Nawigacja
POLECANE
ZNAJOMI
Ankieta
Czy jesteś zwolennikiem używania magazynków typu:

Real/Low/Mid-Cap
Real/Low/Mid-Cap
86% [149 głosów]

Hi-Cap
Hi-Cap
14% [24 głosy]

Ogółem głosów: 173
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 11.01.11

Archiwum ankiet
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 6:58
Zachód słońca: 17:17
Dzień trwa:
10 Godzin 19 minut
Jest krótszy od najdłuższego dnia o: 8:14
Archiwum News 2014:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2013:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2012:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2011:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2010:
Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

GP-25 – DBoys (recenzja by rus.mil.pl)

GP-25 – DBoys (recenzja by rus.mil.pl)

Zapraszamy do przeczytania recenzji granatnika do AK firmy Boyi/DBoys, która jest pierwszym owocem współpracy Gunfire z portalem Rus.mil.pl.

Potfur - www.rus.mil.pl

Długo oczekiwany, budzący obawy i niepokoje – GP-25 produkcji DBoys. Wbrew stereotypom, firma ta znana z replik broni z niższej półki, pokazała że potrafi coś więcej. Szczegółowa recenzja okiem rekonstruktora.

Minęły ponad dwa lata od opisu granatników podlufowych autorstwa Kazika, szmat czasu.

Dziś, wracamy do tematu granatników. Na tapetę – dzięki życzliwości Gunfire.pl - trafia długo wyczekiwany GP-25 produkcji DBoys.

Podczas kampanii reklamowo-informacyjnej nie obyło się bez wtop, gdzie granatnik był reklamowany zdjęciem GP-25 produkcji G&P jednego z członków nieistniejącej już Razwiedki.

Jednakże, granatnik już jest, w przystępnej cenie – czas więc na konkrety.

Od razu zaznaczam – nas (redaktorów rus.mil’a) najbardziej interesuje kwestia odwzorowania, aspekty airsoftowe (jak osiągi itp. rzeczy) to kwestie, przy których najlepiej sięgnąć do wyspecjalizowanych mediów, jak chociażby SCDTV, które też ma w planach recenzję GP-25.

Pudełko

Nigdy nie rozumiałem czemu recenzenci w innych serwisach przykładają stosunkowo dużą wagę do pudełka. Granatnik w raz z granatem zapakowany jest w zwyczajne, tekturowe pudło wypełnione trzema grubymi gąbkami – z dołu, z góry i forma z wyciętymi otworami na przedmioty. Po co komu obrazki, większość i tak od razu dobiera się do zawartości, a ta – jest w pudełku bezpieczna.

Prócz oczywistych elementów – w pudełku nie ma nic, brak instrukcji i innych papierków. Obsługa granatnika takich nie wymaga więc…

Zapomniał bym – pudełko jest oznaczone napisem rus.mil.pl - i to jedyne co je wyróżnia z milionów innych kartonów.

Pudełko granatnika i parę gadżetów od Gunfire (zaznaczamy, że nie są one częścią normalnej paczki ;) ).

Wnętrze pudełka – wszystko na miejscu, chronione przez gąbki

Granatnik

Jest to porządne półtora kilo z ogonkiem (1700g), metalu uzupełnione plastikowym chwytem. Przy obecnej cenie, nie powinno być zaskoczeniem, że granatnik nie jest w całości ze stali. Większość elementów jest wykonana z bliżej nieznanego mi metalu, a stalowe są tylko niektóre elementy tj.: celownik, kilka blaszek blokujących wkręty i element łączący część spustową z lufą.

W momencie zakupu, granatnik jest złożony i gotowy do użytku – wystarczy podczepić i cieszyć się.

Dla jasności – trudno mi ocenić czy granatnik jest kopią GP-25 produkcji G&P czy też nie (pomijając kwestię montażu, który jest zdecydowanie inny oraz obecność samego celownika), więc nie będę tu porównywał obu.

Odwzorowanie

Zacznijmy od celownika i skali.

W większości przypadków, skala składa się z dwóch części - białej (cyfry 1, 2, 3 i 4) oraz czerwonej (ostatnie cyfry 3 i 2).

Jak widać na zdjęciach, replika ma skalę jednobarwną. Napisy żłobione/grawerowane, wypełnione białą farbą (dość niechlujnie miejscami – ale dodaje to wg mnie smaczku).

Skala celownika z repliki, białe oznaczenia, choć ostatnie 3 i 2 powinny być czerwone

Skala z prawdziwka – ostatnie dwie cyfry (wraz z podziałką) na czerwono

Przycisk do regulacji nastaw celownika, w większości przypadków jest po prostu klockiem, z nawierconymi dwoma otworami – zaznaczam w większości przypadków.

W replice, jest to nadal klocek – ale otwory są innego kształtu. Właśnie takie otwory są w rzadziej spotykanych wersjach.

Podobnie ma się sytuacja z nakrętką (że tak nazwę) mocującą celownik. Lwia część oryginałów, ma ją zupełnie innego kształtu, bez przecinki. Jednakże, istnieją egzemplarze z identyczną nakrętką.

Oba elementy, często były wykonywane z innego materiału – były szare, a nie jak w replice czarne.

Guziczek regulacji skali i nakrętka skali – w różnych modelach, różne wersje

Wariant GP-25 z odmiennym guziczkiem i nakrętką

Po odwróceniu granatnika na drugą stronę mamy numer seryjny, niestety – nie wiem czy unikalny czy nie. Jak to z numerami bywa, były malowane i czyste. Problem w tym, że numer jest wybity złą czcionką.

Praktycznie na wszystkich egzemplarzach jakie dane było mi ujrzeć, numer jest wybijany czcionką rozmiaru 4 – identyczną jak numery na karabinkach.

Zdarzały się jednak inną czcionką, więc nie jest aż tak źle jak by się wydawało.

Granatnik z obu boków wraz z numerem seryjnym (za duża czcionka)

Prawdziwek z numerem seryjnym, zdarzają się też wersje z inną czcionką i bez farby

Kolejnymi detalami odróżniającymi replikę od oryginału jest skobel montażu, znajdujący się w części tylnej (tej bliżej okładzin) i trzpienie mocujące montaż do granatnika.

Sytuacja ma się identycznie jak z nakrętką i wspomnianym wcześniej klockiem – były wykonywane z metalu o innej barwie. Nie udało mi się znaleźć zdjęcia, które jednoznacznie mówiło o czarnych egzemplarzach. Nie jest to jednak wielki problem, kolor tych elementów można zmienić samemu w domowym zaciszu.

Czerwone punkty oznaczają elementy, które powinny być ciemnoszare (a są czarne)

Jednak, największą wtopą producenta jest gwint – a właściwie jego brak. Zamiast niego mamy proste żłobienie, które nie jest gwintem, ze względu na brak skrętu. Jest to dosyć poważny błąd szczególnie gdy pozbędziemy się czarnej farby z wnętrza (co uwydatni wizualny problem).

Z drugiej strony – w lufie nie ma sprężyny znanej z replik GP-30, która mogła razić co bardziej wrażliwych.

Oczywiście kwestia gwintu jest jedynie aspektem realizmu/estetyki i w przypadku repliki nie ma żadnego wpływu na jej działanie.

Gwint (a właściwie jego brak) w replice

Gwint w prawdziwku

Część spustowa, skrywająca cały mechanizm strzelający. Zwalniacz pocisku odwzorowano ślicznie, kolor, faktura zbliżona jest do prawdziwka.

Rozbieżności pojawiają się przy bezpieczniku.

Nie widziałem nigdy, bezpiecznika z wyżłobionym czerwoną linią. Co gorsze – w prawdziwkach nigdzie nie widać nawet żłobienia.

Opis pozycji jest za to zgodny z oryginałem – żłobione, malowane na biało `PR` na zabezpieczony i `OG` na odbezpieczony.

Spust, bezpiecznik i zwalniacz. Na bezpieczniku czerwone (niepotrzebne) żłobienie.

Prawdziwek, widać brak czerwonego żłobienia na bezpieczniku, reszta się zgadza.

Kolor trzpieni w elemencie spustowym i blaszki je trzymającej też nie powinien być czarny, a ciemno szary – do naprawienia w domu.

Chwyt pistoletowy jest plastikowy, kawał solidnego plastiku. Rzeczywisty odpowiednik, posiadał co najmniej dwa rodzaje chwytów. Jeden z otworem u dołu – ten właśnie jest w replice – i drugi z przewierceniem z boku na wylot – to tak w ramach akcji odciążania jakim GP-25 był poddawany przez całą swoją historię.

Chwyty z GP – z lewej z otworem na wylot, z prawej – identyczny jak w replice

Fajne rzeczy

Na plus, należy policzyć możliwość szybkiego montażu i demonotażu granatnika na replice. W przeciwieństwie do GP-30, nie jest wymagana obecność jakichś dziwnych obejm i innych cudów.

Granatnik się wciska na lufę i nasuwa na montaż u dołu kolanka gazowego. Może nie udać się to za pierwszym razem i granatik będzie wymagał malutkiej korekty – ale o tym później.

Chwyt pistoletowy jest montowany na wcisk, wystarczy mocniej pociągnąć i zostanie zdemontowany. Bez obaw – nie ma możliwości by zdjął się samoczynnie gdy jest zamontowany na replice.

Największą frajdę daje jednak możliwość rozłożenia granatnika tak jak jest to opisane w oryginalnej instrukcji.

Na górze, znajduje się przycisk – wciśnięcie go umożliwi przekręcenie lufy o około 180 stopni i odłączenie jej od części spustowej.

By złączyć, proces należy odwrócić – z tą różnicą, że przycisku nie wciskamy z tyłu a z przodu, by schować bolec blokujący lufę.

Rozłożony granatnik, bez udziału żadnych narzędzi

Rozkładanie granatnika wg podręcznika

Granat

To co najbardziej cieszy to kształt, jest na ile to możliwe zbliżony do WOG-25. Ma cienką dupkę gdzie mieści się spłonka, ma ryjek na owalnym łebku – niestety oszpecony zaworkiem i otworami na kulki. Pozostałe detale są jednak ładnie odwzorowane. Ma cienkie żłobienie w połowie na całym obwodzie, a i poniżej znajdują się kolejne żłobienia.

Co prawda ów zestaw żłobień w prawdziwych WOG’ach jest czarny lub ciemnoszary – jednak maźnięcie ich farbą w domu rozwiązuje ten problem. Więcej o prawdziwych WOG’ach w artykule Kazika Amunicja bezłuskowa WOG-25, WOG-25P i inne

Z racji konstrukcji granatu i mechanizmu utrzymującego granat w lufie – nie ma możliwości używać replik granatów 40mm, trzeba kupować dedykowane granaty.

Z drugiej strony – na podstawie granatu, można z powodzeniem wykonać repliki z żywicy, które od biedy ujdą – a już na pewno wypełnią ślicznie ładownice.

Producent nie podał pojemności samego granatu, ale udało mi się do niego wcisnąć 66 kulek, z czego prawie połowa (a konkretnie 35) wypadła jak odwróciłem go do góry nogami. Reszta trzymała się solidnie (nie chciała wyjść mimo solidnego potrząsania). (Granat ma realną pojemność 30 kulek, gdyż uszczelka blokująca kulki znajduje się w połowie długości każdego kanału – przyp. Gunfire)

Korekta

Prócz poprawki wymienionych wyżej rozbieżności (ciekaw jestem kto poprawi gwint :) ) replika granatnika może wymagać pomniejszych zmian by w ogóle udało się ją zamontować.

W momencie gdy montaż nie chce w pełni zaskoczyć, problemem może być trzpień trzymający celownik. Po prostu może być on zbyt długi i granatnik nie trzyma osi lufy, przez co tył nie chce objąć metalowego elementu trzymającego dolną okładzinę. Wystarczy wziąć pilniczek i delikatnie spiłować milimetr, może dwa – to w zupełności rozwiąże sprawę.

Szary trzpień, trzymający skalę celownika może utrudniać montaż granatnika – jeśli tak, spiłować go pilniczkiem

Drugą poprawką wartą wykonania jest poluzowanie śruby trzymającej celownik, wyjęcie klocuszka regulującego i wkręcenie go ponownie. Czasem trafia się egzemplarz gdzie klocuszek został źle włożony i nie utrzymuje celownika w zadanym położeniu.

Ostatnią sugerowaną poprawką jest maźnięcie bezbarwnym lakierem gwintu muszki. Gwint jest na całej długości i jest to jedyna rzecz jaka trzyma ją na miejscu. Szkoda było by ją zgubić.

Muszka granatnika, warto kapnąć na nią bezbarwnym lakierem, uchroni to przed samoczynnym wykręcaniem się

Podsumowanie

Trudno mi wydać jednoznaczną opinię, szczególnie że replika DBoys nie ma konkurencji na rynku. Produkcja poprzednich replik GP-25 (GP-25 od G&P i BG-15 od CAW) jest wstrzymana od dawna i jedynym sposobem na ich zdobycie jest polowanie na rynku wtórnym.

Jednak patrząc na sam opis poprzednich modeli i DBoysa, nie sposób nie stwierdzić przewagi tego drugiego. Wystarczą do tego dwa słowa: montaż i celownik. Montaż jest prosty, realistyczny i nie wymaga montowania dodatkowych „peryferiów” na lufie (vide klocek z GP-25 od G&P lub pierścienie z replik GP-30 dowolnego producenta). A celownik po prostu jest, co samo w sobie stawia go wyżej niż produkty G&P czy CAW. W ramach dobijania konkurencji warto jeszcze wspomnieć, że model CAW jako prawdziwy airsoftowy antyk ma lufę wykonaną z… plastiku.

Podsumowując każdy, któremu różnicę robią takie detale się ucieszy. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość niedociągnięć producenta można bez problemu poprawić samodzielnie małym kosztem. Więcej czasu zajmie przebicie numerów seryjnych, ale i to jest wykonalne. Niestety – gwintu nie da się przeskoczyć, choć przyznać muszę, że po wsadzeniu granatu brak krzywizn jest prawie niezauważalny.

Spróbuję ująć krótko – jest dobrze, jeżeli nie bardzo dobrze. Jeden czy dwa wieczory i będzie prawie idealnie.

PS. I na koniec rada – kupując granatnik proponuję od razu kupować gumową stopkę i wymienić standardowy pasek na skórzany lub pozbyć się go całkowicie.


PS.2. I uwaga z forum (od Saperskiego): „Z prób „terenowych” z przykrością stwierdzam ze oryginalne (treningowe i nie tylko) granaty WOG-25 niestety, bez pewnej ingerencji w gwinty granatnika Boya, nie pasują.”

Recenzja wykonana dzięki współpracy z portalem Rus.mil.pl

Źródło: www.blog.gunfire.pl

Komentarze
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
#1 | zoll dnia January 12 2018 10:49:31
With an enticing pre order replica watches uk and a growing waiting list of future customers, Hauttman is poised to become a major player in the emerging rolex replica sale brand market. This is a nice touch, and I think many collectors will enjoy having this on their desks a little bit of sophisticated replica watches uk nerdery that you can show off. As usual we have the herd of nattering nabobs who will find fault with every rolex replica sale that is reviewed. what we had was a prototype, so this will be getting some changes in what you see should you pick one of these up. So, with all that polish, this is rolex watches store that catches the light, especially those beveled hands. The watches store is a superb piece of rolex watches store. I owned one a few years ago and it was very reliable and accurate, absolutely replica watches issues with it.
#2 | clibin009 dnia May 22 2018 01:35:20
2018.5.22chenlixiangfurla handbags
rolex watches
reebok shoes
michael kors uk
vans scarpe
jordan
nike blazer
adidas flip-flops
louboutin
beats headphones
longchamp handbags
adidas shoes
christian louboutin
vans pas cher
new balance femme
rolex watches
nike huarache
jordans
chloe handbags
pandora jewelry
vans outlet
guess pas cher
roty burch outlet
timberland
nike uk
nike air max 2017
jordan 12
cheap jordans
montre pas cher
nike outlet
longchamp
nike pas cher
christian louboutin
air force
adidas superstar
air max
nike clothing
yeezy shoe
asics gel
coach outlet
michael jordan
iphone x case
adidas outlet store
nfl jerseys
vans outlet
chaussure nike
mizuno
nike mercurial
mac cosmetics
louboutin
timberland shoes
scarpe hogan
ray ban sunglasses
mizuno
converse shoes
prada handbags
tn pas cher
thomas sabo uk
occhiali oakley
lunette oakley
adidas originals
swarovski jewelry
cheap jerseys
[url=http://www.poLolacostepaschere.fr]polo lacoste pas cher[/url]
michael kors outlet clearance
barbour jackets
ray ban sunglasses
skechers sneakers
jordan
pandora bijoux
mac makeup
links of london uk
softball bats
france world cup jersey
mac cosmetics outlet
ed hardy
roshe run
hogan shoes
michael kors outlet online
beats by dre
oakley uk
lacoste shoes
nike air max
hogan
christian louboutin
nike air max
jordan
longchamp handbags
valentinos
coach outlet online
air jordan

nike outlet
oakley sunglasses
adidas clothing
adidas outlet store
nike air max 90
michael kors
guess factory
prom dresses
louboutin pas cher
burberry outlet
tommy hilfiger pas cher
bottega
bcbg max azria
jordan 11
nike free
burberry sale
asics running
nike roshe run
burberry
nike air max
wedding dress
dolce and gabbana
supra shoes
michael kors
nike air
new balance
ralph lauren outlet
nike free
true religion outlet
mulberry handbags
softball bats
jordan 5
converse chuck taylor
hilfiger outlet
mizuno running shoes
adidas outlet
adidas outlet store
balenciaga sneakers
versace handbags
adidas zx flux
nike factory outlet
cheap jerseys
oakley vault
polo ralph lauren
nike air max
free running
new balance soldes
ray ban
nike soccer shoes
portugal world cup jersey
jordan 1
ralph lauren uk
polo ralph lauren
swarovski
nike store
nike shoes
beats headphones
michael kors handbags
michael kors uk
belgium world cup jerseys
christian louboutin
mac makeup
nike blazer
hilfiger uk
marc by marc jacobs
nike air max
ralph lauren
weitzman shoes
ghd hair straighteners
converse uk
nike outlet store
bijoux swarovski
replica watches
fitflop
burberry outlet
mont blanc pens
air max
kate spade
spain world cup jersey
air max 2018
reebok outlet
nike air max
dansko shoes
jordan xx9
air jordan
dolce and gabbana
air max 95
true religion
adidas trainers uk
michael kors
lunette ray ban
nike roshe run
salvatore ferragamo
nike vapor max
montres
orologi rolex
blazer nike
mercurial superfly
jordan
ray ban occhiali
supra shoes
puma shoes
asics trainers
pandora uk
clarks shoes
air max 90
yves saint laurent
nike free run
tory burch
cheap basketball shoes
kobe bryant shoes
nike roshe
adidas outlet store
bottega veneta
roshe run
jordan pas cher
michael kors outlet
mont blanc pens
converse
argentina world cup jersey
sac michael kors
salvatore ferragamo
nike roshe
ralph lauren
lebron shoes
nike shoes
lebron james shoes
hermes birkin
tods shoes
boy london clothing
true religion
true religion jeans
nike air max
converse
longchamp outlet
sac michael kors
nike free run
michael kors factory outlet
omega watches
kobe 9 elite
pandora bracciali
fendi
jordan 4
chrome hearts jewelry
michael jordan
fitflops
nike kyrie 2
michael kors
sac longchamp
oakley sunglasses
kate spade uk
coach outlet
cheap oakley sunglasses
miu miu shoes
goyard handbags
prada
polo ralph lauren
[url=http://www.retro-jordan.us.com ]jordans[/url]
hermes birkin bag
jordan 6
nike air max 97
asics gel
kates pade outlet online
replica watches
ray ban sunglasses
nike huarache
polo ralph lauren
ferragamo
nike air max
nike free
air max
balance shoes
five finger shoes
true religion outlet
giuseppe zanotti outlet
cheap wedding dresses
new balance
longchamp outlet
germany world cup jersey
soccer jerseys
adidas soccer cleats
jordan 3
ray ban pas cher
pandora charms
ai max
cheap jordan shoes
kevin durant shoes
longchamp pas cher
nike air max
karen millen
iphone cases
bcbg
guess canada
coach factory outlet
hermes
louboutin
balance shoes
celine handbags
lebron 11
iphone 7 cases
swarovski gioielli
marc jacobs
michael kors outlet
para jumpers
mulberry
air force
adidas superstar
pandora jewelry
michael jordan
montre homme
air max
fitflops outlet
stuart weitzman
true religion jeans
burberry

nike air force 1
michael kors canada
louboutin outlet
ray ban sunglasses
reebok shoes
cheap oakley sunglasses
manolo blahnik shoes
michael kors outlet
england world cup jersey
tory burch
timberland pas cher
cheap wedding dresses
polo ralph lauren
sac vanessa bruno
brazil world cup jersey
herve leger dresses
dansko outlet
instyler
cartier bracelet
jimmy choo shoes
fendi handbags
michael kors outlet
nike free
adidas running shoes
nike air max
oakley sunglasses
ai max
air max
flip flops
salomon shoes
oakley pas cher
air max plus
ray ban sunglasses
ray ban
kenzo clothing
adidas slides
replica watches
converse all stars
air max 90
ralph lauren outlet
oakley sunglasses
prada outlet
nike roshe run
2018.5.22chenlixiang
#3 | chenjinyan dnia June 12 2018 04:49:16
jordan 5
tag heuer watches
nike air max
malone souliers
mizuno
ralph lauren uk
new balance sandals
converse shoes
nike air max 2018
cheap nfl jerseys
louboutin
beats by dre
giuseppe zanotti
michael kors outlet
bottega
jordan xx9
nike store
baseball jerseys
van cleef & arpels
ralph lauren
oakley sunglasses
marc jacobs
supreme
under armour outlet
soccer jerseys
adidas originals
nike factory
jordan
givenchy handbags
fitflops
nba jerseys
stuart weitzman
coach outlet
oakley sunglasses
red bottom shoes
running shoes
adidas stan smith
kate spade outlet
oakley sunglasses
ralph lauren
mont blanc pens
hermes bags
ray bans
jordan shoes
michael kors outlet
nike huarache
belstaff outlet
michael kors outlet
stephen curry shoes
timberland outlet
ralph lauren outlet
adidas flip flops
jordans
nike air max 270
jordan
asics
kevin durant shoes
ray ban sunglasses
birkenstock sandals
christian louboutin
michael kors
nike flip-flops
superdry clothing
light up shoes
air jordan
ray ban
nike air max 2017
supreme new york
adidas nmd
polo ralph lauren
nike air max
ray ban sunglasses
red bottom shoes
audemars piguet
fitflops
louboutin
mbt
polo outlet
vibram fivefingers
rolex watches
coach factory outlet
off-white
coach bags
jordans
mulberry
burberry sale
suicoke sandals
air max
nike free run
birkenstock shoes
coach outlet
nike blazer
fitflops
harden vol 1
roshe run
tory burch handbags
adidas wings
tod's shoes
fitflops
vans outlet
jordan shoes
kate spade outlet
balenciaga shoes
nike air force 1
montblanc
baseball bats
dolce and gabbana
ray ban sunglasses
flipflops
nike air max 90
nike shoes
nike free
polo ralph lauren
christian louboutin
undefeated clothing
fitflops sale
air jordan pas cher
converse outlet
herve leger dresses
swarovski jewelry
air jordan
prada outlet
off-white
beats by dre
true religion outlet
nike trainers
hermes belt
nike blazer
pandora jewelry
coach wallets
jimmy choo outlet
supreme clothing
coach outlet
ralph lauren
adidas jeremy scott
pandora jewelry
nike shox
kobe 12
nike air max 97
kate spade
true religion
christian louboutin
mlb jerseys
new balance shoes
jordan 11
lebron 15
nike shoes
michael kors
pandora charms
pandora jewelry
dansko
polo outlet
kate spade outlet
y3 shoes
ray ban sunglasses
oakley sunglasses
coach outlet
louboutin
hermes kelly bag
replica rolex watches
kobe 11
coach outlet
montblanc fountain pens
nike tn
cartier jewelry
coach outlet
kate spade handbags
michael kors handbags
ralph lauren
nike epic react
nike presto
longchamp outlet
coach outlet online
nike air max 95
cheap nfl jerseys
true religion jeans
sac longchamp
michael kors outlet
fila shoes
adidas ultra boost
nike outlet store
ralph lauren
supra shoes
christian louboutin
adidas slides
adidas shoes
adidas superstar
adidas outlet
valentino
jordan 8
nike outlet store online
coach outlet
longchamp outlet
bvlgari jewelry
burberry outlet
jordan shoes
salvatore ferragamo
tory burch outlet
timberland
supreme
nike tennis
nike outlet
nike air force 1
adidas nmd
coach outlet
mbt
nfl jerseys
balenciaga
nike air max
swarovski
burberry outlet
nike dunks
nike free
coach outlet
timberland outlet
ray ban sunglasses
hollister outlet
jordan 12
jordan shoes
nike air max plus
true religion outlet
adidas outlet
kate spade outlet
adidas outlet
shoe carnival
kate spade handbags
coach outlet
michael kors outlet
nike lunarglide
nike cortez
michael kors outlet clearance
coach handbags
pandora jewelry
[url=http://www.Myślihka.us.com]Myślihka clothing[/url]
breguet watches
puma slides
burberry outlet
nike outlet
true religion jeans
harden vol 2
nfl jerseys
cheap nhl jerseys
coach outlet
nike outlet online
christian louboutin outlet
ralph lauren
wedding shoes
adidas yeezy
nike air max 1
alexander mcqueen
coach outlet online
michael kors
nhl jerseys
nike outlet
tory burch outlet
nike huarache
basketball shoes
longchamp
pandora outlet
cheap jerseys
louboutin
adidas yeezy
coach factory outlet
manchester united jersey
nike kyrie 3
converse
oakley sunglasses
dior handbags
breitling watches
timberland
michael kors outlet
prada
michael kors outlet
oakley sunglasses
birkenstock outlet
mac cosmetics
mlb jerseys
michael kors handbags
prada
air jordan
oakley sunglasses
ray ban sunglasses
yeezy shoes
coach outlet store online
bcbg
nike roshe
jordans
pandora jewelry
mlb jerseys
nike shoes for women
ray ban sunglasses
manolo blahnik
coach outlet
links of london
adidas football boots
puma fenty
oakley sunglasses
polo shirts
jordan 1
tory burch bags
longchamp
ferragamo
polo ralph
timberland
cheap jordans
cheap jerseys
tory burch
hermes outlet
nike mercurial
oakley sunglasses
ray ban sunglasses
prada outlet
michael kors
yeezy desert rat 500
nike free
gucci slides
balenciaga sandals
nike revolution
asics
coach outlet
michael kors outlet
longchamp outlet
hermes
nike air max
jordan 6
flops
longchamp
polo ralph lauren
jordan
flip flops
ralph lauren outlet
barcelona jersey
ray ban
columbia sportswear
wholesale snapback hats
new balance
prada handbags
miu miu handbags
nike sb
pandora jewelry
coach outlet
vans shoes
michael kors
fingerlings monkey
coach factory outlet
celine
true religion
jordans
mcm backpack
michael kors
jordan 3
ferragamo
coach outlet
jordan 4
michael kors
adidas
red bottom shoes
stussy clothing
juicy couture outlet
jordans
michael kors handbags
polo ralph lauren
ralph lauren outlet
nfl jerseys
cheap nfl jerseys
nfl jerseys
20186.12chenjinyan
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Kalendarz
<< Październik 2021 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Reklama
Naszywki.pl

Statystyki reklamowe
Tagi©
Homemade Libia Podcast ASG Nowe pistolety WP Act od Valor Makarov KWC Zbrojownia Mndur Gorka E SPOS Żołnierz Specnazu Radio ASG MG 42 by MG Schutze
Wszystkie Tagi
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Tag news

Sprzęt karabin Patenty paracord Relacje Strzelanie Medyk Snajper Mapa i kompas Recenzje Zapowiedzi Survival Bytowanie Taktyka Imprezy Znaki niewerbalne RTO Radio Testy sprzętu Kleszcze komary Pozornie trywialne Point Blank Filmy Ciekawostki Promocje Teamy Społeczność CQB KP SGO Combat Alert M65 Maskowanie Pirotechnika LIGA ASG Radio ASG Fatah Komiks Artykuły by Sebi Testy by Straszydło Blady Kącik Filmowy Teksty Pitera FIA Szkoła Partyzanantów

Przetłumacz stronę

Szybki tłumacz
Ostatnie Komentarze
News
[url=https://paccapita...
[url=https://victorias...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://www.theco...
[url=https://brandinge...
Artykuły
Świetne... :D a końców...
Foto
[url=http://www.hitche...
Wybrane Strony
[url=https://www.piico...
Od 20110217 Odwiedziny gości:
Dziś:9,016
Wczoraj:31,398
W tym tygodniu:101,546
W tym miesiącu:653,591
W tym roku:9,230,596
Wszystkich:65,948,096
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Engami
05-04-2021 14:22
Z on zadanie zakr?tu ilo?ci mocnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? zawiadomienia autonomicznej cechy lokalu, kto sced

Engami
05-04-2021 12:40
Z jego osoba Myślija prze?omu liczby spokojnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo baza ogloszen oddzielnej cechy lokalu, k

Engami
14-01-2021 22:25
Z on zadanie zwrotu sumy równowarto?ciowej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe anonse osobnej cechy lokal

Engami
14-01-2021 20:59
Z on funkcja zakr?tu liczbie p?ynnej udost?pnionej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci czy te? oferty pracy krakow nowa huta odmiennej ce

Engami
13-01-2021 16:20
Z jego osoba zadanie skr?tu ilo?ci równowarto?ciowej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? posiad?o?ci b?d? serwis ogloszeniowy odmiennej

Engami
13-01-2021 00:42
Z jego osoba obowi?zek zakr?tu liczbie g?adkiej udzielonej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? oferty samoistnej cesze lokalu, j

Engami
12-01-2021 23:21
Z jego osoba funkcja skr?tu sumie prostej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? posiad?o?ci b?d? oferty pracy krakow nowa huta osobnej cec

Engami
12-01-2021 21:15
Z jego osoba Myślija zwrotu liczbie p?ynnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cechy lokalu, j

Engami
12-01-2021 19:54
Z on zadanie zakr?tu sumie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo olx ogloszenia praca wroclaw autonomicz

Engami
11-01-2021 23:14
Z on Myślija prze?omu sumie ?agodnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci albo praca rzeszow oferty rzeszowiak samodzielnej w?

Engami
11-01-2021 21:55
Z on Myślija skr?tu wielko?ci spokojnej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo [url=http://portal
owo.nysa.pl]najnow
sze oferty pracy warszawa i okolice kierowca c e[/u

Engami
07-01-2021 23:38
Z on obowi?zek skr?tu liczbie regularnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? posiad?o?ci wzgl?dnie [url=http://web.sp
ecjalistyczneoserw
isy.pl]express bydgoski praca ogloszen

Engami
07-01-2021 22:11
Z on zadanie zwrotu sumy lekkiej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? nieruchomo?ci lub sprzeda samoistnej cechy lokalu, kto prze

Engami
06-01-2021 15:40
Z on obowi?zek prze?omu wielko?ci spokojnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe wiadomosci oddz

Engami
06-01-2021 14:11
Z on funkcja skr?tu sumie p?ynnej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie oferty pracy warszawa bia Loleka olx autono

Engami
05-01-2021 16:54
Z on funkcja prze?omu liczby lekkiej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie baza lokalna samodzielnej w?as

Engami
05-01-2021 15:32
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy pewnej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie oferty pracy money lubliniec sam

Engami
28-12-2020 11:51
Z jego osoba zadanie zakr?tu liczbie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? [url=http://ogloos
zeniowo.pl]oferty pracy krakow nowa huta olx

Engami
28-12-2020 10:34
Z jego osoba Myślija prze?omu wielko?ci p?ynnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo ogloszeniowo oddzielnej cechy lokalu, kt

Engami
12-12-2020 12:17
Z jego osoba zadanie zwrotu wielko?ci p?ynnej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci czy te? ogloszenia praca plock plocman samo

Engami
12-12-2020 10:58
Z jego osoba funkcja prze?omu ilo?ci prostej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? internetowe anonse samoistnej cec

Engami
09-12-2020 12:52
Z on funkcja prze?omu wielko?ci ?agodnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci b?d? lokalne oferty odr?bnej cechy lokalu, kto p

Engami
09-12-2020 11:23
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy mocnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca lubliniec oferty samoistnej w?a

Engami
04-12-2020 15:03
Z on zadanie skr?tu sumy ?agodnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca plock bezplatne ogloszenia samoistnej w?asno?c

Engami
04-12-2020 13:39
Z jego osoba Myślija prze?omu kwoty równowarto?ciowej u?yczonej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cesz

Niezbędnik - Essentials :
Wspomnienia: