Nawigacja
POLECANE
ZNAJOMI
Ankieta
Czy jesteś zwolennikiem używania magazynków typu:

Real/Low/Mid-Cap
Real/Low/Mid-Cap
86% [149 głosów]

Hi-Cap
Hi-Cap
14% [24 głosy]

Ogółem głosów: 173
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 11.01.11

Archiwum ankiet
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 7:05
Zachód słońca: 16:07
Dzień trwa:
9 Godzin 01 minut
Jest krótszy od najdłuższego dnia o: 9:32
Archiwum News 2014:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2013:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2012:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2011:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2010:
Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

O.T.G.S. Wywiad

O.T.G.S. Wywiad

Na podstawie Waszych pytań, powstał wywiad z przedstawicielem O.T.G.S. Zapraszam do zapoznania się z ciekawymi informacjami.

 

KP:  Pomysł fajny ale te dźwięki wychodzące z głośnika jakoś mało przekonywujące – jak twierdził Maras. Czy pracujecie nad urealnieniem tego elementu systemu?

 

OTGS: Dźwięki jakie do tej pory były nagrane w sofcie OTGS pochodziły z różnej maści gier FPP stąd też taka jest ich jakość i sam ton. Mp3 (bo w tym formacie są nagrane dźwięki) emitowane są przez głośnik o średnicy 40mm. Umieszczony w tubie która kształtem przypomina latarki typu SURE FIRE. Same głośniki zostały wymienione na nowe dużo lepszej jakości, a dźwięki będą nagrywane na strzelnicy (będą to realne strzały broni ostrej). Wiadomo, że po jednym głośniku nie należy spodziewać się super realistycznego dźwięku, pewnych aspektów technicznych po prostu nie przeskoczymy, jednak wszystko jest na drodze do jak największego zadowolenia przyszłego odbiorcy.

 

KP: Dodaje Technofilia „Po mojemu gdyby te cudeńka dawały odgłos choćby taki sam jak przy ASG i laser miałby zasięg 200m to byłaby bomba! A tak na poważnie to OTGS mógłby dobrze się sprawdzać w CQB. W końcu można by było się łoić w naprawdę ciasnych pomieszczeniach” Technofilia ma rację odnośnie świetnej możliwości wykorzystania w CQB. Zasięg to ok. 250m jak można się dowiedzieć z prezentacji. Ile jest stref trafień na umundurowaniu i w jakich miejscach np. ramiona, głowa?

 

OTGS: System OTGS jest podzielony na 3 strefy : replika, głowa, kamizelka, na replice są dwa czujniki trafień ustawione w taki sposób aby praktycznie z każdej strony można było ją trafić. Czujniki są umieszczone blisko siebie w związku z tym replikę zaliczamy jako jedną strefę trafień.

Na głowię umieszczone są 3 czujniki co 120 stopni i taki sam kąt odbioru mają same czujniki. Dzięki takiemu rozwiązaniu w głowę można trafić z pod każdego kąta.

Kamizelka również posiada 3 odbiorniki. Dwa z nich umieszczone z przodu na wysokości klatki piersiowej i jeden na plecach. Każdy z odbiorników kamizelki również ma kąt odbioru trawienia 120 stopni. Takie rozwiązanie pozwala na strzelanie do operatora kamizelki z różnych kątów, wysokości tudzież pozycji. Istnieje również możliwość samodzielnego montażu czujników na kamizelce według własnych potrzeb czy typu używanej kamizelki, można też zlecić nam konkretne rozmieszczenie czujników na konkretnej kamizelce.

 


 

KP: Jazzman zastanawiał się „Na jakie odległości to działa? Jak wiązka się rozprasza wraz z odległością?” Pytanie jest dość ważne. Wg. prezentacji wideo Producent informuje:
"- większy zasięg i lepsza celność ( 250m )"
Czy tak jest w rzeczywistości? Ciekawi mnie czy ten projekt działa "w punkt". Czyli celując mogę wyeliminować przeciwnika, ale z odpowiednim skupieniem na nim wiązki. Bez zbyt dużego rozrzutu?

 

OTGS: Repliki jakie wchodzą w skład systemu OTGS strzelają wiązką podczerwieni o specjalnych częstotliwościach i specjalnie do tego celu wzmocnionym sygnale nadawania, jednak najprościej mówiąc strzelają światłem. Doprowadziło to do sytuacji nad którą zmuszeni byliśmy długo pracować; mianowicie do oślepienia odbiorników najzwyklejszym światłem słonecznym. Taka sytuacja powoduje iż zasięg jest różny w zależności od warunków atmosferycznych.

W najbardziej niekorzystnych warunkach, czyli w bardzo słoneczny dzień skuteczny zasięg to ok. 180m. W przypadku zachmurzenia/deszczu jest to ok. 220m. w przypadku działań nocnych zasięg sięga pułapów 3500,m w zależności od ilości dostępnego światła.

Krótko mówiąc, im bardziej jest ponuro, tym lepsza jest sprawność systemu OTGS.

Na dystansie 200m skupienie mieści się w okręgu o średnicy ok. 30-40 cm czyli mniej więcej szerokości korpusu. Na dniach jednak będziemy instalować nowe bardziej precyzyjne, gdyż robione na specjalne zamówienie elementy optyki. Ten zabieg powinien zmniejszyć średnicę emitowanej wiązki światła do ok. 5 cm na dystansie 280m.

 


 

KP: Pyta Poważny: Dźwiękowo i świetlnie sygnalizowane jest trafienie, ok. Jak sprawa wygląda z samym oddawaniem strzałów? Mimo, że repliki w porównaniu z nietłumioną bronią palną są ciche, to jednak na dystansach 30-80 metrów są słyszalne. Pytanie czy ten system posiada jakąś symulację (sygnały dźwiękowe) oddawanych strzałów? Wiadomo, służby mundurowe montują taki zestaw na broni palnej, używając dod. ślepej amunicji. W tym wypadku mogłoby dochodzić do kuriozalnych sytuacji, w których oddział, który wszedł w zasadzkę, dowiaduje się o tym dopiero przy oberwaniu.
Oczywiście można by system połączyć z replikami ASG, jednak przy dystansach rzędu 150-200 m sytuacja wygląda tak samo. Jak ten problem został/ma zostać rozwiązany?

 

OTGS: Umieszczenie głośnika nadającego dźwięki wystrzałów w tubie powoduje ukierunkowanie dźwięku wystrzału. Ponad to głośność dźwięków została podzielona na dwie sekcje. Pierwsza to dźwięki samych wystrzałów – zastosowanie nowych dużo lepszych głośników powoduje że wystrzały są słyszane przez osobę trafioną nawet z 200 metrów. Oczywiście dystans ten skraca się w zależności od ilości przeszkód po drodze takich jak nierówności terenu, roślinności i wszystkich innych przedmiotów mogących rozproszyć lub zaabsorbować falę dźwiękową.

Drugim rodzajem dźwięków są komunikaty dla operatora informujące go co się w danej chwili dzieje: informacje o trafieniach, krwawieniu, potrzebie wezwania medyka, zejścia z pola walki i wiele, wiele innych. Te dźwięki emitowane są znacznie ciszej ze względu na to aby nie zdradzały pozycji danego oddziału, ponad to są to komunikaty dla konkretnej osoby – nie słychać ich już z kilkudziesięciu metrów.

 

KP: Grey napisał: „OTGS będzie miał jakąś ocenę, gdy pojawi się do testów, i to nie testów na strzelnicy (vide planowany pokaz na Ivo Jima ) tylko normalnych, polowych. Gdy się okaże, jak gałązki wpływają na 'realność', jak to jest z zasięgiem i celnością na różnych dystansach w różnym terenie, jak to jest z walką w pomieszczeniach (gdy wiązka może się odbić od ściany i zabić kolegę obok ).”

Wiem, że testowaliście w polu przy pomocy swojej grupy. Czy takie testy są planowane np. w oparciu o inne doświadczone Teamy w celu zebrania opinii?

 

OTGS: Na obecną chwilę planowane są pokazy/testy przeprowadzane w formie strzelnicy. Specyfikacja użycia systemu jest znacznie inna niż np. w Air Sofcie w związku czym nie chcemy do siebie nikogo zrazić. Oczywiście w AS jak i w OTGS wszystko schodzi się do pociągnięcia za spust i oddania celnego strzału, jednak zachowanie systemu w przypadku odebrania trafienia jest zupełnie inne – na przykład blokada broni której operator nie może obejść bez pozwolenia prowadzącego rozgrywkę. Nie wiemy jak to będzie odebrane przez doświadczonych graczy którzy wolą mieć pewną „kartę zaufania” i sami chcą blokować broń podczas schodzenia z pola walki. Właśnie dlatego forma pokazu jaką jest strzelnica jest najmniej inwazyjna. Małymi kroczkami chcemy dostosować się do potrzeb jak największej ilości odbiorców.

 


 

KP: Czy system można kupić niejako do samodzielnego montażu? Czyli montuję na swojej kamizelce, oporządzeniu, oraz na swojej replice?

 

OTGS: Istnieje możliwość zamontowania systemu na swojej replice i oporządzeniu, jednak nie w formie zestawu do samodzielnego montażu. Środowiska takie jak Air Soft czy Paint Ball składają się z ludzi którzy dźwigają już potężny bagaż doświadczeń i preferencji w aspekcie używanego sprzętu. Za każdym razem z przyjemnością zrealizujemy „indywidualne zamówienie” jednak specyfika systemu i warunki gwarancji stwarzają sytuację w której jedynie wykwalifikowany personel będzie mógł montować system OTGS w danej replice.

 

KP: Czy myślicie aby w przyszłości system, mowa tu o elemencie mocowanym do broni ostrej, czy repliki, mógł działać na zasadzie przystawki?

 

OTGS: Tak, było to już rozważane i taka przystawka (np. nasada na lufę) w przyszłości na pewno powstanie. Będzie to jednak system stworzony z myślą o służbach mundurowych.

Do replik  ASG takiej alternatywy nie będzie z dwóch powodów:

  1. Powody ekonomiczne – bardziej prywatnej osobie będzie się kalkulowało zakupienie gotowego zestawu.
  2. Wiemy z doświadczenia i potwierdziły to też opinie maniaków AS że repliki strzelające „na sucho” czyli bez kuli znacznie szybciej się zużywają i psują. Przy użyciu takiej nasady replika podczas rozgrywanego scenariusza mogła by strzelać TYLKO „na sucho”.

 

KP: O ile się nie mylę magazynki posiadają swoje zasilanie. Czy są to standardowe baterie i na ile godzin pracy wystarcza bateria w magazynku?

 

OTGS: Baterie zasilające magazynki to najzwyklejsze ogniwa AA (znane też jako R6). Ich żywotność jest bardzo duża – większa niż w pilocie do odtwarzaczy czy też TV. Mówimy tutaj okresie kilkunastu – kilkudziesięciu miesięcy.

 


 

KP: Jakie jeszcze elementy systemu posiadają swoje niezależne zasilanie i jakie są tam stosowane baterie? Jest to ważne dla przyszłych nabywców.

 

OTGS: Każdy element systemu ma swoje własne zasilanie:

- replika : standardowe akumulatory starszego typu (NiMH)

- zestaw głowy i kamizelki

- programator

- granaty

- miny

- apteczki

- bomba

- magazynki

- materiały wybuchowe takie jak semtex

Nie licząc samej repliki wszystkie elementy systemu OTGS zasilane są zwykłymi ogniwami dostępnymi w praktycznie każdym kiosku ruchu. Stwarza to wygodę użytkowania i brak problemów z dostępnością zasilania.

 

KP: Jaki jest okres gwarancji na cały system zakupiony ze zmodyfikowaną do O.T.G.S. repliką?

 

OTGS: Okres gwarancji jest taki sam jak w przypadku replik ASG – 12 miesięcy. Gwarancja dotyczy tylko elementów elektronicznych systemu.

 


 

KP: Czy i gdzie można np. wynająć sprzęt, żeby przetestować zarówno w polu walki jak i na strzelnicy?

 

OTGS: Oczywiście istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu, jednak nie u nas. My jesteśmy producentem systemu i na bieżącą chwilę nie chcemy tego zmieniać. Stara przewodowa wersja systemu jest dostępna w hali Paint Ball w Krakowie :
http://rywalizacja.com.pl/lasery.php

Jest to sprzęt jaki sprzedaliśmy ponad rok temu. Tamte zestawy są przewodowe i ze starszym oprogramowaniem, jednak są ogólno dostępne. Ich wynajem i dostępność zależy od osób zarządzających tą areną ( JEST TO STARA JUŻ WERSJA I NIE MAJĄCA NIC WSPÓLNEGO Z OBECNĄ).

 

KP: Czy można nakładać na hełm siatkę lub materiał maskujący tak, żeby nie zakłóciło to pracy czujników?

 

OTGS: Oczywiście, że można – odbiorniki montowane na oporządzeniu za bardzo małych rozmiarów więc nawet wycięcie ewentualnych otworów w pokrowcu na hełm nie spowoduje, że będą się one rzucać w oczy, czy też „oszpecać” maskowanie lub jego elementy.

 


 

KP: Rozumiem, że montaż czujników można wykonać na dowolnym hełmie. Jakiej średnicy i koloru są wystające czujniki na hełmowe? Czy można kolor tych czujników zmieniać?

 

OTGS: Czujniki są wielkości ok. 0.5 x 0.5 x 0.5 cm. Są to bardzo małe elementy w żaden sposób nie rzucające się w oczy. Nie muszą być one montowane na hełmie – na zamówienie odbiorcy możemy zamontować je na regulowanej opasce lub dowolnym nakryciu głowy. Rozmiar hełmu również nie stanowi żadnej różnicy. Nie można malować tych elementów. Farba może zniekształcić odbiór sygnału odbieranego przez czujniki lub całkowicie je zniszczyć.

 

KP: Do O.T.G.S. nie są potrzebne okulary ochronne, nie spowoduje urazów. Posiada coraz bardziej realistyczny zasięg. Nad czym jeszcze pracujecie, żeby system był bardziej przyjazny dla użytkownika?

 

OTGS: W niedalekiej przeszłości pracowaliśmy nad efektem oślepienia odbiorników światłem słonecznym, wzmocnieniem nadawanego sygnału, poprawieniem jakości wszystkich dźwięków,. Obecnie pracujemy nad poprawieniem programatora, aby stał się on łatwiejszy w obsłudze i w związku z tym bardziej przyjazny dla użytkownika. Pracujemy również nad dodatkowymi elementami systemu takimi jak:

- bomba - można będzie ją rozbrajać i uzbrajać w zależności od zapotrzebowań wynikających z samego scenariusza rozgrywki

- miny (kierunkowe i naciskowe)

- granaty

- materiały pirotechniczne, które umożliwią np. zatrzymywanie lub eliminowanie pojazdów (Bazooka, RPG, semtex)

Od momentu powstania system OTGS przeszedł on już bardzo długą i burzliwą drogę ewolucji. Wynika to z zapotrzebowań przeszłego odbiorcy i z zaspokojenia wszelkich (rozsądnych) oczekiwań.

System stał się naszą pasją i jak każda zawsze będzie się rozwijał – taka sytuacja ma miejsce zawsze i wszędzie. Np. w ASG pojawiły się repliki sprężynowe potem gazowe a następnie elektryczne. Teraz powolnymi krokami wchodzi na rynek SYSTEMA PTW oferująca maksimum realności i repliki GBB które do realności dorzuciły smaczek odrzutu.

U nas repliki z przewodowych (kamizelka, hełm i karabin były połączone jednym przewodem – tak jak ma to miejsce w przypadku LASERTAG’a) przerodziły się w bezprzewodowe dużo bardziej precyzyjne i niezawodne. Wymiana elementów optycznych praktycznie zlikwidowała efekt rozrzutu, który i tak był minimalny, sprawiając że do oddania celnego strzału z dystansu operator musi się porządnie „złożyć” do repliki i korzystać z precyzyjnych przyrządów celowniczych.

Ta pasja jest jak każda inna – będzie się stale rozwijać goniąc za perfekcją.

Czyli za miesiąc Uśmiech

 

Za rozmowę dziękuję w imieniu Portalu Maniaków ASG i Militariów www.KoalicjaPolno...

 

Link do poprzedniego News o O.T.G.S. wraz z waszymi komentarzami: LINK

Link do strony producenta O.T.G.S.: Link

 

 

Komentarze
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
#1 | Patol dnia May 16 2011 10:32:51
Zasięg jest niewątpliwie dużym plusem. Jednak wolę Nasze "klasyczne" repliki. Wczoraj podczas Operacji Ustka ostrzeliwałem się przez suche choinki, krzaczki i trawy. Nie wiem jak jest z OTGSem, ale coś mi się wydaje, że szału nie będzie.
#2 | Szopen dnia May 16 2011 18:20:03
Oki fajna sprawa,a co z tłumikami dźwięku??Chcę być snajperem maskuję się zakładam tłumik po to żeby nie było słychać strzałów.Jak tę sprawę rozwiążą??Pomysł fajny ciekawe tylko jakie koszta będą
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [2 głosy]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]
Kalendarz
<< Grudzień 2021 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Reklama
Naszywki.pl

Statystyki reklamowe
Tagi©
Nowe pistolety WP Alice Custom Podcast ASG Elektryczny Blow Back Żołnierz Specnazu KP SGO Gdańsk Piltot LIGI ASG Tajna broń Niemcy zamykają Radio ASG Zbrojownia
Wszystkie Tagi
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Tag news

Sprzęt karabin Patenty paracord Relacje Strzelanie Medyk Snajper Mapa i kompas Recenzje Zapowiedzi Survival Bytowanie Taktyka Imprezy Znaki niewerbalne RTO Radio Testy sprzętu Kleszcze komary Pozornie trywialne Point Blank Filmy Ciekawostki Promocje Teamy Społeczność CQB KP SGO Combat Alert M65 Maskowanie Pirotechnika LIGA ASG Radio ASG Fatah Komiks Artykuły by Sebi Testy by Straszydło Blady Kącik Filmowy Teksty Pitera FIA Szkoła Partyzanantów

Przetłumacz stronę

Szybki tłumacz
Ostatnie Komentarze
News
[url=https://paccapita...
[url=https://victorias...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://www.theco...
[url=https://brandinge...
Artykuły
Świetne... :D a końców...
Foto
[url=http://www.hitche...
Wybrane Strony
[url=https://www.piico...
Od 20110217 Odwiedziny gości:
Dziś:15,944
Wczoraj:37,762
W tym tygodniu:176,249
W tym miesiącu:949,974
W tym roku:949,974
Wszystkich:69,297,400
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Engami
05-04-2021 14:22
Z on zadanie zakr?tu ilo?ci mocnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? zawiadomienia autonomicznej cechy lokalu, kto sced

Engami
05-04-2021 12:40
Z jego osoba Myślija prze?omu liczby spokojnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo baza ogloszen oddzielnej cechy lokalu, k

Engami
14-01-2021 22:25
Z on zadanie zwrotu sumy równowarto?ciowej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe anonse osobnej cechy lokal

Engami
14-01-2021 20:59
Z on funkcja zakr?tu liczbie p?ynnej udost?pnionej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci czy te? oferty pracy krakow nowa huta odmiennej ce

Engami
13-01-2021 16:20
Z jego osoba zadanie skr?tu ilo?ci równowarto?ciowej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? posiad?o?ci b?d? serwis ogloszeniowy odmiennej

Engami
13-01-2021 00:42
Z jego osoba obowi?zek zakr?tu liczbie g?adkiej udzielonej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? oferty samoistnej cesze lokalu, j

Engami
12-01-2021 23:21
Z jego osoba funkcja skr?tu sumie prostej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? posiad?o?ci b?d? oferty pracy krakow nowa huta osobnej cec

Engami
12-01-2021 21:15
Z jego osoba Myślija zwrotu liczbie p?ynnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cechy lokalu, j

Engami
12-01-2021 19:54
Z on zadanie zakr?tu sumie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo olx ogloszenia praca wroclaw autonomicz

Engami
11-01-2021 23:14
Z on Myślija prze?omu sumie ?agodnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci albo praca rzeszow oferty rzeszowiak samodzielnej w?

Engami
11-01-2021 21:55
Z on Myślija skr?tu wielko?ci spokojnej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo [url=http://portal
owo.nysa.pl]najnow
sze oferty pracy warszawa i okolice kierowca c e[/u

Engami
07-01-2021 23:38
Z on obowi?zek skr?tu liczbie regularnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? posiad?o?ci wzgl?dnie [url=http://web.sp
ecjalistyczneoserw
isy.pl]express bydgoski praca ogloszen

Engami
07-01-2021 22:11
Z on zadanie zwrotu sumy lekkiej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? nieruchomo?ci lub sprzeda samoistnej cechy lokalu, kto prze

Engami
06-01-2021 15:40
Z on obowi?zek prze?omu wielko?ci spokojnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe wiadomosci oddz

Engami
06-01-2021 14:11
Z on funkcja skr?tu sumie p?ynnej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie oferty pracy warszawa bia Loleka olx autono

Engami
05-01-2021 16:54
Z on funkcja prze?omu liczby lekkiej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie baza lokalna samodzielnej w?as

Engami
05-01-2021 15:32
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy pewnej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie oferty pracy money lubliniec sam

Engami
28-12-2020 11:51
Z jego osoba zadanie zakr?tu liczbie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? [url=http://ogloos
zeniowo.pl]oferty pracy krakow nowa huta olx

Engami
28-12-2020 10:34
Z jego osoba Myślija prze?omu wielko?ci p?ynnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo ogloszeniowo oddzielnej cechy lokalu, kt

Engami
12-12-2020 12:17
Z jego osoba zadanie zwrotu wielko?ci p?ynnej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci czy te? ogloszenia praca plock plocman samo

Engami
12-12-2020 10:58
Z jego osoba funkcja prze?omu ilo?ci prostej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? internetowe anonse samoistnej cec

Engami
09-12-2020 12:52
Z on funkcja prze?omu wielko?ci ?agodnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci b?d? lokalne oferty odr?bnej cechy lokalu, kto p

Engami
09-12-2020 11:23
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy mocnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca lubliniec oferty samoistnej w?a

Engami
04-12-2020 15:03
Z on zadanie skr?tu sumy ?agodnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca plock bezplatne ogloszenia samoistnej w?asno?c

Engami
04-12-2020 13:39
Z jego osoba Myślija prze?omu kwoty równowarto?ciowej u?yczonej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cesz

Niezbędnik - Essentials :
Wspomnienia: