Nawigacja
POLECANE
ZNAJOMI
Ankieta
Czy jesteś zwolennikiem używania magazynków typu:

Real/Low/Mid-Cap
Real/Low/Mid-Cap
86% [149 głosów]

Hi-Cap
Hi-Cap
14% [24 głosy]

Ogółem głosów: 173
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 11.01.11

Archiwum ankiet
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 6:12
Zachód słońca: 18:19
Dzień trwa:
12 Godzin 06 minut
Jest krótszy od najdłuższego dnia o: 6:27
Archiwum News 2014:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2013:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2012:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2011:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2010:
Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Siedem grzechów głównych

Siedem grzechów głownych

 Technofilia 13PBP Lębork - Słupsk
 

 

Przyjeżdżamy na imprezę i zaczynamy się bawić. Zachowujemy się jak zwykle, robimy to co zwykle i jeszcze kilka innych rzeczy. Po imprezie stwierdzamy że się Nam podobało lub też nie. Zazwyczaj bywa tak, że winą za nieudaną imprezę obarczamy organizatorów. Wiadomo, iż w tym starciu szanse są nierówne - więc tak dla równowagi przekonajcie się, co wkurza organizatorów. Przed Wami siedem grzechów głównych uczestników zlotów ASG!

 

7. Miał przyjechad i go nie ma.


No tak, jest to jedna z bardziej irytujących przypadłości niedoszłych uczestników zlotów. Jako organizator i uczestnik zlotów wiem, że istnieją zdarzenia losowe, które są w pełni zrozumiałe i nie wymagają komentarza.
Natomiast nie ma nic gorszego niż napaleni ludzie, którzy dzień lub dwa przed imprezą informują, że mają ślub, pogrzeb albo tir przeorał im rabatkę z różami i muszą iść do ubezpieczalni ażeby była kasiorka na nowe sadzonki. Zakładamy, że tak się stało i w ciągu 24h jesteśmy w stanie troszkę pozmieniać zadania dla stron konfliktów, pozmieniać trasy przemarszu, balans sił itd. Gorzej, gdy taki petent zapomina po co jest telefon i do ostatniej chwili nie wiemy, że mamy debet osobowy.
O ile jest to pojedyncza jednostka to nie ma strasznej krzywdy lecz… Jakiś czas temu byłem na strzelance w pewnym sensie larpowej. Były cztery strony konfliktu, stylizacja i kilka innych bajerów. Co się okazało - na godzinę przed rozpoczęciem Org dostał telefon że jedna ze stron konfliktu zaniemogła po wieczornej libacji i nie da rady dojechać. Zaplanowana impreza się nie odbyła, ale dzięki kumatemu zarządcy odbyła się strzelanka z posmakiem tego co miało być. Fajnie było, lecz niedosyt pozostał i to nie przez organizatorów.

 

 

6. Jestem Szkotem.


Człowiek który nie przyjechał na imprezę już bardziej nie zaszkodzi, ale za to skąpstwo jest plagą. Wiadomo, że nikt na pieniądzach nie śpi to i nie liczmy na to że organizatorzy mają ich pod dostatkiem. Chcemy akcji z pirotechniką, jakimiś gadżetami pozoracji pola walki i najlepiej poczęstunkiem. Niestety to kosztuje. W tym temacie to organizatorzy zazwyczaj sami robią sobie krzywdę, gdyż pieniądze zbierają po imprezie. Co się okazuje – manko! Bo X osób nie zapłaciło - przecież nikt do tego ich nie zmusi i nie przyłapie w tłumie uczestników. Jeżeli taka sytuacja zaistnieje to zdecydowanie działa demotywująco. Dlatego osobiście jestem zwolennikiem zebrania pieniędzy na kilka dni przed zlotem. Ale i tu są problemy bo jeżeli ktoś nie przyjedzie to ma pretensje do całego świata za to, że zapłacił i nie przyjechał. I weź tu takiemu „Szkotowi” wytłumacz, że kasa już wydana. Należy pamiętać przy tym, iż zazwyczaj składki na imprezę pokrywają zaledwie około 75% faktycznych kosztów!

 

 

5. Zaginiony oddział – szukali go tydzień.


No to jak już wszyscy są i zapłacili składkę można się bawić. Tak, tylko że niektórzy zbyt lekkomyślnie podchodzą do tematu i niekiedy bez słowa opuszczają teren imprezy. Na dużych zlotach nie jest to aż taki problem, bo braku dwóch czy też trzech ludków zapewne nikt nawet nie zauważy. Gorzej, gdy impreza jest niewielka. W najlepszym wypadku sypnie się impreza, a w najgorszym skooczy się poszukiwaniem zaginionych owieczek.
Przytoczę historyjkę którą opowiedział mi kolega z zaprzyjaźnionego Teamu. Pewnego pięknego dnia postanowił zrobić trening z inną ekipą. Po paru godzinach zerwał się kontakt wzrokowy z przeciwnikiem. W myśl zasady „jak czegoś nie widzisz, to nie oznacza że tego tam nie ma” postanowili kontynuowad manewry. Po z grubsza dwóch godzinach bezkontaktowego marszu, postanowił zadzwonid do dowódcy przeciwnego Teamu by zorientować się w sytuacji. Co się okazało, przeciwnik podłamany porażkami, od dwóch godzin siedzi w barze i sączy Browarka. Mina organizatora manewrów – bezcenna.
Każdy ma prawo mied dość, poczuł się źle lub po prostu musi szybciej wyjechać – ale na miłość Boską informujcie o tym organizatorów.

 

 


4. Zabili go i uciekł !!!


Gdy organizujemy imprezę na 20 lub 30 osób to raczej nic strasznego nie powinno się stać, bo w zasadzie znamy każdego uczestnika. T-1000 jest domenom raczej większych strzelanek (dla niezorientowanych T-1000 to najzwyczajniejszy w życiu oszust). Zapytacie „czemu to ma demotywowad organizatora”? Zgadnijcie kto pierwszy słyszy o nieuczciwości na polu walki. Tak! Organizator! To do niego przychodzi się z lamentem, że oszukiwał ten lub tamten. Osobiście gdy przeżyłem imprezy Nadolskie to zastanawiałem się, czy organizacji imprez ASG nie zamienić na szydełkowanie.
W imieniu wszystkich pomorskich organizatorów apeluję: zanim zaczniecie rozpaczliwie szukać organizatora, zastanówcie się czy faktycznie mogło dojść do złamania zasad. Jeżeli tak to spróbujcie Judasza nawrócid na drogę „światłości”. Jak się nie da, to wtedy informujcie Orga: z chęcią da BANA takiemu delikwentowi na kolejne imprezy.
Ps. Gadające trupy! To jest straszne zjawisko i niestety nagminne. Za to niedługo również zaczną lecied BANY!

 

 

 

 

3. Czytałem „zasady walki” – a o czym to było?


Jeżeli ktoś łamie zasady, to znaczy ni mniej ni więcej, że raczej je zna. Nie ma jednak nic gorszego niż uczestnik nie mający bladego pojęcia, według jakich reguł toczy się walka. Zazwyczaj jest tak, iż zasady są znane na co najmniej dwa tygodnie przed zlotem. Wiadomo, iż nie samymi zlotami żyje człowiek i może się zdarzyd że nie zabraknie czasu na literaturę. Organizator chcąc uniknąd konfliktów na wszelki wypadek powtarza zasady przed walką. Ba! Przed „Ostatnią Misją” nawet miałem do dyspozycji megafon przez który tłumaczyłem zasady. Efekt? Co najmniej jedna trzecia uczestników notorycznie gadała. Ale nic – zawsze są jeszcze pytania. Tak, ze strony uczestników padły aż dwa. W rezultacie co rósz było trzeba przerywać walkę by panu X i panu Y wytłumaczyd w co się bawimy. Litości. Przecież organizator też ma swoje życie i nie ślęczy nad zasadami z nadmiaru czasu, tylko w dbałości o przejrzystość i dostępność ustaleń.
Drugą sprawą w tym temacie są limity fps lub też ich brak. Załóżmy iż jest limit do 430 fps. Przychodzi delikwent na pomiar i wychodzi 460 fps. No i teraz ma pretensje do całego świata że nie został dopuszczony do walki. Jak nie wiedział - to znaczy że zasad nie znał. A jak wiedział to mógł sobie inną replikę załatwid lub też nie przyjeżdżać. Najbardziej jednak mnie dziwi gdy nie ma ograniczeńń i problemy sobie stwarzają sami uczestnicy. Ile to razy słyszałem obelgi pod czyimś adresem, przeplatane zapytaniem „ile ty masz k… fps?!”. Ręce opadają, a palce idą na urlop! Skoro jeden z drugim wiedział że jest NO LIMIT i bał się że zaboli, to na ki grzyb przyjeżdżał.
Dlatego czytajcie „zasady” i zastanówcie się czy piszecie się na nie. Jeżeli nie, to zostaocie w domu i nie psujcie krwi organizatorom oraz innym uczestnikom.

 

 

 


2. Kulki do magazynka, a woreczek w krzaki – „przecież ten jeden śmieć wiosny nie czyni”.


Tego typu stwierdzenia nie są może wielkim wrzodem na d… organizatora, ale mogą skutecznie uniemożliwid organizację kolejnych imprez w owym terenie. Powiedziałby ktoś „przecież tam leży puszka po piwie, a tam paczka po fajkach: tego woreczka nikt nie zauważy”. Właśnie, że zauważy! Nie często zdarza się znaleźd w lesie woreczek po kulkach BB 6mm, marki XY. Grzybiarz na pewno go nie zostawił! Jak nie woreczek, to uczestnicy zostawiają papierki po batonach i innych produktach.
Bądźmy mądrzejsi od innych i nie śmiećmy. Papierek tony nie waży i można go śmiało donieść do off gama, gdzie organizator zadbał o miejsce na takie rzeczy. Wystarczy że nasze kulki walają się po lesie. Jeżeli się do tego nie zastosujemy to zrobimy nie tylko szkodę sobie, ale również przyszłym pokoleniom.

 

 


1. Beznadziejna impreza! Skąd miałem wiedzied że kołek pasuje do okrągłego otworu!


Yes! Yes! Yes! Mój ulubiony grzech. Po zorganizowaniu kilku imprez stwierdzam, iż na polu walki powinno być najlepiej tylu orgów co uczestników. Wątpię jednak, że zmobilizowałoby to poniektórych do myślenia. Przypadek , który nie wymaga komentarza: po” Śnieżnych Wzgórzach” wychodzi z lasu człowieczek który klnie siarczyście na organizatora bo nie miał łączności. Nadmienię tylko że mówił to do mnie, nie zdając Se sprawy z tego że byłem właśnie znienawidzonym organizatorem. Co może radio mu miałem załatwić?!
Innym przykładem bezmyślności jest styropianowa skrzynka „A” z idealnie wyciętym otworem na przedmiot „B”. No tak, ciężko było przypasowad owe elementy, więc uczestnicy wycieli kolejny otwór który można określić jako „C”. Jak widać, bezmyślność jak i nadgorliwość można mierzyć jedną miarą. Apeluję, myślenie ma przyszłość! Przecież nie jest to aż tak skomplikowane, gdy idziemy do punktu „A” i znajdujemy zapałki, a w punkcie „B” znajdujemy stosik drzewa z rozpałkom to chyba aluzja nie jest aż tak skomplikowana, by obwiniać organizatora za to że się go nie podpaliło.


- tech

żródło: ASG Pomorze nr 12 2010

Mamy nadzieję jako Redakcja KP, że gazeta ASG Pomorze ruszy dalej pełną parą. Trzymamy za Pasjonatów kciuki.

Komentarze
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
#1 | Patol dnia April 23 2011 10:42:25
"Siedem grzechów głównych" i ja na głównej focie plus na dwóch innych... Za co ja się pytam? hehe Pokazuje język
#2 | Mario75 dnia April 23 2011 10:47:22
Patol umieściłem nasze foty żeby "ładnie było". Jeśli umieściłbym kogoś innego toby niektórzy się obrazili. Mógłbym np. zamieścić foty "imprezowiczów na %" ale po co Uśmiech Przyjdzie na to czas Myśli

To wszystko to jeszcze "Pan Pikuś". Zdarzyło się bowiem, że pewna grupa po tym jak dała ciała po całości na pewnej imprezie, zaczęła rozgłaszać plotki, że impreza była "ustawiona" przez Organizatorów. Knowania niczym z filmu "Piłkarski poker" wyglądały śmiesznie przy całej imprezie. Wystarczyło wczytać się w podsumowanie imprezy i dobrze pomyśleć, żeby zrozumieć iż walczący otrzymywali takie same rozkazy, a realizowali je jak sobie wymyślili.

Nie leży ponadto w dobrym tonie obwinianie Orgów za:
- za mało wystrzeliłem amunicji lub za dużo wystrzeliłem amunicji
- bo miałem awarię repliki
- bo pogoda była nieodpowiednia, padało lub był za głęboki śnieg /Ci delikatniejsi mogą zawsze sprawdzić Meteo przed wyjazdem, wówczas będzie bardziej dokładnej, na górze strony po prawej macie link do świetnego Meteo tak przy okazji/
- bo nie umiem posługiwać się kompasem i mapą na imprezie na której mówił ktoś o jakiś azymutach i szukaniu artefaktów
- bo po drodze byłem głodny, a do samochodu daleko, a może jakiś straganik z jadłem i napitkiem Org by na trasie przemarszu zmontował
- bo nie schowałem artefaktu podczas kontaktu z przeciwnikiem i przeciwnik mi go zabrał, co ten Org sobie myśli!
- bo mając wielką armię nikt nie wie gdzie ona jest! Na pewno zgubił ich Org!
- pić nie można na imprezie? Przecież jedna flaszka woody przy młodszych Kolegach ASG nie zaszkodzi? Jaki przykład? Niech się też nauczą pić. Przyda się w życiu!
- bo mapa była czarno-biała i miała za dużo szczegółów. Chociaż Org zamieścił kolorową mapę, to nie będę sobie drukował tak na przekór. Powiem potem, że to wina Orgów. Zaraz, zaraz, a gdzie jest północ?

Jak się ktoś przyczepi obrażę się i powiem, że nie przyjeżdżam więcej, w końcu najlepszą obroną jest atak Uśmiech . Zresztą w każdej sytuacji nawet jak ktoś mi zarzuci, że jestem T1000 to może zakrzyczę tego gościa co mi to "wpiera". Może się odczepi Uśmiech

Miałem o tym pisać Artykuł. Może się kiedyś pokuszę. Zawsze można po, usiąść i chlapnąć jak ktoś musi. Zakaz wchodzenia na imprezy ASG "pod wpływem" jest podstawą przepisów ASG. Niektórzy jakoś dziwnie zapominają o tym.
Co więcej dają innym przykład. Na szczęście jest to "procentowo" niewielki problem. Jednak należy o nim mówić.

Może warto i za to banować poszczególne osoby. Chyba zaczniemy tak robić w roku 2011, a listę chętnie będziemy publikowali z nickami i nazwami Teamów w odpowiednim miejscu.

...i tylko dobrze, że grochówka nie była za słona. Chociaż jakby pomyśleć to może i prawda jest w tym co powiadają, że Orgowie są odpowiedzialni za gradobicie i koklusz Plotki


Jest jeszcze trochę spraw, które są dla mnie tak niezrozumiałe, że można by śmiało ich użyć w powieści Science Fiction Wyśmiewacz


Udanych imprez ASG życzę OK OK
#3 | edie dnia April 24 2011 12:57:30
Generalnie POPIERAM i to co napisał Techno i to co napisał Mario, sam po organizacji kilku imprez doświadczałem "nerwa" gdy jakiś pajacyk napisał kilka bzdur, ale wolałem nic się nie odzywać i nie komentować bo i po co, ten kto nigdy nic nie robił i tak nie zrozumie, przypomina mi się jedna wypowiedź takiego "ojca przygłupa", który po zlocie miał wielkie pretensje do czasu w którym trwała rozgrywka i kiedy się zaczęła, odniosłem wrażenie że ten sam "ojciec" czepił się tego samego w stosunku do IVO, cóż jak widać są i tacy jak "ten" którzy jeżdżą na imprezy a później tylko wytykają błędy lub jak kto woli "szukają dziury w całym". Nie jest to problem tylko marginalna sprawa i trzeba się z tym liczyć, a może właśnie nie trzeba na to zwracać uwagi ? to już zależy od nerwów organizatorów.
Alkohol na imprezach jest, był i będzie. Nie oszukujmy się tym że wprowadzając restrykcje ominiemy temat lub go wykluczymy. Kto chce pić będzie a sposób zawsze się znajdzie. Każdy musi sobie odpowiedzieć dla własnego "ja" ile i kiedy. Osobiście rozgraniczam "pod wpływem" i po spożyciu Fajne jak drogówka. Jedno piwo czy dwa przed, nie zaszkodzą nikomu dorosłemu czy kierowcy dla którego jest to jedyna okazja do wypicia piwka na imprezie jednodniowej bo po tych zazwyczaj kilku godzinach hasania spokojnie może jechać do domu bez obaw, natomiast nie oznacza to że daję zielone światło do obalenia pól litra dla tzw. kurażu Błeee co to to nie. Tu każdy musi myśleć, za siebie i czasami za innych.
A i jeszcze jedno Techno odszczep się od Judasza to rzekomo zajefajny koleś był, tylko go wkręcili Z przymrużeniem oka
Czołem
#4 | Technofilia dnia April 24 2011 13:14:41
No co ja mogę za to że mi się nasunął Uśmiech
#5 | Mario75 dnia April 24 2011 15:27:42
Edie o spożyciu pisząc nie miałem na myśli wypicia piwa czy parę łyków z piersiówki, ale o wywaleniu flachy i to przy młodszych Kolegach podczas trwania manewrów. Lub np. przypadek zataczającego się, hmmm nie wiem jak nazwać takiego kogoś bo na pewno nie Maniaka ASG, idącego z Kolegami ze swojego Teamu, również w trakcie trwania strzelania.

Temat alkoholu nie był do tej pory ostro poruszany na Portalu Koalicji Północ bo nie jest to jakiś nagminny proceder. Tak jak piszesz Edi alkohol jest dla ludzi, ale ludzie muszą umieć z niego korzystać. Wiemy, że nadmiar nie sprzyja "koncentracji".

Na pewno od teraz nie tylko będziemy kładli duży nacisk na fair play ale też będziemy zwracali uwagę bezpośrednio podczas incydentów nadużycia alkoholu i uczestniczenia w manewrach, zamiast "odpoczywania" na offgame.

Na razie nie będę wymieniał z nicków i Teamów, ale w przyszłości nie omieszkam, jeśli takimi delikwentami nie zajmą się pozostali członkowie Teamów. Najgorzej jeśli taki przykład daje podobno lider grupy.

Dbajmy o swoje dobre imię. Rozumiem, że niektórzy "dorośli" mogą poczuć się jak "spuszczeni ze smyczy" kiedy opuszczają swoje drugie połówki.

Wyobraźmy sobie jednak taki przypadek. Przyjeżdża dorosły uczestnik zlotu, który ze strzelania pamięta głównie shoty na klina Głupek Na szczęście takie przypadki są bardzo odosobnione Plotki i mogę je policzyć na palcach jednej ręki Milczek
#6 | edie dnia April 24 2011 19:19:36
Dokładnie, wszystko zależy od ludzi. Jedno piwo nie zabije, a obalanie flaszki przed rozgrywką trzeba piętnować bo to karygodne jest. Złość
#7 | Technofilia dnia April 24 2011 20:44:23
A flaszki w czterech ? Ej no! Zabieram pisanki i idę z zajączkiem jednego machnąć. Alleluja
#8 | Piter dnia April 24 2011 21:09:41
Moim zdaniem jest jeszcze jeden grzech o którym należy wspomnieć. Jeżeli organizator daje uczestnikom ulotkę z mapą, regulaminem oraz zasadami walki to należy się z nią zapoznać, a nie schować do kieszeni i mieć to w d..., mimo tego że nie zapoznał się taki ktoś z regulaminem i celami jakie ma wykonać.
Skutkuje to tym że po wyruszeniu w drogę pada pytanie "no dobra to dokąd idziemy i co mamy zrobić?". Odpowiedz jaka się ciśnie na usta jest jak najbardziej wulgarna i ubliżająca takiemu komuś. Masz skróconą wersje celów to weż chociaż to przeczytaj.

A i najlepsze co robi bardzo wiele osób podczas spotów i nawet zlotów. Jeżeli jest podana godzina rozpoczęcia np. 9:00 START. To oznacza że staję na zbiórce wysłuchuje słowa od orgów i idę działać, a nie o godzinie 9:00 mam w dupie wszystkich bo muszę sprzęt założyć i magazynki naładować. Moim zdaniem za takie chamskie lekceważenie orgów i innych uczestników powinny być bany. Rozumiem że ktoś nie dojechał na czas itd. ale jak jest na miejscu i zakłada sprzęt ponad godzinę to lekkie przegięcie.
#9 | Mario75 dnia April 24 2011 21:36:05
A flaszki w czterech ? Ej no! Zabieram pisanki i idę z zajączkiem jednego machnąć. Alleluja

Techno bo zaraz zaczniemy żmudny proces ustalania promili jak np. dla kierowców i noszenia ze sobą na imprezy oprócz Chrono jeszcze Alkotestów Luzik Wiemy, że mowa cały czas o zdrowym rozsądku.

Tak jak Piter pisze wyżej to ręce np. opadają jeśli Orgowie starają się jak najbardziej skondensować zasady, żeby się uczestnik nie namęczył choćby przez stosowanie ASG Pegi Hindusa http://koalicjapo...admore=506 a uczestnik nawet tych paru ikonek nie obejrzy Boi się

Mam nadzieję, że rozwój ASG Pegi w ulotkach z mapą na imprezach poprawi tą sytuację. System dopiero wchodzi, ale wydaje się być świetnym rozwiązaniem.

Co do szpejenia się przez godzinę, popijania kawy, jedzenia kanapek i pogadanek to niestety jest z tym ogromny problem w ASG. Nie ma np. takich problemów na Milsimach.

Podnosząc np. poprzeczkę IVO JIMY zbliżamy się tą imprezą w stronę Milsimów, chcąc zabrać w tą podróż jak największą ilość ludzi, którzy do tej pory nie ruszały działań Milsimowych nie znając po prostu o co w nich chodzi do końca. IVO 4 planujemy np. zrobić 24h czy 48h z może elementami Larpowymi. Wówczas będzie mniej wariorów, ale podchodzący konkretnie do imprezy. Zaangażowane w scenariusz bowiem zawsze widać. Ludzie nie czytający zasad i nie wnikających w system eventu, tak jak pisze Piter nie wiedzą po co i co mają robić. Nie są w stanie wykminić decydujących dla ich strony decyzji.

Jakoś wyjątkowo nie ma tych wszystkich problemów z Milsimowcami. Zarówno fair play, low ammo, dobra znajomość zasad, wczucie się w swoje role, punktualność, brak chlania, marudzenia, że coś jest nie w tym miejscu i że za zimno, za ciepło, za deszczowo, za śnieżnie, za.... Brak z tym problemów.

Jednak zależy nam na całym środowisku. Nie chcemy w Koalicji Północ stawać się hermetycznym środowiskiem samym w sobie. Chcemy wskazywać kierunki i zabierać was na świetne "przygody i wycieczki". Będziemy w wiele Teamów Koalicji starali się, próbowali to wszystko zróżnicować i podawać z różnymi poziomami trudności. Jednak nie wiem czy będzie się nam chciało zapraszać notorycznych malkontentów, którzy nigdy nie zrobili większej imprezy, a wiedzą wszystko najlepiej.

Rozumiem jeśli np. dzwoni do Orgów z Koalicji Techno albo Madog, czy inni ludzie, którzy sporo tworzą dla ASG. Wówczas rozmawiamy, wymieniamy się informacjami, uwagami, próbujemy znaleźć wspólne rozwiązania.

Wielu z nas nie chce podjąć się dowodzenia np. 250cioma ludźmi. Pamiętać jednak należy, że Org, ma na głowie często dużo więcej.

Każdy Org próbuje przewidzieć i zabezpieczyć na wszelkie możliwe sposoby to co może przewidzieć. Jednak największą bolączką jest tkzw. czynnik ludzki, bo o tym pisze w swoim Artykule Techno.

To od was drodzy nasi zależy klimat i wykorzystanie narzędzi jakie wam damy. Od waszego zaangażowania i podejścia do imprezy. Minimalnym wymaganiem byłoby, żeby chociaż D-cy Teamów dobrze zapoznali się z materiałami danej imprezy, a i z tym bywa różnie.

W poprzednim roku z Radziem z SFAT Szczecin byliśmy Generalisimusami Calmlandii na Panzerfaust IV. Powiem szczerze, że przeczytałem wszystko dotyczące scenariusza oraz gazetki, które się ukazywały po parę razy, szukając tam ukrytych informacji i podwójnego dna Uśmiech Największym koszmarem jest, kiedy głównodowodzący nie wie co się tak naprawdę dzieje. Może niech po prostu odda swoją rolę komuś innemu. Może choćby jednemu z szeregowych, którzy nie raz wiedzą więcej.

Techno tak w ogóle to super, że stworzyłeś Artykuł Prosi gdzie wreszcie w komentarzach mogą ponarzekać Orgowie, a nie jak zazwyczaj odwrotnie Oklaski
#10 | edie dnia April 25 2011 20:31:25
Oklaski
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [2 głosy]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]
Kalendarz
<< Wrzesień 2021 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Reklama
Naszywki.pl

Statystyki reklamowe
Tagi©
Podcast ASG Homemade Libia Makarov KWC Combat Survival Taktyka zielona Oddał rękę Zmiana Radio ASG MG 42 by MG Schutze
Wszystkie Tagi
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Tag news

Sprzęt karabin Patenty paracord Relacje Strzelanie Medyk Snajper Mapa i kompas Recenzje Zapowiedzi Survival Bytowanie Taktyka Imprezy Znaki niewerbalne RTO Radio Testy sprzętu Kleszcze komary Pozornie trywialne Point Blank Filmy Ciekawostki Promocje Teamy Społeczność CQB KP SGO Combat Alert M65 Maskowanie Pirotechnika LIGA ASG Radio ASG Fatah Komiks Artykuły by Sebi Testy by Straszydło Blady Kącik Filmowy Teksty Pitera FIA Szkoła Partyzanantów

Przetłumacz stronę

Szybki tłumacz
Ostatnie Komentarze
News
[url=https://paccapita...
[url=https://victorias...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://www.theco...
[url=https://brandinge...
Artykuły
Świetne... :D a końców...
Foto
[url=http://www.hitche...
Wybrane Strony
[url=https://www.piico...
Od 20110217 Odwiedziny gości:
Dziś:18,850
Wczoraj:31,082
W tym tygodniu:111,687
W tym miesiącu:745,065
W tym roku:8,302,855
Wszystkich:65,020,355
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Engami
05-04-2021 14:22
Z on zadanie zakr?tu ilo?ci mocnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? zawiadomienia autonomicznej cechy lokalu, kto sced

Engami
05-04-2021 12:40
Z jego osoba Myślija prze?omu liczby spokojnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo baza ogloszen oddzielnej cechy lokalu, k

Engami
14-01-2021 22:25
Z on zadanie zwrotu sumy równowarto?ciowej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe anonse osobnej cechy lokal

Engami
14-01-2021 20:59
Z on funkcja zakr?tu liczbie p?ynnej udost?pnionej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci czy te? oferty pracy krakow nowa huta odmiennej ce

Engami
13-01-2021 16:20
Z jego osoba zadanie skr?tu ilo?ci równowarto?ciowej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? posiad?o?ci b?d? serwis ogloszeniowy odmiennej

Engami
13-01-2021 00:42
Z jego osoba obowi?zek zakr?tu liczbie g?adkiej udzielonej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? oferty samoistnej cesze lokalu, j

Engami
12-01-2021 23:21
Z jego osoba funkcja skr?tu sumie prostej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? posiad?o?ci b?d? oferty pracy krakow nowa huta osobnej cec

Engami
12-01-2021 21:15
Z jego osoba Myślija zwrotu liczbie p?ynnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cechy lokalu, j

Engami
12-01-2021 19:54
Z on zadanie zakr?tu sumie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo olx ogloszenia praca wroclaw autonomicz

Engami
11-01-2021 23:14
Z on Myślija prze?omu sumie ?agodnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci albo praca rzeszow oferty rzeszowiak samodzielnej w?

Engami
11-01-2021 21:55
Z on Myślija skr?tu wielko?ci spokojnej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo [url=http://portal
owo.nysa.pl]najnow
sze oferty pracy warszawa i okolice kierowca c e[/u

Engami
07-01-2021 23:38
Z on obowi?zek skr?tu liczbie regularnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? posiad?o?ci wzgl?dnie [url=http://web.sp
ecjalistyczneoserw
isy.pl]express bydgoski praca ogloszen

Engami
07-01-2021 22:11
Z on zadanie zwrotu sumy lekkiej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? nieruchomo?ci lub sprzeda samoistnej cechy lokalu, kto prze

Engami
06-01-2021 15:40
Z on obowi?zek prze?omu wielko?ci spokojnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe wiadomosci oddz

Engami
06-01-2021 14:11
Z on funkcja skr?tu sumie p?ynnej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie oferty pracy warszawa bia Loleka olx autono

Engami
05-01-2021 16:54
Z on funkcja prze?omu liczby lekkiej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie baza lokalna samodzielnej w?as

Engami
05-01-2021 15:32
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy pewnej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie oferty pracy money lubliniec sam

Engami
28-12-2020 11:51
Z jego osoba zadanie zakr?tu liczbie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? [url=http://ogloos
zeniowo.pl]oferty pracy krakow nowa huta olx

Engami
28-12-2020 10:34
Z jego osoba Myślija prze?omu wielko?ci p?ynnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo ogloszeniowo oddzielnej cechy lokalu, kt

Engami
12-12-2020 12:17
Z jego osoba zadanie zwrotu wielko?ci p?ynnej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci czy te? ogloszenia praca plock plocman samo

Engami
12-12-2020 10:58
Z jego osoba funkcja prze?omu ilo?ci prostej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? internetowe anonse samoistnej cec

Engami
09-12-2020 12:52
Z on funkcja prze?omu wielko?ci ?agodnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci b?d? lokalne oferty odr?bnej cechy lokalu, kto p

Engami
09-12-2020 11:23
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy mocnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca lubliniec oferty samoistnej w?a

Engami
04-12-2020 15:03
Z on zadanie skr?tu sumy ?agodnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca plock bezplatne ogloszenia samoistnej w?asno?c

Engami
04-12-2020 13:39
Z jego osoba Myślija prze?omu kwoty równowarto?ciowej u?yczonej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cesz

Niezbędnik - Essentials :
Wspomnienia: