Nawigacja
POLECANE
ZNAJOMI
Ankieta
Czy jesteś zwolennikiem używania magazynków typu:

Real/Low/Mid-Cap
Real/Low/Mid-Cap
86% [149 głosów]

Hi-Cap
Hi-Cap
14% [24 głosy]

Ogółem głosów: 173
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 11.01.11

Archiwum ankiet
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 6:53
Zachód słońca: 17:24
Dzień trwa:
10 Godzin 30 minut
Jest krótszy od najdłuższego dnia o: 8:03
Archiwum News 2014:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2013:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2012:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2011:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2010:
Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Zaczynamy Airsoft! Poradnik o początkach z ASG dla zielonych.

 

Zaczynamy Airsoft! Poradnik o początkach z ASG dla zielonych.

 

Autor: SirHawk

 

 

Coraz więcej osób przekonuje się, że poza grą w shootery, są jeszcze inne sposoby na interesujące strzelanie. Taki trend jest oczywiście zadowalający, bo i więcej towaru może się znaleźć na sklepowych półkach i sprzedawcy mogą liczyć na większy zarobek. Nowi "wtajemniczeni" bardzo często w poszukiwaniu wiedzy potrafią zasypać fora wieloma pytaniami. Co może nie być fajne, jeżeli takie pytanie było już raz zadane i znalazło odpowiedź. Napisałem więc krótki poradnik dla tak zwanych "zielonych". Zapraszam szczególnie osoby, dla których airsoft jest nowy!

 

 

Serię "Zaczynamy Airsoft!" planuję rozłożyć na 4 części. W tym artykule zamieszczam porady odnośnie odnajdowania się w środowisku. Zachęcam do przeczytania szczególnie osoby nowe, stawiające pierwsze kroki w Airsofcie. Zachęcam też do przeczytania całości oraz pozostawienia komentarzy przez zarówno "zielonych", jak i tych wprawionych. A teraz zapraszam do lektury!

Poszukiwanie oparcia.

Pierwszą rzeczą jest oczywiście znalezienie drużyny. Co robimy? Szukamy profili drużyn w sklepach stacjonarnych, na stronach o tematyce airsoftowej/militarnej/hobbystycznej lub pytamy znajomych. Interesują nas ekipy w promieniu np. ok. 12km od naszego miejsca pobytu, jeżeli nie mamy za dużych możliwości podróży samodzielnej. Jeśli mamy prawo jazdy wraz z pojazdem, to sami ustalamy ten zakres. Następnie wchodzimy w kontakt z dowódcą lub jego zastępcą i omawiamy warunki rekrutacji. Najczęściej będzie to skutkować zaproszeniem na forum i dogłębnym zapoznaniem się z regulaminem rekruta. Bardzo ważne jest, aby sprawdzić wymagania sprzętowe ekipy. Najczęściej są to: oficjalny mundur; repliki na użyciu; wyposażenie taktyczne; rekonstrukcja bądź jej brak. Na ich podstawie będziemy kompletować sprzęt. Niektóre ekipy stawiają także wymagania czasowe odnośnie kompletowania wyposażenia. To także jest warte uwagi. Jeżeli wymogi nas satysfakcjonują, to przechodzimy do następnego etapu. Jeśli nie - świat na tej ekipie się nie kończy. Następnym krokiem jest spytanie o trening lub możliwość zorganizowania go, w celach zapoznawczych z drużyną. Uwaga! Nie jesteśmy nachalni! Nie pytamy o trening codziennie. Jeżeli jako rekrut nie posiadamy dostępu do sekcji treningowej na forum, to prosimy któregoś z członków ekipy o poinformowanie nas o zbliżającym się treningu. W przypadku pozytywnej odpowiedzi załatwiamy sobie transport na miejsce manewrów.

Pierwszy trening.

Niektórzy zaczynają go z repliką i mundurem, inni z jednym lub drugim, a jeszcze inni z niczym. Najważniejsze: pierwszy trening z ekipą ma na celu sprawdzenie nie umiejętności a charakteru osoby i możliwości szkoleniowych. Nie zgrywamy twardzieli ale nie jesteśmy też na biwaku. Jesteśmy sobą i obserwujemy wszystko to, co robi drużyna. Uczymy się wzrokiem i zapamiętujemy ruchy. Jeżeli zostaniemy poproszeni o powtórzenie czynności, robimy ją tak, jak zapamiętaliśmy. Kolejna mała uwaga: żadnych czynności nie nauczysz się od razu, więc katować się nie musimy. Tak jak w szkole, nauczyciel o czymś powie, ty powinineneś samemu dowiedzieć się o tym więcej w stosownym czasie. Ćwiczenia, powtarzanie czynności w myślach i tym podobnym. Pamięć mięśniowa jest "wytwarzana" juź przy analizie sytuacji. Czym mniej skomplikowana czynność, tym oczywiście mniej czasu potrzeba na wyszlifowanie umiejętności. Nawet zwyczajne wyrzuty nóg mogą być wyrobione dopiero po kilku miesiącach. Najważniejsze jest więc skupienie wizualne podczas pierwszych treningów i nauki nowych czynności. Staramy się też nie milczeć i pytamy o czynności wykonywane w podczas treningu, o ekipę, inne hobby czy nawet zainteresowania. Zbieramy informacje o potencjalnie przyszłych towarzyszach.

Nie ma składów? Tworzymy własny!

Może się zdarzyć, że wymogi żadnej z ekip nie będą w smaku z naszymi preferencjami lub po prostu nie ma żadnej w naszym zasięgu. Wtedy najlepiej zebrać dwie osoby wspóldzielące z nami zainteresowanie ASG. Podstawą każdej drużyny jest dowódca - spośród zgromadzonych już osób musicie takiego wybrać. Mogą ozwać się głosy protestu. Wtedy pozostaje debata i próby nakłonienia do zmiany zdania. Kiedy już obierzecie lidera, pomyślcie nad nazwą teamu. Nie musi nic wskazywać. Po jej ustaleniu zakładacie stronę informacyjną o ekipie (wystarczy założenie fora na fora.pl). Podstawy już za wami! Co dalej? Projektujecie swoje logo (będzie waszym identyfikatorem), określacie profil grupy (szturm, zwiad i tym podobne) i informujecie region o waszej nowej drużynie. Jak? Poprzez fora, WMASG, regionalne stowarzyszenia (przykładowo Koalicja Północ), wywieszanie ogłoszeń w sklepach militarnych. Sprawy administracyjne, restrykcje, wymogi muszą już być wcielane w życie za zgodą wybranego zarządu. Później już tylko umawiajcie się na treningi, zloty i trzymajcie dyscyplinę. Wasza ekipa jest gotowa do boju.

Komentarze
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
#1 | Cinek dnia July 18 2011 00:00:39
Super, cudowny poradnik. Ale jak nie ma nikogo w promieniu 12km, to znaczy, że się nie bawimy, tak?

No cóż, ale i tak brawo za chęci. Reszty nie komentuje, bo nie widzę sensu, żeby to czytać.
#2 | SirHawk dnia July 18 2011 02:54:10
Mogą wystąpić problemy z obecnością na treningach, jeśli nie mamy własnego środka transportu.
#3 | Mario75 dnia July 18 2011 22:34:58
W naszym Teamie Dantee przyjeżdża ponad 100km w jedną stronę. Jednak generalnie takie przypadki zdarzają się bardzo rzadko. Nasz Dantee jest chlubnym ewenementem.

Uważam, że artykuł wskazuje dość dobry kierunek dla nowego Airsoftowca. Dość cenne i racjonalne rady.

Fajnie by było gdyby pojawiły się dalsze części takiego poradnika. Wówczas z czasem można spiąć na jednej podstronie i dodać do działu Tutoriale, aby nowi Airsoftowcy mogli w przyszłości szybko znaleźć treści zawarte w dedykowanych im Artykułach.
#4 | Cinek dnia July 19 2011 08:52:20
Problemem jest, jak już pisałem wcześniej, sztywne trzymanie się jakichś 'niby-zasad'. Po co takie teksty, w stylu '12km', 'pamięć mięśniowa' itp.
#5 | SirHawk dnia July 19 2011 17:22:14
A kto powiedział, że ma to być bezwzględnie stosowane? 12km to według mnie optymalna odległość. Wypisałem zachowania, na których nowi powinni się wzorować.
#6 | Mario75 dnia July 19 2011 19:20:20
Pozwoliłem sobie SirHawk zmienić na "np. ok. 12km". Teraz każdy sobie przełoży na siebie, biorąc pod uwagę ilość wzniesień do pokonania oraz innych przeszkód terenowych Z przymrużeniem oka

Mam nadzieję, że się nie obrazisz. Co do pamięci mięśniowej to ona się wyrabia czy chcemy tego czy nie, wykonując ileś razy tą samą czynność. Ważne, żeby nie uczyć się tych odruchów z błędami.

Temat był już omawiany wielokrotnie przy różnych okazjach. Np. podczas rozmowy o tym czy Airsoftowiec będzie umiał poprawnie obsługiwać broń palną.
#7 | edie dnia July 20 2011 07:08:23
Periodyk dla początkujących może wyjść z tego fajny, choć dla "starych" wyjadaczy jak Cinek czytanie jego jest bez sensu.. coż..
#8 | Cinek dnia July 20 2011 15:59:33
Nie chodzi o to, czy ktoś jest starym wyjadaczem czy nie (a już napewno nie jestem nim ja, dopiero 3 lata mijają, więc bez przesady) tylko o to, że osoby nowe, zafascynowane ASG, będą się kierować jakimiś głupimi przesłaniami, właśnie coś w stylu '12km' i tak dalej. Poradnik powinien być napisany w taki sposób, żeby wyjaśniał problemy, które możemy napotkać po drodze, a nie prowadził nas za rączkę jak małe dzieci. No kurde, sam mam tylko 19 lat, ale nie wyobrażam sobie, żeby osoby 16-19 lat nie potrafiły znaleźć w swojej okolicy grupy ASG. Powinno zostać tu omówione zachowanie na pierwszej imprezie, wybór sprzętu, poradnik odnośnie wyboru sprzętu, poradnik odnośnie działania całego świata ASG, odnośnie zakazów, nakazów, prawa ASG i przedewszystkim bezpieczeństwa w świecie Airsoftu.

Po 3 latach, nie wziąłbym się za pisanie takiego poradnika, bo wiem, że jeszcze za mało widziałem, czytałem. O to mi głównie chodzi Uśmiech

EDIT: Przy okazji - akapit 'Pierwszy trening' jest bez sensu...
#9 | SirHawk dnia July 20 2011 20:00:45
Cinek, mam 17 lat, 3 lata stażu a widziałem pierdoły nawet o wiele starsze ode mnie. I to takie, które żeby coś zrobić to musiałeś im mówić wszystko krok po kroku. Widziałem już wystarczająco, by móc myśleć w wielu kategoriach o ASG. Pamiętaj też, że na tą stronę mogą też wchodzić te osoby, które nawet skatalogować ASG nie będą umieć.

Też nie muszę czytać artykułów jak ten, ale zawsze warto przeczytać żeby wiedzieć, co autor próbuje wcisnąć. A jak ktoś później ma narzekać, że zmarnował czas na coś, co mu się nie przyda, to już jego problem...

To jest pierwsza część, dotycząca podstaw w ogóle. Teorie ASG postaram się napisać w 3. części. Teraz piszę o wyposażeniu.

PS. Dlaczego, wg. Ciebie Cinek Pierwszy Trening jest bez sensu? Nawet argumentem nas nie zaszczyciłeś.
#10 | Cinek dnia July 20 2011 22:00:51
Jak wolisz.

- zacznij trening czegokolwiek, bez...czegokolwiek. Skoro nie masz sprzętu, to po co treningi? Przykład - ja latam od początku z rodziną M4/M16, co by było gdyby teraz pan X pożyczył ode mnie replikę na trening, a później kupił AK albo G36? Trochę bez sensu, nieprawdaż?

- podczas pierwszego treningu nauczysz się czegokolwiek? Ciekawe..a już na pewno, jak przyjdziesz bez niczego...

- Jak chcesz powtarzać na przykład szybkie celowanie w myślach? Telepatycznie poprosisz replikę, żeby strzelała?

- przepraszam, o jakie wyrzuty nóg chodzi? WTF?

Tak przy okazji - pierdołą, to teraz ty się okazuje, że jesteś. Skoro 3 lata już się bawisz w Airsoft, to strzelanie byle gdzie, podczas zbiórki na Zombie Night było największą głupotą. Bierzesz się za pisanie poradników, a sam robisz błędy. Po tym jak się zachowywałeś, co piszesz i co czytam, uważam Cię za osobę nie odpowiedzialną, która coś tam słyszała, coś tam się bawiła w ASG, a tak naprawdę nic nie wie.

PS. Poradnik odnośnie oporządzenia z chęcią przeczytam - lubię lekturę fantasy i komedie.
#11 | SirHawk dnia July 20 2011 22:49:55
Jak poprosiłem, tak zrobiłeś. I o to chodziło.

"zacznij trening czegokolwiek, bez...czegokolwiek. Skoro nie masz sprzętu, to po co treningi? " - skoro nie masz książek, to po co przychodzisz do szkoły? Nikt ci nie każe.

Mój pierwszy trening był właśnie bez sprzętu, poza mundurem. I zapamiętałem kilka zachowań. U mnie w ekipie gość był na dwóch treningach bez sprzętu. Także wyniósł kilka rzeczy.

"co by było gdyby teraz pan X pożyczył ode mnie replikę na trening, a później kupił AK albo G36?". To samo, gdybyś pożyczył od koleżanki piankę do włosów, a kupiłbyś żel. Teoretycznie, dwie różne rzeczy, praktycznie różnią się tylko wyglądem. I metodą nakładania. Poza tym, nie spotkałem nikogo, kto by już za pierwszym razem dostosował się do konkretnego modelu karabinu.

Myślisz, że w jaki sposób osiągnąłem sukcesy w strzelectwie sportowym? Trzy dni ćwiczyłem teorię strzelecką na strzelnicy, zanim dostałem karabin. I bez poprzedniego treningu z wiatrówką, czy kbks w łapach miałem bardzo wysokie wyniki podczas prób. Więc u innych na podobne osiągi także są możliwości.

Wyrzuty nóg - nie sprecyzowałem i nie wyjaśniłem faktycznie, za co przepraszam. Chodziło mi o poprawny wyrzut nóg w czasie dynamicznego przejścia z pozycji stojącej na leżącą bez skoku.

"Jak chcesz powtarzać na przykład szybkie celowanie w myślach? Telepatycznie poprosisz replikę, żeby strzelała?". Dziwne, ja potrafię sobie wyobrazić, jak osoba celuje. Wystarczy, że chwilę popatrzę na jej ruchy. Może moja wyobraźnia jeszcze się dobrze trzyma?

Myślisz, że ja jedyny strzelałem kiedykolwiek w ciemne miejsce na zlotach? Mylisz się. Każdemu, kto jest w miarę luźny, może się zdarzyć chwila nieuwagi. Jestem airsoftowcem, strzelam z kulek. Ktoś może oberwać, ale nie zginie. Jesteśmy ludźmi, dlatego możemy pozwolić sobie na chwilową głupotę wywołaną euforią. Aczkolwiek, katując ścianę rurką, próbując obudzić o piątej nad ranem resztę osób, bo chcesz się pobawić i wyraźnie mówiąc "Na****em się" jesteś ostatnią osobą, która ma prawo wytknąć mi tamten błąd.

Teraz mi znajdź taką osobę, która nigdy się nie wygłupiła. Do dzieła!
#12 | Cinek dnia July 21 2011 15:31:30
Od początku, bo chyba nie rozumiesz pewnych kwestii...

- jak chcesz ćwiczyć, cokolwiek, nie mając sprzętu do tego? Oświeć mnie. Możliwe jest na przykład ćwiczenie biegów długodystansowych, bez butów?

- Fajnie, że ćwiczyłeś na pierwszym treningu bez sprzętu. Tylko co ćwiczyłeś? Bieganie?

- jeśli ktoś ćwiczyć będzie przy użyciu na przykład AK, to myślisz, że tak samo dobrze będzie posługiwał się na przykład M4? Ciekawa teoria...

- Nie obchodzą mnie twoje sukcesy w strzelectwie sportowym. Weź pod uwagę to, że strzelectwo sportowe NIE JEST dynamiczne, i tutaj nie trzeba specjalnych umiejętności. W ASG zachodzą takie zjawiska, jak choćby dynamiczne wejścia do pomieszczeń, dostanie się pod ostrzał i tak dalej.

- wyrzuty nóg przy przejściu do leżenia? No ciekawe, bo jestem po kilku szkoleniach wojskowych/policyjnych i ten temat był tam omawiany, jakoś nikt nic nie mówił o wyrzutach nóg, tylko o dynamicznym padnięciu...

- wyobrażanie, jak ktoś celuje, a celowanie to dwie różne rzeczy...tak samo jak normalne życie, a gra komputerowa.

- przez twoją chwilę nieuwagi ktoś mógł stracić oko. Pomyślałeś o tym? Nie będę tutaj pisał, co tak naprawdę o tym myślę, bo panuje Nietykieta, ale z chęcią wyjaśnię Ci ten temat, na najbliższym strzelaniu, na którym niestety, ale będziemy razem.

- to, że postrzelaniu byłem pijany, i waliłem uszczelką o ścianę, jest raczej mniejszym złem, niż strzelanie na oślep. Bo ja Cię tylko obudzę, a ty wybijesz komuś oko. Zabić owszem, nie zabijesz, ale co za problem rozwalić oko? Albo zęba?

Ciekawe, jakie jest zdanie innych, na temat strzelania przez Ciebie byle gdzie. Zapraszam wszystkich do wypowiedzi.

PS. Ciekawy ten twój 3 letni staż w airsofcie, skoro odwaliłeś taki numer na Zombie Night.
#13 | SirHawk dnia July 21 2011 16:56:49
Nie wiem, co wy w 13. ćwiczycie, ale u nas są treningi taktyczne. Czy przy manewrach potrzebujesz koniecznie taktycznych butów? Nie? Tak sądziłem. A na biegi długodystansowe nic nie sprawdzi się lepiej od nietaktycznych adidasów.

Nie mam sprzętu - korzystam z kieszeni. Kieszenie mam zawsze.

Dalszy rozwój tematu padnięć jest zbędny, bo jest wiele technik.

Jak coś sobie umiesz wyobrazić, to później łatwiej jest szkolić się w tym. Przynajmniej tak jest ze mną. Powiedz mi jedno: strzelałeś kiedyś sportowo? Odnoszę wrażenie, że nie, bo głupoty chrzanisz. Poza różnicą dynamiki, strzelectwo jest o wiele trudniejsze, bo nie masz w magazynku 300 kulek a cel jest o wymiarach 5cm x 5cm w odległości 10m. Pogratuluję ci, jeżeli za pierwszą serią uzyskasz chociażby 35 punktów na takiej tarczy. O strzelaniu z kbks z pasa nie będę już nic pisał.

I co mają umiejętności przystosowawcze do karabinu z wchodzeniem do budynku, tym bardziej do dostania się pod ostrzał? Zanim napiszesz coś, co się nie pokrywa z wypowiedzią, doczytaj jak należy. Czas masz nieograniczony. Chyba, że trolujesz, wtedy inna sprawa....

Jeżeli ktoś by stracił oko, to byłaby też jego wina. Każdemu może nadejść ochota wystrzelenia serii. Zresztą w zgodzie z zasadami nosimy okulary cały czas,
Na zachowanie staż ma znikome działanie. Wiek odgrywa główną rolę a ja i ty jesteśmy w takim wieku, że niczego nie można się po nas spodziewać ze 100% pewnością. Do chwili lekkomyślności przyznałem się na łamach relacji.

Co do twojego przyczepienia się do tematu modeli karabinów - ja ci odpowiedziałem na zadane pytanie. Nie pisałem z myślą o wielorazowym pożyczaniu. A tak przy okazji, jak szybko można się przestroić? W tydzień? Trzy dni? Jeden? Mi na przykład przestrojenie się z M4 na G36 i później na AK obojętnie jaki zajmuje parędziesiąt minut marszu. Wyjmowanie magazynków jest zawsze takie same, wkładanie jest innego tempa. Do różnic wagowych szybko się przyzwyczaję. Nie jestem zbyt zręczny, więc każdy jest w stanie szybko się dostosować.
#14 | Cinek dnia July 21 2011 17:30:07
Nie strzelałem nigdy sportowo. Strzelam z broni ostrej, na strzelnicach.

W przypadku utraty oka przez kogoś, jest to twoja wina, to ty masz myśleć, i bawić się bezpiecznie. A jeśli nie jesteś w stanie/nie umiesz bawić się bezpiecznie, to sory, ale nie powinieneś się bawić w ASG.

I zacznij myśleć. Co mają umiejętności przystosowawcze? To, że z repliką/bronią z którą więcej ćwiczysz, jesteś w stanie wykonać wszystkie rzeczy lepiej.

Co do wyjmowania magów - z tego co wiem, w AK i M4/M16 robi się to trochę inaczej. Nie wiem czy zauważyłeś, magazynki są inaczej zbudowane...

I nie, nie masz racji - wiek nie odgrywa głównej roli. Główną rolę odgrywają nabyte umiejętności, i to czego się nauczyliśmy, oraz zachowanie. Znam ludzi młodszych ode mnie i od Ciebie, którzy są bardziej, nazwijmy to 'ogarnięci' i którzy nie robią takich głupot, jak strzelanie byle gdzie.

W parędziesiąt minut, to możesz obiad ugotować. Poznanie broni, i przystosowanie jej do siebie, oraz siebie do niej, zajmuje niestety trochę więcej. Chociażby dlatego, że każda jest inaczej zbudowana.
#15 | SirHawk dnia July 21 2011 18:20:27
Tak, dzięki za przypomnienie. Przecież mając w posiadaniu repliki obu modeli, nie mogłem tego zauważyć. Jak napisałem, jedynie wolniej przeładowuję.

Pisząc wyjmując, miałem na myśli wyciąganie z ładownic.

Umiejętności przystosowawcze mają to do siebie, że pozwalają szybciej przystosować się do innego modelu karabinu. Jednak to oczywiste, że nie będziemy równie szybko nią działać. Magazynki wymieniać w pięć sekund też damy radę się nauczyć szybko. Wymiana w dwie będzie wymagać oczywiście dłuższych ćwiczeń. Dokładne celowanie przez przyrządy to kwestia oddania kilku strzałów. Chyba, że jest się upośledzonym, wtedy pozostaje strzelać z tego, co jak najbardziej przypomina naszą replikę. Inaczej połamiemy sobie paznokieć, a wiadomo jaka to tragedia.

To jest Airsoft. Tutaj z czego repliką dłużej latasz jest równie ważne, co posiadanie chińczyka, czy "firmówkę". Swojego gnata poznajesz z zasięgu i szybkostrzelności. Do wyglądu zaś przystosujesz się sam prędzej czy później. "Poznanie broni", chłopie w jakim temacie ty jesteś? To są repliki, a nie broń palna! To, co potrzebujemy wiedzieć przy zamianie karabinu to ergonomia, metoda przeładowania, wyważenie ewentualnie zasięg i dostęp do hop-up. Czy to aż tak ciężko wyrobić? Replika to: kolba, korpus, magazynek, chwyt przedni i lufa. Więcej do ułożenia się nie potrzeba.

Jeżeli strzelasz rekreacyjnie, to nie dziwię się twojej opinii. Byle głupi umie oddać strzał, ale nie każdy trafi gdzie powinien.

Może faktycznie, zwalenie winy na wiek jest głupie, ale czym młodsza osoba, tym trudniej jej pohamować euforię.

Dogryzamy sobie, jak stare panienki. Tym gorzej, że wygląda to coraz śmieszniej i zabierasz mi tekst na następne artykuły.
#16 | Agapow dnia July 22 2011 09:09:09
SirHawk, Dobra robota. Pisz dalsze części. Nawet jeśli nie wszycy zgadzają się z twoimi tezami to ci do których kierowany jest artykuł na pewno skorzystają.
#17 | Cinek dnia July 24 2011 22:37:36
Rekreacyjnie, to idę z dziewczyną na spacer. A na strzelnicę, uczęszczam regularnie.

Pisz dalej poradniki - nie skomentuję już żadnego, swoje uwagi zachowam dla siebie. Przynajmniej, ludzie mniej do czytania będą mieli. Co do tego dogryzania - po prostu, pisałem o tym, o czym wiem. Co sprawdzałem, i co znam z doświadczenia.

Miłej nocy życzę, skończmy to, bo faktycznie dziecinada się robi.
#18 | Espadon dnia October 20 2011 20:07:35
[color=#ffff00]
[color=#0000cc]Hymmm. A ja tu jestem nowy i muszę powiedzieć, że ten artykuł jako wstęp do osób które pierwszy raz trafiły na ten temat i chcą złapać kontakt jet OK. Czemu?
Po pierwsze to na ogół jest to młodzież, która ma wyznaczony jakikolwiek kierunek działania.
Po drugie. Nikt podejrzewam tutaj nie jest zawodowym pisarzem i jeśli sam nie napisał, to tym bardziej nie powinien wyśmiewać czegoś co się wreszcie pojawiało po jak podejrzewam długim kilkuletnim czasie.
Czemu? BO JEST! A Są pewne rzeczy które być powinny. Tak jak taśma w kiblu. Szeroki uśmiech

Po trzecie to jak napisano jest to pierwszy artykuł z serii. Ja czekam z utęsknieniem na drugi. Może dostanę komplet opowiastek, w jednym miejscu na większość podstawowych pytań. Dowiem się na podanych przykładach co to jest HI-CAP co to FPS i dla czego 130 to mało. Przykłady broni i przedziałów cenowych jakie powinno się omijać z daleka, a przy jakich zatrzymać. Czego nie powinno się robić zawsze, a co zawsze powinno. Dla was to może normalka, ale fakt noszenia okularów nie musi być komuś obcemu znany, a i okularów mamy całą gamę.

Pozdrawiam serdecznie jadących jadem do artykułu i czekam na więcej części.
[/color][/color]
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Kalendarz
<< Sierpień 2021 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Reklama
Naszywki.pl

Statystyki reklamowe
Tagi©
Zmiana Makarov KWC Zwycięzcy wrzesień Alice Custom Mndur Gorka E SPOS Radio ASG Arctic Combat KP SGO Gdańsk Piltot LIGI ASG Tajna broń MG 42 by MG Schutze
Wszystkie Tagi
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Tag news

Sprzęt karabin Patenty paracord Relacje Strzelanie Medyk Snajper Mapa i kompas Recenzje Zapowiedzi Survival Bytowanie Taktyka Imprezy Znaki niewerbalne RTO Radio Testy sprzętu Kleszcze komary Pozornie trywialne Point Blank Filmy Ciekawostki Promocje Teamy Społeczność CQB KP SGO Combat Alert M65 Maskowanie Pirotechnika LIGA ASG Radio ASG Fatah Komiks Artykuły by Sebi Testy by Straszydło Blady Kącik Filmowy Teksty Pitera FIA Szkoła Partyzanantów

Przetłumacz stronę

Szybki tłumacz
Ostatnie Komentarze
News
[url=https://paccapita...
[url=https://victorias...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://www.theco...
[url=https://brandinge...
Artykuły
Świetne... :D a końców...
Foto
[url=http://www.hitche...
Wybrane Strony
[url=https://www.piico...
Od 20110217 Odwiedziny gości:
Dziś:13,130
Wczoraj:38,010
W tym tygodniu:13,130
W tym miesiącu:565,175
W tym roku:9,142,180
Wszystkich:65,859,680
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Engami
05-04-2021 14:22
Z on zadanie zakr?tu ilo?ci mocnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? zawiadomienia autonomicznej cechy lokalu, kto sced

Engami
05-04-2021 12:40
Z jego osoba Myślija prze?omu liczby spokojnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo baza ogloszen oddzielnej cechy lokalu, k

Engami
14-01-2021 22:25
Z on zadanie zwrotu sumy równowarto?ciowej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe anonse osobnej cechy lokal

Engami
14-01-2021 20:59
Z on funkcja zakr?tu liczbie p?ynnej udost?pnionej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci czy te? oferty pracy krakow nowa huta odmiennej ce

Engami
13-01-2021 16:20
Z jego osoba zadanie skr?tu ilo?ci równowarto?ciowej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? posiad?o?ci b?d? serwis ogloszeniowy odmiennej

Engami
13-01-2021 00:42
Z jego osoba obowi?zek zakr?tu liczbie g?adkiej udzielonej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? oferty samoistnej cesze lokalu, j

Engami
12-01-2021 23:21
Z jego osoba funkcja skr?tu sumie prostej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? posiad?o?ci b?d? oferty pracy krakow nowa huta osobnej cec

Engami
12-01-2021 21:15
Z jego osoba Myślija zwrotu liczbie p?ynnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cechy lokalu, j

Engami
12-01-2021 19:54
Z on zadanie zakr?tu sumie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo olx ogloszenia praca wroclaw autonomicz

Engami
11-01-2021 23:14
Z on Myślija prze?omu sumie ?agodnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci albo praca rzeszow oferty rzeszowiak samodzielnej w?

Engami
11-01-2021 21:55
Z on Myślija skr?tu wielko?ci spokojnej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo [url=http://portal
owo.nysa.pl]najnow
sze oferty pracy warszawa i okolice kierowca c e[/u

Engami
07-01-2021 23:38
Z on obowi?zek skr?tu liczbie regularnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? posiad?o?ci wzgl?dnie [url=http://web.sp
ecjalistyczneoserw
isy.pl]express bydgoski praca ogloszen

Engami
07-01-2021 22:11
Z on zadanie zwrotu sumy lekkiej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? nieruchomo?ci lub sprzeda samoistnej cechy lokalu, kto prze

Engami
06-01-2021 15:40
Z on obowi?zek prze?omu wielko?ci spokojnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe wiadomosci oddz

Engami
06-01-2021 14:11
Z on funkcja skr?tu sumie p?ynnej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie oferty pracy warszawa bia Loleka olx autono

Engami
05-01-2021 16:54
Z on funkcja prze?omu liczby lekkiej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie baza lokalna samodzielnej w?as

Engami
05-01-2021 15:32
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy pewnej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie oferty pracy money lubliniec sam

Engami
28-12-2020 11:51
Z jego osoba zadanie zakr?tu liczbie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? [url=http://ogloos
zeniowo.pl]oferty pracy krakow nowa huta olx

Engami
28-12-2020 10:34
Z jego osoba Myślija prze?omu wielko?ci p?ynnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo ogloszeniowo oddzielnej cechy lokalu, kt

Engami
12-12-2020 12:17
Z jego osoba zadanie zwrotu wielko?ci p?ynnej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci czy te? ogloszenia praca plock plocman samo

Engami
12-12-2020 10:58
Z jego osoba funkcja prze?omu ilo?ci prostej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? internetowe anonse samoistnej cec

Engami
09-12-2020 12:52
Z on funkcja prze?omu wielko?ci ?agodnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci b?d? lokalne oferty odr?bnej cechy lokalu, kto p

Engami
09-12-2020 11:23
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy mocnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca lubliniec oferty samoistnej w?a

Engami
04-12-2020 15:03
Z on zadanie skr?tu sumy ?agodnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca plock bezplatne ogloszenia samoistnej w?asno?c

Engami
04-12-2020 13:39
Z jego osoba Myślija prze?omu kwoty równowarto?ciowej u?yczonej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cesz

Niezbędnik - Essentials :
Wspomnienia: