Nawigacja
POLECANE
ZNAJOMI
Ankieta
Czy jesteś zwolennikiem używania magazynków typu:

Real/Low/Mid-Cap
Real/Low/Mid-Cap
86% [149 głosów]

Hi-Cap
Hi-Cap
14% [24 głosy]

Ogółem głosów: 173
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 11.01.11

Archiwum ankiet
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 7:05
Zachód słońca: 16:07
Dzień trwa:
9 Godzin 01 minut
Jest krótszy od najdłuższego dnia o: 9:32
Archiwum News 2014:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2013:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2012:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2011:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2010:
Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Młodość, świeżość... a my narzekamy.
Młodość, świeżośćr30; a my narzekamy.
Piotr "Wroobel" Wróblewski

Kolejny raz do przemyśleń skłoniła mnie ogromna ilość nieprzychylnych komentarzy dotyczących słabego stanu naszego środowiska, który to spowodowany jest głównie pojawieniem się ogromnej ilości młodych rgraczyr1; ( cholera, jak ja nie lubię tego słowa ). Po głębszym zastanowieniu zadałem sobie pytanie: czego my chcemy od tych młodych?


Myślę, że warto zastanowić się nad tym, dlaczego starsze, elitarne, doświadczone środowisko z taka niechęcią odnosi się do nowych? Myślę, że często jest to wynikiem przerostu ego, co u mężczyzn jest bardzo często spotykanym zjawiskiem nie tylko pod kątem airsoftu. Stary wyjadacz karmi swoje ego świadomością jak wysoko znajduje się w środowisku, jak bardzo jest znany i szanowany. I nagle pojawia się młody, niedoświadczony chłopak, którego ten starszy postrzega jako potencjalne zagrożenie. Nie może dopuścić myśli, że ktoś, kto kupił replikę tydzień temu może ot tak strzelać, gadać i zadawać się z ludźmi rsiedzącymir1; w tym od lat.


Zawsze unikałem określania airsoftu mianem sportu, ale mimo wszystko pewne cechy sporu posiada. Dlaczego o tym wspominam? Uprawiając wiele sportów mam porównanie w kwestii tego jak odnosi się do młodych rzawodnikówr1; . Z przykrością muszę stwierdzić, że na polu airsoft wypada najgorzej. W innych dziedzinach sportu, nowych traktuje się dużo przyjaźniej, żartobliwie odnosząc się do ich niższego poziomu umiejętności, podczas gdy w airsofcie każdy, nawet najmniejszy błąd jest z drwiąco obśmiewany. Widać to zwłaszcza na forach.

Kwestia for jest bardzo złożonym tematem, ale postaram się jednak przedstawić również ten problem w kilku słowach. Na forach można zobaczyć wszystko to, o czym już mówiłem tylko w innej formie i często większym natężeniu niż realnie (anonimowość internetowa dodaje odwagi :) ). Trzeba tu powiedzieć wprost, nowym ciężko jest się wybić. Ich wpisy są dokładnie analizowane zarówno pod względem poprawności językowej jak i merytorycznej, a każdy, nawet najmniejszy błąd jest oczywiście wypominany. Sytuacja jest jeszcze bardziej irytująca, gdyż formowym prominentom takie rwpadkir1; są łatwo wybaczane. A powinno być chyba odwrotnie, młodzi i niedoświadczeni mają prawo popełniać błędy, a starsi użytkownicy powinni świecić przykładem.

Zastanówmy się jednak co dobre mogą wnieść nowi? Wspominałem już o tym w poprzednich wpisach, ale tu postaram się bliżej przyjrzeć sprawie. Chodzi mi o potencjał. Każdy airsoftowiec, który replikę ma od niedawna i dopiero poznaje reguły panujące w środowisku, jest idealnym materiałem na kogoś więcej aniżeli tylko rniedzielnego żołnierzar1;. Trzeba go jedynie ukształtować, pomóc obrać kierunek. Pokazać mu prawdziwą idee airsoftu, pokazać plusy takich imprez jak chociażby mil-simy, przybliżyć rekonstrukcję etc. Tak aby airsoft był jedynie elementem jego militarnej rzajawkir1;. To wszystko zależy właśnie od nas, od tych starszych, bardziej doświadczonych. Od nas zależy jak będzie wyglądało młodsze środowisko. Narzekać na niski poziom młodych gracz jest łatwo, zrobić coś aby ten poziom się zmienił r11; trudniej.

Czy młodość to jedynie ogromny potencjał? A może jest jeszcze coś? Może zróżnicowanie i pewna świeżość? Gdyby nie nowi, środowisko stałoby się nudne. Stale te same wszechwiedzące twarze, ciągle ci sami kumple. Monotonia jest wrogiem wszystkiego.
Pamiętajmy również o tym, że nikt nie jest wieczny. Każdy wcześniej czy później kończy swoja karierę z militariami, a pojawianie się nowych jest naturalnym zjawiskiem. Kwestia tego, jak tych nowych przyjmiemy i jakie środowisko będą tworzyć, co po części zależy również od nas.


Na portal Koalicji Północ artykuł przygotował Jacek Szyntar rJacek1246r1;
Źródło : www.blog-gunfire.pl

Komentarze
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
#1 | majkel1995 dnia April 10 2010 15:19:12
Moim zdaniem to zależy jaki jest rekrut w ASG. Jeżeli na przykład kupił sobie jakąś replikę, znalazł jakieś forum maniaków, gdzie przeczytał, że w niedziele jest strzelanka i idzie na nią nic nie wiedząc o tym sporcie, to niech się nie dziwi, że mogą go spotkać negatywne komentarze. Denerwuje mnie też jak taki świeżuś nastawia celownik na jakąś porządną ekipę, wchodzi głęboko jej w tyłek, spamuje na ich forum bezsensownymi pytaniami bo myśli, że dzięki temu będzie bardziej pro, a jak przyjdzie co do czego spotkać się w cztery oczy to już głowa w dół i sklejenie war. Po prostu jeżeli nowy jest bezmyślny i wie o militariach tyle co ja o hokeju na trawie to nie wiem czym się dziwić, że zostanie obity na forum lub opierniczony w realu za nieprzestrzeganie zasad. Gdy ja zaczynałem w Ejrsofcie to starałem się być miły dla bardziej doświadczonych graczy, nie zachodzić im w tyłki i zrobić sobie normalną opinie. Czułem duży szacun (i do dzisiaj czuję Z przymrużeniem oka ) do starych wyjadaczy, którzy już się bawią po 4 lata. A tacy niektórzy rekruci wjadą na forum pokażą, jacy to są doświadczeni i piękni, ile to ich nowo zakupiona replika ma FPSów , a jak przyjdzie co do czego to pytają się gdzie włożyć baterię etc.
To jest tylko moje zdanie co do nowych. Nie dziw się Jacku, że starzy się nie chcą strzelać z mięchem armatnim, bo szukają sobie wyższych poziomów. Tak samo jest w innych sportach, na przykład gracze z pierwszej ligii w koszykówce nie grają z amatorską meczy. To tyle z mojej strony.
#2 | Jacek1246 dnia April 10 2010 18:08:50
Też się z tym zgadzam. Każdy kiedyś zaczynał i nie chodzi tutaj o tych co przyjdą na spotkanie, pochwalą się giwerą, polansują etc. tylko bardziej o tych, którzy są w porządku i nawet jeśli popełnią jakieś błędy, to szybko wyciągną z nich wnioski i będą się starać poprawić.

Sam przecież miałem podobnie jak zaczynałem się strzelać z KPM, a wcześniej w maju 2009 z kolegami na pewnej fabryce. Popełniłem wiele błędów, ale wyciągnąłem z tego wnioski i starałem się poprawić. Teraz będzie niedługo rok w ASG i szczerze powiem, że ten sport mnie wiele nauczył.
Szkoda tylko, że jeśli na początku "nowy" popełni jakieś błędy, to niektórzy zapamiętują je na bardzo długo i nie dają takiemu komuś szansy na wybicie się. Mówię to z własnego doświadczenia.
Na szczęście mi udało się odbić od tej nieprzychylnej sytuacji, która była na początku. Zawdzięczam to głównie Koalicji Północ oraz kilku osobom, którzy pomogli mi w wybraniu właściwej ścieżki, w tym Mario75 i drużyna Rangers.

Artykuł napisany głównie po to, aby spojrzeć na niektórych graczy z innej perspektywy, na tych, którzy może i popełnili błędy, ale starają się poprawiać i zdobywać umiejętności.

Dziękuję. Uśmiech
#3 | renifer181 dnia April 11 2010 17:09:23
Na szacunek "starych wyjadaczy " trzeba sobie zapracować i poprzez to , że chcesz dorównać Starszym Kolegą to się najwięcej nauczysz .I pamiętaj że na uwadze jest bezpieczeństwo bo to jest sport w którym podejmujesz decyzje i jeśli coś źle zrobisz ,albo nawet i nie to możesz przypłacić zdrowiem lub życiem. I ucz się najwięcej na własnych błędach To i ty kiedyś będziesz " Wyjadaczem"
#4 | Mario75 dnia April 11 2010 21:12:31
Ogólne zasady ASG, które są stosowane zwłaszcza na manewrach ogólnopolskich, to wiek od 16-stu lat za zgodą rodziców oraz od 18-stu lat. KOALICJA PÓŁNOC aby wyjść na przeciw młodszym maniakom asg zaniżyła wiek do 15-stego roku życia wzwyż. Zawsze pomagaliśmy i służyliśmy radą młodszym i nowym maniakom asg. Niektórzy faktycznie czytali pod wskazanymi przez Nas adresami interesujące ich informacje. Inni czasem zamęczali nieskończoną ilością pytań na PW czy GG, choćby tak najprostszymi, o których wspomniał Majkel. Naprawdę wiele można znaleźć w sieci. Jeśli nic się nie uda znaleźć zadać pytanie na forum. Forum Koalicji Północ zostało stworzone z myślą o wszystkich maniakach i dla wszystkich maniaków. Wyznaczone tajne podfora są skierowane do poszczególnych Teamów, których dowódcy sami zarządzają nimi. W związku z tym np. taki młody początkujący maniak po rozwiązaniu swojego "podstawowego" problemu również może zamieścić problem i znalezione w sieci rozwiązanie, aby pomóc następnym po nim nowym przyszłym maniakom ASG. Inni też będą kiedyś zaczynali i zasilali nasze szeregi.

Jednak jeśli nie chcesz wyjść na totalnego ignoranta młody maniaku asg to najpierw czytaj w sieci o nurtującym Cię problemie, a potem ew. dopytuj podczas strzelanek, manewrów, ćwiczeń itp. czy na forum. Jeśli jesteś nowy sprawdź jakie są warunki przyjęcia rekruta do danego Teamu. Wybór przedziału wiekowego Teamów jest spory. Nie słyszałem aby, któryś z Teamów z Koszalina choćby nie zainteresował się "nowym". Każdy stara się w wyrozumiały sposób pomóc. Wiadomo, że ignorancja i namolność z czasem męczą i nie dziwcie się na zdenerwowane reakcje starszych stażem maniaków asg.

W tekście nie ma słowa o wieku, mowa o młodych nowych maniakach asg lub może raczej przyszłych maniakach asg. Ze względu na duże ryzyko związane z urazami czy śmiercią, młodszych niż i tak zaniżony wiek 15-stu lat przez KOALICJĘ PÓŁNOC można dopuszczać do wymiany kompozytu tylko z rodzicem, lub udokumentowanym prawnym opiekunem. Jednak taki młody przyszły maniak asg musi cały czas być w zasięgu wzroku i opieki rodzica/prawnego opiekuna. Zasad, którymi się kierujemy jest naprawdę niewiele, zatem nauczmy się ich przestrzegać. Co robią inni to ich sprawa. Jeśli np 11-sto czy 13-sto latkowie biegają często po obszarach związanych z ryzykiem urazu lub śmierci robią to na swoją odpowiedzialność. Nie zamierzam ani nikt inny ponosić za to odpowiedzialności. Jednak swoje Koalicyjne "podwórko" staramy się mieć ogarnięte.

Np. w 75th Rangers RGT Koszalin KOALICJA PÓŁNOC już od dłuższego czasu, aby zostać Rangerem trzeba mieć skończone 18-ście lat. Robimy wiele ryzykownych rzeczy. Nie chcę później mieć prokuratora na głowie. Do tego wyjazdy na duże ogólnopolskie manewry ASG na zaproszenia, są najczęściej od 18-stego roku życia, a my nie chcemy zostawiać części squadu. Bones i Reni zostali przyjęci do Rangers przed zmianami dotyczącymi wieku Kadetów, a później Rekrutów, potem Rangers. Przykro Nam jest, że np. nie mogą jechać z Nami na duże imprezy, na które trenujemy razem i zgrywamy się. Potem ich bardzo brakuje w polu walki.
#5 | Galik dnia April 13 2010 12:44:57
Wybacz drogi Jacku, ale nie zgodzę się z tobą całkowicie.
Nie wiem jak było kiedyś,kiedyś ale rok temu kiedy sam z kolegami zaczynałem na żadnym spotkaniu nie spotkała nas żadna przykrość i wszyscy byli na prawdę serdeczni i pomocni.
Przy okazji tego tematu chciałbym podziękować za tamtą pomoc Mariowi,jego Rangers, ekipie Rrock a także innym którzy wtedy byli. Wszyscy sprawiliście że ASG zafascynowało mnie i moich kolegów, a jedyną nie przyjemnością jaka mnie spotkała były uśmieszki na boku z tytułu posiadania przeze zemnie repliczki-pierdziawki za 90zł z Taniemilita***.pl, ale nikt mi tego nie wytknął że osłbiam team. Poprostu mi pomagaliście :-).
Dzięki wam wszystkim.
#6 | Jacek1246 dnia April 13 2010 18:23:09
Drogi Galiku, artykuł nie był pisany przeze mnie. To, że Ciebie nie spotkała żadna przykrość, to nie znaczy, że innych też. Chodzi tutaj o całokształt dotyczący całej Polski.

Ja dzięki osobom, które wymieniłem we wcześniejszym komentarzu zdołałem się wybić od pewnego środowiska, które mi nie sprzyjało. Niektórzy wiedzą dokładnie o co chodzi, a jedni nie - nie ważne. Teraz najważniejsze dla mnie jest to, że w Koalicji Północ i całym otoczeniu, w którym teraz mam przyjemność się znajdywać jest SUPER.

Moje początki też były trudne, ale nie chodzi tutaj tylko o osoby z Koszalina, lecz o całokształt.

Pozdrawiam. Uśmiech
#7 | Mario75 dnia April 14 2010 09:26:55
Na szczęście u Nas jest inaczej Uśmiech i ludzie życzliwsi Uśmiech
#8 | Galik dnia April 15 2010 11:10:36
Jacku pisałem tylko w temacie Koszalina i okolic bo tylko ich znam. :-).
#9 | ZizuPrzezZzKropkami dnia April 15 2010 20:48:51
Tak szczerze mówiąc jeszcze w zeszłym roku kiedy Żiżu pojawił się pierwszy raz na strzelance ,,Środkowopomorskiego" nieco obawiał się jakiejś niechęci, ale okazało się że wszyscy byli mili i życzliwi więc szybko się w to całe towarzystwo wkręcił. Na pewno pomogło mu w tym troszkę pokory i wyczucia.

Z drugiej strony całkiem niedawno udając się na strzelanke do pewnej grupy z okolic Słupska został niemile zaskoczony przez tych młodych ludków. Otóż gdy takich trzech, nie wiem może 15-latków dobrało się do replik o niebotycznej mocy doszło do paru wypadków, jak przebicie okularów po serii z jakiś 4 metrów.

Oczywiście zachowanie starszych, doświadczonych graczy też ma znaczenie, gdyby przyszła nowa osoba i została błyskawicznie odizolowana, oraz traktowana jak 5 czy nawet 7 koło u wozu to raczej by nie przyszła na kolejną rozgrywkę.

Wychodzi na to że wszystko zależy jaki będzie ten nowy, i jak zostanie przyjęty.
Żiżu przemówił.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Kalendarz
<< Październik 2021 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Reklama
Naszywki.pl

Statystyki reklamowe
Tagi©
Zbrojownia Elektryczny Blow Back Skarby... Oddał rękę Nowe pistolety WP Żołnierz Specnazu MG 42 by MG Schutze Radio ASG Combat Zwycięzcy wrzesień
Wszystkie Tagi
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Tag news

Sprzęt karabin Patenty paracord Relacje Strzelanie Medyk Snajper Mapa i kompas Recenzje Zapowiedzi Survival Bytowanie Taktyka Imprezy Znaki niewerbalne RTO Radio Testy sprzętu Kleszcze komary Pozornie trywialne Point Blank Filmy Ciekawostki Promocje Teamy Społeczność CQB KP SGO Combat Alert M65 Maskowanie Pirotechnika LIGA ASG Radio ASG Fatah Komiks Artykuły by Sebi Testy by Straszydło Blady Kącik Filmowy Teksty Pitera FIA Szkoła Partyzanantów

Przetłumacz stronę

Szybki tłumacz
Ostatnie Komentarze
News
[url=https://paccapita...
[url=https://victorias...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://www.theco...
[url=https://brandinge...
Artykuły
Świetne... :D a końców...
Foto
[url=http://www.hitche...
Wybrane Strony
[url=https://www.piico...
Od 20110217 Odwiedziny gości:
Dziś:16,707
Wczoraj:37,762
W tym tygodniu:177,012
W tym miesiącu:950,737
W tym roku:950,737
Wszystkich:69,298,163
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Engami
05-04-2021 14:22
Z on zadanie zakr?tu ilo?ci mocnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? zawiadomienia autonomicznej cechy lokalu, kto sced

Engami
05-04-2021 12:40
Z jego osoba Myślija prze?omu liczby spokojnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo baza ogloszen oddzielnej cechy lokalu, k

Engami
14-01-2021 22:25
Z on zadanie zwrotu sumy równowarto?ciowej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe anonse osobnej cechy lokal

Engami
14-01-2021 20:59
Z on funkcja zakr?tu liczbie p?ynnej udost?pnionej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci czy te? oferty pracy krakow nowa huta odmiennej ce

Engami
13-01-2021 16:20
Z jego osoba zadanie skr?tu ilo?ci równowarto?ciowej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? posiad?o?ci b?d? serwis ogloszeniowy odmiennej

Engami
13-01-2021 00:42
Z jego osoba obowi?zek zakr?tu liczbie g?adkiej udzielonej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? oferty samoistnej cesze lokalu, j

Engami
12-01-2021 23:21
Z jego osoba funkcja skr?tu sumie prostej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? posiad?o?ci b?d? oferty pracy krakow nowa huta osobnej cec

Engami
12-01-2021 21:15
Z jego osoba Myślija zwrotu liczbie p?ynnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cechy lokalu, j

Engami
12-01-2021 19:54
Z on zadanie zakr?tu sumie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo olx ogloszenia praca wroclaw autonomicz

Engami
11-01-2021 23:14
Z on Myślija prze?omu sumie ?agodnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci albo praca rzeszow oferty rzeszowiak samodzielnej w?

Engami
11-01-2021 21:55
Z on Myślija skr?tu wielko?ci spokojnej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo [url=http://portal
owo.nysa.pl]najnow
sze oferty pracy warszawa i okolice kierowca c e[/u

Engami
07-01-2021 23:38
Z on obowi?zek skr?tu liczbie regularnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? posiad?o?ci wzgl?dnie [url=http://web.sp
ecjalistyczneoserw
isy.pl]express bydgoski praca ogloszen

Engami
07-01-2021 22:11
Z on zadanie zwrotu sumy lekkiej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? nieruchomo?ci lub sprzeda samoistnej cechy lokalu, kto prze

Engami
06-01-2021 15:40
Z on obowi?zek prze?omu wielko?ci spokojnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe wiadomosci oddz

Engami
06-01-2021 14:11
Z on funkcja skr?tu sumie p?ynnej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie oferty pracy warszawa bia Loleka olx autono

Engami
05-01-2021 16:54
Z on funkcja prze?omu liczby lekkiej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie baza lokalna samodzielnej w?as

Engami
05-01-2021 15:32
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy pewnej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie oferty pracy money lubliniec sam

Engami
28-12-2020 11:51
Z jego osoba zadanie zakr?tu liczbie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? [url=http://ogloos
zeniowo.pl]oferty pracy krakow nowa huta olx

Engami
28-12-2020 10:34
Z jego osoba Myślija prze?omu wielko?ci p?ynnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo ogloszeniowo oddzielnej cechy lokalu, kt

Engami
12-12-2020 12:17
Z jego osoba zadanie zwrotu wielko?ci p?ynnej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci czy te? ogloszenia praca plock plocman samo

Engami
12-12-2020 10:58
Z jego osoba funkcja prze?omu ilo?ci prostej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? internetowe anonse samoistnej cec

Engami
09-12-2020 12:52
Z on funkcja prze?omu wielko?ci ?agodnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci b?d? lokalne oferty odr?bnej cechy lokalu, kto p

Engami
09-12-2020 11:23
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy mocnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca lubliniec oferty samoistnej w?a

Engami
04-12-2020 15:03
Z on zadanie skr?tu sumy ?agodnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca plock bezplatne ogloszenia samoistnej w?asno?c

Engami
04-12-2020 13:39
Z jego osoba Myślija prze?omu kwoty równowarto?ciowej u?yczonej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cesz

Niezbędnik - Essentials :
Wspomnienia: