Nawigacja
POLECANE
ZNAJOMI
Ankieta
Czy jesteś zwolennikiem używania magazynków typu:

Real/Low/Mid-Cap
Real/Low/Mid-Cap
86% [149 głosów]

Hi-Cap
Hi-Cap
14% [24 głosy]

Ogółem głosów: 173
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 11.01.11

Archiwum ankiet
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 6:53
Zachód słońca: 17:24
Dzień trwa:
10 Godzin 30 minut
Jest krótszy od najdłuższego dnia o: 8:03
Archiwum News 2014:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2013:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2012:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2011:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2010:
Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

M82A3 nie próbuj tego w domu

M82A3 – nie próbuj tego w domu

 Piotr "Procent" Łopaciński  http://blog.gunfire.pl

Kolejna zabawka, która wpadła w moje ręce do głębszych oględzin, to prawie 1,5 metra broni. SW-02 firmy Snow Wolf, będący repliką M82A3.

Karabin – symbol, który jest żywą legendą półcalówek, pojawiał się w filmach i grach, kojarzy go każdy airsoftowiec czy gracz.
Do tej pory jego repliki były wyrobami hi-endowymi, z cenami dochodzącymi do parunastu tysięcy zł. Pojawiła się jednak dla nich alternatywa. Teraz można mieć chińskiego Barreta za cenę około średniej ceny markowego AEGa (pokroju rodziny M4/M16 czy AK). Warto?

...

Po otwarciu pudełka jest przed nami jeszcze sporo roboty.
Należy przykręcić dwójnóg, chwyt transportowy, zamontować lunetę na montaż, a całość na szynę. Jako, iż jest to wersja A3, to przez większość długości szczytu korpusu poprowadzona jest szyna montażowa, zgodna z MIL-STD-1913 (przynajmniej w teorii, ale o tym za chwilę).
Jednakże sama kolba repliki pochodzi z wersji A1, brak u niej (właściwej dla A3) regulowanej podpórki pionowej.

Barrett M82A3 SnowWolf

Barrett M82A3 SnowWolf

Dwójnóg mocujemy za pomocą dwóch dość sporych śrub, nie jest to więc operacja skomplikowana.
Chwyt transportowy przykręcamy za pomocą standardowego montażu na szynę.
Nie polecam jednak przenoszenia tej repliki za jego pomocą, gdyż śruba od montażu jest jednocześnie pinem blokującym chwyt przed wypadnięciem. Nacięcie w chwycie  nie jest dość pokaźne, więc ryzyko jego wyrobienia się po czasie oceniam na spore.
To dość irytujące, że producenci nie są w stanie w wielu replikach opracować pewnego chwytu transportowego, który przy ciężkich i dużych konstrukcjach bardzo ułatwia życie w polu.

Barrett M82A3 SnowWolf
Barrett M82A3 SnowWolf
Barrett M82A3 SnowWolf

Luneta, którą otrzymujemy w komplecie to porządny produkt (jak na chiński standard).
Światło 50mm, regulowane powiększenie 3-9x, podświetlany krzyż i klapki ochronne na sprężynkach (toporne, ale działają), to naprawdę więcej niż można było się spodziewać.
Do tego standardowy, wysoki montaż. Jak na razie wszystko cacy, ale tylko do czasu, gdy przykręcamy montaż na szynę.
Dokręcamy go mocno, by mieć pewność, że się nie obluzuje i… śruba nam się nie odkręci, ale przy odrobinie (nie)szczęścia cała luneta z montażem nam odpadnie, bo ma taki luz. Myślałem, ze może to kwestia wymiany pierścieni mocujących, ale dowiedziałem się, że sprawdzane były różne i na wszystkich występuje to samo.
Chwyt transportowy siedzi za to bardzo pewnie, mimo iż montowany jest w analogiczny sposób.
To jednak zrozumiałe – montaż do chwytu jest integralną częścią zestawu z repliką, produkuje go Snow Wolf, a luneta jest dokładana opcjonalnie, jako produkt zewnętrzny.
Problem jest tym większy, ze luneta jest częścią korpusu, a nie autonomicznym elementem przykręcanym do body.
Co więc nam pozostaje? Ja na szybko dodałem pod montaż 2 gumowe podkładki i wszystko siedziało pewnie. Na pocieszenie mogę dodać, że egzemplarz, który dostałem pochodził z pierwszej serii paru replik, które dotarły do Gunfire. Producent zapewnia, ze kolejna partia będzie miała już poprawnie wykonaną, szerszą szynę.

Barrett M82A3 SnowWolf
Barrett M82A3 SnowWolf
Barrett M82A3 SnowWolf
Barrett M82A3 SnowWolf
Barrett M82A3 SnowWolf

Gdy w końcu udało się złożyć wszystkie elementy, widok całości robi wrażenie. To jest po prostu wielkie.
Natomiast w parze z wymiarami nie idzie waga, która wynosi 5,8 kg (bez lunety). Jest to ponad 2x mniej niż w wersji palnej. Wyczuwa się, ze ten Barret jest po prostu lekki. Czy to wada czy zaleta? Dla mnie wada, bo jak coś jest repliką, to powinno mieć zbliżone wymiary i wagę, by też mogło oddawać charakterystykę oryginału w szerszym zakresie.
Zaletą w stosunku co do tej wagi może być to, że osoby, którym Barret się podobał i chcą z niego korzystać nie muszą walczyć z przenoszeniem potwora o wadze 14 kg.
Tym bardziej, że zwiększenie wagi zapewne nie byłoby takie proste przy założeniu sensownego wyważenia, gdyż jako wiadomo najcięższym elementem jest lufa, przez co środek ciężkości broni przesuwa się na przód. W replice tak nie jest, bo lufa jest kawałkiem lekkiego alumium, a pewniej – ZnAlu.
Lufa stalowa zapewne znacząco podniosłaby cenę tej zabawki (oczywiście nie w wyniku proporcjonalnego podnoszenia ceny w stosunku do kosztów produkcji), a wiadomo, że cena (obecnie ok. 1500 zł), jest głównym atutem tej repliki.

Barrett M82A3 SnowWolf
Barrett M82A3 SnowWolf
Barrett M82A3 SnowWolf

... dwójnóg ma pewne luzy, co może być irytujące. Uwagę może przykuć chwyt pistoletowy od M’ki. Nic w nim dziwnego, bo analogiczny znajduje się w oryginale.
Od M’ki jest  także selektor ognia w replice. Na tym podobieństwa z serią M4/M16 powinny się kończyć. ale czy tak jest w rzeczy samej?

Barrett M82A3 SnowWolf

Dostęp do całego wnętrza konstrukcji (tj. miejsca na baterie, lufy, gearboxa itp.) uzyskujemy przez wyciągniecie dwóch pinów znajdujących się przy kolbie i rozłożeniu repliki na 2 wielkie części.
To, co ukazuje się naszym oczom może zszokować nie jedna osobę. W środku bowiem jest praktycznie pusto. ogromną przestrzeń zajmuje jedynie gearbox… v.2 i kable, a docelowo także bateria w miejscu, gdzie zmieścilibyśmy chyba cała elektrownie.
Znów przy tej okazji mogę rzucić jedynie porównanie do skutera, który wygląda jak ścigacz.
Mając tak potężna ilość miejsca, aż prosi się, by zmieścić tam jakiś pancerny szkielet GB, a otrzymujemy dwójeczkę, która niestety do najtrwalszych nie należy.
We wnętrzu GB znajdujemy części znane z replik chińskich innych producentów, całkiem przyjemny zestaw, nawet do up-grade’u, jednakże dalej nie licujący z zewnętrznym wizerunkiem M82.
Nikt nie mówi, ze GB ver.2 pękają jak zapałki w każdym wypadku, ale oczywistym dla mnie jest, że taka replika jak Barret powinna być co najmniej mocno, jeśli nie ekstremalnie stuningowana, by chociaż trochę kompensować niewygody związane z jej wymiarami. Jeszcze jedna ciekawostka jest to, że replika posiada tryb full-auto.

Barrett M82A3 SnowWolf
Barrett M82A3 SnowWolf
Barrett M82A3 SnowWolf
Barrett M82A3 SnowWolf

Na pocieszenie mamy dużą ilość miejsca na baterie i możemy tam zmieścić naprawdę spory pakiet, tym bardziej jeśli zamówimy akumulator o customowym kształcie, który jeszcze bardziej pozwoli wykorzystać dostępną przestrzeń.
Lufa wewnętrzna ma oczywiście długość odpowiadającą najdłuższej ustandaryzowanej lufie do AEGa – 650 mm, a i tak kończy się daleko przed końcem lufy zewnętrznej.
W każdym razie przynajmniej ten element jest godny karabinu snajperskiego. Komora HU to natomiast standardowa konstrukcja dla rodziny M4/M16, metalowa, jednoczęściowa, co jest zaletą ze względu na jej uniwersalność i powszechność.

Barrett M82A3 SnowWolf
Barrett M82A3 SnowWolf
Barrett M82A3 SnowWolf
Barrett M82A3 SnowWolf

Wartym uwagi elementem jest magazynek.
Negatywnie trzeba ocenić jego wymiary – jest krótszy od swojego oryginalnego odpowiednika, co jest dość niezrozumiałym zabiegiem.
Jest to hi-cap i mimo swoich sporych wymiarów mieści stosunkowo niewiele kulek – 150.
Nie można tego jednak chyba uznać za jakąkolwiek wadę, bo dla repliki o takim charakterze i przeznaczeniu, to i tak nierealistycznie dużo.
Konstrukcyjnie magazynek ten to wielka, metalowa skorupa w kształcie oryginału, a w środku… bebechy od krótkiego hi-capa do M4/M16. Jest to właściwie rozwiązanie zagadki niepoprawnej długości skorupy maga.
Jako, że wsadzono tam wnętrzności innego magazynka, bez przeróbek, a hi-capa jak wiemy podkręca się pokrętłem w spodniej stronie magazynka, to długość samego maga musiała być taka, by można było  go podkręcać. Mimo wszystko uznaje, ze mniejszym złem byłoby zabudowanie pokrętła, zrobienie skorupy w odpowiednich wymiarach, a podkręcanie rozwiązać przez boczny otwór na wysokości osi pokrętła, oraz co za tym idzie, przez nakręcanie magazynka kluczykiem.
Możemy tylko liczyć na to, że pojawia się low/real/mid-capy do tej repliki w skorupach o poprawnych wymiarach.

Barrett M82A3 SnowWolf
Barrett M82A3 SnowWolf

Biorąc pod uwagę wszystkie plusy i minusy repliki, które wymieniłem powyżej nasuwa mi się parę wniosków.
Po pierwsze niezbędne i konieczne jest poprawienie szerokości szyny, to  irytująca wada obniżająca użyteczność repliki jako całości.
Jeśli ponad to, zostaną wypuszczone wymiarowe magazynki do tej repliki, to będzie ona świetną bazą do budowy świetnej repliki Barreta.
Bazą, bo jej niska cena sprawia, że opłacalne jest jej kupno, w celu gruntownej przebudowy (przynajmniej w mojej opinii). Nawet kwestia poprawnego wyważenia i masy konstrukcji nie jest tak skomplikowana, gdyż nie powinno być problemu z dorobieniem najdłuższego elementu lufy, np. ze stali.
Także ilość miejsca w środku repliki pozwala na wmontowanie tam czegoś innego niż GB ver 2.
Idealnym dla tej repliki wg mnie byłby układ gazowy (zasilanie gazowe a nie elektryczne), gdyż daje on dużo wiesze możliwości osiągania bardzo wysokich prędkości wylotowych kulki. Barret na pewno jest repliką dla pasjonatów, dlatego myślę, ze kupując go, wiele osób zdecyduje się na przeprowadzenie poważniejszych modyfikacji, na które replika Snow Wolfa się dobrze nadaje.

 

Komentarze
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
#1 | Sebi dnia June 01 2011 16:30:49
Czyli tak zwana h......nia na resorach, potężna replika z najsłabszym gearboxem V2. Takie repliki powinny być wyposażane w gearbox z minimi /tylko tu problem ognia ciągłego trzeba by rozwiązać, ale nie po to fabryki zatrudniają sztab inżynierów żeby sobie z tym nie poradzić/ Przeciez taka replika powinna mieć około 600fps żeby spełniała swoją rolę /tylko teraz pomyśleć o szalonym młodzieńcu i jego marzeniu bycia snajperem i z 600fps na pokładzie Szok/

Sama replika robi wrażenie solidnej i napewno przyciąga wzrok /zawsze mi się podobała OK OK/ ale ten gearbox V2 Błeee

Chociaż ja bym szkielet wzmocnił stalowymi nakładkami + stalowa główka /co niektórzy widzieli mój szkielet w emce OK OK/ do tego zestaw bore-up, porządnę zębatki, SP170 Guardera, lufa Promyka lub JBU /bardzo mnie mile zaskoczyły precki JBU/, zablokowane mechanicznie auto i coś by z tego było rotfl
#2 | Mario75 dnia June 04 2011 19:44:56
Dodano nową funkcjonalność "Widoczne tylko dla zarejestrowanych użytkowników" np jak ten tekst:

Żeby zobaczyć tekst musisz się zalogować
Kliknij TUTAJ lub się zarejestruj
lub ZAREJESTRUJ
#3 | Jazzman dnia June 16 2011 13:58:36
Od dawna mam tego M82 i powiem że jestem zadowolony, fakt że tylko body mnie interesowało, które jest lekkie i dobrze wykonane.

W środku mam M210Vanaras oraz pełny FTK guardera ((tłok JBU)) Szkielet wzmocniony blachą 0,7mm nierdzewną dodatkowo klejoną na silikon akwarystyczny.
Całość dała niespełna 700fps.
Należy pamiętać aby przy wymianie lufy na krótszą, dorobić tuleję centrującą lufę.
#4 | kakakaoo dnia March 04 2019 04:21:54
kate spade outlet
coach factory outlet online
air max 97
hermes bags
michael kors outlet store
coach outlet clearance
air max shoes
jordan 12
chaussure louboutin femme
nike outlet
christian louboutin outlet
nike blazer
cheap mlb jerseys
nike sneakers
gucci outlet store
ralph lauren uk
ed hardy outlet
converse shoes
kobe 11
bape hoodie
nike outlet online
adidas outlet
uggs outlet
miu miu shoes
true religion outlet
nike outlet store
asics shoes
ronaldo jerseys
coach factory outlet
coach factory outlet store
coach outlet online
air max 2017
red bottoms
pandora outlet
san diego chargers jerseys
yeezy shoes
lacoste outlet
ralph lauren outlet
michael kors outlet
adidas ultra boost
christian louboutin shoes
coach factory outlet online
christian louboutin outlet
oakley sunglasses outlet
vans sneakers
fila shoes
pandora jewelry canada
coach factory outlet online
cheap jordan shoes
cardinals jerseys
adidas uk
prada outlet
jordan 4
coach handbags
dolce & gabbana sunglasses
pandora jewelry
cheap snapbacks
pandora charms
ugg boots outlet
coach factory outlet online
nike outlet online
coach outlet store online
pandora charms
cheap jordan shoes
coach outlet online
michael kors factory outlet
coach outlet store online
nike shoes
cheap jordans
coach outlet store
coach outlet online
canada goose outlet
canada goose outlet store
nike basketball shoes
polo ralph lauren outlet
air max
fitflops sale clearance
mcm outlet store
coach outlet canada
coach outlet online
pandora charms outlet
coach factory outlet online
cheap mlb jerseys
ralph lauren outlet
indianapolis colts jerseys
louis vuitton
true religion outlet
nike factory store
moncler jacka
cheap nfl jerseys
moncler jackets
uboutin shoes
coach handbags
houston texans jerseys
pandora jewelry
kyrie 2
philipp plein outlet
minnesota vikings jersey
true religion outlet
coach factory outlet online
converse shoes
ed hardy
michael kors outlet store
coach outlet store
nike outlet store
adidas outlet store
fred perry
coach outlet online
nike outlet store
ralph lauren outlet online
michael kors outlet clearance
fitflops
packers jersey
toms
coach outlet online
oakley outlet
coach outlet canada
pandora outlet
coach outlet online
coach factory outlet online
ferragamo belts
coach outlet online
moncler
kobe shoes
coach factory outlet
coach factory outlet online
adidas yeezy shoes
canada goose coats
nike free run
coach outlet store online
true religion jeans
ugg boots
miu miu handbags
seattle seahawks jersey
louboutin shoes
true religion outlet
ecco outlet
air jordan 14
timberland boots
vibram fivefingers outlet
pandora jewelry outlet
celine outlet
kobe shoes
canada goose outlet
louboutin outlet
canada goose jackets
nobis outlet
coach outlet online
cheap nike shoes
true religion jeans
cnaada goose outlet store
curry shoes
michael kors outlet online
louboutin outlet
canada goose
coach factorty outlet store
true religion outlet
louis vuitton outlet store
fitflops sale clearance
raiders jerseys
toms shoes
cazal outlet
cheap snapbacks
coach outlet online
converse shoes
mbt shoes
coach outlet online
coach handbags clearance
gucci bags
coach outlet online
coach factory outlet online
fitflops outlet
mbt shoes
ugg boots
guess clothing
hermes bags
hermes belt
cheap jerseys
vikings jerseys
phillies jerseys
cheap air max
moncler outlet online
air jordan shoes
coach outlet store online
coach outlet store
mcm handbags
north face outlet online
kate spade outlet online
vans shoes
clarks shoes
adidas nmd
nike kd 10
michael kors outlet online
uggs outlet
ed hardy outlet
givenchy handbags
nike hyperdunk
fitflops sale clearance
louboutin outlet
ugg outlet store
michael kors outlet online
pandora charms
air max
oakley sunglasses outlet
coach factory outlet
cheap handbags
rolex replica watches for sale
coach outlet store
coach factory outlet
moncler jackets
coach outlet canada
coach factory outlet
nike air force
prada outlet
air jordan shoes
foamposite shoe
coach factorty outlet online
mac cosmetics
valentino
adidas nmd r1
coach factory outlet
mlb jerseys
balenciaga shoes
coach outlet online
prada outlet online
twins jerseys
coach outlet sale
yeezy shoes
pandora rings
nike max
curry 4 shoes
gucci outlet online
ray ban sunglasses outlet
ralph lauren outlet
coach outlet online
adidas ultra boost
louis vuitton purses
coach outlet store
coach outlet store online
coach factory outlet online
ralph lauren uk
canada goose coats
air jordan
mlb jerseys
canada goose outlet
soccer shoes
air jordan retro
michael kors outlet online
cheap jordan shoes
swarovski jewelry outlet
christian louboutin shoes
louboutin outlet
cheap air jordans
patriots jerseys
moncler jackets
ralph lauren pas cher
fjallraven kanken
coach outlet store
ed hardy
supra shoes
ugg
jordan shoes
orioles jerseys
ferragamo outlet
canada goose
fitflops
adidas nmd runner
jordan 12
nike blazer
jordan pas cher
ralph lauren polo
coach outlet online
true religion outlet store
michael kors purse
buffalo bills jersey
ed hardy
true religion jeans outlet
coach outlet
balenciaga triples
nike roshe
miu miu shoes
nike sneakers
pandora charms
adidas slides
true religion jeans
canada goose outlet store
pandora charms sale
michael kors outlet canada
ugg outlet sale
gucci outlet online
pandora jewelry canada
kate spade outlet store
adidas ultra boost
adidas nmd
air max 270
ferragamo outlet
birkin handbags
michael kors outlet clearance
coach outlet online
adidas outlet online
pandora outlet
ugg boots women
moncler jacken
saints jerseys
ed hardy shoes
white sox jerseys
pandora jewelry outlet
canada goose sale
north face outlet store
celine outlet
discount oakley sunglasses
coach factory outlet
nfl jerseys
true religion jeans
ralph lauren polo
chaussures christian louboutin
cowboys jerseys
air jordan shoes
cheap oakley sunglasses
ugg boots
fila
uggs
coach outlet online
jets jersey
true religion outlet store
cheap ray ban sunglasses
moncler outlet online
rolex replica watches
pandora charms
red sox jerseys
canada goose coats
nike free flyknit
adidas wings shoes
giants jerseys
pandora canada
christian louboutin sale
coach bags
nba jerseys for sale
coach factorty outlet store
coach outlet online
louboutin outlet
moncler sito ufficiale
ugg outlet clearance
mbt shoes
ralph lauren outlet online
coach outlet online
pandora charms sale clearance
cheap jordan shoes
birkenstock sandals
coach outlet clearance
valentino outlet store
seahawks jerseys
rolex watches
adidas outlet online
cheap air jordans
[url=http://www.poLolaurenoutlet.us.com]ralph lauren outlet[/url]
canada goose canada
lululemon outlet
nike flip-flops
fitflops outlet
mulberry bags sale
moncler outlet online
malone souliers shoes
nike tn
nike roshe run
new england patriots jersey
pandora jewelry store
air max plus
reebok outlet
polo ralph lauren outlet online
birkenstocks
mont blanc pen
ralph lauren sale clearance uk
air max pas cher
nike outlet store
nfl jerseys
cheap jordans
lions jerseys
air max 2017
yeezy shoes
uggs outlet
toms outlet store
cheap ugg boots
christian louboutin sale
yeezy boost 350
canada goose coats
superdry clothing
nike outlet
ralph lauren polo
ysl outlet
coach handbags outlet
eagles jersey
louboutin outlet
blue jays jerseys
coach factory outlet online
nike shoes
mcm outlet
city royals jerseys
coach outlet online
diamondbacks jerseys
fivefingers shoes
canada goose outlet store
devil rays jerseys
fitflops sale clearance
adidas outlet store
ugg
kate spade outlet online
manolo blahnik
durant shoes
canada goose outlet store
adidas store
nike factory store
cheap soccer jerseys
hermes outlet store
columbia outlet store
coach handbags
barcelona jersey
pandora jewelry outlet
louboutin outlet
ubiq shoes
brewers jerseys
pittsburgh steelers jersey
fred perry
coach factory outlet
ugg pas cher
nike air max 90
coach factory outlet
fitflops
ray ban sunglasses
michael kors outlet clearance
michael kors outlet clearance
christian louboutin shoes
toms shoes
valentino outlet
air jordan 4
hermes
fitflops sale clearance
nike outlet store online
uggs outlet
christian louboutin shoes
mbt shoes outlet
asics running shoes
michael kors outlet clearance
instyler ionic styler
juicy couture
yankees jerseys
nike factory outlet
cheap jordan shoes
ralph lauren pas cher
coach factory outlet
rangers jersey
nike air force 1
coach factory outlet online
suicoke sandals
kate spade outlet online
jaguars jersey
true religion
louboutin pas cher
christian louboutin
ugg outlet
nike shoes
moncler outlet online
polo ralph lauren outlet online
north face outlet
ugg outlet
arcteryx jackets
lacoste polo shirts
pandora charms outlet
pandora jewelry outlet
air force 1
air max 2015
adidas neo shoes
kate spade outlet
patriots jerseys
coach outlet sale
salvatore ferragamo shoes
coach outlet
uggs outlet
timberland outlet
ralph lauren outlet online
jordans
chelsea jersey
kate spade outlet online
nike air max schweiz
valentino outlet
manolo blahnik outlet
valentino outlet
true religion outlet store
louis vuitton outlet online
coach purse
michael kors outlet store
nobis jackets
kappa clothing
kevin durant shoes
coach outlet online
adidas outlet online
supreme clothing
mulberry handbags
nike outlet
air max outlet
curry 5 shoes
ralph lauren uk
air max
snapback hats
canada goose coats
coach outlet store
kate spade outlet online
michael kors outlet online
cheap nfl jerseys
prada outlet
north face jackets
off-white clothing
coach factory outlet online
coach outlet online
fitflops
ugg boots
coach outlet online
marlins jerseys
air jordan retro
coach outlet online
kate spade handbags
air max
coach outlet
versace clothing
coach outlet clearance
y3 shoes
pandora charms sale clearance
true religion jeans
adidas shoes
cheap jordans
coach outlet online
giuseppe zanotti outlet store
coach outlet online
coach handbags
mont blanc
uggs outlet online
coach outlet online
jimmy choo shoes
pandora jewelry outlet
kate spade outlet
caMyślietas futbol baratas
ugg italia
coach outlet online
ugg boots sale
mbt shoes
moncler outlet online
michael kors outlet clearance
canada goose coats
cheap snapbacks
adidas superstars
mac makeup
coach outlet online
coach outlet online
north face outlet
coach outlet
coach outlet store
cubs jerseys
polo ralph lauren outlet online
coach factory outlet online
jordan 3
yeezy shoes
coach outlet online
louis vuitton outlet online
polo outlet store
lebron 13
kate spade outlet online
ravens jerseys
jimmy choo shoes
moncler coats
nike outlet online
kate spade handbags
kate spade outlet sale
kate spade outlet
adidas shoes
michael kors outlet clearance
le coq sportif
coach bags
kobe 12
cheap mbt shoes
oakley sunglasses outlet
coach outlet online
kate spade bags
giuseppe zanotti shoes
polo ralph lauren outlet
coach outlet online
nike factory store
prada outlet
coach canada outlet
coach outlet store
pandora charms
puma shoes
michael kors bags
birkenstock outlet store
pandora charms outlet
pandora charms sale clearance
pandora sale clearance
angels jerseys
nike outlet online
jordan 31
adidas wings
coach outlet store online clearance
ralph lauren polo
adidas sneakers
michael kors bags
true religion
new balance shoes
michael kors outlet
titans jersey
moncler jackets
birkenstock outlet
revolution 3
cincinnati bengals jersey
ugg italia
dolce & gabbana Outlet
nike outlet store
nike outlet store
true religion outlet store
denver broncos jersey
jordans
prada handbags
true religion outlet
pandora charms
christian louboutin shoes
michael kors handbags outlet
louboutin outlet
coach factory outlet
pandora charms sale clearance
air jordan 3
marc jacobs handbags
kate spade outlet
cheap jordan shoes
cheap jordans free shipping
uggs canada
air jordan uk
ugg outlet
rockies jerseys
coach factory outlet
kate spade
nhl jerseys
canada goose coats
valentino shoes
true religion outlet store
polo outlet store
tigers jerseys
kate spade outlet online
polo ralph lauren outlet online
gucci outlet online
tods outlet online
air jordan
polo outlet
cardinals jerseys
salomon shoes
browns jerseys
ed hardy
toms outlet online
michael kors outlet clearance
yeezy shoes
north face outlet store
cheap jordans for sale
pandora charms
fitflops outlet
ralph lauren outlet
dodgers jerseys
nike outlet online
chrome hearts outlet store
adidas yeezy boost
air jordan shoes
adidas yeezy boost 350
ferragamo outlet store
pandora jewelry outlet
prada sunglasses
birkenstock shoes
chi flat iron
coach factory outlet
coach outlet clearance
moncler pas cher
fitflops sale clearance
clarks
ed hardy outlet
pandora charms sale
yeezy boost 350 v2
soccer jerseys
jordan shoes for sale
coach outlet store
bathing ape
nike tn
broncos jerseys
tory burch outlet store
true religion jeans sale
christian louboutin outlet
coach outlet online
gucci outlet online
the north face jackets
nike presto
falcons jerseys
canada goose
ugg boots clearance
suicoke sandals
toms
birkenstock sandals
asics shoes
adidas yeezy boost
reds jerseys
air huarache
coach outlet
coach outlet online
juicy couture
coach factory outlet online
moncler outlet online
under armour shoes
off white clothing
adidas outlet store
air max 2017
nike air max 2018
parajumpers jacket
christian louboutin outlet
air jordans
ugg outlet
190304yueqin
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]
Kalendarz
<< Październik 2021 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Reklama
Naszywki.pl

Statystyki reklamowe
Tagi©
Szkolenie Certyfikowane Alice Custom Żołnierz Specnazu Act od Valor LIGA ASG Zwycięzcy wrzesień Homemade Libia Tajna broń Nowe pistolety WP Skarby...
Wszystkie Tagi
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Tag news

Sprzęt karabin Patenty paracord Relacje Strzelanie Medyk Snajper Mapa i kompas Recenzje Zapowiedzi Survival Bytowanie Taktyka Imprezy Znaki niewerbalne RTO Radio Testy sprzętu Kleszcze komary Pozornie trywialne Point Blank Filmy Ciekawostki Promocje Teamy Społeczność CQB KP SGO Combat Alert M65 Maskowanie Pirotechnika LIGA ASG Radio ASG Fatah Komiks Artykuły by Sebi Testy by Straszydło Blady Kącik Filmowy Teksty Pitera FIA Szkoła Partyzanantów

Przetłumacz stronę

Szybki tłumacz
Ostatnie Komentarze
News
[url=https://paccapita...
[url=https://victorias...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://www.theco...
[url=https://brandinge...
Artykuły
Świetne... :D a końców...
Foto
[url=http://www.hitche...
Wybrane Strony
[url=https://www.piico...
Od 20110217 Odwiedziny gości:
Dziś:13,059
Wczoraj:38,010
W tym tygodniu:13,059
W tym miesiącu:565,104
W tym roku:9,142,109
Wszystkich:65,859,609
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Engami
05-04-2021 14:22
Z on zadanie zakr?tu ilo?ci mocnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? zawiadomienia autonomicznej cechy lokalu, kto sced

Engami
05-04-2021 12:40
Z jego osoba Myślija prze?omu liczby spokojnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo baza ogloszen oddzielnej cechy lokalu, k

Engami
14-01-2021 22:25
Z on zadanie zwrotu sumy równowarto?ciowej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe anonse osobnej cechy lokal

Engami
14-01-2021 20:59
Z on funkcja zakr?tu liczbie p?ynnej udost?pnionej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci czy te? oferty pracy krakow nowa huta odmiennej ce

Engami
13-01-2021 16:20
Z jego osoba zadanie skr?tu ilo?ci równowarto?ciowej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? posiad?o?ci b?d? serwis ogloszeniowy odmiennej

Engami
13-01-2021 00:42
Z jego osoba obowi?zek zakr?tu liczbie g?adkiej udzielonej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? oferty samoistnej cesze lokalu, j

Engami
12-01-2021 23:21
Z jego osoba funkcja skr?tu sumie prostej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? posiad?o?ci b?d? oferty pracy krakow nowa huta osobnej cec

Engami
12-01-2021 21:15
Z jego osoba Myślija zwrotu liczbie p?ynnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cechy lokalu, j

Engami
12-01-2021 19:54
Z on zadanie zakr?tu sumie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo olx ogloszenia praca wroclaw autonomicz

Engami
11-01-2021 23:14
Z on Myślija prze?omu sumie ?agodnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci albo praca rzeszow oferty rzeszowiak samodzielnej w?

Engami
11-01-2021 21:55
Z on Myślija skr?tu wielko?ci spokojnej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo [url=http://portal
owo.nysa.pl]najnow
sze oferty pracy warszawa i okolice kierowca c e[/u

Engami
07-01-2021 23:38
Z on obowi?zek skr?tu liczbie regularnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? posiad?o?ci wzgl?dnie [url=http://web.sp
ecjalistyczneoserw
isy.pl]express bydgoski praca ogloszen

Engami
07-01-2021 22:11
Z on zadanie zwrotu sumy lekkiej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? nieruchomo?ci lub sprzeda samoistnej cechy lokalu, kto prze

Engami
06-01-2021 15:40
Z on obowi?zek prze?omu wielko?ci spokojnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe wiadomosci oddz

Engami
06-01-2021 14:11
Z on funkcja skr?tu sumie p?ynnej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie oferty pracy warszawa bia Loleka olx autono

Engami
05-01-2021 16:54
Z on funkcja prze?omu liczby lekkiej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie baza lokalna samodzielnej w?as

Engami
05-01-2021 15:32
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy pewnej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie oferty pracy money lubliniec sam

Engami
28-12-2020 11:51
Z jego osoba zadanie zakr?tu liczbie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? [url=http://ogloos
zeniowo.pl]oferty pracy krakow nowa huta olx

Engami
28-12-2020 10:34
Z jego osoba Myślija prze?omu wielko?ci p?ynnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo ogloszeniowo oddzielnej cechy lokalu, kt

Engami
12-12-2020 12:17
Z jego osoba zadanie zwrotu wielko?ci p?ynnej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci czy te? ogloszenia praca plock plocman samo

Engami
12-12-2020 10:58
Z jego osoba funkcja prze?omu ilo?ci prostej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? internetowe anonse samoistnej cec

Engami
09-12-2020 12:52
Z on funkcja prze?omu wielko?ci ?agodnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci b?d? lokalne oferty odr?bnej cechy lokalu, kto p

Engami
09-12-2020 11:23
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy mocnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca lubliniec oferty samoistnej w?a

Engami
04-12-2020 15:03
Z on zadanie skr?tu sumy ?agodnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca plock bezplatne ogloszenia samoistnej w?asno?c

Engami
04-12-2020 13:39
Z jego osoba Myślija prze?omu kwoty równowarto?ciowej u?yczonej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cesz

Niezbędnik - Essentials :
Wspomnienia: