Nawigacja
POLECANE
ZNAJOMI
Ankieta
Czy jesteś zwolennikiem używania magazynków typu:

Real/Low/Mid-Cap
Real/Low/Mid-Cap
86% [149 głosów]

Hi-Cap
Hi-Cap
14% [24 głosy]

Ogółem głosów: 173
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 11.01.11

Archiwum ankiet
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 6:53
Zachód słońca: 17:24
Dzień trwa:
10 Godzin 30 minut
Jest krótszy od najdłuższego dnia o: 8:03
Archiwum News 2014:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2013:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2012:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2011:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2010:
Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Magpul PTS - Airsoftowa moda
MAGPUL PTS - Airsoftowa moda


Witam, w dzisiejszym artykule chciałbym przedstawić kilka słów na temat tego co w obecnych czasach airsoftowych jest tak zwanym współczynnikiem lansu, czyli produktów firmy MAGPUL PTS.


Coraz częściej spotykamy się z produktami firmy MAGPUL, a dokładniej MAGPUL PTS. Jest to airsoftowy wyznacznik trendów oraz lansu. Jeśli chcesz, aby Twoja replika odznaczała się super wyglądem i aby inni airsoftowcy z zachwytem spoglądali na nią, to koniecznie nabądź produkty firmy Magpul PTS.


Przykładowy wygląd tzw. zmagpulowanej repliki:Co ciekawe istnieją dwie różne firmy działające pod tą samą marką. Mianowicie pierwszą firmą jest MAGPUL, produkuje ona części do broni palnej, zaczynając od magazynków (np. P-MAG czyt. Polymer Magazine), poprzez chwyty, kolby, rączki, a kończąc na szczerbinkach punktowych.
Druga firma to właśnie MAGPUL PTS, czyli części do replik airsoftowych, z wyglądu takie same jak te do broni palnej, ale zdecydowanie różnią się wykonaniem i ceną. Tutaj Was trochę zaskoczę, bo mimo, że części do broni palnej są zdecydowanie lepiej wykonane, to ich cena jest mniejsza od części airsoftowych, jeśli mówimy o oryginałach.


Oryginalne magazynki P-MAG do broni palnej:


Magazynek do replik ASG:


Porównanie:Wielu airsoftowców uważa, że używając produktów PTS nasze repliki stają się zabawkami, być może, ale to chyba w przypadkach kompletnie "zmagpulowanych" replik, z których logo magpul, aż ocieka, np.:


W taki wygląd repliki, właściciel musiał włożyć grube pieniądze, bo dajmy przykład ceny np. zwykłej szczerbinki czy też muszki, które widoczne są na górnych szynach RIS na tym zdjęciu. Przepraszam, nie powinienem mówić zwykła szczerbinka i muszka, bo przecież one są PTS'a, ale ich cena (za sztukę) oscyluje w granicach 140zł, ale to jeszcze nic. Oryginalny uchwyt do zawieszenia firmy PTS:
Jego cena na stronie ASGSHOP.PL to 149zł.

Tutaj z odsieczą dla takich cen przychodzą nam dużo tańsze zamienniki produktów MAGPUL PTS, może i jakość jest trochę niższa, ale za to na jedną część nie lecą grube stówy czy nawet tysiące za tych kilka części, jedną z tych firm jest ELEMENT. Nie mówię o produktach do tuningu wewnętrznego firmy ELEMENT, bo ponoć to słabe części, ale te zewnętrzne "magpulowate" są nawet dobrej jakości i wyglądają podobnie jak oryginały.

Zestaw firmy Element:Jeszcze została tylko jedna kwestia. Co do tych "zmagpulowanych" replik. Moim zdaniem replika, która ma przyzwoitą liczbę części typu Magpul (np. okładziny RIS, chwyt, kolba) i użytkownikowi się podoba, to dlaczego często spotykamy się z komentarzami, że to również zabawka, skoro takie ilości podobnych części są również montowane w broni palnej? Moim zdaniem wygląd repliki sprzyja dobremu zgraniu z nią samego użytkownika, a on widząc jej wygląd i wiedząc co ew. ma w środku cieszy się z każdego strzału, chyba o to właśnie chodzi?Wniosek taki, że zanim wydamy duże pieniądze na części do repliki, wcześniej warto poszukać zamienników (chyba, że ktoś koniecznie chce mieć oryginały). Pamiętajmy też, żeby nie przesadzić, bo tymi zabiegami możemy narazić się na negatywne opinie kolegów ze środowiska ASG, które będą szczere lub wynikać będą z zazdrości. Ważne jednak jest, aby zachować przy tym wszystkim zdrowy rozsądek, bo to właśnie jeden ze sposobów "jak wypompować kasę z biednego airsoftowca".


Autor tekstu: Jacek
Źródła zdjęć: m.in. www.gunfire.pl i inne strony internetowe.

Pozdrawiam i zachęcam do komentowania.
Komentarze
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
#1 | Jazzman dnia January 12 2011 12:30:57
Lać na kolegów którzy wydają krocie na oporządzenie, na strzelankach to jest 100% lans nie mający nic wspólnego z airsoftem.
Sprzęt jaki mamy na karabinie powinien być wysokiej klasy, replika powinna być przyjemna dla oka i wygodnie się trzymać, po cholerę nam jakiś krzywy odlew itd. To ma przypominać prawdziwy karabin.
#2 | Jacek1246 dnia January 12 2011 13:53:48
Temat jest kontrowersyjny, niektórzy uważają, że masa drogiego sprzętu na replice czyni ją zabawką, a inni coraz fajniejszą. Jak to niektórzy mówią "najważniejsze to co niewidoczne dla oczu", w tym przypadku z zewnątrz nie widzimy tego co siedzi w środku naszej repliki. Moim zdaniem dobrym tego przykładem jest replika Orzecha, która z zewnątrz wygląda jak fajna dobra emka, a w środku siedzą części z najwyższej półki, podobnie z repliką Jazzmana M14 G&G. Jednak niektórzy też dążą oprócz dobrego środka to też do fajnego wyglądu zewnętrznego. Niedługo zaprezentuję swoją emkę i przy tym zachęcam do prezentacji swoich maleństw na forum w dziale założonym przez Sebiego, naszego znakomitego serwisanta - "Pochwal się ...".
#3 | Patol dnia January 12 2011 14:11:20
Replika ma być funkcjonalna i skuteczna. Jeżeli jeden lubi mieć bajery i potrafi wykorzystywać ich potencjał, to proszę bardzo niech sobie podczepia co chce. Dla mnie i tak się liczy jak grasz, a nie czym.
#4 | Jacek1246 dnia January 12 2011 15:07:16
Większości z nas prawdziwą bronią jest głowa, a karabin tylko narzędziem. Wiadomo, że styl grania i zachowanie airsoftowca jest najważniejszy, ale dużo osób lubi "dopieszczać" swoje repliki i tu ten temat poruszamy, jak ludzie postrzegają obecny wyznacznik trendów czyli produkty magpulowate.
#5 | Dantee dnia January 12 2011 15:25:13
To co wkładałem i nakładałem na moja M4 to już wszyscy wiedzą. Metodą prób i błędów doszedłem że produkty-kopie -zamienniki Magpula są funkcjonalne.Kolba CTR najwygodniejsza ze wszystkich jakie miałem, frontgrip MOE rewelacja bo nie muszę mieć risów z metalu na froncie.Ładny wygląd, batki się mieszczą a małe szyny R.I.S. wystarczają na akcesoria.AfG niech ktoś kto się przymierzał do mojego powie że nie jest wygodny.Chwyt pistoletowy MOE najwygodniejszy z tych co miałem , a miałem kilka profilowanych.Tigerguard na zimę do grubych rękawic.Jeśli udaje mi się kupić akcesoria za pól lub mniej ceny to dlaczego nie.Np MBUS czyli muszka i przeziernik kupiłem za 65 zł czyli 100zł taniej.Co do środka to wkrótce zobaczycie co potrafią markowe części Systemy, Guardera, G&G , precka JBU itp., które montuje mi Sebi.
#6 | Jacek1246 dnia January 12 2011 15:49:08
Dokładnie, podzielam zdanie Dantego. Ja w swojej emce zamontowałem kolbę ACS, chwyt pistoletowy, chwyt taktyczny oraz okładziny szyn RIS, do tego dochodzi tłumik, kolimator, a w niedalekiej przyszłości dokupię chwyt MOE. W środku montuje mi Sebi części CA i G&G, a jest już precka 6.02mm. Zamienniki moim zdaniem minimalnie odbiegają od oryginałów.
#7 | Jazzman dnia January 12 2011 17:32:49
Wymiar wew. lufy nie oznacza że jest precyzyjna, ale o tym pisałem kilka artykułów wcześniej.
Dla mnie, oryginalne części są jak najbardziej zalecane, choćby dlatego że trzymając chińską replikę a zbudowaną na częściach magpula będzie ogromna różnica.
Ale! będąc oryginalnym, nie kupię emki bo co by w nią nie wpakować, to zawsze będzie pospolita emka Z przymrużeniem oka
#8 | Mario75 dnia January 12 2011 18:22:27
Może i ona jest pospolita, /właśnie za to ją lubię tak nawiasem mówiąc i staram się aby do stylizacji Rangers pozostała dalej klasyczną M4A1/ ale chyba, żadna replika w środowisku ASG nie ma tyle ociekających dodatków do modyfikacji cs)

Do AK też się coś znajdzie. Wydaje mi się jednak, że nie tyle ociekających gadżetów co do emki. Pokazuje język

Właśnie może ktoś napisze jak można stuningować wizualnie AK, tak żeby był przy tym "wygodny"?

Trzeba przyznać, że niektóre z rozwiązań "Magplowatych" są całkiem wygodne.
W ankiecie niedawno robionej na potrzeby Portalu wyszło, że niestety emek jest zdecydowanie wśród nas najwięcej. Nawet z emką biegają w ASG żołnierze zawodowi, którzy mają na składzie swoje poczciwe AK. Do ćwiczeń możliwe, że bez sensu, bo nawet magazynek się inaczej zmienia, ale może strzelają nimi dla urozmaicenia.

Zresztą wielu z nas w poprzednim "systemie" miało wpajaną zajawkę na hamburgerów ups) włącznie z dobrymi wujkami z Hameryki co nam słali paczki żywnościowe Z przymrużeniem oka Niektórzy może pamiętają te marsy rozdawane w kościele. Niech sobie przypomną starsi jak wówczas Pepsi smakowała Szeroki uśmiech Jak się człowiek ślinił na pierwszego hamburgera - takiego Polskiego, ale może i przez to bardziej zjadliwego Z przymrużeniem oka Może i do emki teraz mamy taki sentyment.
#9 | Dantee dnia January 12 2011 19:55:29
Mój pierwszy AEG to AKM właśnie przez sentyment bo takimi się we wojsku posługiwałem.Niestety na owe czasy nie produkowali i nie produkują KBKS i PM63 bo takie też miałem do dyspozycji na strzelnicy.Raz tylko biegałam z M4 Grubego i po prostu ten model mi najbardziej przypasował.I tak pasuje od ponad dwóch lat co skutkuje ciągłymi modyfikacjami.
#10 | Radzio dnia January 12 2011 20:40:23
Z rzeczy Magpula na swojej Mce mam: [kopie]
- Magpul ASAP Ambidextrous Sling Attachment Point
- Magpul MIAD Grip BK Full Kit
- Magpul MOE Trigger Guard

I tyle magpulowania u mnie z Mką, osobiście bardziej podobają mi się dodatki LaRue i Daniel Defense.

Ale każdy z tych zakupów mogę uzasadnić.

- Magpul ASAP Ambidextrous Sling Attachment Point
Z tego prostego powodu, że jeżeli mówimy o strzelaniu z repliki, to jestem oburęczny. Używam zawieszenia 2pkt, domowej kopii Blue Force Gear (VCAS) Vickers Combat Application Sling, w wakacje planuje zamówić oryginał, bo jest wart swojej ceny.

- Magpul MIAD Grip BK Full Kit
Bo podobała mi się możliwość wywalenia z przodu chwytu tego kawałka z wypustką która mi tylko wbijała się w palca, dodatkowo założenie tyłu chwytu i lepsze dopasowanie do broni. Bardzo poprawiła się wygoda.

- Magpul MOE Trigger Guard
Poprawił się chwyt broni, w momencie kiedy podpierasz ją palcem środkowym, w sytuacji trzymania repliki jedną ręką. Dodatkowo grubsze rękawice ładnie się mieszczą.

I jak dla mnie to raczej wszystkie wymagane elementy magpula. Będąc szczerym uważam, że te trzy wymienione wyżej "bajery" powinien mieć każdy w swojej replice.

Dodatkowo używam magpuli, na magazynkach, są doskonałym uzupełnieniem mojego systemu, zawierającego ready maga.

Co do MAGPUL Angled Fore Grip'u powiem, że jest wygodny, ale wiele osób nie potrafi z niego korzystać. (O tym zaraz) Panowie z Magpula doszli w końcu do chwytu jaki przed nimi prezentował Larry Vickers i Kyle Lamb, ale otoczkę zebrali to w ładny zgrabny materiał multimedialny.
Czym jest złe używanie AFG? Zakładaniem w jego okolicy osłon na szynę, bo ogranicza to nasze możliwości objęcia szyny. Jak chcecie coś już dać, żeby ludzie widzieli […] to kupcie lepiej LaRue Index Clips.
#11 | Leon dnia January 12 2011 21:15:44
My w Bichaću pozostaniemy przy zdaniu że odpowiednio stuningowana proca ( przystosowana do kulek BB kal.6mm ) jest najlepszą i najskuteczniejszą bronią !Fajne
#12 | Mario75 dnia January 12 2011 22:08:34
Myślę, że tym Leonowym akcentem mamy kapitalne podsumowanie "Magpulowania" emek OK)
#13 | SKURA dnia January 12 2011 22:24:40
Jeden woli blondynki drugi rude, jeden chude drugi grube, jeden bajery Magpula drugi czystą postać eMki, niech każdy nosi i używa co mu się rzewnie podoba i na co kogo stać. pc)
#14 | Mario75 dnia January 13 2011 00:34:23
Przy okazji Leon podał kapitalny przepis na zapasową broń w przypadku otrzymania strzału w broń główną. Mało miejsca w oporządzeniu, ekonomiczna, lekka - czego chcieć więcej?

Leon jak tam zasięg i czy są różnej mocy gumki firmy BichaćTech C.O. ?
#15 | Sundowner dnia January 13 2011 18:41:24
Czego Leon nie napisał, to, tych kulek się z opakowania nie wyciąga cs)

3500 kulek 0,36g na jeden strzał... niezbyt ekonomiczna broń, choć skuteczna Szeroki uśmiech
#16 | Jacek1246 dnia January 13 2011 18:54:00
A muszą być 0.36? Szeroki uśmiech
#17 | Mario75 dnia January 13 2011 19:13:25
Są zalecane prze producenta SamSeZróbZPatyka Military. W tych replikach jest antyprecyzyjny celownik operacyjny. Więc, aby trafić należy stosować system ładowania o którym wspomniał Sundowner. zk)
#18 | Leon dnia January 13 2011 19:34:42
No dobra - sprowokowaliście Sotysa - zdradzę Wam Koledzy, że najlepszą amunicją do procy ASG są sarnie bobki zbierane w kwietniu, przy świetle księżyca, nad jeziorkiem na wschód od Bichaća Z przymrużeniem oka ( bobki są odpowiednikiem dobrej jakości kulek 0,25 )
#19 | clibin009 dnia April 10 2018 08:29:52
chanyuan2018.04.10
tory burch outlet
michael kors outlet
oakley sunglasses
new balance pas cher
cazal sunglasses
ray ban sunglasses
pandora charms
ugg outlet
nike roshe one
fitflops
longchamp handbags
jordan shoes
burberry outlet
yeezy boost
coach outlet
nike trainers
nike air max 90
michael kors outlet
michael kors outlet
canada goose jackets
oakley sunglasses
tods outlet
ugg outlet
canada goose outlet
coach outlet
cheap jordans
air max 90
ray ban sunglasses
oakley sunglasses
coach outlet
canada goose jackets
chelsea jersey
coach outlet
cheap nfl jerseys
birkenstock sandals
kate spade outlet
pandora jewelry
ralph lauren outlet
nike shoes
michael kors uk
pandora charms
louboutin shoes
basketball shoes
clippers jerseys
canada goose outlet
adidas trainers
ferragamo outlet
kate spade outlet
cheap jordans
air max 90
bucks jerseys
valentino outlet
canada goose outlet
nike outlet
coach outlet canada
ray ban sunglasses
soccer jerseys
mulberry handbags
pandora charms
coach outlet
jordan shoes
yeezy boost
cheap football shirts
wizards jerseys
coach outlet
ray ban sunglasses
coach outlet
canada goose parka
ralph lauren polo
canada goose outlet
ugg outlet
canada goose jackets
polo ralph lauren
jordan shoes
manchester united jersey
mulberry bags
oakley sunglasses
lakers jerseys
fitflops sale clearance
nike store uk
michael kors outlet
nike blazer pas cher
ugg outlet
fitflops sale clearance
ugg boots
oakley sunglasses
cleveland cavaliers jersey
jordan shoes
michael kors outlet
polo ralph lauren
bottega veneta outlet
oakley sunglasses
mizuno running shoes
christian louboutin outlet
oakley sunglasses wholesale
ugg boots
coach outlet
coach outlet store online
coach outlet online
oakley sunglasses
michael kors handbags
heat jerseys
air max 2017
hermes belt
yeezy boost 350
asics pas cher
true religion outlet
ugg boots clearance
michael kors
canada goose outlet
nike foamposite
michael kors outlet online
canada goose jackets
coach outlet
canada goose outlet
jordan shoes
true religion outlet
hornets jerseys
ralph lauren polo
nba jerseys
canada goose outlet
true religion outlet
ysl outlet
true religion jeans
christian louboutin online
coach handbags
chrome hearts outlet
cheap jordans
fitflops sale
canada goose jackets
coach factory outlet
swarovski outlet
canada goose outlet
mavericks jerseys
coach outlet online
ferragamo shoes
fitflops sale clearance
new balance shoes
new balance pas cher
coach factory outlet
nfl jerseys wholesale
canada goose outlet
uggs
tory burch outlet
adidas nmd
canada goose outlet
lebron james shoes
cheap jordans
soccer jerseys
longchamp handbags
kobe shoes
canada goose jackets
michael kors outlet
pandora charms
jazz jerseys
michael kors outlet
michael kors
pandora charms
pandora charms
ugg outlet
longchamp handbags
michael kors outlet
mac makeup
coach handbags
louis vuitton outlet
ugg outlet
ugg outlet
rolex watches
longchamp solde
longchamp handbags
ray ban sunglasses
mulberry outlet
mulberry bags
fitflops
puma outlet
air max 90
moncler outlet
magic jerseys
nba jerseys
ray ban sunglasses
chicago blackhawks jerseys
ralph lauren polo shirts
rolex watches
michael kors outlet
michael kors outlet
true religion jeans
michael kors outlet
cheap mlb jerseys
true religion jeans
air max trainers
ray ban sunglasses
longchamp outlet
gucci outlet
ferragamo outlet
oakley sunglasses
nike pas cher
true religion jeans
barcelona jersey
cheap jordans
mulberry sale
michael kors outlet
cheap jordans
polo ralph lauren
76ers jerseys
spurs jerseys
michael kors outlet
true religion jeans
ugg outlet
michael kors outlet
coach outlet
pistons jerseys
ray ban sunglasses
nike shoes
air huarache
adidas wings
oakley sunglasses
cheap snapbacks
burberry outlet
michael kors outlet
prada sunglasses
christian louboutin outlet
air jordan 4
hawks jerseys
michael kors outlet
air max uk
pacers jerseys
kate spade outlet
futbol baratas
christian louboutin outlet
rolex watches
michael kors outlet
stephen curry shoes
canada goose jackets
coach outlet online
ray ban sunglasses
converse shoes
trailblazers jerseys
mulberry handbags
air huarache
cavaliers jerseys
canada goose jackets
canada goose jackets
oakley sunglasses
adidas uk
michael kors handbags
polo outlet
true religion jeans
canada goose outlet
soccer shoes
reebok trainers
air force 1
tory burch outlet
mbt shoes
nike presto
gucci outlet
michael kors outlet
ray ban sunglasses
true religion jeans
coach outlet
longchamp pliage
christian louboutin shoes
pandora jewelry
asics shoes
real madrid jersey
nobis outlet
longchamp pas cher
christian louboutin outlet
michael kors outlet online
warriors jerseys
fitflops outlet
ray ban sunglasses
ugg outlet
ferragamo shoes
birkenstock outlet
gucci outlet
denver broncos jerseys
nike pas cher
moncler outlet
nike air force 1
michael kors outlet online
pandora charms
longchamp solde
ralph lauren polo
nfl jersey wholesale
asics pas cher
kate spade outlet
pandora charms sale clearance
michael kors bags
polo shirts
mulberry outlet
ferragamo outlet
coach outlet online
michael kors outlet
polo ralph lauren
tory burch outlet
fred perry polo shirts
cheap nhl jerseys
pandora outlet
michael kors outlet
ralph lauren polo shirts
adidas outlet store
uggs outlet
canada goose jackets
oakley sunglasses
christian louboutin outlet
michael kors handbags
cheap jordans
polo outlet
nike air max 2015
pandora jewelry
oakley sunglasses
true religion jeans
swarovski outlet
michael kors wallets
true religion jeans
suns jerseys
coach outlet
herve leger outlet
uggs outlet
rockets jerseys
michael kors handbags
lacoste polo shirts
world cup jerseys
polo ralph lauren
ecco shoes
ray ban sunglasses
cheap jerseys
swarovski crystal
cheap mlb jerseys
michael kors outlet
nhl jerseys
adidas nmd
louboutin pas cher
coach outlet online
kings jerseys
moncler jackets
polo ralph lauren
canada goose coats
air max 1
chrome hearts outlet
pandora charms
mulberry handbags
grizzlies jerseys
kevin durant shoes
oakley sunglasses
coach outlet
canada goose outlet
kobe 9
air jordan pas cher
kate spade outlet
canada goose
ugg boots
oakley sunglasses
kate spade outlet
louboutin shoes
rolex watches for sale
louis vuitton outlet
wellensteyn jackets
michael kors outlet
tory burch outlet
christian louboutin outlet
polo outlet
canada goose outlet
montblanc pens
air max 90
true religion uk
louis vuitton outlet
mcm outlet
canada goose outlet
polo outlet
jordan shoes
oakley sunglasses
fitflops shoes
prada outlet
golden state warriors jerseys
kate spade outlet
raptors jerseys
reebok outlet store
prada shoes
pandora charms
knicks jerseys
burberry outlet
coach outlet
jordan shoes
ray ban sunglasses
ray ban sunglasses
coach outlet
louis vuitton outlet
burberry outlet
prada handbags
mulberry handbags
coach outlet online
michael kors outlet
nike shoes
canada goose outlet
nhl jerseys
michael kors outlet
nike air max
nike roshe
cheap jerseys
bulls jerseys
nuggets jerseys
longchamp outlet
polo ralph lauren
ugg outlet
fitflops sale
ralph lauren polo shirts
salomon shoes
true religion jeans
coach outlet online
cheap jordans
lakers jerseys
ferragamo outlet
ray ban sunglasses
tory burch outlet
dansko shoes
kate spade outlet
oakley sunglasses wholesale
true religion outlet
ugg outlet
celtics jerseys
ray ban sunglasses
polo outlet
nike outlet
michael kors handbags
coach factory outlet
swarovski crystal
canada goose jackets
barbour outlet
ed hardy clothing
michael kors handbags
ugg outlet
ugg outlets
oakley sunglasses
pandora charms sale clearance
mont blanc pens
polo ralph lauren
air max 90
canada goose outlet
san antonio spurs jerseys
coach outlet
polo ralph lauren
coach factory outlet
kobe bryant shoes
polo ralph lauren
oakley sunglasses
gucci outlet
swarovski outlet
links of london
cartier outlet
hermes outlet
longchamp outlet
nike store
pelicans jerseys
coach outlet online
canada goose outlet
michael kors outlet
christian louboutin shoes
tory burch outlet
supra shoes
true religion jeans
air jordan pas cher
canada goose outlet
denver broncos jerseys
coach outlet
michael kors
oakley sunglasses
swarovski outlet
nets jerseys
michael kors
coach canada
moncler jackets
air jordan shoes
timberwolves jerseys
pandora
michael kors outlet
polo outlet
[url=http://www.poLolacostepaschers.fr]lacoste soldes[/url]
ugg outlet
ray-ban sunglasses
ralph lauren pas cher
pandora charms
polo ralph lauren
canada goose outlet
michael kors outlet
thunder jerseys
nike factory outlet
tory burch outlet
ugg boots
coach outlet
marc jacobs outlet
hermes outlet
football shirts
hermes birkin
coach outlet online
coach outlet
ray ban sunglasses
canada goose jackets
longchamp bags
moncler outlet
michael kors outlet
coach outlet
ferragamo outlet
pandora outlet
uggs outlet
canada goose jackets
oakley sunglasses
air max 90
ray ban sunglasses
nba jerseys
christian louboutin shoes
uggs outlet
giuseppe zanotti outlet
#20 | chenjinyan dnia July 20 2018 03:39:51
chanyuan2018.07.20
knicks jerseys
kyrie 4
keen shoes
columbia sportswear
kevin durant jerseys
van cleef & arpels jewelry
pandora jewelry
kobe 9
adidas uk
jimmy choo sunglasses
nike dunks
polo ralph lauren
polo ralph lauren
canada goose jackets
bottega veneta outlet
hermes belt
longchamp handbags
air max 90
spurs jerseys
air jordan 4
nets jerseys
adidas trainers
coach outlet
minnetonka outlet
cheap jordans
polo outlet
jordan shoes
mulberry handbags
harry winston jewelry
fitflops
mulberry handbags
air jordan retro
basketball shoes
herve leger outlet
jack wolfskin
canada goose outlet
kate spade outlet
michael kors outlet
nike cortez
nike presto
canada goose outlet
canada goose outlet
ugg boots
true religion jeans
true religion outlet
coach outlet online
ugg outlet
michael kors
oakley sunglasses
coach outlet
michael kors outlet
true religion jeans
air jordan shoes
mcm outlet
ray ban sunglasses
michael kors outlet online
kate spade outlet
denver broncos jerseys
visvim shoes
mac makeup
canada goose outlet
true religion jeans
longchamp outlet
furla handbags
camel shoes
tory burch outlet
ecco shoes
pandora charms
true religion outlet
michael kors outlet
fitflops shoes
coach outlet online
polo ralph lauren
suns jerseys
kate spade outlet
christian louboutin outlet
gentle monster sunglasses
michael kors outlet
malone souliers mules
gucci outlet
pandora charms
76ers jerseys
ed hardy clothing
michael kors outlet
pandora charms
pandora charms
pistons jerseys
burberry outlet
prada shoes
canada goose outlet
burberry outlet
raptors jerseys
true religion outlet
clippers jerseys
coach outlet
jordan shoes
lakers jerseys
kate spade outlet
ray ban sunglasses
canada goose outlet
louboutin shoes
bally shoes
michael kors outlet
canada goose outlet
yeezy boost
harden shoes
[url=http://www.poLolaurenoutlet.us.com]polo ralph lauren[/url]
canada goose jackets
bcbg dresses
louboutin pas cher
coach outlet
toms shoes
fingerlings monkey
kate spade outlet
nike shoes
kate spade outlet
michael kors uk
ralph lauren polo shirts
true religion uk
nike factory outlet
jeep shoes
champion clothing
jordan 32
ugg outlet
barbour jackets
dolce and gabbana
ray ban sunglasses
dsquared2 jeans
coach outlet online
cheap jordans
stuart weitzman shoes
yeezy boost 350
basketball jerseys
cheap jordans
pandora charms
ralph lauren polo shirts
birkenstock outlet
nuggets jerseys
coach handbags
dansko shoes
chrome hearts outlet
nike air force 1
michael kors handbags
canada goose outlet
michael kors
kobe shoes
bulls jerseys
nhl jerseys
cheap jordans
ray ban sunglasses
polo ralph lauren
adidas outlet
cartier jewelry
canada goose jackets
michael kors handbags
moncler outlet
mavericks jerseys
vans shoes
ray ban sunglasses
air huarache
michael kors outlet
magic jerseys
grizzlies jerseys
ray ban sunglasses
miu miu handbags
uggs outlet
canada goose jackets
fitflops sale clearance
jimmy choo shoes
ray ban sunglasses
michael kors outlet
canada goose outlet
canada goose outlet
coach outlet
north face jackets
ferragamo outlet
le coq sportif shoes
coach outlet online
polo ralph lauren
kevin durant shoes
air max 90
y3 shoes
mont blanc pens
nike revolution
air jordan shoes
nike air max 90
pandora jewelry
canada goose jackets
fitflops sale clearance
cheap jerseys
canada goose parka
coach outlet
michael kors
pandora outlet
longchamp handbags
baltimore ravens jerseys
cheap jerseys
prada handbags
oakley sunglasses
adidas nmd
pandora charms
ugg boots clearance
adidas soccer shoes
tag heuer watches
oakley sunglasses
uggs outlet
polo ralph lauren
ugg outlet
mulberry outlet
freshjive clothing
houston texans jerseys
manchester united jersey
saucony shoes
christian louboutin outlet
[url=http://www.Myślihka.us.org]Myślihka clothing[/url]
coach outlet
montblanc pens
ugg boots
christian louboutin outlet
tory burch outlet
christian louboutin outlet
nike free
undefeated clothing
oakley sunglasses
brequet wathes
audemars piguet watches
heat jerseys
swarovski outlet
givenchy jewelry
ugg boots
ugg boots
canada goose outlet
adidas nmd
ferragamo outlet
michael kors outlet
chloe outlet
michael kors outlet
fitflops sale clearance
longchamp bags
lacoste polo shirts
thunder jerseys
ugg outlet
coach outlet
canada goose
ugg outlet
cheap jordans
oakley sunglasses
kappa clothing
nike air max
ugg outlet
nike store
mizuno running shoes
coach outlet online
kevin durant shoes
michael kors outlet
cheap nfl jerseys
cheap nhl jerseys
nike air max 2015
kate spade outlet
world cup jerseys
jordan shoes
kate spade outlet
tory burch outlet
michael kors outlet online
bvlgari jewelry
futbol baratas
ray ban sunglasses
links of london
tory burch outlet
reebok trainers
nba jerseys
cheap jordans
mulberry handbags
coach outlet online
michael kors outlet
polo ralph lauren
ralph lauren outlet
moncler outlet
celine outlet
ralph lauren pas cher
swarovski outlet
air jordan 4
kate spade outlet
ysl outlet
michael kors outlet
belstaff jackets
coach outlet
air max uk
chelsea jersey
coach outlet store online
pandora jewelry
adidas wings
canada goose jackets
canada goose outlet
fitflops sale
birkenstock sandals
uggs outlet
cheap jordans
coach outlet
christian louboutin shoes
michael kors outlet
ralph lauren polo
toms shoes
off white
hermes outlet
ray ban sunglasses
michael kors outlet
kate spade outlet
bulgari jewelry
nike shoes
moncler jackets
air max 90
oakley sunglasses
lebron james shoes
nba jerseys
michael kors outlet
michael kors outlet
indianapolis colts jerseys
givenchy handbags
michael kors outlet
reebok outlet store
air more uptempo
christian louboutin outlet
uggs outlet
ray ban sunglasses
five fingers shoes
nfl jerseys wholesale
[url=http://www.poLolacostepaschers.fr]lacoste soldes[/url]
tods outlet
clarks shoes
barcelona jersey
mulberry outlet
longchamp outlet
coach outlet online
longchamp handbags
oakley sunglasses
ugg outlet
longchamp outlet
kd 9
cheap jordans
fossil watches
true religion jeans
air jordan 3
uggs outlet
swarovski crystal
kings jerseys
coach outlet
denver broncos jerseys
jordan shoes
prada outlet
longchamp solde
bape clothing
polo outlet
valentino outlet
alexander mcqueen shoes
burberry outlet
ugg outlet
nike roshe one
air max 90
michael kors outlet
hermes outlet
ralph lauren polo shirts
ray ban sunglasses
ferragamo shoes
ugg outlet
warriors jerseys
polo ralph lauren
swarovski outlet
nike tennis
pacers jerseys
canada goose outlet
cazal sunglasses
michael kors handbags
suicoke sandals
cheap snapbacks
air max 2017
oakley sunglasses
toms shoes
swarovski outlet
nike shoes
polo ralph lauren
ugg outlet
ugg outlets
cheap football shirts
polo outlet
mulberry handbags
chrome hearts outlet
wellensteyn jackets
ray ban outlet
cheap mlb jerseys
dc shoes
alife clothing
pandora charms sale clearance
michael kors wallets
true religion jeans
oakley sunglasses
pandora charms
uggs outlet
canada goose outlet
canada goose jackets
gucci handbags
rockets jerseys
ugg boots
prada sunglasses
nfl jersey wholesale
true religion jeans
hermes birkin
ugg boots clearance
jordan shoes
huf clothing
under armour outlet
jerseys from china
christian louboutin outlet
coach outlet online
michael kors outlet
polo outlet
cheap mlb jerseys
canada goose outlet
coach outlet
kate spade outlet
ferragamo outlet
coach outlet
nike pegasus
chicago blackhawks jerseys
cheap jordans
dior outlet
ugg outlet
mulberry bags
ugg outlet
armani exchange
jordan shoes
coach handbags
trailblazers jerseys
moncler outlet
uggs outlet
san antonio spurs jerseys
true religion jeans
oakley sunglasses
christian louboutin outlet
hawks jerseys
coach factory outlet
canada goose outlet
fila shoes
gucci outlet
fitflops outlet
kate spade outlet
coach outlet
nike lunarglide
coach factory outlet
yeezy boost
coach outlet online
supreme uk
air max 97
true religion jeans
canada goose outlet
merrell shoes
cheap jordans
nba jerseys
longchamp pliage
canada goose outlet
canada goose jackets
canada goose jackets
uggs
simulation shoes
pandora charms
nike roshe
coach outlet
cheap jordans
michael kors outlet
adidas crazy
coach outlet
polo ralph lauren
canada goose jackets
michael kors
carrera sunglasses
moncler outlet
tory burch outlet
stussy clothing
10 deep clothing
timberwolves jerseys
cheap jordans
jordan shoes
adidas outlet
coach factory outlet
pandora charms
air max 97
longchamp pas cher
kobe bryant shoes
supra shoes
guess factory
air huarache
san francisco 49ers jerseys
christian louboutin shoes
nike revolution
pandora outlet
football shirts
christian louboutin outlet
balmain jeans
gucci outlet
ugg outlet
michael kors
ubiq shoes
isabel marant shoes
manolo blahnik outlet
soccer jerseys
stephen curry shoes
kd 10 elite
chopard jewelry
balenciaga sneakers
polo shirts
ugg outlet
polo outlet
chloe sunglassess
bucks jerseys
canada goose jackets
oakley sunglasses
real madrid jersey
tory burch outlet
hornets jerseys
nike outlet
salomon shoes
true religion jeans
polo ralph lauren
nike foamposite
michael kors outlet
cheap jordans
fitflops
polo ralph lauren
canada goose outlet
puma outlet
canada goose outlet
true religion jeans
karen millen dresses
supreme clothing
michael kors outlet
longchamp solde
jazz jerseys
moncler jackets
arcteryx jacket
michael kors outlet
michael kors outlet
gucci outlet
swarovski crystal
air jordan release dates
light up shoes
calvin klein jeans
celtics jerseys
ray ban sunglasses
golden goose sneakers
canada goose outlet
coach outlet
coach outlet online
michael kors outlet
nike outlet
a bathing ape
michael kors outlet
wizards jerseys
ray ban sunglasses
air force 1
ugg boots
cavaliers jerseys
michael kors handbags
polo ralph lauren
nike store uk
nike blazer pas cher
true religion jeans
g-star jeans
jordan shoes
coach canada
ferragamo outlet
brequet wathes
coach outlet
burberry outlet
soccer jerseys
palladium boots
fendi handbags
nhl jerseys
coach outlet
nobis outlet
pandora charms
tory burch outlet
michael kors outlet
lakers jerseys
canada goose jackets
air jordan 12
converse shoes
james harden jerseys
fitflops sale
asics shoes
diesel jeans
michael kors handbags
mulberry bags
air max 95
jordan shoes
ferragamo outlet
michael kors outlet
pandora
balenciaga sneakers
new balance shoes
oakley sunglasses
tory burch outlet
fred perry polo shirts
canada goose jackets
ferragamo shoes
coach outlet
giuseppe zanotti outlet
canada goose coats
true religion outlet
pelicans jerseys
air max 1
cleveland cavaliers jersey
nike store
coach outlet
mbt shoes
uggs outlet
michael kors outlet
pandora charms
marc jacobs outlet
isabel marant outlet
soccer shoes
golden state warriors jerseys
longchamp handbags
oakley sunglasses
coach outlet
#21 | yaoxuemei dnia August 25 2018 04:17:32
vibram fivefingers
christian louboutin outlet
coach outlet
mont blanc pens
mbt shoes
nike outlet
uggs outlet
north face jackets
cheap jordans
coach outlet
cheap snapbacks
coach outlet
adidas outlet
coach factory outlet
michael kors outlet
pandora outlet
michael kors outlet
true religion jeans
supreme outlet
coach outlet
coach outlet
coach outlet
michael kors uk
true religion outlet
michael kors outlet
canada goose outlet
fitflops sale clearance
fred perry outlet
coach outlet
nike outlet
michael kors outlet clearance
longchamp handbags
adidas outlet
nike shoes
ralph lauren uk
ugg outlet
mbt shoes
oakley sunglasses
kate spade outlet
michael kors outlet
polo ralph lauren
michael kors outlet
coach factory outlet
north face jackets
nike shoes
michael kors outlet clearance
cheap ugg boots
true religion jeans
pandora jewelry
polo ralph lauren
cheap nfl jerseys
nike outlet
canada goose jackets
polo outlet
mlb jerseys
christian louboutin shoes
coach outlet
christian louboutin outlet
christian louboutin outlet
ray ban sunglasse
christian louboutin outlet
kate spade outlet
ugg outlet
michael kors outlet
michael kors outlet
canada goose jackets
ray ban sunglasses
nfl jerseys wholesale
hermes birkin
ray ban sunglasse
mcm outlet
pandora jewelry
pandora charms
michael kors handbags
michael kors outlet
off-white
oakley sunglasses wholesale
canada goose outlet
ugg outlet
kate spade outlet
true religion outlet store
uggs outlet
pandora charms
polo ralph lauren
cheap nfl jerseys
ed hardy
nike outlet
kate spade outlet
ugg outlet
cheap ugg boots
moncler outlet
cheap nfl jerseys
polo outlet
mulberry handbags
true religion jeans
mont blanc pens
pandora charms
prada outlet
polo outlet
fitflops sale clearance
pandora charms
ugg outlet
ugg outlet
christian louboutin outlet
north face jackets
coach factory outlet
coach outlet
canada goose jackets
christian louboutin outlet
oakley sunglasses wholesale
michael kors outlet
polo ralph lauren
polo ralph lauren
ugg boots clearance
nike shoes
nfl jerseys wholesale
ferragamo outlet
michael kors handbags
ugg outlet
christian louboutin shoes
michael kors outlet
ralph lauren shirts
coach outlet online
michael kors handbags
converse
cheap ugg boots
prada outlet
rolex watches
polo ralph lauren
adidas yeezy
pandora charms
louboutin shoes
pandora outlet
adidas yeezy
coach outlet
yaoxuemei20180825
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Kalendarz
<< Październik 2021 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Reklama
Naszywki.pl

Statystyki reklamowe
Tagi©
Taktyka zielona LIGA ASG Act od Valor Zwycięzcy wrzesień Żołnierz Specnazu Mndur Gorka E SPOS MG 42 by MG Schutze Oddał rękę Skarby... Tajna broń
Wszystkie Tagi
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Tag news

Sprzęt karabin Patenty paracord Relacje Strzelanie Medyk Snajper Mapa i kompas Recenzje Zapowiedzi Survival Bytowanie Taktyka Imprezy Znaki niewerbalne RTO Radio Testy sprzętu Kleszcze komary Pozornie trywialne Point Blank Filmy Ciekawostki Promocje Teamy Społeczność CQB KP SGO Combat Alert M65 Maskowanie Pirotechnika LIGA ASG Radio ASG Fatah Komiks Artykuły by Sebi Testy by Straszydło Blady Kącik Filmowy Teksty Pitera FIA Szkoła Partyzanantów

Przetłumacz stronę

Szybki tłumacz
Ostatnie Komentarze
News
[url=https://paccapita...
[url=https://victorias...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://www.theco...
[url=https://brandinge...
Artykuły
Świetne... :D a końców...
Foto
[url=http://www.hitche...
Wybrane Strony
[url=https://www.piico...
Od 20110217 Odwiedziny gości:
Dziś:14,086
Wczoraj:38,010
W tym tygodniu:14,086
W tym miesiącu:566,131
W tym roku:9,143,136
Wszystkich:65,860,636
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Engami
05-04-2021 14:22
Z on zadanie zakr?tu ilo?ci mocnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? zawiadomienia autonomicznej cechy lokalu, kto sced

Engami
05-04-2021 12:40
Z jego osoba Myślija prze?omu liczby spokojnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo baza ogloszen oddzielnej cechy lokalu, k

Engami
14-01-2021 22:25
Z on zadanie zwrotu sumy równowarto?ciowej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe anonse osobnej cechy lokal

Engami
14-01-2021 20:59
Z on funkcja zakr?tu liczbie p?ynnej udost?pnionej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci czy te? oferty pracy krakow nowa huta odmiennej ce

Engami
13-01-2021 16:20
Z jego osoba zadanie skr?tu ilo?ci równowarto?ciowej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? posiad?o?ci b?d? serwis ogloszeniowy odmiennej

Engami
13-01-2021 00:42
Z jego osoba obowi?zek zakr?tu liczbie g?adkiej udzielonej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? oferty samoistnej cesze lokalu, j

Engami
12-01-2021 23:21
Z jego osoba funkcja skr?tu sumie prostej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? posiad?o?ci b?d? oferty pracy krakow nowa huta osobnej cec

Engami
12-01-2021 21:15
Z jego osoba Myślija zwrotu liczbie p?ynnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cechy lokalu, j

Engami
12-01-2021 19:54
Z on zadanie zakr?tu sumie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo olx ogloszenia praca wroclaw autonomicz

Engami
11-01-2021 23:14
Z on Myślija prze?omu sumie ?agodnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci albo praca rzeszow oferty rzeszowiak samodzielnej w?

Engami
11-01-2021 21:55
Z on Myślija skr?tu wielko?ci spokojnej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo [url=http://portal
owo.nysa.pl]najnow
sze oferty pracy warszawa i okolice kierowca c e[/u

Engami
07-01-2021 23:38
Z on obowi?zek skr?tu liczbie regularnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? posiad?o?ci wzgl?dnie [url=http://web.sp
ecjalistyczneoserw
isy.pl]express bydgoski praca ogloszen

Engami
07-01-2021 22:11
Z on zadanie zwrotu sumy lekkiej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? nieruchomo?ci lub sprzeda samoistnej cechy lokalu, kto prze

Engami
06-01-2021 15:40
Z on obowi?zek prze?omu wielko?ci spokojnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe wiadomosci oddz

Engami
06-01-2021 14:11
Z on funkcja skr?tu sumie p?ynnej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie oferty pracy warszawa bia Loleka olx autono

Engami
05-01-2021 16:54
Z on funkcja prze?omu liczby lekkiej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie baza lokalna samodzielnej w?as

Engami
05-01-2021 15:32
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy pewnej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie oferty pracy money lubliniec sam

Engami
28-12-2020 11:51
Z jego osoba zadanie zakr?tu liczbie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? [url=http://ogloos
zeniowo.pl]oferty pracy krakow nowa huta olx

Engami
28-12-2020 10:34
Z jego osoba Myślija prze?omu wielko?ci p?ynnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo ogloszeniowo oddzielnej cechy lokalu, kt

Engami
12-12-2020 12:17
Z jego osoba zadanie zwrotu wielko?ci p?ynnej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci czy te? ogloszenia praca plock plocman samo

Engami
12-12-2020 10:58
Z jego osoba funkcja prze?omu ilo?ci prostej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? internetowe anonse samoistnej cec

Engami
09-12-2020 12:52
Z on funkcja prze?omu wielko?ci ?agodnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci b?d? lokalne oferty odr?bnej cechy lokalu, kto p

Engami
09-12-2020 11:23
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy mocnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca lubliniec oferty samoistnej w?a

Engami
04-12-2020 15:03
Z on zadanie skr?tu sumy ?agodnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca plock bezplatne ogloszenia samoistnej w?asno?c

Engami
04-12-2020 13:39
Z jego osoba Myślija prze?omu kwoty równowarto?ciowej u?yczonej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cesz

Niezbędnik - Essentials :
Wspomnienia: