spade outlet online
nike outlet online
ferragamo outlet
coach factory outlet online
pandora charms outlet
hermes bags
bottes ugg
timberland outlet
adidas outlet store
burberry outlet online
canada goose jackets
hermes bag
adidas nmd runner
pandora charms outlet
the north face outlet
michael kors outlet canada
moncler coats
coach outlet store online
michael kors outlet clearance
moncler pas cher
coach factory outlet online
pandora jewelry
the north face jackets
canada goose outlet
pandora charms
uggs outlet
louis vuitton outlet store
pandora charms sale
louboutin outlet
uggs outlet
fred perry shirts
coach outlet store online
oakley sunglasses outlet
coach outlet online
cheap uggs
yeezy shoes
uggs clearance
ralph lauren outlet online
ugg boots
pandora charms
michael kors outlet online
fitflops sale
yeezy boost
adidas yeezy boost
moncler jackets
coach outlet online
nike outlet store
coach factorty outlet online
michael kors outlet canada
burberry handbags
moncler outlet online
kate spade handbags
columbia sportswear outlet
uggs outlet
canada goose jackets
moncler uk
ralph lauren outlet online
salvatore ferragamo outlet
air max shoes
nmd adidas
louis vuitton outlet online
moncler jacket
cheap jordan shoes
michael kors outlet clearance
michael kors
nike air max 97
polo ralph lauren outlet online
supreme shirts
canada goose jackets
ray ban sunglasses sale
yeezy boost 350
adidas outlet online
ray bans
ugg canada
pandora charms
kate spade outlet
louis vuitton outlet
ralph lauren uk
birkenstock shoes
michael kors outlet clearance
pandora uk
adidas shoes
michael kors outlet online
longchamp sale
kate spade outlet
michael kors
cheap ray ban sunglasses
canada goose jackets
canada goose
hermes bags
canada goose jackets
air jordan shoes
ralph lauren uk
tory burch outlet online
coach factory outlet online
nike outlet online
north face jackets
longchamp outlet store
ralph lauren outlet online
nfl jerseys
mlb jerseys
coach outlet online
coach outlet online
ugg outlet online
salvatore ferragamo shoes
polo ralph lauren outlet online
canada goose jackets
pandora charms outlet
coach outlet online
cheap jordans
canada goose outlet online
michael kors outlet store
ralph lauren outlet
kate spade handbags
coach outlet online
ray ban sunglasses discount
caterpillar boots
moncler uk
cheap nike shoes
ralph lauren
kate spade outlet online
michael kors outlet store
adidas superstars
mbt shoes sale
jordans
michael kors outlet online
ferragamo shoes
gucci outlet online
fitflop shoes
oakley sunglasses outlet
nike outlet
valentino
mulberry
pandora charms sale
nike shoes
nike air max 97
yeezy boost 350
ugg boots
adidas store
louis vuitton handbags
ray ban glasses
adidas superstar shoes
hermens
canada goose
canada goose jackets
polo ralph lauren
ralph lauren sale
coach factory outlet online
coach outlet online
timberland boots
canada goose
canada goose coats
canada goose jackets
coach factory outlet online
pandora charms sale clearance
michael kors outlet online
ugg outlet store
philipp plein
burberry outlet
hermes outlet
pandora charms sale clearance
coach outlet store
kate spade handbags
michael kors handbags outlet
ugg outlet
adidas yeezy
canada goose jackets
coach outlet online
ugg boots
michael kors outlet online
yeezy shoes
ray ban sunglasses discount
michael kors
michael kors outlet online
canada goose jackets
canada goose jackets
cheap nfl jerseys wholesale
nike zoom
coach outlet store online
coach factory outlet online
north face outlet
cheap jordan shoes
canada goose
north face jackets
canada goose outlet
canada goose sale
retro 11
pandora charms sale clearance
philipp plein outlet
coach outlet online
adidas yeezy
uggs outlet
uggs outlet
uggs outlet
nike air max 2018
michael kors
pandora charms sale clearance
canada goose jackets
ralph lauren
ralph lauren
coach outlet online
michael kors outlet store
pandora charms outlet
mulberry handbags
oakley sunglasses for women
adidas yeezy boost
adidas nmd runner
coach outlet canada
louis vuitton factory outlet
michael kors
longchamp outlet
ugg boots
coach outlet online
coach outlet online
polo ralph lauren outlet online
polo ralph lauren outlet
ugg outlet store
mulberry uk
polo ralph lauren outlet
ralph lauren uk
gucci outlet
louboutin shoes
cheap air jordans
mbt
cheap jordan shoes
ugg boots outlet
polo ralph lauren
coach outlet online
cheap jordans for sale
canada goose outlet
adidas
canada goose coats
coach factory outlet online
fitflop sandals
christian louboutin shoes
cheap oakley sunglasses
uggs outlet
ugg boots
michael kors outlet online
coach factory outlet
polo ralph lauren outlet online
ugg outlet online
polo ralph lauren outlet
cheap oakley sunglasses
coach outlet canada
pandora jewelry
michael kors outlet store
nike sneakers
christian louboutin shoes
adidas nmd r1
burberry outlet online
mlb jerseys cheap
canada goose outlet
pandora outlet
uggs
uggs outlet
discount oakley sunglasses
coach factory outlet
pandora jewelry outlet
ugg outlet
michael kors bags
moncler coats
coach outlet online
cheap jordan shoes
ugg boots women
pandora sale clearance
hermes handbags
ugg boots
coach outlet store
adidas yeezy boost 350
nike shoes
moncler outlet online
kate spade outlet online
fred perry polo shirts
uggs outlet
moncler coats
air jordan retro
canada goose coats
pandora outlet
adidas nmd r1
moncler jackets
coach outlet store
polo ralph lauren outlet
pandora jewelry
polo ralph lauren outlet
canada goose sale
harden vol 1
kate spade outlet online
ugg boots
north face sale
ray ban sunglasses outlet
nike sneakers
burberry handbags
moncler outlet online
ralph lauren uk
mulberry outlet uk
ugg outlet store
coach outlet online
coach outlet
ralph lauren
longchamp bags
mbt
ugg boots
timberland outlet
moncler jackets
ugg canada
canada goose jackets
michael kors outlet store
coach factory outlet online
michael kors outlet online
canada goose jackets
red bottoms
the north face outlet
adidas outlet online
ralph lauren outlet online
clb0116
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Kalendarz
<< Październik 2021 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Reklama
Naszywki.pl

Statystyki reklamowe
Tagi©
KP SGO Gdańsk Piltot LIGI ASG Skarby... MG 42 by MG Schutze LIGA ASG Homemade Libia Mndur Gorka E SPOS Alice Custom Arctic Combat Podcast ASG Taktyka zielona
Wszystkie Tagi
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Tag news

Sprzęt karabin Patenty paracord Relacje Strzelanie Medyk Snajper Mapa i kompas Recenzje Zapowiedzi Survival Bytowanie Taktyka Imprezy Znaki niewerbalne RTO Radio Testy sprzętu Kleszcze komary Pozornie trywialne Point Blank Filmy Ciekawostki Promocje Teamy Społeczność CQB KP SGO Combat Alert M65 Maskowanie Pirotechnika LIGA ASG Radio ASG Fatah Komiks Artykuły by Sebi Testy by Straszydło Blady Kącik Filmowy Teksty Pitera FIA Szkoła Partyzanantów

Przetłumacz stronę

Szybki tłumacz
Ostatnie Komentarze
News
[url=https://paccapita...
[url=https://victorias...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://www.theco...
[url=https://brandinge...
Artykuły
Świetne... :D a końców...
Foto
[url=http://www.hitche...
Wybrane Strony
[url=https://www.piico...
Od 20110217 Odwiedziny gości:
Dziś:8,040
Wczoraj:31,398
W tym tygodniu:100,570
W tym miesiącu:652,615
W tym roku:9,229,620
Wszystkich:65,947,120
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Engami
05-04-2021 14:22
Z on zadanie zakr?tu ilo?ci mocnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? zawiadomienia autonomicznej cechy lokalu, kto sced

Engami
05-04-2021 12:40
Z jego osoba Myślija prze?omu liczby spokojnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo baza ogloszen oddzielnej cechy lokalu, k

Engami
14-01-2021 22:25
Z on zadanie zwrotu sumy równowarto?ciowej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe anonse osobnej cechy lokal

Engami
14-01-2021 20:59
Z on funkcja zakr?tu liczbie p?ynnej udost?pnionej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci czy te? oferty pracy krakow nowa huta odmiennej ce

Engami
13-01-2021 16:20
Z jego osoba zadanie skr?tu ilo?ci równowarto?ciowej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? posiad?o?ci b?d? serwis ogloszeniowy odmiennej

Engami
13-01-2021 00:42
Z jego osoba obowi?zek zakr?tu liczbie g?adkiej udzielonej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? oferty samoistnej cesze lokalu, j

Engami
12-01-2021 23:21
Z jego osoba funkcja skr?tu sumie prostej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? posiad?o?ci b?d? oferty pracy krakow nowa huta osobnej cec

Engami
12-01-2021 21:15
Z jego osoba Myślija zwrotu liczbie p?ynnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cechy lokalu, j

Engami
12-01-2021 19:54
Z on zadanie zakr?tu sumie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo olx ogloszenia praca wroclaw autonomicz

Engami
11-01-2021 23:14
Z on Myślija prze?omu sumie ?agodnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci albo praca rzeszow oferty rzeszowiak samodzielnej w?

Engami
11-01-2021 21:55
Z on Myślija skr?tu wielko?ci spokojnej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo [url=http://portal
owo.nysa.pl]najnow
sze oferty pracy warszawa i okolice kierowca c e[/u

Engami
07-01-2021 23:38
Z on obowi?zek skr?tu liczbie regularnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? posiad?o?ci wzgl?dnie [url=http://web.sp
ecjalistyczneoserw
isy.pl]express bydgoski praca ogloszen

Engami
07-01-2021 22:11
Z on zadanie zwrotu sumy lekkiej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? nieruchomo?ci lub sprzeda samoistnej cechy lokalu, kto prze

Engami
06-01-2021 15:40
Z on obowi?zek prze?omu wielko?ci spokojnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe wiadomosci oddz

Engami
06-01-2021 14:11
Z on funkcja skr?tu sumie p?ynnej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie oferty pracy warszawa bia Loleka olx autono

Engami
05-01-2021 16:54
Z on funkcja prze?omu liczby lekkiej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie baza lokalna samodzielnej w?as

Engami
05-01-2021 15:32
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy pewnej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie oferty pracy money lubliniec sam

Engami
28-12-2020 11:51
Z jego osoba zadanie zakr?tu liczbie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? [url=http://ogloos
zeniowo.pl]oferty pracy krakow nowa huta olx

Engami
28-12-2020 10:34
Z jego osoba Myślija prze?omu wielko?ci p?ynnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo ogloszeniowo oddzielnej cechy lokalu, kt

Engami
12-12-2020 12:17
Z jego osoba zadanie zwrotu wielko?ci p?ynnej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci czy te? ogloszenia praca plock plocman samo

Engami
12-12-2020 10:58
Z jego osoba funkcja prze?omu ilo?ci prostej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? internetowe anonse samoistnej cec

Engami
09-12-2020 12:52
Z on funkcja prze?omu wielko?ci ?agodnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci b?d? lokalne oferty odr?bnej cechy lokalu, kto p

Engami
09-12-2020 11:23
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy mocnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca lubliniec oferty samoistnej w?a

Engami
04-12-2020 15:03
Z on zadanie skr?tu sumy ?agodnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca plock bezplatne ogloszenia samoistnej w?asno?c

Engami
04-12-2020 13:39
Z jego osoba Myślija prze?omu kwoty równowarto?ciowej u?yczonej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cesz

Niezbędnik - Essentials :
Wspomnienia: