Nawigacja
POLECANE
ZNAJOMI
Ankieta
Czy jesteś zwolennikiem używania magazynków typu:

Real/Low/Mid-Cap
Real/Low/Mid-Cap
86% [149 głosów]

Hi-Cap
Hi-Cap
14% [24 głosy]

Ogółem głosów: 173
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 11.01.11

Archiwum ankiet
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 7:13
Zachód słońca: 15:57
Dzień trwa:
8 Godzin 43 minut
Jest krótszy od najdłuższego dnia o: 9:50
Archiwum News 2014:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2013:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2012:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2011:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2010:
Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Patola rozważania o aviacji 2011 vol 1

Patola rozmyślania o aviacji 2011 vol 1

Patol 75th Ranger RGT Koszalin KOALICJA PÓŁNOC - Specjalizacja: Grafika Portalu, Fotografia, Survival, Nowinki i Ciekawostki związane z militariami. Obróbka audio-wizualna.


Prócz ASG od dzieciństwa interesowało mnie lotnictwo i tak przy przeglądaniu informacji dotyczących zabicia Osamy bin Ladena zaciekawiło mnie natrafione zdjęcie tylnego rotora rozbitej podczas akcji maszyny. W mediach na początku mówiono o czterech "BlackHawk'ach" lecz to nie pasowało do ilości operatorów... Następnie podano, że to były dwa MH-60 i dwa CH-47 "Chinook" z 160thSOAR [Special Operations Aviation Regiment] co już ma jakiś sens. Problem w tym, że część helikoptera ze zdjęć nie pasowała do żadnej z tych maszyn. I tu zaczął się "research"...

Poszukałem, poczytałem i tyle się dowiedziałem:

Wszyscy zdajemy sobie, doskonale sprawę z faktu iż są rozwijane nowe technologie wojskowe i właściwie ich rozwój stwarza podwaliny pod gadżety jakich używamy na co dzień.

Wydaje się, że ostatnia akcja U.S.NavySeals w Pakistanie była nafaszerowana nowinkami technicznymi "jankesów".

Operacja najprawdopodobniej była koordynowana przy użyciu bezzałogowego aparatu latającego [UAV] RQ-170 Sentinel ["Bestia z Kandaharu" - pod koniec 2009 roku świat obiegły pierwsze zdjęcia rozbitego "Strażnika", o którym było wiadomo od 2007...] Jest to maszyna o obniżonej skutecznej powierzchni odbicia radiolokacyjnej [STEALTH] w układzie latającego skrzydła [np. B-2].

Obrazek

Wracając do śmigłowca nie natrafiłem na żaden konkretny opis czy wzmiankę. W sieci są jedynie lakoniczne wnioski wyciągnięte z programu RAH-66 "Comanche". Na forach też nikt jeszcze nie wpadł na pomysł co to było...

Poniżej są fotki ogona jakie znalazłem tu i tam :wink:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na koniec wizualizacja jak mogła wyglądać rozbita maszyna.


Obrazek
 

Na moje oko ta wizualizacja jest dość prawdopodobna. Łączy w sobie nowe trendy konstruktorów [np.: NH-90] z doświadczeniami zdobytymi przy "Comanche'u".
  

Cytat: "Hello, I’m a British journalist and was at Bin Laden’s compound yesterday. I picked up a bit of the broken helicopter from a field by the house. By chance it had a serial number on it. No idea if it’s of any use / interest to you, but here goes:
SCFV12A107-3 next line: REV – next line: 6-25-09 (a date maybe?)"


25czerwiec2009? Świerzynka :wink:

Pierwsza wzmianka o istnieniu nowej "zabawki"-->  http://abcnews.go...

 

Wiele wskazuje, że rozbitym helikopterem może być zmodyfikowany MH-60 "PaveHawk" używany przez 160thSOAR. Wcześniej w wypowiedzi jednego z członków amerykańskiego rządu pada "...our Pave's..." co by sugerowało tą właśnie maszynę lecz przyjęło się użycie słowa "Pave" w odniesieniu do nowych "cichych" śmigłowców [PaveHawk II ?!?] co nie daje pewności... "PaveHawk" jest unowocześnioną wersją powszechnie znanego "BlackHawk'a". Został wyposażony w nowe "cichsze" śmigła, sondę do tankowania w powietrzu, nowsze systemy WRE, awionikę i kilka innych. Wychodzi, że mamy do czynienia z kolejną wariacją MH-60. Z news'a telewizji ABC dowiadujemy się iż podczas przyziemiania w okolicy przestały działać telefony GSM oraz sieć energetyczna. W tej samej informacji możemy zobaczyć dzieci zbierające resztki, które swym wyglądem [plus bardzo mocne wypalenie kadłuba] pozwalają wysnuć wniosek, że nowy "ptak" ma również kompozytowe poszycie. Nie dziwi, to że 160th używa takich cacek... W końcu są "taksówką specjalsów" [wykonują również misje CSAR z PJ'ami na pokładzie], można powiedzieć, że nie ma lepszych pilotów od nich.

Obrazek

Obrazek

Ps.
Co do samego rozbicia, strzelałbym, że pilot starając się szybko posadzić nie dość dobrze oblataną maszynę źle ocenił odległość i wysokość muru [czytałem o podobnych sytuacjach podczas lądowania w NVG]. Wyjaśniałoby, to brak ofiar. Z drugiej strony spotkałem się na jednym z for, z dość profesjonalnie napisanym tekstem o zadławieniu silników wspierającej maszyny przez odbity od ziemi podmuch lądującego Chinook'a.

UPDATE

Według anonimowego rozmówcy ArmyTimes [podającego się za byłego pilota 160thSOAR testującego nowe helikoptery] na przełomie 1999/00 USSOCOM podpisało kontrakt z Boeing'iem na modyfikacje kilku MH-60, których celem było obniżenie "widoczności" tych maszyn. Mimo iż dwa lata temu program został zawieszony do bazy w Nevadzie zostały oddelegowane załogi pierwszego batalionu 160th z Fort'u Campbell do "ćwiczeń" na "maszynach o obniżonej widoczności - low-observable helicopters". Pilot opowiada również o problemach projektu m.in. o trudnościach z lądowaniem przy życiu gogli noktowizyjnych. Wiąże się to z pokryciem owiewki specjalną powierzchnią zmniejszającą skuteczne odbicie radarowe. [co by się zgadzało z moim domysłem...]. Dodaje również o problemach lądowania spowodowanymi obciążeniem powłokami odbijającymi promieniowanie. Helikopter nie radził sobie z utratą siły nośnej spowodowaną turbulencjami odbitego podmuchu [zmieniona geometria śmigieł zmniejsza siłę nośną na korzyść obniżonego hałasu - znowu potwierdza się moje przypuszczenie z tą różnicą, że śmigłowiec miał problem z własnym podmuchem...]. Na koniec "anonim" mówi o różnicach między konstrukcjami, i tak testowe wersje "nowego" nie posiadały sondy do tankowania oraz pylonów na dodatkowe zbiorniki czy uzbrojenie [np.: AGM-114 Hellfire II] jak w wariancie MH-60L DAP "Direct Action Penetrator". Oficer prasowy USSOCOM nie skomentował tych informacji...

Poszukując informacji natrafiłem na post użytkownika, który znalazł wątek o "nowych cichych helikopterach" na forum sztuk walki zapoczątkowany w styczniu 2007.
Po przejściu do wątku możemy przeczytać o dwóch incydentach dostrzeżenia maszyn w locie. Jeden z tych przypadków miał miejsce na autostradzie pomiędzy Arizoną a... Nevadą. Według relacji maszyna leciała na tyle blisko, że można było dostrzec twarze załogi lecz nie słyszeć silników czy bicia w powietrze łopat wirnika... Jednocześnie kształt konstrukcji sprawił, że świadek nazwał widziany helikopter "Silent Blackhawk".
Link do wątku --> http://www.sherdog.net/forums/f54/quiet-silent-blackhawk-helicopters-561917

 

 

 Różnica w hałasie między klasycznym śmigłem, a nowymi rozwiązaniami EADS

Temat poruszony również na Forum Koalicji Północ: http://www.koalicjapolnoc.pl/Phorum/

Komentarze
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
#1 | Mario75 dnia May 05 2011 12:10:10
Właśnie Patol zrobił Update Artykułu. Zatem warto doczytać i zerknąć na nowe zdjęcia. Temat moim zdaniem bardzo ciekawy. Jednocześnie napisany o tyle fajnie, że stawiane są tezy. Autor nie mówi, że jest przekonany i na gołe klaty może pójść z tym co uważa inaczej. Autor porusza problem, analizuje i przedstawia swoje przemyślenia, które ewaluują.
#2 | Patol dnia May 05 2011 12:24:38
Znając bliskie relacje Islamabadu z Pekinem założę się, że już malutkie rączki chłopców z PRC grzebią przy szczątkach... Z przymrużeniem oka Zwłaszcza, że Chiny pracują nad swoim "cichym i niewidocznym" helo.
#3 | ORZECH dnia May 05 2011 14:19:18
Powiem ,że nie poznaje kolegi Szeroki uśmiech fajne zainteresowanie oprócz ASG Uśmiech ale mam nadzieje ,że nie raz przy wspólnym ognisku jeszcze porozmawiamy na ten temat Uśmiech
#4 | Patol dnia May 05 2011 15:07:09
Orzeszku postaram się jeszcze nie raz Cię zaskoczyć Z przymrużeniem oka Jak dało się zauważyć na "Mariówce" mam wiele zainteresowań... [zwłaszcza w sobotę... Z przymrużeniem oka] a teraz masz okazję dowiedzieć się o tych mniej popularnych hyhy Szeroki uśmiech

Co do artykułu, to amerykanie pracują nad tymi helikopterami od początku lat '80. Wydaje mi się, a raczej jestem pewien, że od końca lat '90 budżet projektu znacznie spadł m.in. przez wojny i kryzys co pociągnęło za sobą przerwanie prac. Zamiast tworzyć nowy płatowiec najprawdopodobniej postanowiono pójść na "łatwiznę" i przystosować już istniejący, sprawdzony model. Takie podejście moim zdaniem ma same plusy: mniejsze nakłady, krótszy okres wprowadzenia do służby, zamienność części oraz kompatybilność z już istniejącymi systemami, właściwie gotowe linie produkcyjne, szkolenie pilotów też będzie szybsze i tańsze...
#5 | Mario75 dnia May 05 2011 16:38:27
Orzech wielu z Was ma różne ciekawe zainteresowania związane z militariami np.

Patol - wszystko co związane z samolotami

Dantee - marynistyka w tym żaglowce i okręty wojenne IIWW.

Gruby - jeden z niewielu ze swojej grupy rekonstrukcyjnej, który wie wiele z historii IIWW o odtwarzanej jednostce 82DPD

i można by tak dalej wyliczać. Zapewne wielu z czytelników, czy Koalicjantów miewa inne militarne pasje, aż do rycerzy włącznie. Najbardziej cieszy, że co jakiś czas, któryś z Was daje poznać swoje pasje i podzieli się, a może nawet wielu innych zarazi dodatkowymi tematami.
#6 | Patol dnia May 06 2011 13:27:01
#7 | Dantee dnia May 06 2011 21:59:59
Precyzując to marynistyka i lotnictwo IIWŚ.
Oczywiście teraz na pierwszym miejscu ASG .
Patol zaskoczył mnie bardzo i to kolejny raz pozytywnie.
Wielkie brawo za arcyciekawy artykuł.
#8 | Patol dnia May 06 2011 22:22:33
IIWŚ - piękne maszyny i wspaniali piloci. Teraz też są fajne zabawki ale to nie to samo... Huk dopalacza, to nie mruczący Merlin Z przymrużeniem oka Pogadamy kiedyś przy ognisku... Uśmiech
#9 | chenjinyan dnia October 10 2018 10:50:27
20181010xiaoke
nike revolution
kate spade new york
cheap uggs
coach factory outlet
coach factory outlet
cheap jordan shoes
canada goose
polo ralph lauren outlet
polo ralph lauren outlet online
pandora jewelry
coach outlet store online
coach factory outlet online
canada goose outlet
michael kors handbags
nfl jerseys
coach handbags online outlet
christian louboutin
ralph lauren
uggs outlet
canada goose outlet store
nba jerseys wholesale
christian louboutin outlet
christian louboutin
christian louboutin sale
polo ralph lauren factory store
christian louboutin sale
canada goose outlet store
cheap jordan shoes
coach outlet store online
coach factory outlet
north face
cheap jordan shoes
the north face
polo ralph lauren outlet
supreme shirts
michael kors outlet online
polo ralph lauren outlet online
christian louboutin
ugg outlet online
michael kors uk
pandora charms
pandora charms
ugg boots clearance
canada goose jackets
ugg boots
coach outlet canada
coach outlet store online
canada goose outlet
cheap jordan shoes
michael kors factory outlet
golden state warriors jersey
louboutin shoes
canada goose outlet store
red bottoms
oakley sunglasses sale
montblanc pens
kate spade handbags
moncler outlet store
canada goose coats
cheap ugg boots
christian louboutin
kate spade new york
michael kors outlet clearance
coach outlet store online
coach outlet online
cheap ugg boots
polo pas cher
nike outlet online
coach outlet online store
broncos jersey
barbour jackets outlet
nfl jerseys wholesale
canada goose outlet online
uggs outlet
christian louboutin
coach factory outlet online
[url=http://www.poLolaurenoutlet.us.com]polo outlet[/url]
michael kors outlet online
coach outlet store
polo ralph lauren outlet online
michael kors handbags
cheap jordans
michael kors outlet clearance
polo ralph lauren outlet
canada goose outlet store
louboutin shoes
polo ralph lauren
ray ban sunglasses outlet
christian louboutin shoes
michael kors outlet clearance
ugg outlet,ugg outlet stores
uggs outlet online
ugg boots
pandora outlet
coach factory outlet
air jordan shoes
mbt outlet
cheap jordan shoes
kate spade handbags
pandora jewelry outlet
lacoste pas cher
coach outlet store online
pandora jewelry
canada goose
kate spade outlet store
ugg outlet online
ralph lauren polo shirts
michael kors outlet store
michael kors outlet clearance
pandora outlet
coach factory outlet
miu miu outlet
cheap jordans
coach outlet online
coach outlet online
coach outlet store
coach factory outlet
canada goose outlet store
pandora jewelry
tory burch outlet online
ugg boots clearance
ugg boots
coach outlet
ugg outlet
under armour outlet
michael kors outlet store
coach outlet store online
cheap ray ban sunglasses
air jordan shoes
michael kors outlet online
nike shoes on sale
michael kors outlet clearance
fitflops sandals
canada goose jackets
pandora charms sale clearance
coach factory outlet online
jordan shoes
canada goose outlet online
polo ralph lauren
polo ralph lauren shirts
coach outlet online
canada goose
ray ban sunglasses outlet
coach outlet online
ugg outlet
balenciaga sandals
cheap jordan shoes
cheap air jordans
ralph lauren factory store
pandora charms outlet
louboutin shoes
coach outlet online
ray ban sunglasses outlet
jordan shoes
ralph lauren polo
pandora jewelry
coach outlet store online
ugg boots
canada goose
moncler jackets
mbt scarpe
canada goose outlet online
ugg boots on sale
ugg boots clearance
uggs outlet
coach factory outlet
polo outlet online store
ugg outlet store
cheap jordans
ugg outlet
coach factory outlet online
michael kors outlet
canada goose coats
gucci outlet online
uggs outlet online
uggs on sale
michael kors outlet clearance
kate spade handbags
michael kors outlet clearance
coach factory outlet
michael kors outlet clearance
christian louboutin
cheap ugg boots
chrome hearts clothing
air jordan shoes
michael kors outlet clearance
harden vol 2
michael kors outlet clearance
jordan shoes
uggs outlet
coach factory outlet
pandora charms outlet
kate spade outlet online
polo ralph lauren outlet
moncler outlet
ugg boots clearance
tory burch outlet store
air jordan shoes
michael kors outlet
mbt shoes outlet
kate spade outlet online
ugg boots on sale 70% off
pandora jewelry
kate spade purses
canada goose jackets
moncler outlet store
coach factory outlet
canada goose uk
longchamp solde
canada goose outlet store
nhl jerseys wholesale
nike outlet
houston texans jersey
burberry outlet stores
kate spade
ugg outlet store
uggs outlet online
michael kors outlet
christian louboutin
cheap oakley sunglasses
coach factory outlet
canada goose outlet sale
supreme shirts
off white outlet
cheap michael kors handbags
air jordan shoes
oakley sunglasses wholesale
christian louboutin sale
coach factory outlet
ugg outlet online
canada goose outlet store
coach outlet store online
chrome hearts jewelry
ralph lauren outlet
ugg boots
barbour mens jackets
pandora jewelry
kate spade outlet store
michael kors outlet store
christian louboutin shoes
michael kors outlet clearance
michael kors outlet clearance
kate spade handbags
coach factory outlet
ugg boots
canada goose outlet store
ugg outlet online
moncler outlet online
christian louboutin sale
manolo blahnik
christian louboutin
michael kors
cheap jordans
ugg boots
michael kors outlet
uggs outlet
canada goose
cheap air jordans
ugg outlet
coach factory outlet online
canada goose
ralph lauren outlet
ugg boots on sale
christian louboutin sale
jimmy choo shoes
longchamp pas cher
supreme
coach outlet store online
oakley sunglasses wholesale
mbt shoes clearance
canada goose outlet online
true religion outlet store
red bottoms
san antonio spurs jersey
pandora outlet
prada shoes on sale
coach outlet
michael kors outlet clearance
louboutin outlet
michael kors outlet clearance
polo ralph lauren shirts
coach outlet online
uggs canada
ralph lauren outlet
canada goose uk
nike shoes on sale
ugg boots outlet
kate spade purses
michael kors outlet clearance
pandora outlet
christian louboutin sale
uggs outlet online
cheap jordans
ugg boots clearance
cheap jordan shoes
uggs outlet
pandora jewelry
cheap jordan shoes
coach outlet store online
adidas outlet store
kate spade new york
michael kors outlet online
uggs outlet online
kate spade
cheap jordans
ugg boots clearance
nike air max schweiz
pandora outlet
oakley sunglasses wholesale
coach outlet
polo outlet
coach outlet store online
uggs outlet online
red bottoms
jordan shoes
ugg boots for women
chrome hearts sunglasses
louboutin shoes
jerseys wholesale
pandora outlet
cheap jordan shoes
ugg boots outlet
air jordan shoes
coach outlet store online
kate spade handbags
coach outlet online
ugg outlet online
polo ralph lauren shirts
uggs outlet
baltimore ravens jersey
kate spade sale
christian louboutin sale
michael kors outlet clearance
canada goose sale
adidas shoes
michael kors outlet online
ralph lauren homme
coach outlet store online
nike outlet store
christian louboutin sale
ugg outlet store
tory burch handbags
michael kors outlet clearance
cheap oakley sunglasses
uggs outlet
coach outlet online
coach outlet store
ralph lauren
christian louboutin
coach factory outlet
ray ban sunglasses outlet
canada goose
moncler outlet
cheap jordan shoes
nike nba jerseys
cheap jordan shoes
michael kors outlet online
hermes online
canada goose jackets
ralph lauren polo
coach outlet store online
pandora jewelry
mbt outlet
michael kors outlet online
uggs outlet online
uggs outlet online
ugg outlet
ugg outlet online
ray ban sunglasses sale
uggs outlet online
nike shoes on sale
christian louboutin
canada goose jackets
ralph lauren polo outlet
cheap oakley sunglasses
pandora charms
moncler outlet store
true religion jeans sale
ralph lauren outlet
christian louboutin
canada goose jackets
cheap air jordans
canada goose jackets for women
michael kors outlet clearance
true religion outlet store
burberry outlet sale online
pandora outlet
ralph lauren
air jordan shoes
ugg boots
canada goose jackets outlet
tory burch sandals
coach factory outlet
kate spade
broncos jerseys
canada goose outlet online
canada goose uk
longchamp outlet online
49ers jerseys
ralph lauren outlet online
cheap ugg boots
coach outlet online
ray ban outlet online
christian louboutin
basketball sneakers
adidas outlet store
new york knicks jerseys
tory burch outlet store
christian louboutin sale
canada goose
polo ralph lauren shirts
nike shoes sale
air jordan retro
denver broncos jersey
colts jersey
coach factory outlet
tory burch outlet store
ralph lauren
canada goose outlet
lacoste outlet
moncler
kate spade
ugg boots on sale 70% off
kate spade new york
cheap ray bans
north face
north face
jordan shoes
michael kors outlet clearance
christian louboutin shoes
nfl jerseys wholesale
pandora jewelry
kate spade handbags
cheap ray ban sunglasses
michael kors outlet clearance
christian louboutin
michael kors outlet online
jordan shoes
christian louboutin
canada goose jackets clearance
fitflops shoes
cheap oakley sunglasses
red bottoms
coach outlet store online
cheap ray ban sunglasses
cheap jordan shoes
malone souliers shoes
mbt shoes clearance
michael kors online
cheap ugg boots
swarovski jewellery
ugg boots clearance
ugg boots
adidas shoes
michael kors outlet store
kate spade purses
pandora jewelry
canada goose outlet
coach factory outlet
christian louboutin sale
coach factory outlet online
coach factory outlet online
christian louboutin
cheap uggs
polo ralph lauren outlet
the north face
oakley sunglasses wholesale
cheap jordan shoes
canada goose outlet
ugg outlet online
supreme uk
ugg boots
coach outlet store online
christian louboutin sale
ugg outlet online
coach outlet online coach factory outlet
canada goose jackets
coach factory outlet
coach factory outlet
supreme shirts
cheap air jordans
givenchy handbags
pandora charms sale clearance
canada goose outlet online
coach outlet store online
ray ban outlet store
uggs outlet online
canada goose jackets
michael kors outlet online
pandora charms
cheap ugg boots
nhl jerseys for sale
pandora jewelry outlet
red bottoms
north face outlet
jordan shoes
ugg outlet online
true religion jeans sale
ugg outlet
longchamp pas cher
coach outlet store online
ray ban sunglasses outlet
uggs outlet online
coach outlet online
ugg boots clearance
coach outlet online
cheap jordan shoes
canada goose jackets sale
adidas crazy
air jordan shoes
ralph lauren polo shirts
louboutin shoes
polo ralph lauren outlet
canada goose jackets clearance
christian louboutin sale
canada goose outlet store
nike factory shoes
mulberry bags
polo ralph lauren
michael kors outlet online
canada goose outlet online
ugg boots clearance
polo ralph lauren outlet online
uggs outlet online
ugg outlet
coach factory outlet
cheap air jordans
canada goose jackets
true religion jeans
christian louboutin sale
jordan shoes
michael kors uk
coach factory outlet
air jordan shoes
michael kors outlet clearance
moncler jackets
kate spade purses
nfl jersey wholesale
mlb jerseys wholesale
moncler coats
jordan shoes
light up shoes
ugg boots
suicoke sandals
michael kors outlet clearance
ray ban sunglasses outlet
ugg outlet
ugg boots outlet
michael kors outlet store
cheap ugg boots
ugg boots
coach factory outlet
canada goose outlet store
cheap oakley sunglasses
polo ralph lauren outlet online
michael kors outlet clearance
michael kors outlet store
swarovski crystal
ugg boots
coach factory outlet online
christian louboutin sale
christian louboutin
coach outlet store
ralph lauren polo shirts
swarovski crystal
true religion jeans for men
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [3 głosy]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]
Kalendarz
<< Styczeń 2022 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Reklama
Naszywki.pl

Statystyki reklamowe
Tagi©
Zbrojownia Niemcy zamykają Podcast ASG Żołnierz Specnazu Taktyka zielona Mndur Gorka E SPOS LIGA ASG KP SGO Gdańsk Piltot LIGI ASG Skarby... Makarov KWC
Wszystkie Tagi
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Tag news

Sprzęt karabin Patenty paracord Relacje Strzelanie Medyk Snajper Mapa i kompas Recenzje Zapowiedzi Survival Bytowanie Taktyka Imprezy Znaki niewerbalne RTO Radio Testy sprzętu Kleszcze komary Pozornie trywialne Point Blank Filmy Ciekawostki Promocje Teamy Społeczność CQB KP SGO Combat Alert M65 Maskowanie Pirotechnika LIGA ASG Radio ASG Fatah Komiks Artykuły by Sebi Testy by Straszydło Blady Kącik Filmowy Teksty Pitera FIA Szkoła Partyzanantów

Przetłumacz stronę

Szybki tłumacz
Ostatnie Komentarze
News
[url=https://paccapita...
[url=https://victorias...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://www.theco...
[url=https://brandinge...
Artykuły
Świetne... :D a końców...
Foto
[url=http://www.hitche...
Wybrane Strony
[url=https://www.piico...
Od 20110217 Odwiedziny gości:
Dziś:20,517
Wczoraj:32,921
W tym tygodniu:173,924
W tym miesiącu:721,434
W tym roku:721,434
Wszystkich:69,068,860
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Engami
05-04-2021 14:22
Z on zadanie zakr?tu ilo?ci mocnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? zawiadomienia autonomicznej cechy lokalu, kto sced

Engami
05-04-2021 12:40
Z jego osoba Myślija prze?omu liczby spokojnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo baza ogloszen oddzielnej cechy lokalu, k

Engami
14-01-2021 22:25
Z on zadanie zwrotu sumy równowarto?ciowej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe anonse osobnej cechy lokal

Engami
14-01-2021 20:59
Z on funkcja zakr?tu liczbie p?ynnej udost?pnionej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci czy te? oferty pracy krakow nowa huta odmiennej ce

Engami
13-01-2021 16:20
Z jego osoba zadanie skr?tu ilo?ci równowarto?ciowej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? posiad?o?ci b?d? serwis ogloszeniowy odmiennej

Engami
13-01-2021 00:42
Z jego osoba obowi?zek zakr?tu liczbie g?adkiej udzielonej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? oferty samoistnej cesze lokalu, j

Engami
12-01-2021 23:21
Z jego osoba funkcja skr?tu sumie prostej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? posiad?o?ci b?d? oferty pracy krakow nowa huta osobnej cec

Engami
12-01-2021 21:15
Z jego osoba Myślija zwrotu liczbie p?ynnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cechy lokalu, j

Engami
12-01-2021 19:54
Z on zadanie zakr?tu sumie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo olx ogloszenia praca wroclaw autonomicz

Engami
11-01-2021 23:14
Z on Myślija prze?omu sumie ?agodnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci albo praca rzeszow oferty rzeszowiak samodzielnej w?

Engami
11-01-2021 21:55
Z on Myślija skr?tu wielko?ci spokojnej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo [url=http://portal
owo.nysa.pl]najnow
sze oferty pracy warszawa i okolice kierowca c e[/u

Engami
07-01-2021 23:38
Z on obowi?zek skr?tu liczbie regularnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? posiad?o?ci wzgl?dnie [url=http://web.sp
ecjalistyczneoserw
isy.pl]express bydgoski praca ogloszen

Engami
07-01-2021 22:11
Z on zadanie zwrotu sumy lekkiej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? nieruchomo?ci lub sprzeda samoistnej cechy lokalu, kto prze

Engami
06-01-2021 15:40
Z on obowi?zek prze?omu wielko?ci spokojnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe wiadomosci oddz

Engami
06-01-2021 14:11
Z on funkcja skr?tu sumie p?ynnej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie oferty pracy warszawa bia Loleka olx autono

Engami
05-01-2021 16:54
Z on funkcja prze?omu liczby lekkiej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie baza lokalna samodzielnej w?as

Engami
05-01-2021 15:32
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy pewnej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie oferty pracy money lubliniec sam

Engami
28-12-2020 11:51
Z jego osoba zadanie zakr?tu liczbie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? [url=http://ogloos
zeniowo.pl]oferty pracy krakow nowa huta olx

Engami
28-12-2020 10:34
Z jego osoba Myślija prze?omu wielko?ci p?ynnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo ogloszeniowo oddzielnej cechy lokalu, kt

Engami
12-12-2020 12:17
Z jego osoba zadanie zwrotu wielko?ci p?ynnej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci czy te? ogloszenia praca plock plocman samo

Engami
12-12-2020 10:58
Z jego osoba funkcja prze?omu ilo?ci prostej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? internetowe anonse samoistnej cec

Engami
09-12-2020 12:52
Z on funkcja prze?omu wielko?ci ?agodnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci b?d? lokalne oferty odr?bnej cechy lokalu, kto p

Engami
09-12-2020 11:23
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy mocnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca lubliniec oferty samoistnej w?a

Engami
04-12-2020 15:03
Z on zadanie skr?tu sumy ?agodnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca plock bezplatne ogloszenia samoistnej w?asno?c

Engami
04-12-2020 13:39
Z jego osoba Myślija prze?omu kwoty równowarto?ciowej u?yczonej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cesz

Niezbędnik - Essentials :
Wspomnienia: