Nawigacja
POLECANE
ZNAJOMI
Ankieta
Czy jesteś zwolennikiem używania magazynków typu:

Real/Low/Mid-Cap
Real/Low/Mid-Cap
86% [149 głosów]

Hi-Cap
Hi-Cap
14% [24 głosy]

Ogółem głosów: 173
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 11.01.11

Archiwum ankiet
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 6:04
Zachód słońca: 18:30
Dzień trwa:
12 Godzin 26 minut
Jest krótszy od najdłuższego dnia o: 6:08
Archiwum News 2014:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2013:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2012:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2011:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2010:
Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

GF Point 2013 oczami uczestnika relacja Promila

GF Point 2013 oczami uczestnika - relacja Promila

 

 

                16 lutego 2013 w Sobótce, ok. 30km od Wrocławia, odbyła się IV edycja airsoftowego biegu na orientację GF Point po masywie Ślęży i Raduni. Uczestnicy startowali w trzech kategoriach: Professional, Basic i w nowej w tym roku kategorii Navigator, w której nie liczył się czas, a odległość przebyta na trasie. Koszt imprezy zależnie od kategorii wynosił od 25 do 35zł, a wejściówkę kupowało się wcześniej poprzez sklep internetowy Gunfire. Start dla kat. GF Professional wynosił 35zł, a na śmiałków czekało minimum 20 km trasy w górzystym terenie z 15 kilogramowym obciążeniem. W tym roku, w kategorii GF Pro startowało 55 uczestników, z czego 40 się zakwalifikowało, czyli zaliczyło wszystkie punkty kontrolne i dotarło na metę w wyznaczonym czasie.

 

Hol w gimnazjum w Sobótce

 

16.02.2013 godz. 06:00 - pobudka w bazie rajdu w gimnazjum w Sobótce. Jako, że przyjechałem do Sobótki dzień wcześniej z Białegostoku wraz z kolegą Kondzikiem  z mojego teamu „Military Operation Rescue Team”, postanowiliśmy przenocować na miejscu w bazie rajdu. Organizatorzy udostępnili nocleg za 10zł. Po zjedzeniu śniadania, wyszedłem na zewnątrz, aby sprawdzić jaka jest pogoda. Było ciepło, można powiedzieć, że „na oko” 0 stopni Celsjusza, do tego dużo śniegu i mgła. O 7:00 zaczynała się rejestracja zawodników kategorii Professional czyli tej, w której ja i Kondzik startowaliśmy. Wróciłem do budynku, spakowałem się i kilka minut po 7 staliśmy już w holu szkoły w kolejce do rejestracji. W środku był duży tłum uczestników i reporterzy, ale rejestracja przebiegała sprawnie. Minimum, jakie musiał posiadać podczas biegu uczestnik kategorii GF Pro, to plecak dociążony do 10kg, kamizelka 2kg i replika broni długiej 2,5kg. Mój szpej po zważeniu ważył: plecak 11,1 kg, kamizelka 2,3kg        i replika 3,3kg. Odprawa uczestników kat. GF Pro miała być o 7:45, więc skorzystałem z tego czasu jaki mi pozostał do odprawy i przepakowałem się ponownie, żeby pozbyć się jednego zbędnego kilograma z plecaka. Poza identyfikatorem każdy uczestnik przy rejestracji dostał też pakiet startowy, w skład którego wchodziły: smycz Gunfire, paczka kulek 0,25g 0,5kg, naszywka GF Point, napój energetyczny, arafatka, długopis, naklejki i czapka   z daszkiem. Organizatorzy w holu na bieżąco podawali przez megafon informacje o godzinach odpraw i startów poszczególnych kategorii. W tym roku kategoria GF Professional została podzielona na dwie grupy, które  startowały po sobie z godzinnym odstępem: pierwsza grupa o 08:00, druga o 09:00. Odprawa dla obu grup miała być o jednej godzinie: 07:45. Kategorie GF Basic i GF Navigator miały start o 10:00

 

 

 

 

źródło: https://picasaweb.google.com/Tadzik1005/GFPoint2013Mix?authkey=Gv1sRgCIT72oW69_jrtgE

Odprawa uczestników kategorii GF Professional

 

                Punktualnie o 07:45 zaczęła się odprawa uczestników kategorii Professional obu grup. Organizator przypomniał najważniejsze zasady i pierwsza grupa 30 osób ruszyła na linię startu. O 08:00 zamiast usłyszeć komendę  start, dowiedzieliśmy się, że musimy podejść jeszcze kilka metrów do przodu, a potem kazali nam wsiadać do autokaru zaparkowanego po drugiej stronie ulicy. To było zaskoczeniem dla wszystkich. Okna w autokarze były zasłonięte. Gdy już wszyscy wsiedli, musieliśmy zawiązać oczy arafatkami. Próbowałem liczyć zakręty, ale było ich za dużo. W końcu się zatrzymaliśmy i mogliśmy odsłonić oczy. Jechaliśmy pół godziny. Gdy wysiedliśmy okazało się, że jesteśmy w jakiejś wiosce. Było widać kościół i duży krzyż stojący przy drodze. Dostaliśmy mapy, padła komenda start zanotowana na 08:33 i od tej chwili byliśmy zdani tylko na siebie.

 

Mapa kat. Professional z zaznaczoną trasą przebycia

 

                Po zapoznaniu się z mapą ustaliłem, że jestem we wsi Słupice na południowym krańcu mapy, a miałem dotrzeć do Sobótki, gdzie znajdowała się ostatni punkt kontrolny (PK) i jednocześnie meta zawodów. Punktów było 11 i trzeba było zaliczać je po kolei. PK zamykane były w kolejności o różnych godzinach, a zamknięcie biegu  było o 17:00 dla wszystkich kategorii. Aby zostać sklasyfikowanym, należało zaliczyć prawidłowo wszystkie PK i zdążyć na metę przed czasem.

                Z miejsca startu uczestnicy rozbiegli się we wszystkich możliwych kierunkach. Ja, Kondzik i dwóch kolegów poznanych dzień wcześniej (Arek i Hunter) ruszyliśmy na północ, co się okazało dobrym kierunkiem. Początkowo przez większość czasu biegliśmy, więc na pierwszy PK przybiegliśmy mocno zmachani. Punkt ten znajdował się obok starego kamieniołomu, a większość myślała, że w tym miejscu będzie zadanie linowe. Okazało się, że ten punkt jest testem z wiedzy o airsofcie i ogólnie o militariach. Wszystkie PK były urządzone podobnie: dwóch arbitrów, wiszący w widocznym miejscu biało-pomarańczowy lampion, regulamin PK i kartka z numerem PK. Na tym PK były 2 zestawy pytań. Można było po prostu poprosić o losowy zestaw lub poprosić o wskazanie przez sędziego lokalizacji ukrytych dwóch zestawów pytań, które były gdzieś w okolicy i zapoznać się z ich treścią przed wyborem zestawu. Ale ta druga opcja oznaczała sporą stratę czasu w poszukiwaniu zestawów, gdyż były one ukryte gdzieś między skałami i drzewami i trzeba jeszcze było się wspinać po nierównym terenie. Ja i Kondzik wybraliśmy pierwszą opcję, czyli losowy zestaw pytań. Pamiętam dwa pytania: „Gdzie powstała pierwsza replika ASG? W którym roku wprowadzono do użytku przez wojsko USA karabin M16A4?” Cały test był w formie zamkniętej z trzema wariantami odpowiedzi. W części pytań strzelałem, gdyż nie znałem odpowiedzi i oddałem kartkę. Dodam, że Ci, którzy zapomnieli wziąć własny ołówek lub długopis musieli zrobić 20 pompek, żeby móc pożyczyć ołówek od arbitrów. Po podbiciu karty ruszyłem zielonym szlakiem do następnego punktu.

                Na PK 2 regulamin nakazywał niezdejmowanie okularów ochronnych przez całą drogę z PK2 na PK3 i nieschodzenie ze ścieżki. Ten etap był pod ostrzałem. Podbiłem kartę i ruszyłem pod górę wiedząc, że jestem jak ruchomy cel na strzelnicy, gdyż nie mogliśmy odpowiadać ogniem. Idąc, rozglądałem się na boki, wyszukując kształtów niepasujących do śnieżnego, leśnego krajobrazu. Gdy gdzieś w połowie drogi padły strzały, ci, którzy byli bardziej z przodu od razu padli na ziemię. Zatrzymałem się z tyłu z kilkoma osobami za drzewami i myśleliśmy, czy lepiej biec, czy się czołgać. Ktoś dał mi granat dymny, żebym rzucił go na ścieżkę. Gdy rzuciłem granat i pojawił się dym, zaczęliśmy jeden po drugim biec pod osłoną dymu, jednak zaraz za dymem musieliśmy przejść do czołgania się, gdyż ostrzał był zbyt ciężki. Czołganie się z całym ekwipunkiem i plecakiem było bardzo trudne, ale było warto, bo trafienie było karane 30 minutami karnymi. Gdy już udało się wyjść spod ognia, wstałem i pobiegłem ile sił w nogach przed siebie, aż spotkałem arbitra na 3-cim PK, który zapytał, czy dostałem i podbił mi kartę uczestnika. Po rzuceniu okiem na mapę, ustaliłem, że dalej trzeba iść niebieskim szlakiem prosto na górę Radunię, gdzie znajdował się PK 4.

                Droga prowadziła cały czas pod górkę i była nie lada wyzwaniem fizycznym. Jednak to było nic przy Ślęży, o czym mogłem się przekonać dopiero później. Z prawej strony miałem ładny widok na wyciąg narciarski. Po dojściu na PK 4, okazało się, że będzie ważenie plecaków. Po wyjęciu wody i prowiantu wyszło mi 10 kg, co oznaczało, że dobrze wyliczyłem ten kilogram, który odjąłem przed startem. Niektórzy mieli za lekkie plecaki i musieli zbierać gałęzie z lasu, żeby je dociążyć. Podbiłem kartę i pobiegłem w dół niebieskim szlakiem, kierując się na PK5. Biegłem tak szybko, że wyprzedziłem wszystkich i objąłem prowadzenie (tymczasowo). Po raz kolejny wyciągnąłem mapę i znalazłem skrót przez polanę obok miejsca, gdzie łączyły się szlaki niebieski z żółtym. Poszedłem tamtędy, a wszyscy poszli naokoło. To dało mi przewagę i wiarę, że mogę stanąć na podium, więc przyspieszyłem jeszcze bardziej. Przebiegłem przez parking przy barze „Ślęża”, potem niebiesko-zielonym szlakiem do PK 5. Na punkt dotarłem bardzo zmęczony.

PK 5 i PK 6 były nie lada wyzwaniem. Na PK 5 losowało się kartę z kombinacją trzech symboli, którą należało zapamiętać, a na PK 6 należało ustrzelić tarcze oznaczone tymi symbolami w kolejności takiej, jaka była na wylosowanej karcie. Droga z PK 5 na PK 6 była stroma i niezwykle męcząca. Żeby nie zapomnieć kombinacji, powtarzałem ją na głos, aż dotarłem na punkt 6-strzelnicę. Na miejscu były 3 tarcze i 3 symbole, po jednym strzale do tarczy(chyba, że nie mieliśmy ognia pojedynczego, to wtedy krótka seria). Miało się 2 podejścia. Niezaliczenie strzelania w odpowiedniej kolejności kosztowało 30 minut karnych. Udało mi się zaliczyć przy pierwszym podejściu. Później dowiedziałem się, że wielu tego zadania nie zaliczyło, bo albo padły im baterie, albo zapomnieli kombinacji symboli. Podbiłem kartę, rzuciłem okiem na mapę i patrząc na poziomice na podejściu pod Ślężę oczywistym było, że najlepiej będzie pójść żółtym szlakiem, gdyż jest mniej stromy od niebieskiego. Niestety, byłem tak bardzo rozkojarzony po wchodzeniu pod górę na PK 6, że wraz z innym uczestnikiem za mocno skręciłem w prawo i zeszliśmy aż na niebiesko-zielony szlak prowadzący na PK5. Teraz musieliśmy wracać pod górę. Wróciliśmy z powrotem na PK6, a stamtąd już niebieskim szlakiem na Ślężę, by kolejny raz nie pomylić drogi.

 

Podejście na Ślężę

 

 

Zaczął się, w mojej opinii, najcięższy odcinek całego GF Pointa. Mordęga to najłagodniejsze słowo, jakie wtedy bym użył do opisania tej drogi. Nogi odmawiały posłuszeństwa. W dodatku było ślisko. Rękami szukałem co bardziej wystających półek skalnych, żeby móc się na nich oprzeć. Gdzieś w połowie niebieskiego szlaku, między dużymi skałami zboczyłem ze ścieżki. Zresztą nie tylko ja. Zabłądzić wcale nie było trudno. Sprzyjały temu warunki atmosferyczne: śnieg i mgła powodowały, że w oddali wszystko było białe i wyglądało tak samo. Do tego dodać zmęczenie i łatwo można się zgubić. Na szczęście dotarłem jakoś na żółty szlak, prowadzący na szczyt. Nie zastanawiając się dłużej i ciesząc się, że na niego trafiłem, zacząłem nadrabiać stracony czas. Mijając stacje Drogi Krzyżowej i turystów na nartach i sankach dotarłem, na szczyt góry Ślęża.

Ze szczytu nie było widać przez mgłę doliny, ale śnieżny krajobraz i tak był wspaniały. Przeszedłem obok podstawy wieży nadawczej i wszedłem do restauracji, w której znajdował się PK 7. W środku byli „cywile” jedzący posiłki, barman, kelnerzy. Wszystko pachniało jedzeniem. Trzeba było przejść na koniec restauracji między stolikami, gdzie w małym pokoju znajdowało się dwóch arbitrów i pozorant leżący na ziemi. PK 7 był punktem sprawdzającym wiedzę z pierwszej pomocy przedmedycznej. Zadanie składało się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Najpierw dostałem dziesięć dość łatwych pytań, ale ze zmęczenia i rozkojarzenia wyłożyłem się na jednym prostym pytaniu. Potem przeszliśmy do części praktycznej, w której należało zabezpieczyć poszkodowanego zgodnie z podanym wcześniej przypadkiem i wskazaniami. Tu popełniłem błąd przy sprawdzaniu drożności dróg oddechowych. Punkt ukończyłem z kilkoma minutami karnymi za błędy i podbiłem kartę.

Opuściłem szczyt Ślęży pierwszy i zacząłem szybko zbiegać po północnym zboczu góry niebieskim szlakiem. Jednak takie zbieganie szybko okazało się niebezpieczne, gdyż o mało co sobie kostki nie skręciłem. Zejście było bardzo strome i śliskie, więc musiałem uważać, gdzie stawiam kroki. Na szlaku natknąłem się na biegaczy z kat. Basic, a przed PK 8 zaczął mnie doganiać inny zawodnik z kat. GF Pro.

Do PK 8 dotarłem zajechany i od razu kazano mi zrzucić plecak i pozostać z karabinem i kamizelką. Punkt był sprawdzianem kondycji. Bez opuszczania karabinu na ziemię, należało wykonać 10 pompek, 10 przysiadów, przebiec się dookoła kilku drzew oznaczonych taśmą, a potem znowu 10 pompek, 10 przysiadów, bieganie i znowu 10 pompek, 10 przysiadów, bieganie. Opuszczenie karabinu było karane 30 minutami karnymi. Po trzecim okrążeniu arbiter podbił mi kartę, a ja opadłem z sił i złapał mnie skurcz w obu nogach. Musiałem trochę odpocząć na plecaku. Po chwili ruszyłem na PK 9 do starego browaru.

 

XIX-wieczny browar

 

 

 

Punkt Kontrolny 9

 

 

 

Dostać się na teren XIX-wiecznego browaru było ciężko, gdyż cały teren dookoła był ogrodzony, porośnięty krzakami i pagórkowaty. Ja i inny uczestnik biegliśmy na czele i teraz próbowaliśmy dostać się od południa, ale nie było takiej możliwości. Straciłem tam sporo cennego czasu, szukając wejścia. W końcu wyszedłem na ulicę i poszedłem na północ. Znalazłem skrót przez park, przez wąskie przejście między betonowym murem, a ogrodzeniem stawu, dzięki czemu nie musiałem długo stać w kolejce. Reszta uczestników poszła na około stawu od północy.

 Na PK 9 – killing house czekałem ledwie 10-15 min., ale słyszałem, że ludzie musieli czekać nawet po 90 minut. Zadanie polegało na przejściu toru wyznaczonego taśmą (który niestety cały znajdował się na zewnątrz budynku, a nie wewnątrz co mnie zawiodło) z całym swoim obciążeniem, zlikwidowanie 8 kartonowych celów i unikanie postrzelenia kartonowych cywili w czasie poniżej 02:30 min. Tor przeszedłem w 01:30 min., zdejmując wszystkie cele. Schodząc z toru, zaliczyłem twarde lądowanie na bardzo śliskiej posadzce, tak jak wiele innych osób w tym miejscu. Na tym punkcie  spotkałem Kondzika, który szykował się do przejścia toru. Po podbiciu karty, nie czekałem na podliczenie moich trafień, tylko wyruszyłem z terenu browaru i skierowałem się do głównej ulicy, a stamtąd między domami wyszedłem koło lasu. Następnie podążyłem pod górę do PK 10. Podejście było ciężkie i zmęczenie wciąż dawało o sobie znać. Dotarłem do prehistorycznego kamieniołomu, wszedłem na jego szczyt i tam zrobiłem sobie przerwę na rozeznanie się w terenie. Myślałem, że jestem już na miejscu, gdzie powinno być PK 10, a jednak nigdzie go nie widziałem. Po kilku minutach ruszyłem jedyną mocno wydeptaną ścieżką, jaką widziałem i trafiłem na drwali przy Domie Turysty „Pod Wierzycą”, a stąd już było widać kolejny PK.

 

Zimowa aura

 

Na PK 10 na uczestników czekało wkładania magazynków do replik ASG. Na zakrytym stole tak, żeby inni uczestnicy nie widzieli, leżało kilka replik broni długiej i kilka replik broni krótkiej oraz różne magazynki, w tym takie, które nie pasowały do żadnej z replik na stole. Zadanie polegało na włożeniu magazynków do odpowiednich replik w czasie poniżej 1 minuty. Zrobienie tego czasie dłuższym niż ustalony, było karane kilkoma minutami karnymi. Za każdy błędnie dopasowany magazynek też były minuty karne. Zadanie wykonałem w 01:21 min., z jednym błędem.

Po podbiciu karty spojrzałem na mapę, ale jakimś cudem wybrałem złą trasę, bo zamiast pójść na północ żółtym szlakiem, pobiegłem na wschód drogą i znalazłem się na południe od Sobótki. Nie zorientowałem się w porę i dopiero na dole wyczułem, że coś jest nie tak. Na szczęście przechodził chodnikiem miejscowy staruszek, którego zapytałem o drogę.

W Sobótce docisnąłem tempo już maksymalnie. Minąłem uczestnika, który musiał zakończyć przedwcześnie swój bieg z powodu złapanej kontuzji nogi na trasie. Gdy zobaczyłem bannery GF Pointa na gimnazjum w Sobótce przyspieszyłem. Wbiegłem do środka i po zameldowaniu się na mecie oddałem identyfikator ze wszystkimi podbitymi polami. Było po wszystkim. Teraz już mogłem odpocząć. Na metę przybiegłem piąty o godz. 13:55. Pogratulowałem zawodnikowi, który przybiegł 5 minut przede mną (to on wygrał kat. GF Pro) i udałem się na zasłużony odpoczynek.

Pierwsze, co zrobiłem po zrzuceniu z siebie całego sprzętu, to poszedłem na grochówkę. Na wszystkich uczestników czekała darmowa pyszna zupa, kawa i herbata. Kondzik przed chwilą wrócił z trasy, więc usiedliśmy z grochówką przy stole i wymienialiśmy się wrażeniami z trasy. Później zjawili się Arek i Hunter. Po posiłku wziąłem prysznic i poszedłem skorzystać z darmowego masażu robionego przez dwie dziewczyny. Było bardzo przyjemnie ;) Następnie przyszedł czas na obejrzenie replik wystawionych na górze i sesja foto z nimi (część z replik była nagrodami w GF Poincie). Mnie najbardziej podobał się Kriss Vector, Beryl i rewolwer Dan Wesson.

 

 

źródło: https://www.facebook.com/ASG.Gunfire/photos_albums

Zwycięzcy kategorii GF Professional

 

Ok. godziny 18 nadeszła wiekopomna chwila, czyli ogłoszenie zwycięzców GF Pointa. Zostało także rozlosowanych 5 replik wśród wszystkich uczestników. Kondzik zajął drugie miejsce w kategorii Professional i wybrał z puli nagród replikę TAR 21 S&T Armament,  Gratulacje! Potem nastąpiło losowanie replik. W tym miejscu chcę też wspomnieć o geście, jaki uczynił jeden ze zwycięzców losowania replik. Oddał on wygrana replikę M4 Katana WE swojemu koledze, który dopiero zaczynał zabawę z airsoftem. Po zakończeniu i podsumowaniu imprezy wszyscy zaczęli się powoli zbierać, a organizatorzy zabrali się do sprzątania.

Pierwszy raz brałem udział w GF Poincie i okazał się on bardzo dobrą imprezą. Organizatorom należą się podziękowania za dobrą robotę, jaką włożyli w przygotowanie imprezy. Organizacja była ogólnie na wysokim poziomie. Zastrzeżenia mam tylko do PK 9, przede wszystkim za kolejki, które się tam potem tworzyły. Jeśli ktoś mnie zapyta, czy warto na tą imprezę pojechać powiem, że zdecydowanie TAK! No chyba, że się nie lubi aktywnego spędzania czasu. Za rok ja i Kondzik też się wybieramy i może uda nam się namówić więcej osób. Kondzik świetnie się spisał i zajął drugie miejsce, zabierając ze sobą do domu świetny karabin, a ja osiągnąłem postawiony przed sobą cel, czyli zakwalifikowanie się i ostatecznie po doliczeniu minut karnych zająłem 6 miejsce.

 

Szczęśliwi i dumni z ukończenia biegu

Komentarze
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
#1 | bordek dnia September 15 2017 11:29:50
?wietna relacja i recenzja w jednym.
https://pityver.pl/
#2 | myy dnia April 09 2018 12:06:09
myy

by michael kors the air max 90 warehouse hilfiger boss michaelkors.com you coach purses outlet two puma shoes really softball bats have ralph lauren uk luck, michael kors "the roshe runs fat pandora charms Arab hollister clothing store said," hollisterco this relojes afternoon michael kors there ray-ban sunglasses is longchamp handbags a longchamp caravan uggs boots off coach outlet online to north face backpacks Fayoum ray ban sunglasses I oakley sungalsses outlet was seahawks nfl jersey to birkenstock go tods shoes outlet to converse shoes Egypt. coach outlet "said adidas yeezy shoes the ferragamo uk boy ferragamo shoes Fayum swarovski in mcm backpack Egypt. nike huarache "Warehouse versace outlet owner air max 2015 said," ralph lauren outlet What saints nfl jersey are omega watches you pandora outlet Arabs? christian louboutin outlet The nets jerseys boy nhl jerseys said fidget spinner he Hermes was steelers nfl jersey Spanish. adidas I adidas am ralph lauren online shop truly kings jersey satisfied ray ban sunglasses outlet with new york knicks jerseys the michael kors outlet British: panthers nfl jersey the chiefs nfl jersey boy nike store while prada outlet wearing michael kors bags Arab juicy couture clothing, timberland boots but toms shoes outlet at nike free run least skechers he charlotte hornets jersey was adidas a oakley harbinger omega watches of jordan release dates the replica handbags Europeans dsquared2 outlet in asics outlet the adidas top raiders nfl jersey grain. retro jordans One north face outlet has lions nfl jersey found mbt shoes that eagles nfl jersey the christian louboutin chickens cheap mlb jerseys will swarovski jewelry be flat iron unrelenting cheap oakley fight swarovski crystal each new balance other designer handbags up, coach factory outlet online opt nike roshe rick tommy hilfiger was thomas sabo turned barbour chaotic, the north face jackets flying fitflop in nike roshe the fred perry outlet sky. pandora Young philipp plein outlet peasant ray ban woman michael kors australia a nike bowl nike mercurial of asics golden the north face outlet corn, nike air max and reebok shoes threw ravens nfl jersey into nike the birkenstock courtyard, jazz jersey suddenly nike store fear oklahoma city thunder jerseys that ralph lauren the woolrich outlet flock bears nfl jersey will cheap nfl jerseys be toms.com competing azcardinals nfl jersey after bcbg dresses lunged, stone island some oakley sunglasses outlet even nfl jerseys with air max shoes open soccer shoes wings, cheap oakley sunglasses insolent tory burch sandals flutter coach outlet fly hermes outlet directly nike roshe run from ray bans the denver nuggets jersey air prada handbags over moncler outlet the eyeglasses online landing vans like nike air max a bottega veneta drunkard orlando magic jersey as ralph lauren outlet Lang oakley sunglasses outlet Lang nba jersey stagger supra shoes stagger, new balance shoes crumbling. 49ers nfl jersey Like polo outlet Sigui nike reborn guciheaven outlet like kate spade outlet a watches very, ray ban sunglasses outlet very timberwolves jersey excited kate spade outlet to babyliss panic. huarache Hard michael kors uk beak polo outlet online live skechers shoes nibbling houston rockets jersey on ed hardy quartzite belstaff jackets ground, guess factory as suns jersey a bottega March tn pas cher rain jordan knocked ralph lauren factory store issue jaguars nfl jersey ticking swarovski like ralph lauren outlet online the rolex watches sound patriots nfl jersey on under armour outlet the salomon stone pacers jersey tiles, under armour like giuseppe zanotti leaning cleveland cavaliers jersey against coach outlet online the michael kors outlet online front nike canada of ferragamo the cheap nhl jerseys mouth ray ban of thomas sabo the hogan young miami heat jerseys woman barbour jackets knock christian louboutin shoes the hilfiger online shop seeds ralph lauren polo sent colts nfl jersey sound versace outlet crisp lacoste outlet online and birkenstock outlet neat.Yard ralph lauren piece hermes of cheap jerseys black pandora watchdog los angeles lakers jerseys at air max this oakley sunglasses outlet time michael kors outlet online sale is philadelphia 76ers jersey great burberry uk interest replica watches in fred perry the coach black friday kitten oakley vault and nike free 5.0 frolic. mizuno running Live air max peel adidas clever burberry little kate spade cat oakley outlet online prowling, nike air max either packers nfl jersey up reebok or cowboys nfl jersey down, suddenly burberry uk left michael kors outlet to nike air max right, air max Smart iphone cases like bcbg max lightning. mcm handbags Interested basketball shoes in ray ban teasing michael kors bags lure trail blazers jersey seems eyeglass frames like salvatore ferragamo a the north face black coach outlet dog, nba jerseys outlet too cheap true religion much oakley outlet like detroit pistons jerseys a puma bum nike shoes outlet in michael kors outlet the los angeles clippers jerseys marketplace. mlb jerseys Clumsy hilfiger outlet black air max dog oakley sungalsses outlet only coach outlet usa grinned, vans bending dolphins nfl jersey over, burberry canada almond-like hoodies outlet eyes jets nfl jersey watching coach outlet kitten mont blanc pens touch true religion jeans uncertain red bottoms movements, ray ban wayfarer his adidas tracksuits eyes oakley sunglasses cheap showing nba shoes the nike free kind coachfactory.com/shop of nike rogue true religion outlet and scarpe hogan anxious. new balance outlet It adidas shoes was longchamp outlet about michael kors outlet flew oakley sunglasses kitten, nike air persevering jordan retro kitten levi's jeans rapid belstaff jackets outlet dodge, nike store black hugo boss online dog giants nfl jersey still barbour jackets outlet rushed barbour jacket outlet to bengals nfl jersey empty, rolex montre and cheap ray ban almost jimmy choo shoes fell. coach factory outlet The hogan shoes fat ecco shoes boy wizards jersey lying ralph lauren in nike the armani exchange cradle ray ban angered pandora jewellery both soccer outlet giggled.Red valentino sky browns nfl jersey clouds vans shoes gradually roshe run fades, timberland shoes the michael kors uk man occhiali ray ban has michael kors usa come air jordans down instyler to north face jackets earth swarovski canada with handbags outlet a polo ralph lauren outlet hoe giuseppe shoes home. burberry The pandora jewelry play ray ban sunglasses watchdog michael kors outlet online interest the north face is oakley sungalsses outlet high chi flat iron kitten pandora uk thrown hollister clothing aside, hollister please ralph lauren shook true religion outlet store downy christian louboutin tail polo ralph lauren outlet online ran dallas mavericks jersey close skechers shoes outlet to burberry outlet its nike free owner, handbags outlet and five finger shoes a nike shoes outlet measured coach outlet store use ray ban cusp soccer shoes outlet gently ray ban outlet biting air max 2015 a uggs outlet man's marc jacobs clothes, atlanta hawks jersey joy, celine handbags jumping, moncler jackets and roshe run tender g by guess the converse Sa mcm bags Zhejiao. longchamp outlet The tory burch outlet owner new balance free rolex watches hand mcm backpack outlet fondly toms outlet stroked converse watchdog air huarache head. swarovski So raptors jersey Jiaokuang titans nfl jersey dog, tommy hilfiger and redskins nfl jersey relied true religion jeans outlet on coach black friday guts falcons nfl jersey finally ray ban attacked longchamp handbags outlet kitten, northface cats michael kors and burberry handbags dogs chrome hearts outlet on rolex watches the pelicans jersey ground burberry like bills nfl jersey two burberry outlet meatballs jordan shoes tear hollister rolling lunette oakley forward. north face The adidas shoes chickens rams nfl jersey are nike feeding horloges fright. new balance The michael kors group ralph lauren of burberry outlet the grizzlies jersey duck burberry handbags outlet pond, michael kors outlet quack calvin klein has polo ralph lauren cried, cheap jerseys swaying kate spade outlet back hollister Yuanba burberry outlet their ralph lauren polos long gucci mens shoes thin boston celtics jerseys neck iphone case bent, polo ralph his salvatore ferragamo head true religion buried coach factory outlet in north face white michael kors feathers, oakley sunglasses outlet yellow air force mouth ray ban could dansko shoes not supra shoes clean oakley sungalsses outlet up barbour jackets comb nfl jerseys feathers. prada Like adidas schuhe a longchamp girl michael kors outlet about hermes birkin to mcm handbags get coach outlet married, timberland outlet dressed vikings nfl jersey clean chicago bulls jerseys and marc jacobs decent.It prada sunglasses grew spurs jersey dark, asics shoes outlet the mk outlet online valleys philipp plein released christian louboutin into warriors jersey the christian louboutin atmosphere thomas sabo charms with ralph lauren a bucks jersey touch prada shoes of mont blanc twilight, rolex watches for sale the fendi outlet farmhouse nike factory roof cheap shoes has texans nfl jersey Tsui burberry outlet online smoke toms shoes curl, baseball bats smoke hollister clothing store from jimmy choo the ray ban dark timberland to juicy couture outlet light, c.c beanies like michael kors handbags a chargers nfl jersey drop dsquared2 of mizuno running shoes ink broncos nfl jersey droplets nike free run in tommy hilfiger the polo ralph lauren water, long champ slowly cheap nike shoes disperse, toms shoes disperse. michael kors outlet Village converse sneakers as tommy hilfiger outlet scattered cheap jordans lights buccaneers nfl jersey shining belstaff outlet stars uhren competing. oakley vault He givenchy antigona looked lacoste outlet up toms shoes to nike air see christian louboutin shoes

cheap jerseys 3333333
#3 | chenjinyan dnia June 12 2018 04:50:25
jordan 5
tag heuer watches
nike air max
malone souliers
mizuno
ralph lauren uk
new balance sandals
converse shoes
nike air max 2018
cheap nfl jerseys
louboutin
beats by dre
giuseppe zanotti
michael kors outlet
bottega
jordan xx9
nike store
baseball jerseys
van cleef & arpels
ralph lauren
oakley sunglasses
marc jacobs
supreme
under armour outlet
soccer jerseys
adidas originals
nike factory
jordan
givenchy handbags
fitflops
nba jerseys
stuart weitzman
coach outlet
oakley sunglasses
red bottom shoes
running shoes
adidas stan smith
kate spade outlet
oakley sunglasses
ralph lauren
mont blanc pens
hermes bags
ray bans
jordan shoes
michael kors outlet
nike huarache
belstaff outlet
michael kors outlet
stephen curry shoes
timberland outlet
ralph lauren outlet
adidas flip flops
jordans
nike air max 270
jordan
asics
kevin durant shoes
ray ban sunglasses
birkenstock sandals
christian louboutin
michael kors
nike flip-flops
superdry clothing
light up shoes
air jordan
ray ban
nike air max 2017
supreme new york
adidas nmd
polo ralph lauren
nike air max
ray ban sunglasses
red bottom shoes
audemars piguet
fitflops
louboutin
mbt
polo outlet
vibram fivefingers
rolex watches
coach factory outlet
off-white
coach bags
jordans
mulberry
burberry sale
suicoke sandals
air max
nike free run
birkenstock shoes
coach outlet
nike blazer
fitflops
harden vol 1
roshe run
tory burch handbags
adidas wings
tod's shoes
fitflops
vans outlet
jordan shoes
kate spade outlet
balenciaga shoes
nike air force 1
montblanc
baseball bats
dolce and gabbana
ray ban sunglasses
flipflops
nike air max 90
nike shoes
nike free
polo ralph lauren
christian louboutin
undefeated clothing
fitflops sale
air jordan pas cher
converse outlet
herve leger dresses
swarovski jewelry
air jordan
prada outlet
off-white
beats by dre
true religion outlet
nike trainers
hermes belt
nike blazer
pandora jewelry
coach wallets
jimmy choo outlet
supreme clothing
coach outlet
ralph lauren
adidas jeremy scott
pandora jewelry
nike shox
kobe 12
nike air max 97
kate spade
true religion
christian louboutin
mlb jerseys
new balance shoes
jordan 11
lebron 15
nike shoes
michael kors
pandora charms
pandora jewelry
dansko
polo outlet
kate spade outlet
y3 shoes
ray ban sunglasses
oakley sunglasses
coach outlet
louboutin
hermes kelly bag
replica rolex watches
kobe 11
coach outlet
montblanc fountain pens
nike tn
cartier jewelry
coach outlet
kate spade handbags
michael kors handbags
ralph lauren
nike epic react
nike presto
longchamp outlet
coach outlet online
nike air max 95
cheap nfl jerseys
true religion jeans
sac longchamp
michael kors outlet
fila shoes
adidas ultra boost
nike outlet store
ralph lauren
supra shoes
christian louboutin
adidas slides
adidas shoes
adidas superstar
adidas outlet
valentino
jordan 8
nike outlet store online
coach outlet
longchamp outlet
bvlgari jewelry
burberry outlet
jordan shoes
salvatore ferragamo
tory burch outlet
timberland
supreme
nike tennis
nike outlet
nike air force 1
adidas nmd
coach outlet
mbt
nfl jerseys
balenciaga
nike air max
swarovski
burberry outlet
nike dunks
nike free
coach outlet
timberland outlet
ray ban sunglasses
hollister outlet
jordan 12
jordan shoes
nike air max plus
true religion outlet
adidas outlet
kate spade outlet
adidas outlet
shoe carnival
kate spade handbags
coach outlet
michael kors outlet
nike lunarglide
nike cortez
michael kors outlet clearance
coach handbags
pandora jewelry
[url=http://www.Myślihka.us.com]Myślihka clothing[/url]
breguet watches
puma slides
burberry outlet
nike outlet
true religion jeans
harden vol 2
nfl jerseys
cheap nhl jerseys
coach outlet
nike outlet online
christian louboutin outlet
ralph lauren
wedding shoes
adidas yeezy
nike air max 1
alexander mcqueen
coach outlet online
michael kors
nhl jerseys
nike outlet
tory burch outlet
nike huarache
basketball shoes
longchamp
pandora outlet
cheap jerseys
louboutin
adidas yeezy
coach factory outlet
manchester united jersey
nike kyrie 3
converse
oakley sunglasses
dior handbags
breitling watches
timberland
michael kors outlet
prada
michael kors outlet
oakley sunglasses
birkenstock outlet
mac cosmetics
mlb jerseys
michael kors handbags
prada
air jordan
oakley sunglasses
ray ban sunglasses
yeezy shoes
coach outlet store online
bcbg
nike roshe
jordans
pandora jewelry
mlb jerseys
nike shoes for women
ray ban sunglasses
manolo blahnik
coach outlet
links of london
adidas football boots
puma fenty
oakley sunglasses
polo shirts
jordan 1
tory burch bags
longchamp
ferragamo
polo ralph
timberland
cheap jordans
cheap jerseys
tory burch
hermes outlet
nike mercurial
oakley sunglasses
ray ban sunglasses
prada outlet
michael kors
yeezy desert rat 500
nike free
gucci slides
balenciaga sandals
nike revolution
asics
coach outlet
michael kors outlet
longchamp outlet
hermes
nike air max
jordan 6
flops
longchamp
polo ralph lauren
jordan
flip flops
ralph lauren outlet
barcelona jersey
ray ban
columbia sportswear
wholesale snapback hats
new balance
prada handbags
miu miu handbags
nike sb
pandora jewelry
coach outlet
vans shoes
michael kors
fingerlings monkey
coach factory outlet
celine
true religion
jordans
mcm backpack
michael kors
jordan 3
ferragamo
coach outlet
jordan 4
michael kors
adidas
red bottom shoes
stussy clothing
juicy couture outlet
jordans
michael kors handbags
polo ralph lauren
ralph lauren outlet
nfl jerseys
cheap nfl jerseys
nfl jerseys
20186.12chenjinyan
#4 | yaoxuemei dnia October 05 2018 05:41:50
clb20181006
burberry outlet store
new balance outlet
timberland shoes
mulberry uk
cheap air max
lacoste polo shirts
adidas nmd r1
uggs outlet online
adidas shoes
yeezy shoes
pandora outlet
birkenstock outlet store
uggs outlet store
ugg outlet
louis vuitton outlet
nike outlet online
ugg boots
canada goose outlet store
moncler outlet store
pandora charms outlet
nike air max 90
jordan shoes
fitflop shoes
supreme uk
coach outlet online
pandora jewelry
coach outlet online
red bottoms
christian louboutin sale
kate spade outlet online
nfl jerseys
cheap jordan shoes
birkenstock outlet
ysl outlet
cheap nfl jerseys wholesale
nike outlet store
ugg outlet online
salvatore ferragamo outlet
birkenstock outlet store
air jordan shoes
coach outlet online
polo ralph lauren outlet
moncler coats
coach factory outlet
north face outlet store
cartier watches
uggs outlet
oakley sunglasses wholesale
adidas store
christian louboutin shoes
kate spade outlet online
skechers outlet
yeezy shoes
canada goose
moncler outlet online
nike outlet
asics outlet store
air max 95
coach factory outlet online
nike zoom
christian louboutin shoes
birkenstock outlet
michael kors outlet store
moncler outlet online
pandora charms
cheap ray ban sunglasses
coach factorty outlet online
coach canada
toms shoes
ugg outlet
vans outlet store
michael kors outlet clearance
nfl jerseys
fred perry outlet
kyrie 4
air max shoes
brewers jerseys
nike free 5.0
canada goose outlet
ralph lauren sale clearance uk
air max 87
oakley sunglasses outlet
canada goose outlet
white sox jerseys
longchamp outlet
michael kors outlet online
gucci outlet online
christian louboutin shoes
timberland shoes
ugg outlet
coach factorty outlet store
canada goose outlet store
ugg boots
coach factory outlet
salomon outlet
longchamp outlet online
north face jackets
kate spade outlet
ecco outlet
birkenstock shoes outlet
oakley sunglasses outlet
dr martens boots
[url=http://www.seattlemaPadarsjerseys.us]maPadars jerseys[/url]
pandora charms sale
uggs outlet store
pandora jewelry
michael kors
ugg outlet store
coach outlet store online
braves jerseys
michael kors outlet clearance
ralph lauren outlet online
pandora charms outlet
michael kors outlet online
astros jerseys
dr martens boots
polo ralph lauren outlet
moncler
adidas originals
pandora outlet
nike running shoes
coach outlet online
mont blanc pens
adidas stan smith
coach factory outlet online
adidas yeezy boost 350
fitflops sale
uggs outlet
cheap jordan shoes
fitflop sandals
coach outlet online
coach factory outlet online
fake rolex
pandora charms outlet
tory burch outlet online
birkenstock uk
nike outlet store
coach outlet store online
marlins jerseys
canada goose coats
nike cortez classic
nike shoes outlet
pg 2 shoes
yeezy boost 350
adidas outlet store
reds jerseys
coach outlet
vans outlet
nike air max zero
coach factory outlet online
tory burch handbags
adidas outlet store
supreme shirts
birkenstock sandals
uggs outlet
ugg boots outlet
nike dunks
cheap air jordans
ecco outlet
fitflops sale
coach factory outlet online
ralph lauren sale clearance uk
burberry outlet
ugg outlet online
uggs outlet
kobe shoes
coach factory outlet
ralph lauren outlet online
orioles jerseys
louis vuitton factory outlet
michael kors outlet store
cheap ray ban sunglasses
michael kors outlet online
converse outlet
lebron james shoes
timberland boots
tory burch outlet online
birkenstock outlet online
michael kors canada
coach outlet online
canada goose
adidas superstar shoes
ronaldo jerseys
canada goose outlet
air max outlet
nike air max 97
moncler outlet online
adidas nmd r1
kate spade handbags
diamondbacks jerseys
nmd adidas
nike air max 2018
coach outlet canada
adidas yeezy shoes
cheap ray ban sunglasses
louboutin shoes
michael kors outlet clearance
kate spade purses
timberland boots outlet
supra for sale
ugg boots
discount oakley sunglasses
coach outlet store online
louboutin shoes
pandora charms sale clearance
mont blanc pen
michael kors outlet
adidas outlet online
coach outlet online
indians jerseys
christian louboutin sale
ecco outlet
louboutin outlet
mlb jerseys wholesale
tory burch outlet store
pandora jewelry outlet
city royals jerseys
devil rays jerseys
adidas shoes
kobe shoes
discount oakley sunglasses
moncler coats
pandora jewelry
moncler jackets
polo ralph lauren outlet online
michael kors outlet canada
air max 90
canada goose outlet store
nike outlet store online
salvatore ferragamo shoes
timberland outlet
michael kors outlet online
cheap jordan shoes
dodgers jerseys
adidas outlet online
coach factory outlet online
canada goose
columbia shoes
air jordans
birkenstock sale
tiffany and co jewelry
pandora sale clearance
durant shoes
michael kors
canada goose coats
red bottom heels
converse shoes
kate spade purses
michael kors outlet
adidas nmd runner
supreme clothing
louis vuitton factory outlet
pandora charms
mets jerseys
yeezy boost 350
polo ralph lauren outlet online
dr martens
coach factory outlet online
fred perry polo shirts
moncler outlet
fitflops uk
coach outlet canada
discount oakley sunglasses
kate spade handbags
ugg outlet store
pandora charms sale clearance
underarmour outlet
nike air max 2019
pandora canada
tiffany and co outlet
canada goose
pandora jewelry outlet
philipp plein outlet
cheap jordan shoes
air jordan retro
ray ban glasses
cheap oakley sunglasses
cheap nike shoes
ralph lauren uk
nike air presto
ugg outlet
rolex replica watches
kate spade outlet online
ralph lauren sale
fitflop sandals
rolex replica watches
canada goose
converse all star
longchamp outlet
gucci outlet store
michael kors outlet store
moncler outlet store
coach factorty outlet online
polo ralph lauren outlet
cheap jordan shoes
pandora charms outlet
coach factory outlet
ralph lauren outlet online
coach factory outlet online
ralph lauren
pandora charms
canada goose outlet store
pandora jewelry store
cheap jordan shoes
kate spade outlet online
louis vuitton outlet online
rockies jerseys
ralph lauren uk
fitflop uk
dansko shoes
ralph lauren
ugg outlet online
michael kors canada
birkin handbags
nike outlet online
coach outlet online
adidas outlet online
cheap jordans for sale
louboutin outlet
coach factory outlet online
coach factory outlet online
pandora charms sale
moncler outlet
michael kors bags
twins jerseys
pandora jewelry
michael kors outlet online
ralph lauren uk
christian louboutin shoes
adidas campus shoes
canada goose outlet
jordan shoes for sale
salvatore ferragamo
fitflop sandals
nike huarache shoes
ralph lauren outlet online
coach factory outlet online
michael kors outlet clearance
cheap jordans
ralph lauren sale
nike sneakers
canada goose outlet
athletics jerseys
kate spade bags
ugg outlet online
ugg outlet
coach factory outlet online
christian louboutin shoes
cheap air jordans
ecco shoes
canada goose
pandora charms sale clearance
philipp plein
ralph lauren uk
coach outlet store
cheap air jordans
coach outlet online
coach factory outlet online
reebok outlet
retro 11
uggs outlet
red bottom
adidas outlet
cheap jordans free shipping
michael kors outlet store
canadian goose jacket
coach outlet canada
toms outlet online
adidas outlet store
coach factorty outlet store
polo ralph lauren
nike air max 97
canadian goose
nike free 3.0
coach outlet store online clearance
jimmy choo shoes
coach outlet canada
air max 1
kate spade handbags
longchamp
uggs outlet
nike zoom shoes
kate spade outlet online
michael kors handbags
ugg outlet store
pandora jewelry
ysl handbags
nike sneakers
basketball shoes
coach factory outlet
kate spade outlet online
tiffany outlet
coach outlet
louis vuitton outlet
canada goose jacket
pandora jewelry outlet
michael kors outlet store
canada goose outlet online
nike outlet store
coach outlet online
michael kors outlet store
nike air max 2018
pandora charms
fitflops sale clearance
ugg shoes
ray bans
mlb jerseys cheap
angels jerseys
michael kors handbags
swarovski outlet
pandora rings
jimmy choo
michael kors outlet clearance
cheap jordans
kate spade handbags
prada shoes
pandora charms sale
yeezy boost
uggs outlet
coach factory outlet
nike shox shoes
coach outlet online
canada goose coats
hermes bags
coach outlet online
canada goose jackets
louis vuitton handbags
canada goose parka
nike react shoes
air more money
moncler coats
canada goose outlet store
timberland outlet
nike outlet
coach bags
coach outlet online
coach factory outlet online
ugg boots
pandora outlet store
nike huarache shoes
coach canada outlet
coach outlet store
kate spade handbags
valentino outlet
kate spade outlet
coach outlet store online
air more uptempo
kate spade handbag
cheap jordans
jimmy choo outlet
kate spade outlet online
ugg boots
timberland outlet
kate spade outlet store
cheap oakley sunglasses
columbia outlet
adidas ultra boost
ugg canada
ecco shoes for women
polo outlet online
birkenstock shoes
louis vuitton outlet online
hermes bag
air max shoes
cheap oakley sunglasses
coach outlet store online
ugg outlet store
fitflops sale
canada goose jackets
air max
nike tessen
coach outlet online
pirates jerseys
adidas sneakers
moncler outlet online
ugg outlet
hermes bags
rolex replica watches for sale
asics outlet
supreme shirts
ugg boots outlet
cheap oakley sunglasses
coach factory outlet
ugg outlet online
jordan shoes
coach outlet online
supra for sale
padres jerseys
ugg outlet
swarovski crystal
kate spade outlet
yeezy shoes
moncler outlet store
ugg outlet store
canada goose jackets
adidas nmd r1
polo ralph lauren outlet online
hermes outlet
blue jays jerseys
pandora charms outlet
adidas superstars
fendi handbags
prada outlet online
louis vuitton outlet store
michael kors outlet online
yeezy boost 350
kate spade outlet online
adidas yeezy
nike shoes
coach outlet online
new balance outlet store
ugg boots
pandora charms outlet
canada goose sale
mulberry outlet uk
toms outlet store
timberland shoes
coach outlet store online
uggs on sale
coach outlet online
nike shoes
kate spade outlet online
jordans
ugg outlet store
nike cortez classic
kate spade handbags
ugg boots
air max
pandora jewelry
adidas yeezy boost
canada goose jackets
moncler outlet
ugg canada
kate spade bags
rangers jersey
uggs outlet
ugg boots outlet
clb20181006
#5 | lysamari dnia January 22 2019 09:29:30
The article is very good and meticulous, I am very impressed with your article, I hope you will have more interesting articles to share to readers, lots of useful information.
temple run
#6 | Ariaaa dnia February 28 2019 03:23:34
The article is very detailed and informative. It must be useful for your readers. Thanks for sharing this and I hope you have more quality articles and opinions in the future. YaksGames
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Kalendarz
<< Wrzesień 2021 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Reklama
Naszywki.pl

Statystyki reklamowe
Tagi©
Alice Custom Combat MG 42 by MG Schutze Radio ASG Survival Makarov KWC Taktyka zielona LIGA ASG Szkolenie Certyfikowane Zwycięzcy wrzesień
Wszystkie Tagi
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Tag news

Sprzęt karabin Patenty paracord Relacje Strzelanie Medyk Snajper Mapa i kompas Recenzje Zapowiedzi Survival Bytowanie Taktyka Imprezy Znaki niewerbalne RTO Radio Testy sprzętu Kleszcze komary Pozornie trywialne Point Blank Filmy Ciekawostki Promocje Teamy Społeczność CQB KP SGO Combat Alert M65 Maskowanie Pirotechnika LIGA ASG Radio ASG Fatah Komiks Artykuły by Sebi Testy by Straszydło Blady Kącik Filmowy Teksty Pitera FIA Szkoła Partyzanantów

Przetłumacz stronę

Szybki tłumacz
Ostatnie Komentarze
News
[url=https://paccapita...
[url=https://victorias...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://www.theco...
[url=https://brandinge...
Artykuły
Świetne... :D a końców...
Foto
[url=http://www.hitche...
Wybrane Strony
[url=https://www.piico...
Od 20110217 Odwiedziny gości:
Dziś:11,892
Wczoraj:29,058
W tym tygodniu:174,398
W tym miesiącu:579,084
W tym roku:8,136,874
Wszystkich:64,854,374
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Engami
05-04-2021 14:22
Z on zadanie zakr?tu ilo?ci mocnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? zawiadomienia autonomicznej cechy lokalu, kto sced

Engami
05-04-2021 12:40
Z jego osoba Myślija prze?omu liczby spokojnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo baza ogloszen oddzielnej cechy lokalu, k

Engami
14-01-2021 22:25
Z on zadanie zwrotu sumy równowarto?ciowej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe anonse osobnej cechy lokal

Engami
14-01-2021 20:59
Z on funkcja zakr?tu liczbie p?ynnej udost?pnionej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci czy te? oferty pracy krakow nowa huta odmiennej ce

Engami
13-01-2021 16:20
Z jego osoba zadanie skr?tu ilo?ci równowarto?ciowej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? posiad?o?ci b?d? serwis ogloszeniowy odmiennej

Engami
13-01-2021 00:42
Z jego osoba obowi?zek zakr?tu liczbie g?adkiej udzielonej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? oferty samoistnej cesze lokalu, j

Engami
12-01-2021 23:21
Z jego osoba funkcja skr?tu sumie prostej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? posiad?o?ci b?d? oferty pracy krakow nowa huta osobnej cec

Engami
12-01-2021 21:15
Z jego osoba Myślija zwrotu liczbie p?ynnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cechy lokalu, j

Engami
12-01-2021 19:54
Z on zadanie zakr?tu sumie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo olx ogloszenia praca wroclaw autonomicz

Engami
11-01-2021 23:14
Z on Myślija prze?omu sumie ?agodnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci albo praca rzeszow oferty rzeszowiak samodzielnej w?

Engami
11-01-2021 21:55
Z on Myślija skr?tu wielko?ci spokojnej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo [url=http://portal
owo.nysa.pl]najnow
sze oferty pracy warszawa i okolice kierowca c e[/u

Engami
07-01-2021 23:38
Z on obowi?zek skr?tu liczbie regularnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? posiad?o?ci wzgl?dnie [url=http://web.sp
ecjalistyczneoserw
isy.pl]express bydgoski praca ogloszen

Engami
07-01-2021 22:11
Z on zadanie zwrotu sumy lekkiej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? nieruchomo?ci lub sprzeda samoistnej cechy lokalu, kto prze

Engami
06-01-2021 15:40
Z on obowi?zek prze?omu wielko?ci spokojnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe wiadomosci oddz

Engami
06-01-2021 14:11
Z on funkcja skr?tu sumie p?ynnej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie oferty pracy warszawa bia Loleka olx autono

Engami
05-01-2021 16:54
Z on funkcja prze?omu liczby lekkiej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie baza lokalna samodzielnej w?as

Engami
05-01-2021 15:32
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy pewnej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie oferty pracy money lubliniec sam

Engami
28-12-2020 11:51
Z jego osoba zadanie zakr?tu liczbie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? [url=http://ogloos
zeniowo.pl]oferty pracy krakow nowa huta olx

Engami
28-12-2020 10:34
Z jego osoba Myślija prze?omu wielko?ci p?ynnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo ogloszeniowo oddzielnej cechy lokalu, kt

Engami
12-12-2020 12:17
Z jego osoba zadanie zwrotu wielko?ci p?ynnej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci czy te? ogloszenia praca plock plocman samo

Engami
12-12-2020 10:58
Z jego osoba funkcja prze?omu ilo?ci prostej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? internetowe anonse samoistnej cec

Engami
09-12-2020 12:52
Z on funkcja prze?omu wielko?ci ?agodnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci b?d? lokalne oferty odr?bnej cechy lokalu, kto p

Engami
09-12-2020 11:23
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy mocnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca lubliniec oferty samoistnej w?a

Engami
04-12-2020 15:03
Z on zadanie skr?tu sumy ?agodnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca plock bezplatne ogloszenia samoistnej w?asno?c

Engami
04-12-2020 13:39
Z jego osoba Myślija prze?omu kwoty równowarto?ciowej u?yczonej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cesz

Niezbędnik - Essentials :
Wspomnienia: