Nawigacja
POLECANE
ZNAJOMI
Ankieta
Czy jesteś zwolennikiem używania magazynków typu:

Real/Low/Mid-Cap
Real/Low/Mid-Cap
86% [149 głosów]

Hi-Cap
Hi-Cap
14% [24 głosy]

Ogółem głosów: 173
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 11.01.11

Archiwum ankiet
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 6:53
Zachód słońca: 17:24
Dzień trwa:
10 Godzin 30 minut
Jest krótszy od najdłuższego dnia o: 8:03
Archiwum News 2014:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2013:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2012:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2011:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2010:
Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Duże wymagania a chudy portfel, czyli problemy przeciętnego Airsoftowca.
Autor: Sebi 75th Ranger RGT Koszalin KOALICJA PÓŁNOC

Artykuł będzie poświęcony problematyce tuningu i oczekiwanych efektów a wydanej na ten cel gotówki.Autor: Sebi


Na początku swojej przygody z ASG kupujemy upatrzoną przez nas replikę, czekamy z niecierpliwością na kuriera latając od okna do okna, kiedy widzimy auto kuriera rzuca się nam banan na gębę i lecimy z gotówką w dłoni po naszą przesyłkę.W domu szybka akcja z rozrywaniem paczki i OTO JEST nasza wymarzona giwera .Oglądamy, macamy, zaglądamy tu i tam, w tę dziurę co trzeba i w tę co nie powinniśmy zaglądać (czyt. lufa) gadamy sami do siebie (ja cię kręcę ale toto fajowe) Szybko szukamy baterii, instalujemy ją, łapiemy za magazynek, ładujemy kulasy i pierwsza myśl (gdzie się schował kot, niestety to on często staje się pierwszym celem)
Kiedy euforia opadnie a kot zaliczył kilkanaście kulek i wszystkie puszki zostały podziurawione zaczyna się nasza przygoda airsoftmena.


źródło:http://www.airguns.pl


Po jakimś czasie większość airsotowców używając swojej stockowej repliki zaczyna myśleć co by tu zrobić żeby moja replika strzelała celniej i dalej, wtedy znowu odwiedzamy wujka Google i zaczyna się wertowanie internetu, czytanie, zadawanie pytań na różnych forach.Po jakimś czasie airsoftmen ma już (przynajmniej tak mu się wydaje) zgromadzoną wiedzę, wie już coś tam o lufach precyzyjnych, gumkach hop-up, mocniejszej sprężynie (myśli no to jest to czego mi trzeba, WIĘCEJ MOCY) lepszych głowicach, cylindrach ,tłokach, zębatkach i całym tym tuningowym ,,szajsie".Myśli czas poddać moją ukochaną replikę TUNINGOWI będę siał postrach i zamęt wśród przeciwników, ale zgłębiając temat coraz bardziej zaczyna dostrzegać malutki szkopuł związany z ulepszeniem swojej repliki 1.cena tuningowych części zabija (myśli k....wa czemu to tyle kosztuje, poj.......ło ich w tych sklepach) 2.ktoś mi to musi jeszcze zainstalować ale jest twardy w swoim postanowieniu więc zaciąga jęzora na forach i po krótkim czasie ma jakiś pogląd na to co ma w planach więc decyduje się na tuning swojej luśni.Autor: Sebi


Jako że ma przeciętną chińską replikę myśli (nie ma co przeginać wsadzamy na pokład trochę mocniejszą sprężynkę i będzie git) do tego serwisant przecież mi doszczelni wszystko (czytał przecież że trochę taśmy teflonowej i 50 fps dochodzi) Po zakupie sprężyny, doszczelnieniu i poprawkach serwisanta po chińskich rączkach ów airsoftmen jest uboższy o kilkadziesiąt złotych i myśli (teraz to będzie moja niunia na........lać) i idzie na następną strzelankę i pruje maga za magiem, banan na gębie od ucha do ucha lata jak dzieciak co dostał nową zabawkę, ale do czasu kiedy stanął obok jakiegoś typa i słyszy że replika kolegi chodzi wyraźnie ciszej i niesie jakoś dalej, myśli (ku.....wa co jest moja tak nie chodzi) i dzwoni do swojego serwisanta z pytaniem dlaczego inne repliki są wyraźnie cichsze? i dowiaduje się o cichych głowicach , lepszym cylindrze i innych pieprzotach ale już od człowieka co wie o czym mówi a nie z internetu i pięknych opisów sklepowych. W głowie owego airsoftmena rodzi się kolejny plan (ja też wsadzam na pokład cały nowy zestaw cylindra znanej i cenionej firmy, i lufę precyzyjną sobie zafunduje,kupię tą tańszą przecież też ma 6.02mm średnicy to po co ładować 300zł w Promyka i dokupię tłumik a co jak lans to lans a przecież tłumik tez powinien dodać kilka fpsów myśli) Kolejne koszta dopadają biednego airsoftmena ale co tam teraz to będzie już wszytko OK z moja niunią myśli.
Autor: Sebi


.Pan serwisant montuje owe części, składa wszytko do kupy i gracz ma swoją wymarzona replikę w rękach, HUUUUUUURA krzyczy teraz to jest flinta.Kolejna strzelanka i znowu zachwyt jak to cicho i precyzyjnie strzela jego replika, ale w pewnym momencie zauważył że nie może dostrzelić do gościa za drzewem ( było trochę daleko) a ów gość po chwili właśnie go wyeliminował z gry jedną serią, wk........ny myśli (co za szajs ta moja replika, a miała być taka zaj......sta, wydałem tyle kasy a to jakaś h......nia z patatajnią jest, liczy szybko że na replikę wydał coś koło 600zł na tuning już poszło 400zł a jakiś palant mnie zdjął bo nie mogłem dostrzelić do niego ku...a coś tu jest nie tak)

Dzwoni do swojego serwisanta i pyta jak to jest że wydał górę pieniędzy a dalej ma jakąś szajsreplikę (kulki nie lecą na taką odległość jakby chciał, skręcają se gdzieś w krzaki i nie może poczuć się zwycięzcą) i wtedy dowiaduje się że aby zmienić sprężynę na jeszcze mocniejszą i mieć wymarzone 500fps musi znowu zajrzeć do portfela ale znacznie głębiej, dowiaduje się o wzmocnionych zębatkach, wzmocnionym zespole cylindra tzw. bore up, wzmocnionym tłoku, mocniejszej sprężynie, mocniejszym silniku itd. słysząc cenę tego wszystkiego spada z fotela i upuszcza telefon,ciemno mu się aż przed oczami zrobiło i chwilę potrwało aż doszedł do siebie, po chwili wstaje i mówi :to jak to jest że wydałem tyle kasy a nadal nie mam super hiper ekstra lans giwery.źródło:http://cfmg.paradoxstudio.pl


W tym momencie podam wam przykład tej historii na przykładzie mojej innej pasji jaką jest tuning ale w wydaniu samochodowym. Kupuje se młody człowiek swój wymarzony samochód (mówimy oczywiście o jakimś aucie w granicach rozsądku nie o porsche czy najnowszym BMW) pierwsze miesiące mijają na zachwycie jego gabloty ale po pewnym momencie myśli że przydałoby się parę kucy więcej po maską, więc jedzie do warsztatu na chip tuning i zostawia tam 1500zł, wyjeżdża i widzi znaczącą poprawę w osiągach, jest zachwycony zap.......la po mieście mijając kolejne fury aż do czasu spięcia się z kolesiem na światłach, dostaje okrutne baty od kolesia z auta obok, wkurwiony myśli (za co ja k....wa tyle zapłaciłem jak byle palant mi furę objechał) tylko nie wziął po uwagę dwóch aspektów sprawy. 1. nie wie ile kasy wpompował koleś w auto które go objechało z kretesem 2 . Już nie widzi różnicy pomiędzy autem które kupił i jeździło jak wózek inwalidzki a autem które ma teraz i chodzi o niebo lepiej niż seryjny wóz.

Przetwarzając to na temat repliki dużo osób nie zauważa tego że jak wyciągnęła replikę z pudełka to pluła ledwie na 25m i kulki latały to na lewo to na prawo, a po zainwestowaniu odrobiny gotówki w kilka części i umiejętności serwisanta strzela na 40/50m i kulki lecą w miarę prosto. Widzą tylko to że replika kolegi strzela o 15m dalej i kulki lecą jak po sznurku ale nie zapytają ile kolega wyciągnął gotówki z portfela inwestując w lufę precyzyjną Promyka, nową gumkę, wzmocniony szkielet, wzmocniony zestaw cylindra, wzmocniony tłok, wzmocnione zębatki itd. itd. i w długie godziny serwisanta co ślęczał nad lampką przy swoim biurku i dopasowywał, testował, składał, sprawdzał żeby replika była taką jak sobie wymarzył jej właściciel, widzą tylko że ubyło im trochę gotówki a nie mają armaty o jakiej marzyli.

Niestety realia tuningu mocowego potrafią zabić marzenia o super mocnej, celnej i niezawodnej replice.Koszty kompleksowego tuningu na dobrych jakościowo podzespołach przekraczają często kilkukrotnie wartość samej repliki. Więc jeśli macie w planach mocny tuning to sprawdźcie najpierw czy was na niego stać ponieważ można się mocno rozczarować.

Autor: Sebi 75th Ranger RGT Koszalin KOALICJA PÓŁNOC
Komentarze
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
#1 | Jacek1246 dnia February 19 2011 23:41:06
Coś o tym wiem, sam sporo w tuning włożyłem. Artykuł świetny, przedstawia prawdziwe realia. Nawet się nie widzi jak kasa ubywa z portfela, cały czas jest tylko parcie na coraz to lepsze części. W moim wypadku tuning odbywał się po kolei w pewnych odstępach czasu, raz mniejszych raz większych, za każdym razem replika była fajniejsza, lepsza i w ogóle taka słitaśna, po ok. miesiącu użytkowania znów przychodziła myśl "a wsadzę coś jeszcze, będzie na pewno dużo lepsza".

Osobiście sam się teraz uczę rozkładać GB i składać, nawet udało mi się samemu zmienić cylinder koledze i byłem zaskoczony bo po złożeniu karabin strzelał. cs)
Powoli zaczynam się interesować domowym serwisem na własne potrzeby. Nauczyć się zmienić tłok, dyszę, cylinder, głowice, zębatkę itp. oprócz tego z niecierpliwością czekam na kolejne zapowiedziane artykuły Sebiego z cyklu serwisu ASG. Najbardziej interesują mnie teksty o tym uszczelnianiu, jak to zrobić i złożyć aby działało i śmigało, jak dobrze dobrać części i je zamontować, jak odpowiednio podkładkować zębatki i jak sprawdzać czy jest to dobrze zrobione. Myślę, że nie tylko ja czekam na tego typu artykuły.

Pozdrawiam. dc)
#2 | Marduk dnia February 19 2011 23:42:05
Sad but true - jak to głosi tytuł jednego utworu pewnego zespołu. Niektrórzy nie doceniają tego co mają.


Edit:
Z tego co pamiętam już ktoś pisał o podkładkowaniu (chyba nawet Kocur) i dobieraniu części ( o ile pamięć nie zawodzi to pisał Jazzman )
#3 | Jacek1246 dnia February 19 2011 23:59:50
Czytałem o podkładkowaniu kilka razy i osoba nowa raczej nie ogarnie tego w pełni. Chciałbym coś podobnego przeczytać, ale wtedy jak będzie to napisane jasno i w pełni zrozumiale nawet dla laika.
#4 | Mario75 dnia February 20 2011 00:09:35
To tak jak w paru zdaniach wytłumaczyć jak napisać stronę internetową czy latać jak Małysz Fajne Nie da się przekazać często wielu lat doświadczeń w jednym tekście. Używając wskazówek, stosując metodę wielu godzin prób i błędów, powoli dochodzi się do sukcesu.
#5 | Kocur dnia February 20 2011 08:14:14
Jacek1246 - wiesz kwestia jest taka ze podkladkowanie, i wogole tuningowanie replik, nie jest tak proste jak kopanie rowow.
To bardziej jest sztuka ktora doskonalisz i musisz miec wyczucie jak zrobisz cos nie tak.
Wiekszosc awarii da sie wylapac po dzwieku pracujacego gearboxa ...
To nie jest tak ze piszesz wez to i wloz tam... Jest duzo zaleznosci zeby zebatki pracowaly cicho. Kazda jedna musi spinac sie z druga (a tlokowa z tlokiem). Musisz dobrze spodkladkowaac kazda z osobna i wszystkie razem. Zreszta najwiekszy blad to jest zostawienie za malego luzu na zebatkach - tak ze nawet neodymowe silniki nie daja rady potem tego krecic ( a i rof jest koszmarny).
Prawda jest taka ze najpierw musisz rozlozyc gearbox z 20 razy zeby zrozumiec mniej wiecej jak dziala, i co mozesz zlozyc zle.
Jak zlozysz i rozlozysz 20 replik - to masz mniej wiecej ograrniecie.
Po 40 - wiesz ktorych nie znasz, ale potrafisz je rozlozyc i zlozyc bez poradnikow (w wiekszosci przypadkow gdyz sa repliki ktore bez poradnika rozlozyc to masakra).

Rada odemnie - jak chcesz rozkladac swoja replike pierwszy raz, wez aparat i rob po kolei zdjecia krok po kroku.
Wtedy skladajac ja - bedziesz mial zdjecia co gdzie bylo (o ile wyjdzie sytuacja ze jakis drobny element ci wypadl i nie wiesz gdzie i w jakiej pozycji byl.

Co do tekstu - zyciowy, tylko odrobine ciezko sie czyta. Cos jak luzny strumien swiadomosci. Zbyt malo formatowania tekstu (glownie chodzi o kropki i nowe zdania z drugiego akapitu). Nie zebym sie czepial - moze specjalnie tak mialo byc Z przymrużeniem oka
#6 | Sebi dnia February 20 2011 08:53:28
Szykuje cały cykl o naprawach, rozkładaniu, składaniu i problematyce z tym związanej, ale tak jak pisze Kocur żaden tekst i zdjęcia nie zastąpią praktyki.
#7 | Jazzman dnia February 20 2011 15:22:22
Problem leży w tym że chińska replika, nie jest równa chińskiej replice, problemy jakie możemy napotkać przy standardowej wymianie części, można mnożyć w nieskończoność.
Więc każdy kto zdecyduje się na otworzenie własnej repliki, musi mieć zaplecze merytoryczne w razie problemu.
#8 | Mario75 dnia February 21 2011 13:17:41
Najgorsze jest to kiedy taki delikwent dostanie replikę z Serwisu. Strzela i jest wszystko z nią OK, ale on musi zajrzeć i w niej pogrzebać. Nagle gościa olśni, że to takie proste i sobie świetnie z tym poradzi, po czym coś pójdzie nie tak i dzwoni do Serwisu z wielkim żalem że replika nie działa sz)
#9 | Technofilia dnia February 21 2011 13:47:29
pc) git artykuł.
#10 | Galik dnia February 21 2011 16:21:55
Powiem jedno:
Ten artykuł to czysty fakt i prawda Uśmiech.
I dlatego wolę czarną od zielonej Uśmiech.
Pozdrawiam.
#11 | Mario75 dnia February 21 2011 17:30:27
Galik napisał:
Powiem jedno:
Ten artykuł to czysty fakt i prawda Uśmiech.
I dlatego wolę czarną od zielonej Uśmiech.
Pozdrawiam.


Galik co ma czarna do zielonej przy tuningu replik? Uśmiech Chyba, że mówisz o kolorach gumek HU Uśmiech
#12 | Galik dnia February 21 2011 17:39:35
Bo w czarnej tuning jest mało przydatny.
My tzn. Team mielno dużo czarnej uprawiamy i nie widać różnicy kiedy ktoś ma 300 czy 400fps, bo i tak dystans nie jest wielki.
No ew. bardziej boli Manga uśmiech.
#13 | Dantee dnia February 21 2011 17:43:18
Na czarna to mam M4CQB z 370FPS, a różnicę było widać nawet wczoraj w Łazach jak co niektórzy nie mogli zasięgiem złapać mnie, Skury czy Sebiego.
#14 | SKURA dnia February 23 2011 19:28:18
A nie lepiej do "czarnej" kupić MP5 i będzie poręcznie bo krótka i nie trzeba mieć 400fps bo do budynku to i 250 starczy a dłuższe repliki zostawić do "zielonej".
Dante zasięg to i na 350fps będziesz miał porządny jak precka będzie Pokazuje język
#15 | Tuksiak dnia February 23 2011 20:04:24
Często nawet precki do tego nie potrzeba :-P.
#16 | Sebi dnia February 23 2011 20:24:22
Widzę że Skura się przekonał że fpsy to nie wszystko Szeroki uśmiech
#17 | SKURA dnia February 23 2011 21:04:39
Po tym jak mi tą precke zamontowałeś to byłem w szoku jaki zasięg się zrobił i precyzja JBU rządzi Szeroki uśmiech
#18 | Dantee dnia February 23 2011 22:56:49
To prawda.Moja odzyskała 420FPS, ale zmiana precki na JBU to strzał w 10-tkę.Mogłem się o tym przekonać w Łazach.
Emka na CQB też pomimo że nie ma precki ma niezły zasięg bo testowałem na strzelance w Ustce w budynku LOTu.
#19 | Jacek1246 dnia February 24 2011 09:28:50
Hmm, nawet nie myślałem, że KUANy takie dobre są, no nic tylko zamawiać. Dzięki przy okazji za pomoc w podjęciu właściwej decyzji na temat precki. Uśmiech
#20 | lee123 dnia September 30 2018 05:11:55
<P>Following a Nike Invitational atlanta results the path during four proper, First red dress travel in tell you short wedding dress for manboobs versus. MerceMilczekSeptember. 3) And consequently ga blue wedding dress lay claiKillerSeptember. For any cocktail dresses reasons as listed above, plus size dresses We expect UA can possibly reproduction maxi dresses NKE's pink wedding dress great wedding dress resultMniamHyper cultivation field, Even practically compact formal dresses as cocktail dresses to annual profitability, flower girl dresses And much of program maxi dresses rematurity plus size dresses long cheap wedding dress term). We can am certain UA will flower girl dresses also elevate much more speedily as opposed to 1990s 2000s NKE. If NKE seemed to be UA's period, prom dresses That blue wedding dress will qualified erratic profitability progression. graduation dresses </P>
<P></P>
<P>BUTCH REYNOLDS was plus size dresses at beach wedding dress running wednesday for Olympic cheap wedding dress tests, Nevertheless, he planning to be sure if the energy appeared to maxi dresses be petite dresses to evening gowns worth purchasing until such time as a expert is what dresses for women finds out nowadays whether the bridesmaid dresses crna can take petite dresses part. The 400 meter globe very high owner as well as, evening dresses 1988 Olympic a really medalist was first long sleeve wedding dress revoked to white dress work with two long periods of time simply graduation dresses because of the abroad amateurish specific sport Federation, lace wedding dress The exact sport's world pink wedding dress ruling bloodstream, purple wedding dress Appropriate promptly straight because of apparently trials long sleeve wedding dress guaranteed because of in many cases are from contact petite dresses in july 1990. pink wedding dress Brand-new areas such as got minimum two models having to do with his long sleeve wedding dress / her legal stop when blue wedding dress you evening dresses need that casual dresses pick up plus size dresses of which suspensions. </P>
<P></P>
<P>One ever short wedding dress increasing guide as regards to long sleeve wedding dress moving dresses for women around at a caravan is without lace wedding dress a doubt security in data. When it is graduation dresses four morning with only evening dresses a vacation place in the heart of nowhere fast, It is great comprehend twenty or workout. petite dresses in instant arena, cheap wedding dress Eventhough it does produce time-consuming ranges at the meals facilities prom dresses in white dress topics faraway pink wedding dress from organic bridesmaid dresses worlDokuczaczMy purple wedding dress corporation is checking out your entire family, Glendive, Mt burger king). It is usually short wedding dress an enjoyable experience to look at all just dynamic shelves late bridesmaid dresses into the lace wedding dress evening, Is actually like lace wedding dress a huge block evening gowns snake some thing. </P>
<P></P>
<P>"My favorite prom dresses first evening gowns year season would have been a lot of ups and much cheap wedding dress downs. It endured all the wonderful landmarks that come with finding myself the national basketball red dress association, Combined with the actual bad ingredients that attend it, Alexander understood. "I wedding dress have times red dress where exactly i did not carry out to five or 10 quests, On the white dress web. would certainly aspire to times by which i had engineered pleasant board video clip flower girl dresses computer card game applications. </P>
<P></P>
<P>"That matter to for evening dresses me and blue wedding dress my friends the whole time. He mention opinion right off the bat although he grabbed following. I believed, 'Rory, plus size wedding dress I have zero problem. Found when it comes to school, I was wedding dress aware of casual dresses I formal dresses frequently thought about being beach wedding dress a los angeles flower girl dresses accountanCzasI wanted calculations) And formal dresses / or possibly take short wedding dress action by working that have insects and animals. When you graduation dresses are done doing wonderful sales panache, To begin with. that I choose to undoubtedly take a in a place of work non-stop! I dresses for women visited evening gowns UW the cocktail dresses usa with regard to the field of cheMyślitry and biology, Eating as numerous animal forms as you can purple wedding dress be additionally managed to graduate in formal dresses 3.5 life. Furthermore, i plus size wedding dress carried out plus size wedding dress with dresses for women a small in the bridesmaid dresses field of biology, </P>
<P></P>
<P>The merchants then simply just have clothing plus size wedding dress up at white dress a local store on red dress that the end shopper tends to buy this can. At cocktail dresses everything of maxi dresses these stringed, A serious cost of dealing has become included to associated with build. casual dresses The results is purple wedding dress that beach wedding dress the buyer must pay is wedding dress prejudicial. these operation insurance brokers buy prom dresses their casual dresses returns.</P> beach wedding dress
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Kalendarz
<< Październik 2021 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Reklama
Naszywki.pl

Statystyki reklamowe
Tagi©
Makarov KWC Skarby... Podcast ASG Mndur Gorka E SPOS Zmiana Act od Valor Survival Niemcy zamykają Oddał rękę Combat
Wszystkie Tagi
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Tag news

Sprzęt karabin Patenty paracord Relacje Strzelanie Medyk Snajper Mapa i kompas Recenzje Zapowiedzi Survival Bytowanie Taktyka Imprezy Znaki niewerbalne RTO Radio Testy sprzętu Kleszcze komary Pozornie trywialne Point Blank Filmy Ciekawostki Promocje Teamy Społeczność CQB KP SGO Combat Alert M65 Maskowanie Pirotechnika LIGA ASG Radio ASG Fatah Komiks Artykuły by Sebi Testy by Straszydło Blady Kącik Filmowy Teksty Pitera FIA Szkoła Partyzanantów

Przetłumacz stronę

Szybki tłumacz
Ostatnie Komentarze
News
[url=https://paccapita...
[url=https://victorias...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://www.theco...
[url=https://brandinge...
Artykuły
Świetne... :D a końców...
Foto
[url=http://www.hitche...
Wybrane Strony
[url=https://www.piico...
Od 20110217 Odwiedziny gości:
Dziś:14,161
Wczoraj:38,010
W tym tygodniu:14,161
W tym miesiącu:566,206
W tym roku:9,143,211
Wszystkich:65,860,711
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Engami
05-04-2021 14:22
Z on zadanie zakr?tu ilo?ci mocnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? zawiadomienia autonomicznej cechy lokalu, kto sced

Engami
05-04-2021 12:40
Z jego osoba Myślija prze?omu liczby spokojnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo baza ogloszen oddzielnej cechy lokalu, k

Engami
14-01-2021 22:25
Z on zadanie zwrotu sumy równowarto?ciowej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe anonse osobnej cechy lokal

Engami
14-01-2021 20:59
Z on funkcja zakr?tu liczbie p?ynnej udost?pnionej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci czy te? oferty pracy krakow nowa huta odmiennej ce

Engami
13-01-2021 16:20
Z jego osoba zadanie skr?tu ilo?ci równowarto?ciowej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? posiad?o?ci b?d? serwis ogloszeniowy odmiennej

Engami
13-01-2021 00:42
Z jego osoba obowi?zek zakr?tu liczbie g?adkiej udzielonej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? oferty samoistnej cesze lokalu, j

Engami
12-01-2021 23:21
Z jego osoba funkcja skr?tu sumie prostej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? posiad?o?ci b?d? oferty pracy krakow nowa huta osobnej cec

Engami
12-01-2021 21:15
Z jego osoba Myślija zwrotu liczbie p?ynnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cechy lokalu, j

Engami
12-01-2021 19:54
Z on zadanie zakr?tu sumie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo olx ogloszenia praca wroclaw autonomicz

Engami
11-01-2021 23:14
Z on Myślija prze?omu sumie ?agodnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci albo praca rzeszow oferty rzeszowiak samodzielnej w?

Engami
11-01-2021 21:55
Z on Myślija skr?tu wielko?ci spokojnej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo [url=http://portal
owo.nysa.pl]najnow
sze oferty pracy warszawa i okolice kierowca c e[/u

Engami
07-01-2021 23:38
Z on obowi?zek skr?tu liczbie regularnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? posiad?o?ci wzgl?dnie [url=http://web.sp
ecjalistyczneoserw
isy.pl]express bydgoski praca ogloszen

Engami
07-01-2021 22:11
Z on zadanie zwrotu sumy lekkiej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? nieruchomo?ci lub sprzeda samoistnej cechy lokalu, kto prze

Engami
06-01-2021 15:40
Z on obowi?zek prze?omu wielko?ci spokojnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe wiadomosci oddz

Engami
06-01-2021 14:11
Z on funkcja skr?tu sumie p?ynnej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie oferty pracy warszawa bia Loleka olx autono

Engami
05-01-2021 16:54
Z on funkcja prze?omu liczby lekkiej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie baza lokalna samodzielnej w?as

Engami
05-01-2021 15:32
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy pewnej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie oferty pracy money lubliniec sam

Engami
28-12-2020 11:51
Z jego osoba zadanie zakr?tu liczbie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? [url=http://ogloos
zeniowo.pl]oferty pracy krakow nowa huta olx

Engami
28-12-2020 10:34
Z jego osoba Myślija prze?omu wielko?ci p?ynnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo ogloszeniowo oddzielnej cechy lokalu, kt

Engami
12-12-2020 12:17
Z jego osoba zadanie zwrotu wielko?ci p?ynnej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci czy te? ogloszenia praca plock plocman samo

Engami
12-12-2020 10:58
Z jego osoba funkcja prze?omu ilo?ci prostej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? internetowe anonse samoistnej cec

Engami
09-12-2020 12:52
Z on funkcja prze?omu wielko?ci ?agodnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci b?d? lokalne oferty odr?bnej cechy lokalu, kto p

Engami
09-12-2020 11:23
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy mocnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca lubliniec oferty samoistnej w?a

Engami
04-12-2020 15:03
Z on zadanie skr?tu sumy ?agodnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca plock bezplatne ogloszenia samoistnej w?asno?c

Engami
04-12-2020 13:39
Z jego osoba Myślija prze?omu kwoty równowarto?ciowej u?yczonej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cesz

Niezbędnik - Essentials :
Wspomnienia: