Nawigacja
POLECANE
ZNAJOMI
Ankieta
Czy jesteś zwolennikiem używania magazynków typu:

Real/Low/Mid-Cap
Real/Low/Mid-Cap
86% [149 głosów]

Hi-Cap
Hi-Cap
14% [24 głosy]

Ogółem głosów: 173
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 11.01.11

Archiwum ankiet
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 6:04
Zachód słońca: 18:30
Dzień trwa:
12 Godzin 26 minut
Jest krótszy od najdłuższego dnia o: 6:08
Archiwum News 2014:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2013:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2012:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2011:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2010:
Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

RELACJA KOALICJI WSCHÓD Z GF Point 2013

 RELACJA KOALICJI WSCHÓD Z GF Point 2013

W dniu 16 lutego 2013 w Sobótce  niedaleko Wrocławia, w malowniczym masywie Ślęży i Raduni, miała miejsce IV edycja airsoftowego biegu na orientację GF Point. W imprezie wzięli udział po raz pierwszy Promil i Kondzik, członkowie grupy M.O.R.T., należącej do Stowarzyszenia „Koalicja Wschód”.  Obaj wystartowali w kategorii Proffesional.

Bieg odbywał się w przepięknym, ale też niezwykle trudnym terenie. Zawodników czekała ciężka przeprawa, dodatkowo utrudniona przez zalegający śnieg i lód oraz mgłę. Wielokilometrowa trasa biegła przez szczyty Ślęży i Raduni. Urozmaicona została dziesięcioma punktami kontrolnymi z ciekawymi zadaniami dla uczestników.

Nasi zawodnicy spisali się znakomicie: Kondzik zajął II miejsce, a Promil VI! Gratulacje chłopaki! Jeśli tak wyglądał pierwszy start w tego typu imprezie, to co będzie za rok?!

Zapraszamy do przeczytania wrażeń  z przebiegu zawodów, napisanych przez naszych kolegów.

 

 

 

Zwyciężać każdy może!

 

1.Przygotowania.

 

Parę miesięcy temu kolega zaproponował mi uczestnictwo w airsoftowym biegu na orientację. Początkowo byłem do tego sceptycznie nastawiony – jechać przez całą Polskę na jednodniową imprezę wydawało się niezbyt opłacalne. Jednak za jego namową zdecydowałem się wystartować.

 

To miał być mój pierwszy raz na tego typu imprezie, więc nie liczyłem na dobry wynik. Przygotowania ograniczyłem do minimum. Kilka, może kilkanaście razy w miesiącu wyszedłem pobiegać. Niemal codziennie dojeżdżam do szkoły rowerem (około 15km), jednak nie traktuje tego jako trening, to bardziej sposób na życie ;).

Z początkowej grupy wykruszały się kolejne osoby, aż zostałem tylko ja z Promilem. U mnie przeciwnie, z kolejnymi dniami odliczanymi do imprezy, zapał rósł. W końcu nadszedł wielki dzień.

 

2. 10:00 Polski Bus Białystok-Warszawa.

 

O podróży nie będę się rozpisywał, bo i nie ma o czym. Nienawidzę jeździć samochodem i autokarem, więc do Wrocławia przyjechałem zmęczony. Na dworcu poznaliśmy dwóch zapaleńców w mundurach i z wielkimi plecakami, jadących na tę samą imprezę. Jeszcze tylko godzinka PKSem do Sobótki i jesteśmy na miejscu.

 

W połowie drogi między szkołą a przystankiem spotkaliśmy obserwatorów WMASG, i jak na prawdziwych Polaków przystało poczęstowali nas herbatą… z prądem. W szkole szybko rozlokowaliśmy się na korytarzu: blisko gniazdka, blisko toalety w skrócie wszystko mieliśmy pod ręką. Wydawałoby się miejsce idealne aby się wyspać.

 

 

 

3. Wielki dzień

 

Otóż wcale nie…

 

 Nie wiem co Oni wszyscy jedli przed tym biegiem, ale co 10 min ktoś szedł do toalety. I oczywiście, jak na prawdziwego airsoftowca przystało, robili to taktycznie w butach z pancerną podeszwą. Pobudkę zaplanowaliśmy na szóstą, jednak już koło 5.30 ruszyła pierwsza fala chętnych do skorzystania z toalety,  więc chcąc nie chcąc musieliśmy wstać. Szybkie ogarnięcie, śniadanie i zaczynam pakować plecak. Wypchanie mojego plecaczka tak, by ważył 10 kg, wbrew pozorom okazało się trudne. Po 2 ważeniach i pomocy Arka, który poratował mnie kilogramem kulek, udało się przekroczyć tę magiczną liczbę. Teraz tylko poczekać do rozpoczęcia rejestracji, odstać swoje w kolejce i już mogłem się bawić fantami z pakietu startowego.

 

4. Do biegu. Gotów.

 

Na odprawie przypominano nam, że start kategorii Professional odbędzie się w dwóch turach. Każda tura otrzyma mapę dopiero w chwili startu. I niespodzianka - punkty kontrolne trzeba zaliczać w określonej przez organizatora kolejności, a poruszać można się tylko po wyznaczonych szlakach. O zapowiadanych wcześniej patrolach, mających nas ostrzelać, organizator milczy i zapytany udziela wymijających odpowiedzi. Robi się co raz ciekawiej. Zostajemy podzieleni na dwie grupy. Pierwsza ustawia się na zewnątrz, druga pozostaje w środku, tak aby nie miała możliwości zobaczenia mapy.

Zdjęcie ze strony link

 

 

 

Po chwili sędziowie przesuwają linię startu, twierdząc, że jest dużo osób chcących podpatrzeć mapę. Gdy stoimy już przy samym wyjściu z terenu szkoły pada hasło „A teraz biegiem do autokaru”. Autokar od środka ma pozasłaniane wszystkie szyby, mimo to każdy musi zawiązać sobie na oczach arafatkę. W tym momencie przypominają mi się wszystkie książki i opisy selekcji, w których wywozi się komandosów na pustkowie i daje kilka godzin na powrót do bazy.

Zdjęcie ze strony link

 

Z początku ambitnie próbuję liczyć zakręty, jednak po chwili zaczynam się gubić. Za dużo ich było, by je wszystkie zapamiętać. Poza tym atmosfera bardziej sprzyjała zabawie, nie brakowało dowcipów o zaparowującej arafatce lub celu naszej podróży. W pewnym momencie ktoś rzucił hasło: zaśpiewajmy coś! Niewiele myśląc zaintonowałem: „Przybyli ułani pod okienko” i po chwili cały autokar wypełnił się głośnym śpiewem. Po jakichś 15 min. byliśmy na miejscu. Wysiedliśmy i ustawiliśmy się w linii przed autokarem. Znajdowaliśmy się w jakiejś miejscowości, gdzie widać było wieżę kościoła. Organizator rozdał nam mapy odwrócone tak, aby nie było widać trasy. Zapoznać z nimi mogliśmy się dopiero po komendzie…

 

5. Start!

 

Szybka analiza mapy i już wiem gdzie jestem - w czarnej dupie, a dokładniej w Słupicach. Spory kawałek drogi do mety. Nie ma czasu na zastanawianie się, orientuję mapę z kompasem i ruszam drogą na północ. W zeszłym roku na punktach tworzyły się kolejki, więc kto pierwszy dotrze na dany punkt może zyskać wielką przewagę. Dlatego też, decyduję się pokonać asfaltową część trasy biegiem. Plecak szybko dał się we znaki. Ostatecznie udaje mi się dotrzeć do granicy lasu jako jednemu z pierwszych. W lesie bałem się już biec, aby nie zaliczyć spektakularnej gleby - pod warstwą śniegu krył się lód.

 

Na pierwszym punkcie kontrolnym czekał na wszystkich test z wiedzy. Można było pobiec kawałek w bok i tam zobaczyć arkusze testowe, tym samym wybrać najprostszy. Szkoda mi było tracić na to czas i siły, dlatego wybrałem losowy test. W większości pytań musiałem strzelać, bo były naprawdę trudne. Z punktu wybiegłem jako jeden z pierwszych. Droga do dwójki była dość prosta. Biegła praktycznie po równym, jednak była oblodzona, więc nie było mowy o jakimkolwiek podbieganiu, chociaż znaleźli się i tacy, którzy się na to decydowali.

 

Na drugim punkcie zapoznano nas z regulaminem kolejnego zadania – na trasie do punktu trzeciego czekał na nas uzbrojony patrol. Trzeba było obowiązkowo nałożyć okularki, nie wolno było schodzić ze szlaku i uwaga – nie można odpowiadać ogniem. Rozmieszczenie tego punktu wybrano chyba nieprzypadkowo, bo większość odcinka miedzy punktami 2 a 3 biegła pod górę. Okularki jak na złość właśnie zaczęły parować, a widoczność dodatkowo ograniczała mgła. Nie mogłem sobie pozwolić na chwilę rozkojarzenia. Cały czas starałem się obserwować sektory. W końcowej fazie podejścia, tuż przed końcem wzniesienia po lewej stronie, dostrzegłem postać stojącą między drzewami. Strzelec nawet nie próbował się maskować. Przez chwilę miałem nadzieję że w związku z tym, że go zobaczyłem, odpuści mi. Rzuciłem się biegiem przed siebie. Po chwili usłyszałem serię. Nie mając wielkiego wyboru, padłem na glebę i powoli czołgając się, posuwałem się naprzód. Zajęło mi to trochę czasu. Gdy większość odsłoniętej przestrzeni miałem już za sobą, zobaczyłem z tyłu kilka osób, które bały się wejść pod ostrzał. Na szczęście strzelcy też ich dostrzegli (potem się dowiedziałem, że było ich dwóch) i przenieśli ogień na nich. Korzystając z okazji, wstałem i sprintem ruszyłem w stronę wzniesienia, za którym byłem bezpieczny.

 

 

 

T 1000. Zdjęcie ze strony link

 

 

 

Kawałek dalej był trzeci punkt. Wszedłem na niego zdyszany i ledwo żywy. Usłyszałem krótkie pytanie: „Dostałeś?”. „Nie, udało mi się” wystękałem, podbiłem kartę i bez zatrzymywania się ruszyłem dalej. Znowu czekało mnie podejście. Tym razem krótkie, ale intensywne, dalej podążałem już granią. W tym momencie dostrzegłem, jak trudna jest nawigacja o tej porze roku w lesie. Gdyby niewydeptana przez wcześniejszych uczestników ścieżka, prawdopodobnie zgubiłbym się. Nawigowanie na świeżym śniegu okazało się bardzo trudne.  Jednak z całą pewnością mogę przyznać, że trasa z punktu trzeciego do czwartego była najbardziej malowniczą częścią całego rajdu. Ośnieżone drzewa i gęsta mgła tworzyły niepowtarzalny klimat. Na szczycie chciało się usiąść i patrzeć na ten niesamowity widok. Straciłem trochę czasu, bo były tam dwa szczyty jeden za drugim, a szlak skręcał zaraz za pierwszym. Ja zignorowałem to i wszedłem na drugi, jednak nie żałuję, bo widok był niezapomniany. Szybko zawróciłem i zacząłem schodzić właściwą trasą. Zejście było naprawdę strome, iść praktycznie się nie dało. Postanowiłem po prostu zjechać. Na tyłku z wyciągniętymi przed siebie nogami, cały czas hamując rękoma i starając się nie wpaść na jakieś drzewo. Tak dotarłem do punktu czwartego. Tutaj szybkie ważenie plecaków. Dzięki dobrze pomyślanemu pakowaniu, wyjąłem tylko wodę z bocznej kieszeni i już miałem plecak gotowy do zważenia.  Przez to wyprzedziłem kolegę, który tracił czas wyciągając z plecaka coraz to nowe batoniki.

 

 

 

Trasa na szczyt Raduni

 

6. Rajd bez zgubienia się byłby nudny.

 

Więc i ja zgubić się musiałem. Zaraz za punktem czwartym, szlak krzyżował się z drogą. Jedynym problemem było to, że na żadnej z dróg nie było widać oznaczeń szlaku. Powtarzając sobie motto SAS: „Who dares wins”, postanowiłem wraz z dwoma innymi uczestnikami pójść drogą w prawo. Tym razem się nie udało.

 

Droga szybko się skończyła, a wokół był tylko las. Zawracanie wiązało się z koniecznością marszu pod górę więc postanowiliśmy iść dalej na azymut i w dół. Po drodze minęliśmy miejsce rozgrzebane przez dziki. Wściekły dzik – to nie było to, czego teraz potrzebowaliśmy. Po kilkunastu minutach nawigacji i kręcenia się po lesie, trafiliśmy w końcu na drogę. Jako, że szło się po niej wygodniej niż przez las, postanowiliśmy podążać dalej i tym razem była to dobra decyzja. Po paruset metrach zobaczyliśmy ludzkie sylwetki. To byli uczestnicy rajdu. Oznaczało to, że jesteśmy na dobrej drodze. Teraz wszystko już szło z górki. Dosłownie. W większej grupce dotarliśmy do Przełęczy Tąpadło. Jednak chcąc powalczyć o lepsze miejsce i uniknąć stania w kolejce, na kolejnym punkcie przyspieszyłem. Usłyszałem tylko za sobą  „Hej kolego, but Ci się rozwiązał, zatrzymaj się i zawiąż”.

 

Trasa była w miarę równa, więc udało mi się sporo nadgonić. Na punkcie trzeba było wylosować kolejność celów, które potem należało trafić na następnym checkpoincie. Cele oznaczono za pomocą figur geometrycznych. Punkty były praktycznie jeden obok drugiego. Po drodze zdążyłem podpiąć magazynek i od razu byłem gotowy do strzelania. Okazało się to dość trudne. Cele były blisko, czasu było dużo, ale przy tym stopniu zmęczenia utrzymanie muszki i szczerbinki w jednej linii z celem było problematyczne. Zaliczyłem jednak wszystkie trzy trafienia.

 

Szybki rzut oka na mapę i ruszyłem zielonym szlakiem w dół, w stronę żółtego. Szkoda tylko, że na trasie nie widziałem żadnych oznaczeń szlaku. Coś zaczęło mi się nie zgadzać. Punkt szósty wcale nie był tam, gdzie oznaczono go na mapie - na rozejściu szlaków. Tym razem zawróciłem, przechodząc przez punkt, na którym stała już grupka, którą wcześniej wyprzedziłem i ruszyłem niebieskim szlakiem pod górę. Było naprawdę stromo. Szło się ciężko, a plecak dawał o sobie znać. I w połowie tej drogi czekało na mnie…

 

7. Największe wyzwanie.

 

Tym razem niezaserwowane przez organizatora, a przez naturę. Zwykła kłoda przewalona w poprzek szlaku. Niby nic trudnego. Przełożyłem jedną nogę nad nią i zauważyłem, jak wygodnie można by na niej usiąść i odpocząć. Mógłbym wyciągnąć picie z plecaka, zjeść coś. I tylko wola walki cały czas nakazywała wstawać. Przełamałem się i ruszyłem dalej. Chwilę później dotarłem do rozejścia niebieskiego i zielonego szlaku, na którym według mapy miał znajdować się punkt. Poszedłem zielonym, potem skręciłem w żółty. Był on mniej stromy i krótszy od niebieskiego. W połowię drogi spotkałem trzech gości ubranych w mundury i z plecakami idących w przeciwnym kierunku. Po krótkiej wymianie zdań, dowiedziałem się, że nie biorą udziału w rajdzie. Nie miałem czasu na dłuższe rozmowy. Przed samym szczytem usłyszałem jakieś krzyki. „Zapowiada się ciekawy punkt” - pomyślałem, ale chwilę później zobaczyłem grupkę cywili zjeżdżających na sankach po drodze,  którą szedłem. Wreszcie dotarłem na szczyt.

Podejście na Ślężę

 

Teraz już cały czas z górki. Ale pojawił się pewien problem. Gdzieś na szczycie miał być punkt, ale przez mgłę nie było nic widać. Ani słynnej wieży, ani schroniska. Na wyczucie i z odrobiną szczęścia udało mi się podejść do schroniska, przed którym stał znak ze szlakami oraz  jeden z uczestników. Dowiedziałem się od niego, że punkt jest w środku. Nie wiem, czy był to zamierzone, prawdziwą trudnością na tym punkcie nie okazało się udzielenie pierwszej pomocy osobie, która zemdlała, ani odpowiedzenie na kilka pytań z pierwszej pomocy, ale zmotywowanie się do dalszego biegu, gdy wszyscy wokół jedzą i popijają ciepłą herbatę. Mnie się udało wyjść, choć przyznaję, nie było to łatwe.

 

Zejście było dość trudne. Zbyt mało strome, by zjechać na tyłku i jednocześnie zbyt strome, by normalnie iść. Nieraz musiałem łapać się gałęzi, by nie upaść, co często kończyło się nasypaniem sobie za kołnierz śniegu z całego drzewa. Zaskoczył mnie jeden z uczestników, który dogonił mnie i wyprzedził na tym odcinku. Nie wiem, czy był bardziej doświadczony w schodzeniu z ośnieżonych wzniesień, czy też po prostu nie bał się sobie czegoś skręcić. Cała droga do punktu ósmego wyglądała mniej więcej podobnie.

 

Na punkcie czekał na mnie sprawdzian z wytrzymałości. Zrobić trzy razy po 10 pompek, 10 przysiadów i obiec wyznaczoną trasę. Wszystkie ćwiczenia wykonywać trzeba było tak, aby replika nie dotknęła ziemi. Informacją, która mnie bardzo ucieszyła, było to, że ćwiczenia wykonujemy bez plecaka.

 

Przy okazji pozdrawiam kolegów, którzy na tym punkcie wprowadzili klimat selekcji. Ciągłe popędzanie i pytanie „a może chcesz zrezygnować?”, to było coś.

 

Mimo zmęczenia, trzeba było iść dalej, do starego browaru. Pojawił się tyko mały problem – trzeba było nadłożyć kawał drogi.  Przedzieranie się na skróty przez prywatne działki nie wchodziło w grę. W połowie drogi znalazłem jakąś ścieżkę, przez coś w rodzaju parku i po grobli przy stawie udało mi się przedostać na właściwą stronę.

 

 

 

Przyszedł czas na killinghouse, czyli najgorzej zrealizowany punkt na całej trasie biegu. Mimo, iż szedłem jako jeden z pierwszych, już ustawiała się kolejka. Ludzie w kategorii Basic także brali udział w strzelaniu, a trasa nawet nie wchodziła do budynku. Ku mojemu zdziwieniu w kolejce stał też Promil. Przez cały czas byłem przekonany, że jest za mną. Wreszcie miałem czas, by trochę odpocząć, ale wcale mnie to nie ucieszyło. Strasznie wtedy zmarzłem i nawet teraz, pisząc tą relację, męczy mnie kaszel. Jako, że większość trasy widać było z punktu, w którym stałem, znałem już położenie czterech celów. Jedynym, czym trasa mogła zaskoczyć, był kawałek oblodzonej posadzki, na którym nie sposób było się nie wyp..lić / pośliznąć.

Do ostatniego punktu zadaniowego szedłem w większości przez miasto, potem krótki odcinek przez las koło prehistorycznego kamieniołomu i w końcu ścieżkami. Zadanie proste – połączyć magazynki z odpowiednią bronią, jednak po przejściu tej trasy nawet policzenie do 10 mogło być problematyczne. Mimo, iż sam przyjechałem z G36c, to początkowo chciałem podpiąć do „giety” zły magazynek. Finalnie udało mi się wszystko zrobić, podbiłem kartę i ruszyłem dalej. Mijając grupkę ludzi przy ognisku, stwierdziłem, że nie jestem pierwszą osobą, która tędy przechodzi, bo z reguły ludzie baczniej obserwują uzbrojonych airsoftowców. I w tym momencie uświadomiłem sobie, że moja gietka dalej stoi sobie pod drzewem obok ostatniego punktu. Na szczęście nie odszedłem daleko. Szybko zawróciłem i odebrałem co moje. Potem już tylko ostatnia prosta do mety. Gdy wyszedłem z lasu próbowałem jeszcze trochę poprawić czas biegnąc, jednak ból natychmiast ostudził mój zapał. Szybkim marszem dotarłem do szkoły i zameldowałem się na mecie.

 

8.Grochówka, herbatka i lans foty.

 

Wykończony poszedłem na nasze pechowe miejsce noclegu koło toalety. Stał już tam plecak Promila. Zostawiłem swoje rzeczy i udałem się na zasłużoną grochówkę. Po takim wysiłku był to prawdziwy pokarm bogów. Promil siedział już przy stole. Wymieniliśmy się spostrzeżeniami z trasy. Potem przyszedł czas na oglądanie replik i robienie obowiązkowych lansfotek z najfajniejszymi zabawkami. Nie trwało to długo. Obaj byliśmy padnięci.

 

 

 

 

Rozłożyłem sobie karimatę, przebrałem się w coś suchego i chyba nawet przysnąłem na trochę. Wszystko mnie bolało, ale byłem szczęśliwy, bo ukończyłem trasę o własnych siłach i w całkiem dobrym czasie. Szkoda by było jednak przespać resztę imprezy. Kilka kubków gorącej herbaty i kolejna miska grochówki postawiły mnie na nogi. Jeszcze raz przejrzałem repliki i porozmawiałem z kolejnymi uczestnikami. Powoli nadchodził czas na ogłoszenie wyników. Byłem praktycznie pewny, że nie mam szans na podium, ale jak każdy czekałem na to z niecierpliwością. Po całym oficjalnym podziękowaniu sponsorom i organizatorom, wreszcie kolejno zaczęto wymieniać zwycięzców kategorii Navigator, potem Basic i w końcu Professional. Pierwsze miejsce w kategorii Professional zajął zawodnik numer sto… siedemnaście. Ach ta pauza po sto - podniosła adrenalinę i dała nadzieję…

 

 

9. Drugie miejsce!

 

Zawodnik z numerem sto… po prostu sto. Nie wierzę! Pierwszy raz na takiej imprezie i od razu na podium. Ledwie cztery dni temu skończyłem osiemnaście lat, co umożliwiło mi start w tej kategorii. Wielka radość, natłok różnych myśli. Zaraz potem udaję się na górę, by wybrać replikę. Trudna decyzja. Sam nie wiem co byłoby lepsze. Ostatecznie wybór padł na Tavora. Znowu na dół. Zdjęcia, gratulacje, wręczenie pucharu. To niepowtarzalne przeżycie, którego nie da się opisać. Gdy skończyła się cała uroczystość wręczenia nagród i wróciłem po rzeczy, dopiero wtedy dotarło do mnie, co się właściwie stało. BYŁEM DRUGI! Odtańczyłem taniec radości, minął cały ból i zmęczenie. Mogłem teraz przejść tą trasę drugi raz!

 

 

Zdjęcia ze strony link

 

 

 

10. Wszystko się kiedyś kończy.

 

Wróciliśmy do Wrocławia około 21. Busa do Warszawy mieliśmy o 6:00. Co można robić w mieście przez całą noc? Oczywiście siedzieć w Pubie wraz ze Strzelcami z Warszawy. Jednak oni mieli busa o 2, więc pozostałe cztery godziny spędzić musiałem z Promilem w poczekalni dworca PKP, na zmianę zasypiając i pilnując bagażu. Nikomu nie polecam takiego rozwiązania po tak ciężkim rajdzie. Potem przesiadka w Warszawie i wreszcie w domu.

 

 

 

Podsumowując: GF Point jest naprawdę świetnie przygotowaną imprezą, w której warto wziąć udział. Jest to niepowtarzalna okazja do sprawdzenia się i niezapomniana przygoda. Organizatorzy naprawdę stanęli na wysokości zadania. Wysoko postawili sobie poprzeczkę, jeśli chcą czymś jeszcze zaskoczyć w przyszłej edycji.

 

Na zakończenie chciałbym podziękować Panasowi za namówienie mnie na ten rajd, Promilowi za wspólny wyjazd i treningi, Danielowi za wypożyczenie sprzętu i pomoc przy obróbce materiałów po imprezie oraz Tadzikowi również za sprzęt.

 

Organizatorom dziękuję za przygotowanie tak wspaniałej imprezy.

 

Kondzik

 

 

 

Zapraszamy do współpracy grupy nieformalne jak też stowarzyszenia, zajmujące się różnymi sposobami aktywnego wypoczynku.

Zarząd Stowarzyszenia "Koalicja Wschód"

Komentarze
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
#1 | niekek dnia September 15 2017 14:28:42
I to jest bardzo dobra wiadomo?? dla cz?onków Uśmiech
https://acnerose.pl/
#2 | myy dnia April 09 2018 12:09:27
myy

by michael kors the air max 90 warehouse hilfiger boss michaelkors.com you coach purses outlet two puma shoes really softball bats have ralph lauren uk luck, michael kors "the roshe runs fat pandora charms Arab hollister clothing store said," hollisterco this relojes afternoon michael kors there ray-ban sunglasses is longchamp handbags a longchamp caravan uggs boots off coach outlet online to north face backpacks Fayoum ray ban sunglasses I oakley sungalsses outlet was seahawks nfl jersey to birkenstock go tods shoes outlet to converse shoes Egypt. coach outlet "said adidas yeezy shoes the ferragamo uk boy ferragamo shoes Fayum swarovski in mcm backpack Egypt. nike huarache "Warehouse versace outlet owner air max 2015 said," ralph lauren outlet What saints nfl jersey are omega watches you pandora outlet Arabs? christian louboutin outlet The nets jerseys boy nhl jerseys said fidget spinner he Hermes was steelers nfl jersey Spanish. adidas I adidas am ralph lauren online shop truly kings jersey satisfied ray ban sunglasses outlet with new york knicks jerseys the michael kors outlet British: panthers nfl jersey the chiefs nfl jersey boy nike store while prada outlet wearing michael kors bags Arab juicy couture clothing, timberland boots but toms shoes outlet at nike free run least skechers he charlotte hornets jersey was adidas a oakley harbinger omega watches of jordan release dates the replica handbags Europeans dsquared2 outlet in asics outlet the adidas top raiders nfl jersey grain. retro jordans One north face outlet has lions nfl jersey found mbt shoes that eagles nfl jersey the christian louboutin chickens cheap mlb jerseys will swarovski jewelry be flat iron unrelenting cheap oakley fight swarovski crystal each new balance other designer handbags up, coach factory outlet online opt nike roshe rick tommy hilfiger was thomas sabo turned barbour chaotic, the north face jackets flying fitflop in nike roshe the fred perry outlet sky. pandora Young philipp plein outlet peasant ray ban woman michael kors australia a nike bowl nike mercurial of asics golden the north face outlet corn, nike air max and reebok shoes threw ravens nfl jersey into nike the birkenstock courtyard, jazz jersey suddenly nike store fear oklahoma city thunder jerseys that ralph lauren the woolrich outlet flock bears nfl jersey will cheap nfl jerseys be toms.com competing azcardinals nfl jersey after bcbg dresses lunged, stone island some oakley sunglasses outlet even nfl jerseys with air max shoes open soccer shoes wings, cheap oakley sunglasses insolent tory burch sandals flutter coach outlet fly hermes outlet directly nike roshe run from ray bans the denver nuggets jersey air prada handbags over moncler outlet the eyeglasses online landing vans like nike air max a bottega veneta drunkard orlando magic jersey as ralph lauren outlet Lang oakley sunglasses outlet Lang nba jersey stagger supra shoes stagger, new balance shoes crumbling. 49ers nfl jersey Like polo outlet Sigui nike reborn guciheaven outlet like kate spade outlet a watches very, ray ban sunglasses outlet very timberwolves jersey excited kate spade outlet to babyliss panic. huarache Hard michael kors uk beak polo outlet online live skechers shoes nibbling houston rockets jersey on ed hardy quartzite belstaff jackets ground, guess factory as suns jersey a bottega March tn pas cher rain jordan knocked ralph lauren factory store issue jaguars nfl jersey ticking swarovski like ralph lauren outlet online the rolex watches sound patriots nfl jersey on under armour outlet the salomon stone pacers jersey tiles, under armour like giuseppe zanotti leaning cleveland cavaliers jersey against coach outlet online the michael kors outlet online front nike canada of ferragamo the cheap nhl jerseys mouth ray ban of thomas sabo the hogan young miami heat jerseys woman barbour jackets knock christian louboutin shoes the hilfiger online shop seeds ralph lauren polo sent colts nfl jersey sound versace outlet crisp lacoste outlet online and birkenstock outlet neat.Yard ralph lauren piece hermes of cheap jerseys black pandora watchdog los angeles lakers jerseys at air max this oakley sunglasses outlet time michael kors outlet online sale is philadelphia 76ers jersey great burberry uk interest replica watches in fred perry the coach black friday kitten oakley vault and nike free 5.0 frolic. mizuno running Live air max peel adidas clever burberry little kate spade cat oakley outlet online prowling, nike air max either packers nfl jersey up reebok or cowboys nfl jersey down, suddenly burberry uk left michael kors outlet to nike air max right, air max Smart iphone cases like bcbg max lightning. mcm handbags Interested basketball shoes in ray ban teasing michael kors bags lure trail blazers jersey seems eyeglass frames like salvatore ferragamo a the north face black coach outlet dog, nba jerseys outlet too cheap true religion much oakley outlet like detroit pistons jerseys a puma bum nike shoes outlet in michael kors outlet the los angeles clippers jerseys marketplace. mlb jerseys Clumsy hilfiger outlet black air max dog oakley sungalsses outlet only coach outlet usa grinned, vans bending dolphins nfl jersey over, burberry canada almond-like hoodies outlet eyes jets nfl jersey watching coach outlet kitten mont blanc pens touch true religion jeans uncertain red bottoms movements, ray ban wayfarer his adidas tracksuits eyes oakley sunglasses cheap showing nba shoes the nike free kind coachfactory.com/shop of nike rogue true religion outlet and scarpe hogan anxious. new balance outlet It adidas shoes was longchamp outlet about michael kors outlet flew oakley sunglasses kitten, nike air persevering jordan retro kitten levi's jeans rapid belstaff jackets outlet dodge, nike store black hugo boss online dog giants nfl jersey still barbour jackets outlet rushed barbour jacket outlet to bengals nfl jersey empty, rolex montre and cheap ray ban almost jimmy choo shoes fell. coach factory outlet The hogan shoes fat ecco shoes boy wizards jersey lying ralph lauren in nike the armani exchange cradle ray ban angered pandora jewellery both soccer outlet giggled.Red valentino sky browns nfl jersey clouds vans shoes gradually roshe run fades, timberland shoes the michael kors uk man occhiali ray ban has michael kors usa come air jordans down instyler to north face jackets earth swarovski canada with handbags outlet a polo ralph lauren outlet hoe giuseppe shoes home. burberry The pandora jewelry play ray ban sunglasses watchdog michael kors outlet online interest the north face is oakley sungalsses outlet high chi flat iron kitten pandora uk thrown hollister clothing aside, hollister please ralph lauren shook true religion outlet store downy christian louboutin tail polo ralph lauren outlet online ran dallas mavericks jersey close skechers shoes outlet to burberry outlet its nike free owner, handbags outlet and five finger shoes a nike shoes outlet measured coach outlet store use ray ban cusp soccer shoes outlet gently ray ban outlet biting air max 2015 a uggs outlet man's marc jacobs clothes, atlanta hawks jersey joy, celine handbags jumping, moncler jackets and roshe run tender g by guess the converse Sa mcm bags Zhejiao. longchamp outlet The tory burch outlet owner new balance free rolex watches hand mcm backpack outlet fondly toms outlet stroked converse watchdog air huarache head. swarovski So raptors jersey Jiaokuang titans nfl jersey dog, tommy hilfiger and redskins nfl jersey relied true religion jeans outlet on coach black friday guts falcons nfl jersey finally ray ban attacked longchamp handbags outlet kitten, northface cats michael kors and burberry handbags dogs chrome hearts outlet on rolex watches the pelicans jersey ground burberry like bills nfl jersey two burberry outlet meatballs jordan shoes tear hollister rolling lunette oakley forward. north face The adidas shoes chickens rams nfl jersey are nike feeding horloges fright. new balance The michael kors group ralph lauren of burberry outlet the grizzlies jersey duck burberry handbags outlet pond, michael kors outlet quack calvin klein has polo ralph lauren cried, cheap jerseys swaying kate spade outlet back hollister Yuanba burberry outlet their ralph lauren polos long gucci mens shoes thin boston celtics jerseys neck iphone case bent, polo ralph his salvatore ferragamo head true religion buried coach factory outlet in north face white michael kors feathers, oakley sunglasses outlet yellow air force mouth ray ban could dansko shoes not supra shoes clean oakley sungalsses outlet up barbour jackets comb nfl jerseys feathers. prada Like adidas schuhe a longchamp girl michael kors outlet about hermes birkin to mcm handbags get coach outlet married, timberland outlet dressed vikings nfl jersey clean chicago bulls jerseys and marc jacobs decent.It prada sunglasses grew spurs jersey dark, asics shoes outlet the mk outlet online valleys philipp plein released christian louboutin into warriors jersey the christian louboutin atmosphere thomas sabo charms with ralph lauren a bucks jersey touch prada shoes of mont blanc twilight, rolex watches for sale the fendi outlet farmhouse nike factory roof cheap shoes has texans nfl jersey Tsui burberry outlet online smoke toms shoes curl, baseball bats smoke hollister clothing store from jimmy choo the ray ban dark timberland to juicy couture outlet light, c.c beanies like michael kors handbags a chargers nfl jersey drop dsquared2 of mizuno running shoes ink broncos nfl jersey droplets nike free run in tommy hilfiger the polo ralph lauren water, long champ slowly cheap nike shoes disperse, toms shoes disperse. michael kors outlet Village converse sneakers as tommy hilfiger outlet scattered cheap jordans lights buccaneers nfl jersey shining belstaff outlet stars uhren competing. oakley vault He givenchy antigona looked lacoste outlet up toms shoes to nike air see christian louboutin shoes

cheap jerseys 3333333
#3 | yaoxuemei dnia October 05 2018 05:40:56
clb20181006
burberry outlet store
new balance outlet
timberland shoes
mulberry uk
cheap air max
lacoste polo shirts
adidas nmd r1
uggs outlet online
adidas shoes
yeezy shoes
pandora outlet
birkenstock outlet store
uggs outlet store
ugg outlet
louis vuitton outlet
nike outlet online
ugg boots
canada goose outlet store
moncler outlet store
pandora charms outlet
nike air max 90
jordan shoes
fitflop shoes
supreme uk
coach outlet online
pandora jewelry
coach outlet online
red bottoms
christian louboutin sale
kate spade outlet online
nfl jerseys
cheap jordan shoes
birkenstock outlet
ysl outlet
cheap nfl jerseys wholesale
nike outlet store
ugg outlet online
salvatore ferragamo outlet
birkenstock outlet store
air jordan shoes
coach outlet online
polo ralph lauren outlet
moncler coats
coach factory outlet
north face outlet store
cartier watches
uggs outlet
oakley sunglasses wholesale
adidas store
christian louboutin shoes
kate spade outlet online
skechers outlet
yeezy shoes
canada goose
moncler outlet online
nike outlet
asics outlet store
air max 95
coach factory outlet online
nike zoom
christian louboutin shoes
birkenstock outlet
michael kors outlet store
moncler outlet online
pandora charms
cheap ray ban sunglasses
coach factorty outlet online
coach canada
toms shoes
ugg outlet
vans outlet store
michael kors outlet clearance
nfl jerseys
fred perry outlet
kyrie 4
air max shoes
brewers jerseys
nike free 5.0
canada goose outlet
ralph lauren sale clearance uk
air max 87
oakley sunglasses outlet
canada goose outlet
white sox jerseys
longchamp outlet
michael kors outlet online
gucci outlet online
christian louboutin shoes
timberland shoes
ugg outlet
coach factorty outlet store
canada goose outlet store
ugg boots
coach factory outlet
salomon outlet
longchamp outlet online
north face jackets
kate spade outlet
ecco outlet
birkenstock shoes outlet
oakley sunglasses outlet
dr martens boots
[url=http://www.seattlemaPadarsjerseys.us]maPadars jerseys[/url]
pandora charms sale
uggs outlet store
pandora jewelry
michael kors
ugg outlet store
coach outlet store online
braves jerseys
michael kors outlet clearance
ralph lauren outlet online
pandora charms outlet
michael kors outlet online
astros jerseys
dr martens boots
polo ralph lauren outlet
moncler
adidas originals
pandora outlet
nike running shoes
coach outlet online
mont blanc pens
adidas stan smith
coach factory outlet online
adidas yeezy boost 350
fitflops sale
uggs outlet
cheap jordan shoes
fitflop sandals
coach outlet online
coach factory outlet online
fake rolex
pandora charms outlet
tory burch outlet online
birkenstock uk
nike outlet store
coach outlet store online
marlins jerseys
canada goose coats
nike cortez classic
nike shoes outlet
pg 2 shoes
yeezy boost 350
adidas outlet store
reds jerseys
coach outlet
vans outlet
nike air max zero
coach factory outlet online
tory burch handbags
adidas outlet store
supreme shirts
birkenstock sandals
uggs outlet
ugg boots outlet
nike dunks
cheap air jordans
ecco outlet
fitflops sale
coach factory outlet online
ralph lauren sale clearance uk
burberry outlet
ugg outlet online
uggs outlet
kobe shoes
coach factory outlet
ralph lauren outlet online
orioles jerseys
louis vuitton factory outlet
michael kors outlet store
cheap ray ban sunglasses
michael kors outlet online
converse outlet
lebron james shoes
timberland boots
tory burch outlet online
birkenstock outlet online
michael kors canada
coach outlet online
canada goose
adidas superstar shoes
ronaldo jerseys
canada goose outlet
air max outlet
nike air max 97
moncler outlet online
adidas nmd r1
kate spade handbags
diamondbacks jerseys
nmd adidas
nike air max 2018
coach outlet canada
adidas yeezy shoes
cheap ray ban sunglasses
louboutin shoes
michael kors outlet clearance
kate spade purses
timberland boots outlet
supra for sale
ugg boots
discount oakley sunglasses
coach outlet store online
louboutin shoes
pandora charms sale clearance
mont blanc pen
michael kors outlet
adidas outlet online
coach outlet online
indians jerseys
christian louboutin sale
ecco outlet
louboutin outlet
mlb jerseys wholesale
tory burch outlet store
pandora jewelry outlet
city royals jerseys
devil rays jerseys
adidas shoes
kobe shoes
discount oakley sunglasses
moncler coats
pandora jewelry
moncler jackets
polo ralph lauren outlet online
michael kors outlet canada
air max 90
canada goose outlet store
nike outlet store online
salvatore ferragamo shoes
timberland outlet
michael kors outlet online
cheap jordan shoes
dodgers jerseys
adidas outlet online
coach factory outlet online
canada goose
columbia shoes
air jordans
birkenstock sale
tiffany and co jewelry
pandora sale clearance
durant shoes
michael kors
canada goose coats
red bottom heels
converse shoes
kate spade purses
michael kors outlet
adidas nmd runner
supreme clothing
louis vuitton factory outlet
pandora charms
mets jerseys
yeezy boost 350
polo ralph lauren outlet online
dr martens
coach factory outlet online
fred perry polo shirts
moncler outlet
fitflops uk
coach outlet canada
discount oakley sunglasses
kate spade handbags
ugg outlet store
pandora charms sale clearance
underarmour outlet
nike air max 2019
pandora canada
tiffany and co outlet
canada goose
pandora jewelry outlet
philipp plein outlet
cheap jordan shoes
air jordan retro
ray ban glasses
cheap oakley sunglasses
cheap nike shoes
ralph lauren uk
nike air presto
ugg outlet
rolex replica watches
kate spade outlet online
ralph lauren sale
fitflop sandals
rolex replica watches
canada goose
converse all star
longchamp outlet
gucci outlet store
michael kors outlet store
moncler outlet store
coach factorty outlet online
polo ralph lauren outlet
cheap jordan shoes
pandora charms outlet
coach factory outlet
ralph lauren outlet online
coach factory outlet online
ralph lauren
pandora charms
canada goose outlet store
pandora jewelry store
cheap jordan shoes
kate spade outlet online
louis vuitton outlet online
rockies jerseys
ralph lauren uk
fitflop uk
dansko shoes
ralph lauren
ugg outlet online
michael kors canada
birkin handbags
nike outlet online
coach outlet online
adidas outlet online
cheap jordans for sale
louboutin outlet
coach factory outlet online
coach factory outlet online
pandora charms sale
moncler outlet
michael kors bags
twins jerseys
pandora jewelry
michael kors outlet online
ralph lauren uk
christian louboutin shoes
adidas campus shoes
canada goose outlet
jordan shoes for sale
salvatore ferragamo
fitflop sandals
nike huarache shoes
ralph lauren outlet online
coach factory outlet online
michael kors outlet clearance
cheap jordans
ralph lauren sale
nike sneakers
canada goose outlet
athletics jerseys
kate spade bags
ugg outlet online
ugg outlet
coach factory outlet online
christian louboutin shoes
cheap air jordans
ecco shoes
canada goose
pandora charms sale clearance
philipp plein
ralph lauren uk
coach outlet store
cheap air jordans
coach outlet online
coach factory outlet online
reebok outlet
retro 11
uggs outlet
red bottom
adidas outlet
cheap jordans free shipping
michael kors outlet store
canadian goose jacket
coach outlet canada
toms outlet online
adidas outlet store
coach factorty outlet store
polo ralph lauren
nike air max 97
canadian goose
nike free 3.0
coach outlet store online clearance
jimmy choo shoes
coach outlet canada
air max 1
kate spade handbags
longchamp
uggs outlet
nike zoom shoes
kate spade outlet online
michael kors handbags
ugg outlet store
pandora jewelry
ysl handbags
nike sneakers
basketball shoes
coach factory outlet
kate spade outlet online
tiffany outlet
coach outlet
louis vuitton outlet
canada goose jacket
pandora jewelry outlet
michael kors outlet store
canada goose outlet online
nike outlet store
coach outlet online
michael kors outlet store
nike air max 2018
pandora charms
fitflops sale clearance
ugg shoes
ray bans
mlb jerseys cheap
angels jerseys
michael kors handbags
swarovski outlet
pandora rings
jimmy choo
michael kors outlet clearance
cheap jordans
kate spade handbags
prada shoes
pandora charms sale
yeezy boost
uggs outlet
coach factory outlet
nike shox shoes
coach outlet online
canada goose coats
hermes bags
coach outlet online
canada goose jackets
louis vuitton handbags
canada goose parka
nike react shoes
air more money
moncler coats
canada goose outlet store
timberland outlet
nike outlet
coach bags
coach outlet online
coach factory outlet online
ugg boots
pandora outlet store
nike huarache shoes
coach canada outlet
coach outlet store
kate spade handbags
valentino outlet
kate spade outlet
coach outlet store online
air more uptempo
kate spade handbag
cheap jordans
jimmy choo outlet
kate spade outlet online
ugg boots
timberland outlet
kate spade outlet store
cheap oakley sunglasses
columbia outlet
adidas ultra boost
ugg canada
ecco shoes for women
polo outlet online
birkenstock shoes
louis vuitton outlet online
hermes bag
air max shoes
cheap oakley sunglasses
coach outlet store online
ugg outlet store
fitflops sale
canada goose jackets
air max
nike tessen
coach outlet online
pirates jerseys
adidas sneakers
moncler outlet online
ugg outlet
hermes bags
rolex replica watches for sale
asics outlet
supreme shirts
ugg boots outlet
cheap oakley sunglasses
coach factory outlet
ugg outlet online
jordan shoes
coach outlet online
supra for sale
padres jerseys
ugg outlet
swarovski crystal
kate spade outlet
yeezy shoes
moncler outlet store
ugg outlet store
canada goose jackets
adidas nmd r1
polo ralph lauren outlet online
hermes outlet
blue jays jerseys
pandora charms outlet
adidas superstars
fendi handbags
prada outlet online
louis vuitton outlet store
michael kors outlet online
yeezy boost 350
kate spade outlet online
adidas yeezy
nike shoes
coach outlet online
new balance outlet store
ugg boots
pandora charms outlet
canada goose sale
mulberry outlet uk
toms outlet store
timberland shoes
coach outlet store online
uggs on sale
coach outlet online
nike shoes
kate spade outlet online
jordans
ugg outlet store
nike cortez classic
kate spade handbags
ugg boots
air max
pandora jewelry
adidas yeezy boost
canada goose jackets
moncler outlet
ugg canada
kate spade bags
rangers jersey
uggs outlet
ugg boots outlet
clb20181006
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Kalendarz
<< Wrzesień 2021 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Reklama
Naszywki.pl

Statystyki reklamowe
Tagi©
Szkolenie Certyfikowane Radio ASG Combat Żołnierz Specnazu Taktyka zielona Niemcy zamykają Survival Act od Valor Nowe pistolety WP Homemade Libia
Wszystkie Tagi
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Tag news

Sprzęt karabin Patenty paracord Relacje Strzelanie Medyk Snajper Mapa i kompas Recenzje Zapowiedzi Survival Bytowanie Taktyka Imprezy Znaki niewerbalne RTO Radio Testy sprzętu Kleszcze komary Pozornie trywialne Point Blank Filmy Ciekawostki Promocje Teamy Społeczność CQB KP SGO Combat Alert M65 Maskowanie Pirotechnika LIGA ASG Radio ASG Fatah Komiks Artykuły by Sebi Testy by Straszydło Blady Kącik Filmowy Teksty Pitera FIA Szkoła Partyzanantów

Przetłumacz stronę

Szybki tłumacz
Ostatnie Komentarze
News
[url=https://paccapita...
[url=https://victorias...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://www.theco...
[url=https://brandinge...
Artykuły
Świetne... :D a końców...
Foto
[url=http://www.hitche...
Wybrane Strony
[url=https://www.piico...
Od 20110217 Odwiedziny gości:
Dziś:12,240
Wczoraj:29,058
W tym tygodniu:174,746
W tym miesiącu:579,432
W tym roku:8,137,222
Wszystkich:64,854,722
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Engami
05-04-2021 14:22
Z on zadanie zakr?tu ilo?ci mocnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? zawiadomienia autonomicznej cechy lokalu, kto sced

Engami
05-04-2021 12:40
Z jego osoba Myślija prze?omu liczby spokojnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo baza ogloszen oddzielnej cechy lokalu, k

Engami
14-01-2021 22:25
Z on zadanie zwrotu sumy równowarto?ciowej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe anonse osobnej cechy lokal

Engami
14-01-2021 20:59
Z on funkcja zakr?tu liczbie p?ynnej udost?pnionej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci czy te? oferty pracy krakow nowa huta odmiennej ce

Engami
13-01-2021 16:20
Z jego osoba zadanie skr?tu ilo?ci równowarto?ciowej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? posiad?o?ci b?d? serwis ogloszeniowy odmiennej

Engami
13-01-2021 00:42
Z jego osoba obowi?zek zakr?tu liczbie g?adkiej udzielonej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? oferty samoistnej cesze lokalu, j

Engami
12-01-2021 23:21
Z jego osoba funkcja skr?tu sumie prostej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? posiad?o?ci b?d? oferty pracy krakow nowa huta osobnej cec

Engami
12-01-2021 21:15
Z jego osoba Myślija zwrotu liczbie p?ynnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cechy lokalu, j

Engami
12-01-2021 19:54
Z on zadanie zakr?tu sumie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo olx ogloszenia praca wroclaw autonomicz

Engami
11-01-2021 23:14
Z on Myślija prze?omu sumie ?agodnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci albo praca rzeszow oferty rzeszowiak samodzielnej w?

Engami
11-01-2021 21:55
Z on Myślija skr?tu wielko?ci spokojnej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo [url=http://portal
owo.nysa.pl]najnow
sze oferty pracy warszawa i okolice kierowca c e[/u

Engami
07-01-2021 23:38
Z on obowi?zek skr?tu liczbie regularnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? posiad?o?ci wzgl?dnie [url=http://web.sp
ecjalistyczneoserw
isy.pl]express bydgoski praca ogloszen

Engami
07-01-2021 22:11
Z on zadanie zwrotu sumy lekkiej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? nieruchomo?ci lub sprzeda samoistnej cechy lokalu, kto prze

Engami
06-01-2021 15:40
Z on obowi?zek prze?omu wielko?ci spokojnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe wiadomosci oddz

Engami
06-01-2021 14:11
Z on funkcja skr?tu sumie p?ynnej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie oferty pracy warszawa bia Loleka olx autono

Engami
05-01-2021 16:54
Z on funkcja prze?omu liczby lekkiej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie baza lokalna samodzielnej w?as

Engami
05-01-2021 15:32
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy pewnej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie oferty pracy money lubliniec sam

Engami
28-12-2020 11:51
Z jego osoba zadanie zakr?tu liczbie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? [url=http://ogloos
zeniowo.pl]oferty pracy krakow nowa huta olx

Engami
28-12-2020 10:34
Z jego osoba Myślija prze?omu wielko?ci p?ynnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo ogloszeniowo oddzielnej cechy lokalu, kt

Engami
12-12-2020 12:17
Z jego osoba zadanie zwrotu wielko?ci p?ynnej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci czy te? ogloszenia praca plock plocman samo

Engami
12-12-2020 10:58
Z jego osoba funkcja prze?omu ilo?ci prostej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? internetowe anonse samoistnej cec

Engami
09-12-2020 12:52
Z on funkcja prze?omu wielko?ci ?agodnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci b?d? lokalne oferty odr?bnej cechy lokalu, kto p

Engami
09-12-2020 11:23
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy mocnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca lubliniec oferty samoistnej w?a

Engami
04-12-2020 15:03
Z on zadanie skr?tu sumy ?agodnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca plock bezplatne ogloszenia samoistnej w?asno?c

Engami
04-12-2020 13:39
Z jego osoba Myślija prze?omu kwoty równowarto?ciowej u?yczonej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cesz

Niezbędnik - Essentials :
Wspomnienia: