Nawigacja
POLECANE
ZNAJOMI
Ankieta
Czy jesteś zwolennikiem używania magazynków typu:

Real/Low/Mid-Cap
Real/Low/Mid-Cap
86% [149 głosów]

Hi-Cap
Hi-Cap
14% [24 głosy]

Ogółem głosów: 173
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 11.01.11

Archiwum ankiet
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 6:53
Zachód słońca: 17:24
Dzień trwa:
10 Godzin 30 minut
Jest krótszy od najdłuższego dnia o: 8:03
Archiwum News 2014:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2013:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2012:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2011:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2010:
Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Znalezione na YouTube.
Znalezione na YouTube.

Klip promował szkolne video rThe Art Of Tactical Carbine vol. Ir1;. Zobaczmy co możemy się od nich nauczyć przez te niecałe 60 sekund.Celem takiego ćwiczenia jest dotarcie kooperacji w podstawowej komórce bojowej, jaką jest para strzelców. Cele znajdują się tylko z w jednym kierunku, a osłony są umowne, ale tak powinno być. Po to są rStrzelnicower1; szkolenia aby dopieścić pojedyncze aspekty walki. Przykładowo szkolenie zaczynamy od bezpieczeństwa obsługi, zgrywania przyrządów celowniczych i pracy na spuście, następnie dodając amunicję ćwiczymy tzw. rfollowthroughr1; czyli co następuje po samym oddaniu strzału r11; powrót na cel i reset spustu, potem dodajemy przygotowanie broni do strzału (wyciągnięcie z kabury pistoletu, podniesienie do strzału karabinu), zmiana magazynków, radzenie sobie z zacięciami, praca nie dominującą ręką, strzelanie w ruchu, obrona przed atakiem na dystansie kontaktowym, wykorzystywanie osłon, różne postawy strzeleckie, radzenie sobie z kilkoma celamir30; aż w końcu to co mamy na tym filmiku, czyli kooperacja z drugim strzelcem. Jak widać materiał przedstawia raczej już dość zaawansowany poziom szkolenia strzeleckiego. Prawdę mówiąc , więcej co można robić to już tylko ćwiczenie w bardziej realistycznym terenie z wykorzystaniem już konkretnych osłon i celów ruchomych, a dalej już tylko rforce on forcer1; czyli szkolenie z wykorzystaniem rnieletalnejr1; broni szkolnej (FX, Paintball, Airsoft), gdzie tarcze już też myślą i odpowiadają ogniem.

Popatrzmy więc na ten filmik jako przedstawienie samej interakcji miedzy dwoma strzelcami, jak i pewne podstawy wykorzystania broni w takim scenariuszu. Na co trzeba zwracać uwagę, co robić, czego nie.

Pierwszą istotna sprawą jest bezpieczeństwo, na strzelnicy, jak i w każdej chwili operowania bronią trzeba zwracać uwagę na to co z nią robimy i przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa, tutaj dwie sprawy na jakie możemy zwrócić uwagę r11; kiedy Travis i Chris nie strzelają, ich palce są daleko poza spustem, zwracają też uwagę gdzie jest ich broń skierowana, nie kierując jej w stronę drugiego strzelca, omijając go lufą poniżej lub powyżej jego sylwetki.

Ostrzał jest szybki, ale precyzyjny r11; każdy strzał jest mierzony i jego celem jest trafienie w cel. Poruszanie się od przeszkody do przeszkody jest kompromisem miedzy szybkością poruszania, a szybkością prowadzenia celnego ognia. Obaj strzelcy, w tym scenariuszu mogą liczyć tylko na siebie r11; nie mają żadnego dodatkowego wsparcia, muszą więc pokrywać cele ogniem non-stop. Przerwanie ognia w czasie poruszania powoduje stratę połowy siły ognia jaką ta para dysponuje. Przykładowo, gdyby grupa była większa, posiadała na stanie również rkm - wtedy pojedynczy strzelcy mogą pozwolić sobie na przeskakiwanie od osłony do osłony w sprincie, pod osłoną huraganowego ognia reszty drużyny (tzw. rBounding Overwatchr1;).

Sam przeskok do kolejnej osłony jest wykonywany rna komendęr1; z klasycznym zapytaniem o ruch i odpowiedzią. Trzeba pamiętać, że odpowiedź rIdźr1; ma ukryte znaczenia. Po pierwsze jest zrozumieniem, że drugi strzelec opuszcza osłonę i przemieszcza się dalej. Po drugie, potwierdzamy, że nasza pozycja i stan amunicji pozwala osłaniać go przez cały czas, przez jaki pozostaje on w ruchu r11; jeżeli nie jesteśmy tego pewni, lepiej przeładujmy broń.

Travis i Chris przedstawiają dobrą technikę nie rtuląc się do osłonyr1; co jest bardzo częstym błędem. Niestety podchodzenie blisko do osłony jest naturalnym odruchem na rdwustronnej strzelnicyr1;, trzeba z nim walczyć przez odpowiednie szkolenia. Wpadanie na osłonę i tulenie się do niej tylko stawia nas w gorszej sytuacji, im bliżej osłony, tym więcej tracimy z naszego pola widzenia, więc i tracimy rozeznanie w sytuacji. W rzeczywistości, osłony, trafiane przez pociski potrafią również generować odłamki, mogące skutecznie uprzykrzyć nam życie. Mogą to być drobne kawałki metalu z karoserii samochodu, drzazgi drewna, czy ceglany pył z murku. Wszystkie mają bardzo mała masę i energię tracą bardzo szybko, ale przy bezpośrednim kontakcie mogą nas ranić, lub oślepić (w airsofcie na szczęście jedynie możemy się martwić o pył podbijany z trafianej powierzchni).

Obaj strzelcy pozostają cały czas w ruchu, osłony służą tylko za chwilowy postój, pozwalający na przeładowanie broni, czy zajecie stabilniejszej postawy do oddania bardziej precyzyjnych strzałów. Aż do ostatniej osłony r11; nie pozostają przy żadnej na dłuższą chwilę.
Ruch w walce zawsze ma na celu zajęcie dogodniejszej pozycji względem przeciwnika. Próba rokopania sięr1; na środku ulicy za resztkami samochodu nie jest najlepszym pomysłem. Często popełnia się błąd zaprzestania ruchu po zajęciu pozycji za osłoną. Żadna pozycja nie daje osłony wiecznie, jeżeli my przestaniemy się poruszać, możemy być pewni, że przeciwnik to wykorzysta i zajdzie nas z flanki, lub od tyłu. Pozostawać w bezruchu możemy w obronie kołowej, oczekując w zasadzce, lub w przerwie na posiłek/odpoczynek. Nigdy w środku ataku, lub reakcji na niego.

Po obejrzeniu filmiku mieliśmy wrażenie, że gdzieś już to widzieliśmy ? Może tu: Link ;)

Sundowner
Komentarze
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
#1 | Patol dnia September 07 2010 10:51:05
pepiczki...
YouTube Video

http://www.youtub...ERiXZu8GXI
#2 | B1 dnia September 07 2010 13:47:23
1) żeby osiągnąć to co na filmie trzeba duuużo pracy. Bez ćwiczeń podstawowych próbowanie tego od razu "w formie końcowej" może wyjść komicznie. Chwytanie broni, ułożenie do strzału, wiele elementów powinno być robione tzw. "pamięcią mięśniową" a ta wyrabia się po około 1500 powtórzeniach danego elementu.

2)
kiedy Travis i Chris nie strzelają, ich palce są daleko poza spustem, zwracają też uwagę gdzie jest ich broń skierowana, nie kierując jej w stronę drugiego strzelca, omijając go lufą poniżej lub powyżej jego sylwetki.

Jak dobrze zerkniecie to nie tylko zdejmują palec ze spustu, ale i zabezpieczają broń

3) co do precyzji strzelania. ASGowcy powinni mieć w miarę opanowane tzw. "point shooting" czyli strzelanie instynktowne. Poza tym przy pewnych złożeniach się do strzału bez celowania na odległość 20m zawsze zdołamy trafić w cel sylwetki (chyba że to zawody snajperskie ;Bezradny
#3 | Sundowner dnia September 07 2010 14:16:58
Z broni długiej (mając 3 punkty podporu) można spokojnie trafiać w sylwetkę człowieka na 50+ metrach bez przyrządów celowniczych - co ostatnio akurat byłem zmuszony robić Mossbergiem 500 z pociskami Breneka. Problemy się zaczynają jak mamy trafić w bardzo konkretny punkt - np. mając pewność, że nie trafimy w głowę, lub trafić w część ciała wystającą zza osłony.

Chris i Travis uczą zabezpieczania broni za każdym razem kiedy się ją opuszcza, inni - np James Yeager i Kelly McCann za każdym razem gdy broń odsuwamy od ramienia, Gabriel Suarez - gdy kończymy strzelać (ale on akurat uczy obsługi AK). Ogólnie machanie bezpiecznikiem w tego typu broni nie zawsze ma sens. Bezpiecznik blokuje kurek, ale wystrzał i tak jest nadal możliwy, albo z powodu "wolnej" iglicy poruszającą się bezwładnie, lub przez odpalenie się prochu od temperatury komory nabojowej. Jest to dodatkowe zabezpieczenie, ale nie przywiązywałbym do niego dużej uwagi (chociaż sam nim majtam jak ta para na filmie Z przymrużeniem oka ).

Co do strzelania instynktowego... kiedyś o tym napiszę, bo to też ciekawa sprawa - konkretnie historia powstania tej techniki, jej wprowadzenie i... nieuzasadnione uczenie jej dzisiaj ludzi, którzy powinni korzystać wyłącznie z przyrządów celowniczych.
#4 | Radzio dnia September 07 2010 17:03:30
Magpul jest fajny, jako element wyjściowy do szkolenia. Mam przygotowany program dla mojej grupy i po obejrzeniu filmików Gabriela Suareza i Jamesa Yeager, wiele rzeczy z Magpula nie zostało Z przymrużeniem oka

Cały urok w MD polega na tym, że wiele rzeczy robią na jedno kopyto, co ułatwia trening.
#5 | Sundowner dnia September 07 2010 18:11:31
Bardzo dobre podejście Radzio, osobiście staram się kłaść łapę na tak dużej ilości materiałów szkoleniowych jak mogę i analizuję każdy, tworząc własna hybrydę. Zdarzają się materiały dobre (MD, Tactical Response, Suarez, Crucible, Valhalla), średnie (materiały Ayooba sprzed 20 lat) i nie mające większego zastosowania obecnie (Thunder Ranch, Lenny Magill, techniki "Izraelskie" ).

Wszystkie dobre materiały bazują na podejściu promującym prostotę i unifikację technik, chociaż muszę powiedzieć, że moim osobistym faworytem jest tutaj Kelly McCann, ale o ile baza u wszystkich jest taka sama, to na szczęście każdy dodaje coś innego - ciekawego do mixu.

MD unifikują wszystko co robią, ale miejscami za bardzo się rozdrabniają, ale z kolei podobnie jak Suarez kładą nacisk na operowanie bronią oburącz, czego nie znajdziemy w Tactical Response, Crucible, czy Vallhalla. James Yeager z kolei trochę za bardzo sprawy upraszcza, ale np jego materiał o pistolecie jest świetnym materiałem o sprawach psychofizycznych i etycznych operowania nim. Z innej strony - MD po prostu miażdży konkurencję jakością materiałów, ilością przedstawianego sprzętu i ideologii stojącej za nim, oraz... humorem.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Kalendarz
<< Sierpień 2021 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Reklama
Naszywki.pl

Statystyki reklamowe
Tagi©
Tajna broń Szkolenie Certyfikowane Skarby... Nowe pistolety WP Homemade Libia Arctic Combat KP SGO Gdańsk Piltot LIGI ASG Alice Custom Radio ASG LIGA ASG
Wszystkie Tagi
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Tag news

Sprzęt karabin Patenty paracord Relacje Strzelanie Medyk Snajper Mapa i kompas Recenzje Zapowiedzi Survival Bytowanie Taktyka Imprezy Znaki niewerbalne RTO Radio Testy sprzętu Kleszcze komary Pozornie trywialne Point Blank Filmy Ciekawostki Promocje Teamy Społeczność CQB KP SGO Combat Alert M65 Maskowanie Pirotechnika LIGA ASG Radio ASG Fatah Komiks Artykuły by Sebi Testy by Straszydło Blady Kącik Filmowy Teksty Pitera FIA Szkoła Partyzanantów

Przetłumacz stronę

Szybki tłumacz
Ostatnie Komentarze
News
[url=https://paccapita...
[url=https://victorias...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://www.theco...
[url=https://brandinge...
Artykuły
Świetne... :D a końców...
Foto
[url=http://www.hitche...
Wybrane Strony
[url=https://www.piico...
Od 20110217 Odwiedziny gości:
Dziś:12,314
Wczoraj:38,010
W tym tygodniu:12,314
W tym miesiącu:564,359
W tym roku:9,141,364
Wszystkich:65,858,864
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Engami
05-04-2021 14:22
Z on zadanie zakr?tu ilo?ci mocnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? zawiadomienia autonomicznej cechy lokalu, kto sced

Engami
05-04-2021 12:40
Z jego osoba Myślija prze?omu liczby spokojnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo baza ogloszen oddzielnej cechy lokalu, k

Engami
14-01-2021 22:25
Z on zadanie zwrotu sumy równowarto?ciowej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe anonse osobnej cechy lokal

Engami
14-01-2021 20:59
Z on funkcja zakr?tu liczbie p?ynnej udost?pnionej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci czy te? oferty pracy krakow nowa huta odmiennej ce

Engami
13-01-2021 16:20
Z jego osoba zadanie skr?tu ilo?ci równowarto?ciowej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? posiad?o?ci b?d? serwis ogloszeniowy odmiennej

Engami
13-01-2021 00:42
Z jego osoba obowi?zek zakr?tu liczbie g?adkiej udzielonej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? oferty samoistnej cesze lokalu, j

Engami
12-01-2021 23:21
Z jego osoba funkcja skr?tu sumie prostej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? posiad?o?ci b?d? oferty pracy krakow nowa huta osobnej cec

Engami
12-01-2021 21:15
Z jego osoba Myślija zwrotu liczbie p?ynnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cechy lokalu, j

Engami
12-01-2021 19:54
Z on zadanie zakr?tu sumie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo olx ogloszenia praca wroclaw autonomicz

Engami
11-01-2021 23:14
Z on Myślija prze?omu sumie ?agodnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci albo praca rzeszow oferty rzeszowiak samodzielnej w?

Engami
11-01-2021 21:55
Z on Myślija skr?tu wielko?ci spokojnej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo [url=http://portal
owo.nysa.pl]najnow
sze oferty pracy warszawa i okolice kierowca c e[/u

Engami
07-01-2021 23:38
Z on obowi?zek skr?tu liczbie regularnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? posiad?o?ci wzgl?dnie [url=http://web.sp
ecjalistyczneoserw
isy.pl]express bydgoski praca ogloszen

Engami
07-01-2021 22:11
Z on zadanie zwrotu sumy lekkiej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? nieruchomo?ci lub sprzeda samoistnej cechy lokalu, kto prze

Engami
06-01-2021 15:40
Z on obowi?zek prze?omu wielko?ci spokojnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe wiadomosci oddz

Engami
06-01-2021 14:11
Z on funkcja skr?tu sumie p?ynnej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie oferty pracy warszawa bia Loleka olx autono

Engami
05-01-2021 16:54
Z on funkcja prze?omu liczby lekkiej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie baza lokalna samodzielnej w?as

Engami
05-01-2021 15:32
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy pewnej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie oferty pracy money lubliniec sam

Engami
28-12-2020 11:51
Z jego osoba zadanie zakr?tu liczbie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? [url=http://ogloos
zeniowo.pl]oferty pracy krakow nowa huta olx

Engami
28-12-2020 10:34
Z jego osoba Myślija prze?omu wielko?ci p?ynnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo ogloszeniowo oddzielnej cechy lokalu, kt

Engami
12-12-2020 12:17
Z jego osoba zadanie zwrotu wielko?ci p?ynnej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci czy te? ogloszenia praca plock plocman samo

Engami
12-12-2020 10:58
Z jego osoba funkcja prze?omu ilo?ci prostej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? internetowe anonse samoistnej cec

Engami
09-12-2020 12:52
Z on funkcja prze?omu wielko?ci ?agodnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci b?d? lokalne oferty odr?bnej cechy lokalu, kto p

Engami
09-12-2020 11:23
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy mocnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca lubliniec oferty samoistnej w?a

Engami
04-12-2020 15:03
Z on zadanie skr?tu sumy ?agodnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca plock bezplatne ogloszenia samoistnej w?asno?c

Engami
04-12-2020 13:39
Z jego osoba Myślija prze?omu kwoty równowarto?ciowej u?yczonej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cesz

Niezbędnik - Essentials :
Wspomnienia: