Nawigacja
POLECANE
ZNAJOMI
Ankieta
Czy jesteś zwolennikiem używania magazynków typu:

Real/Low/Mid-Cap
Real/Low/Mid-Cap
86% [149 głosów]

Hi-Cap
Hi-Cap
14% [24 głosy]

Ogółem głosów: 173
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 11.01.11

Archiwum ankiet
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 6:09
Zachód słońca: 18:23
Dzień trwa:
12 Godzin 14 minut
Jest krótszy od najdłuższego dnia o: 6:19
Archiwum News 2014:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2013:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2012:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2011:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2010:
Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

ASCU Airsoft Smart Control Unit do Gearboxa V2 kolejny gadżet czy naprawdę coś w co warto zainwestować ?

ASCU - Airsoft Smart Control Unit do Gearboxa V2 – kolejny gadżet czy naprawdę coś w co warto zainwestować ?

Autor: Sebi 75th Ranger RGT Koszalin KOALICJA PÓŁNOC Specjalizacja: Serwis, Testy Sprzętu

Dzisiaj wasz Sebi przedstawi wam swoją opinię na temat Systemu ASCU. Jako że miałem styczność z 1 i 2 wersją ASCU, a nawet możliwość dość szczegółowego obejrzenia, pogrzebania i nawet montażu, postaram się wam przedstawić zalety i wady w/w urządzenia, co to jest, z czym to się je i czy w ogóle jest warte zainteresowania.

 

Obrazek

Na początek może przytoczę opis ze sklepu co jest GŁÓWNYM DYSTRYBUTOREM w/w urządzenia czyli Gunfire, http://www.Gunfire.plAirsoft Smart Control Unit do GB - ver. 2

ASCU jest dwuczęściowym modułem elektronicznym (jednostka sterująca i jednostka czujnika), który po zainstalowaniu w replikach Airsoft znacząco poprawia ich działanie. Tradycyjny układ stykowy został zastąpiony jednostką czujnika monitorującą aktualne położenie zębatki tłokowej, selektora ognia i spustu. Zebrane przez nią informacje są przekazywane jednostce sterującej – tam oprogramowanie w procesorze analizuje je i steruje silnikiem repliki za pomocą aktywnego hamulca MOSFET.

ASCU usprawnia pracę gearboxa v.2 i sprawia, że replika dorównuje najbardziej kosztownym i skomplikowanym replikom klasy PTW.

System ASCU nadzoruje pracę repliki bez względu na szybkość naciśnięcia spustu i odpowiada za pełne wykonanie cyklu pracy tłoka, zarówno w trybie ognia półautomatycznego, jak i ognia ciągłego. Po każdym strzale tłok zatrzymuje się w położeniu wyjściowym.

ASCU posiada system Low Drain Protection specjalnie zaprojektowany do zabezpieczenia przed uszkodzeniem akumulatorów litowo-polimerowych (LiPo).

ASCU przerywa tryb ognia w replice w razie jakichkolwiek problemów, chroniąc w ten sposób elementy wewnętrzne przed dalszym uszkodzeniem.

ASCU jest łatwy do zainstalowania w replice z gearboxem v.2. Większość modeli nie wymaga modyfikacji oryginalnych części karabinów Airsoft, w przypadku niektórych jednak mogą być niezbędne drobne i łatwe do wprowadzenia zmiany, dzięki którym proces instalacji przebiegnie bez problemów.

Obrazek

 

Powiem tak – wszystko co jest w opisie jest prawdą.
A teraz moje spostrzeżenia i uwagi.

Na pewno jeśli zdecydujemy się na własny montaż trzeba mieć co najmniej większe umiejętności manualne, ponieważ jest kilka rzeczy na które trzeba zwrócić uwagę i podejść do nich z głową a nie siłą fizyczną. Nie wiem czy producent czy dystrybutor , ale zawartość została wyposażona w dobrą instrukcję i trzymając się wskazówek na pewno da się przez to przebrnąć, instrukcja jest bardzo czytelna i posiada dużo rysunków /zdjęć/ które znacząco ułatwiają montaż.


Przy montażu pozbywamy się takich elementów jak:

1.Kostka stykowa – dość wrażliwa na wypalanie styków, szczególnie gdy nie posiadamy układu MOSFET i zaczniemy korzystać z pakietów lipo.

2.Blokada przeciw powrotna – nie będzie już potrzebna /cały system jest tak zaprojektowany że pilnuje położenia zębatek i tłoka i zawsze jest to pozycja zero, brak napięcia tłoka /

3.Sprężynka od dźwigienki przerywacza ognia /dźwigienka nie jest już elementem zwalniającym element stykowy kostki tylko elementem pomocniczym w ustalaniu położenia zębatek i tym samym nie jest potrzebne zastosowanie owej sprężynki/

Układ jest tak skonstruowany że w/w elementy są po prostu zbędne. Przy samym montażu tak jak napisałem wyżej trzeba uważać na kilka spraw jak idealne ułożenie taśmy sterującej /jest dość delikatna, ale np. w ASCU wer. 2 już jest na wtyczkach tak przy elemencie stykowym jak i sterującym więc ewentualna wymiana nie będzie problemowa, po prostu wypinamy uszkodzoną i wymieniamy, nie wiem jak z dostępnością takiej taśmy, ale sama wymiana to prosta rzecz/ W wersji 1 taśma była z jednej strony po prostu lutowana do płytki co przy uszkodzeniu jej było dość kłopotliwe.

Wadą jak dla mnie 1 wersji było raczej ciężkie a wręcz nie możliwe zamontowanie całego układu i zasilania we froncie repliki /trudności w poprowadzeniu okablowania/ w wersji 2 jest już troszkę miejsca i taśma sterująca wraz z wtyczkami jest cieńsza i swobodnie przechodzi przez kanał pod lufą więc jest to dość ułatwione.Jak już przebrniecie przez proces montażu na własną rękę lub oddacie replikę na montaż do Gunfire to to czego uświadczycie to po prostu jak dla mnie rewelacja i tak:

1. Reakcja na spust jest po prostu rewelacyjna /zamiast kostki stykowej mamy mikro styk i procesor co tym steruje/ Skok samego języka spustowego jest o wiele mniejszy co też wpływa na szybszą reakcję.

2. Następną zaletą jak dla mnie jest to że nigdy już nie będziecie mieć problemów z trybem pojedynczym / częsta przypadłość standardowych kostek stykowych w których potrafił się zwyczajnie wyrobić element odpowiedzialny za tryb semi/

3. Tak tłok jak i zębatki zawsze wykonują pełen cykl /tłok ląduje zawsze w pozycji zero, brak napiętej sprężyny itd./

4. Następną dość ważną sprawą jest to że układ non stop czuwa nad całą elektryką naszej repliki i w razie jakiejkolwiek usterki najzwyczajniej odcina zasilanie /czy to zwarcie czy to awaria silnika czy źródła zasilania na pewno nie dojdzie do poważniejszych uszkodzeń czy pożaru, szczególnie przy lipo, widziałem sprawdzałem, potwierdzam/

5. System czuwa nad napięciem szczególnie wrażliwych na spadki napięcia pakietów lipo / nie dopuści do nadmiernego rozładowania i uszkodzenia, także sprawdzone przez moje rączki/

6. Kolejna dość fajna sprawa to możliwość trybu pracy /strzały seria 3 kulkową w wersji 1 ASCU i duża możliwość regulacji tych parametrów w wersji 2/

7. No i co dla mnie najważniejsze możliwość rozbudowy systemu o dodatkowe elementy jak komorę z układem monitorującym brak kulek co na pewno zwiększy realizm i zapobiegnie bezsensownemu klepaniu tłoka na pusto co jak kiedyś opisywałem może być dość szkodliwe dla szkieletu /na razie opcja ta chyba jest ciężko dostępna, ale zawsze są perspektywy/

8. No i cena urządzenia, ale o tym poniżej.


Obrazek


Podsumowując to mim skromnym zdaniem napiszę tak:

Całe ustrojstwo w wersji 2 kosztuje na dzień dzisiejszy w sklepie Gunfire niecałe 300zł, koszt samej kostki stykowej z wyższej półki to około 80/100zł + do tego jakiś lepszy układ MOSFET z AB i kolejne 60/80zł + wymiana okablowania /policzmy tylko 20zł/ = około 150/200zł, a to co dostajemy z systemem ASCU nie da nam żadna firmowa kostka i żaden standardowy MOSFET także mogę polecić produkt z czystym sumieniem.

Jako ciekawostkę dopisze że Sklep Gunfire wprowadził szereg swoich replik z zamontowanym układem w standardzie co na pewno wpływa na ich atrakcyjność. Może uda się dorwać takową na oględziny to chętnie wam to przedstawię, a na pewno będzie o czym napisać.

Pozdro ASGmaniacy.

Komentarze
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
#1 | mg schutze dnia September 15 2011 01:48:14
Fajne to to i myślałem nad zamontowaniem tego w JAntarze ale niestety do V3 ni ma Smutny
#2 | Radzio dnia September 15 2011 10:47:39
Jak siadła mi elektryka w AEGu to zastanawiałem się nad kupnem super kostki stykowej, kabli turnigy i temu podobnych bajerów.

Ostatecznie udało mi się kupić ASCU 1, za mniej niż 200zł, uważam to za doskonały zakup, i czekam niecierpliwie na wersją do GB V3, bo moje nowe AK powinno mieć w sobie taki gadget.

No i kiedy zrobią w końcu te komory hop up, człowiek by już chciał w replice zamontować.
#3 | Mario75 dnia September 15 2011 11:01:02
Radzio i AK? Nie lepiej coś co zasilisz takimi samymi magazynkami, które masz do emy? Masz scara, gietę z adapterem i parę innych ciekawych propozycji Uśmiech

Po drugie jak krzyknie kolega z Teamu przy ostrzale:
"Mam pusto, kto ma maga!?" to D-ca nie wspomoże Z przymrużeniem oka ?
#4 | Radzio dnia September 15 2011 12:46:54
Dowódca nie jest miękka fryta i nosi zapasową skrzynkę 200rnd do MK46, która da więcej niż podrzucenie komuś magazynka...

Za zaproponowanie Giety z adapterem jaki miłośnik Mki, uważam, że powinno Ci być wstyd.

Jak już tak super adaptery to do AK też są.


Tak Radzio i AK, wiem że niszczy to wasz światopogląd i będziecie musieli na jakiś czas założyć gumowaną pościel, ale chciałem zrobić fajne AK, żeby dać pożywkę dla hatersów. Bo nie mogę też patrzeć na te paskudy jakie są używane, zrobię ak, które zdobędzie serca, wszystkich poza purystami, rusycystami, miłośnikami stockowych AK.


I na koniec głupie pytanie, kiedy musiałeś komuś podrzucić magazynek? Patrząc na to, ze masz ich z 13(midy?) sztuk?

Ja mam 9(30rnd) i od bardzo dawna mi nie zabrakło amunicji.
#5 | mg schutze dnia September 15 2011 13:29:37
Tak jest RAdzio nie daj się Szeroki uśmiech
To samo było jak kupiłem SCARA WE też się nabijają Uśmiech
Wbijam w to ergonomia wygrała, a akaszów to mam pod dostatkiem.
#6 | Patol dnia September 15 2011 15:10:22
Haters gonna hate Z przymrużeniem oka

Za AK przemawia do mnie jedynie 7.62, ale to w ostrej. Wiem, że teraz można dodać dosłownie wszystko, ba nawet można "zeMkować" Avtomat jednak nadal nie przepadam za tą konstrukcją. Osobiście jestem fanem wyrobów H&K.

A propos magów, często się zdarza "pożyczka", nawet ostatnio na EE2 musiałem posiłkować się takowym ponieważ mój został w bagnie, w które wpadłem. Uśmiech
#7 | Yava dnia September 15 2011 16:03:45
Zastanawiam się nad tym cackiem Killer Uśmiech
#8 | Mario75 dnia September 15 2011 16:13:45
@mg schutze - SCAR bardzo mi się podoba i uważam, że jest bardzo ergonomiczny. Miałem kiedyś SCARA ale niestety leżał, a ja na niego patrzałem, bo do stylizacji z 2003-2004 nie pasował Z przymrużeniem oka No tak sobie po prostu wymyśliłem i tyle. Z moim SCARem do dzisiaj biega Włodo i jest mu z nim dobrze, mimo iż jeśli pamiętam Bazia chciał amputować jego kolbę Lol

@Radzio - cieszy mnie, że mi w kulki zaglądasz, ale widocznie wieczorami słabo po ciemku liczenie Tobie idzie Myśli . Mam mniej kulek Głupek . Tak na lowy bardziej.

Często nie wystrzelimy ani jednego BB, ale czasem jak się idzie do ludzi, gdzie kompozyt leci z hicapa, jak w Ustce, to wszystko ląduje w zrzutówce Wnerw . Nawet na koniec po tym jak dostałem "taktycznego wkurzenia" Złość użyłem pożyczonego hi-capa od grubego M249 Uśmiech bo z drugiej strony wszyscy mieli "taktyczne karabiny wsparcia" Killer w sile parudziesięciu ludzi Uoeeee
Adapter do ostrej AK na emkowe magi widziałem. Jest takowy również do replik? Nie siedzę za bardzo w AK Z przymrużeniem oka

Po tych doświadczeniach stwierdziliśmy większością, że na chwil parę damy sobie spokój z wizytami w miejscach gdzie pojawiają się wyznawcy deszczu kompozytu, a zajmiemy się dalej combatami i wyjazdami w miejsca gdzie moje wszystkie lowy zasypane do 30stu paru BB, wystarczą na obdzielenie całego Teamu rotfl

Odnośnie AK czekam z niecierpliwością na to zhamerykanizowane cacko Z przymrużeniem oka Plotki Luzike Pocieszacz
#9 | mg schutze dnia September 15 2011 20:01:13
Mario Scar fajny ale cena magazynków masakra Smutny

masz przedsmak zhamerykanizowanego AKZ przymrużeniem oka

img833.imageshack.us/img833/382/zdjcie0120es.jpg
http://imageshack...120es.jpg/
#10 | Baton dnia September 15 2011 20:03:46
Aż mnie Mario do zalogowania zmusiłeś!

Adapter do AK na magi od M4?! Poproszę linka, bo jak dla mnie to trochę nie te pestki, ale może zniszczysz mój światopogląd.
#11 | Baton dnia September 15 2011 20:07:01
A swoją drogą, system fajny, od dłuższego czasu myślę o zaprojektowaniu czegoś takiego, może kiedyś zrobię jak się pieniążek jakiś znajdzie.
#12 | Patol dnia September 15 2011 20:21:39
#13 | mg schutze dnia September 15 2011 20:31:16
Oooooooooooo k............aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaa

Musiałem zawinąć "aaaa.." żeby się Portal nie rozjeżdżał Luzik Admin: M.75
#14 | Mario75 dnia September 15 2011 20:57:37
@Baton - miło, że dzięki mnie się zalogowałeś. Wiem, że wymaga to więcej wysiłku niż czytanie bez logowania Z przymrużeniem oka

Specjalnie dla Ciebie link do znanego niektórym ludziom Portalu Maniaków ASG i Militariów: http://koalicjapo...admore=750 Figielek Luzik
#15 | mg schutze dnia September 15 2011 20:59:46
Sorryyyyyyyyyyyy Z przymrużeniem oka

No tak ale beryl to to samo ammo, ak już nie no chyba, że AK 101 / 102
#16 | Mario75 dnia September 15 2011 21:10:49
Rodzina AK. Tak brzmi lepiej? Manga uśmiech W przypadku ostrej racja jest różny kaliber i zasilany 5,56 mm jest Beryl i np AK 101. W przypadku airsoft wszystko zasilane 6mm OK OK więc nie powinno być problemu.
#17 | mg schutze dnia September 15 2011 21:34:19
Ale w przypadku poj...nia magazynków -100 do lansu Szeroki uśmiech Szeroki uśmiech Szeroki uśmiech
#18 | Mario75 dnia September 15 2011 21:54:15
Dlatego mamy w Teamie wszyscy emki lub inne np. M249 które zasilamy tymi samymi magami. Plotki to się nie ma co poj..ać Fajne

@mg schutze - co do magazynków do SCARa na gazior to współczuję. One wcale mniej nie ważą po wystrzeleniu ammo Uśmiech Czy w związku z tym licząc wagę magazynka w ostrej nie mają lepiej ? Huraa!!

Zgub taki magazynek. To wówczas jest ponad -100 dla portfela Stres
#19 | mg schutze dnia September 15 2011 22:12:08
NA FB V liczyłem za każdym razem magazynki po 5 razy Szeroki uśmiech
Teraz koszt jednego do wersji OB to od 120 do 160 pln na GG a na CO2 to nawet i 200 Zły
#20 | Baton dnia September 15 2011 23:20:00
Nie przekonaliście mnie. To nie ten nabój Z przymrużeniem oka A beryl to beryl.

A w wersji airsoftowej to bofors na maga 5,56 mnie nie zdziwi Pokazuje język
#21 | Mario75 dnia September 15 2011 23:22:59
Mamy użyć magazynkoprzekonywacz na twoje urodziny ścianopłaczowe Killer Daj się przekonać Baton Z przymrużeniem oka No daj Złość Lol
#22 | Baton dnia September 15 2011 23:27:36
O nie, mag od M4 przy kałaszu to coś gorszego od 'druma' przy SPRze, a już to boli Pokazuje język

Btw, postrzelałbym się, trochę tego brakuje : @
#23 | mg schutze dnia September 15 2011 23:34:16
Baton dobrze prawi Uśmiech
#24 | Mario75 dnia September 15 2011 23:39:27
Co fakt to fakt. Batonowi piwa. Oczywiście bezalkoholowego Z przymrużeniem oka
Hmmm... chociaż to również pod profanację może podchodzić Myśli

Więc po prostu %
#25 | Mario75 dnia September 29 2011 10:51:43
Zacytuję kolegę Kostka z innego forum. Pod tematem gdzie jest link do tego artykułu napisał jako użytkownik:
Ja używam i jest okUśmiech Kupiłem w sumie z głupiego powodu bo mi się pin spustowy ułamałPokazuje język nie chciało mi się bawić, a widziałem u kumpla jak to śmiga to podjąłem decyzje o zakupie.

Do wody nie wrzucam żadnej repliki więc nie wiem jak z odpornościąUśmiech ale wiem że M140 + system magnum + lipo 11.1v śmiga eleganckoUśmiech

Mam drugą wersję w której można programować czy np na full auto ma być tylko burst. No i najważniejsza dla mnie przynajmniej funkcja, batka + ascu mieści się w standardowym stock pipie, pozycja kolby musi być na 2 przy 5-pozycyjnej, więc tutaj też duży plus.

Z plusów to jeszcze to że spust chodzi lekko i płynnie, reakcja bardzo szybka + tłok zawsze w pozycji 0 czego mosfety z AB nie zapewniają ( testowałęm mosfet gate'a z AFajne

Z minusów to jeżeli używa się dużo bursta czy full auto to układ się grzeje i wyłącza na chwilę ( u kumpla na M150), co nie jest w sumie minusem, bo nawet ktoś z ciężkim palcem tego nie zepsuje. Na singlu nigdy mi się to nie zdarzyło nawet przy szybkim strzelaniu. Przy słabszych sprężynach nie ma takich obciążeń więc będzie to rzadkością.

pozdro
kostek
#26 | chenjinyan dnia July 20 2018 05:20:21
chanyuan2018.07.20
knicks jerseys
kyrie 4
keen shoes
columbia sportswear
kevin durant jerseys
van cleef & arpels jewelry
pandora jewelry
kobe 9
adidas uk
jimmy choo sunglasses
nike dunks
polo ralph lauren
polo ralph lauren
canada goose jackets
bottega veneta outlet
hermes belt
longchamp handbags
air max 90
spurs jerseys
air jordan 4
nets jerseys
adidas trainers
coach outlet
minnetonka outlet
cheap jordans
polo outlet
jordan shoes
mulberry handbags
harry winston jewelry
fitflops
mulberry handbags
air jordan retro
basketball shoes
herve leger outlet
jack wolfskin
canada goose outlet
kate spade outlet
michael kors outlet
nike cortez
nike presto
canada goose outlet
canada goose outlet
ugg boots
true religion jeans
true religion outlet
coach outlet online
ugg outlet
michael kors
oakley sunglasses
coach outlet
michael kors outlet
true religion jeans
air jordan shoes
mcm outlet
ray ban sunglasses
michael kors outlet online
kate spade outlet
denver broncos jerseys
visvim shoes
mac makeup
canada goose outlet
true religion jeans
longchamp outlet
furla handbags
camel shoes
tory burch outlet
ecco shoes
pandora charms
true religion outlet
michael kors outlet
fitflops shoes
coach outlet online
polo ralph lauren
suns jerseys
kate spade outlet
christian louboutin outlet
gentle monster sunglasses
michael kors outlet
malone souliers mules
gucci outlet
pandora charms
76ers jerseys
ed hardy clothing
michael kors outlet
pandora charms
pandora charms
pistons jerseys
burberry outlet
prada shoes
canada goose outlet
burberry outlet
raptors jerseys
true religion outlet
clippers jerseys
coach outlet
jordan shoes
lakers jerseys
kate spade outlet
ray ban sunglasses
canada goose outlet
louboutin shoes
bally shoes
michael kors outlet
canada goose outlet
yeezy boost
harden shoes
[url=http://www.poLolaurenoutlet.us.com]polo ralph lauren[/url]
canada goose jackets
bcbg dresses
louboutin pas cher
coach outlet
toms shoes
fingerlings monkey
kate spade outlet
nike shoes
kate spade outlet
michael kors uk
ralph lauren polo shirts
true religion uk
nike factory outlet
jeep shoes
champion clothing
jordan 32
ugg outlet
barbour jackets
dolce and gabbana
ray ban sunglasses
dsquared2 jeans
coach outlet online
cheap jordans
stuart weitzman shoes
yeezy boost 350
basketball jerseys
cheap jordans
pandora charms
ralph lauren polo shirts
birkenstock outlet
nuggets jerseys
coach handbags
dansko shoes
chrome hearts outlet
nike air force 1
michael kors handbags
canada goose outlet
michael kors
kobe shoes
bulls jerseys
nhl jerseys
cheap jordans
ray ban sunglasses
polo ralph lauren
adidas outlet
cartier jewelry
canada goose jackets
michael kors handbags
moncler outlet
mavericks jerseys
vans shoes
ray ban sunglasses
air huarache
michael kors outlet
magic jerseys
grizzlies jerseys
ray ban sunglasses
miu miu handbags
uggs outlet
canada goose jackets
fitflops sale clearance
jimmy choo shoes
ray ban sunglasses
michael kors outlet
canada goose outlet
canada goose outlet
coach outlet
north face jackets
ferragamo outlet
le coq sportif shoes
coach outlet online
polo ralph lauren
kevin durant shoes
air max 90
y3 shoes
mont blanc pens
nike revolution
air jordan shoes
nike air max 90
pandora jewelry
canada goose jackets
fitflops sale clearance
cheap jerseys
canada goose parka
coach outlet
michael kors
pandora outlet
longchamp handbags
baltimore ravens jerseys
cheap jerseys
prada handbags
oakley sunglasses
adidas nmd
pandora charms
ugg boots clearance
adidas soccer shoes
tag heuer watches
oakley sunglasses
uggs outlet
polo ralph lauren
ugg outlet
mulberry outlet
freshjive clothing
houston texans jerseys
manchester united jersey
saucony shoes
christian louboutin outlet
[url=http://www.Myślihka.us.org]Myślihka clothing[/url]
coach outlet
montblanc pens
ugg boots
christian louboutin outlet
tory burch outlet
christian louboutin outlet
nike free
undefeated clothing
oakley sunglasses
brequet wathes
audemars piguet watches
heat jerseys
swarovski outlet
givenchy jewelry
ugg boots
ugg boots
canada goose outlet
adidas nmd
ferragamo outlet
michael kors outlet
chloe outlet
michael kors outlet
fitflops sale clearance
longchamp bags
lacoste polo shirts
thunder jerseys
ugg outlet
coach outlet
canada goose
ugg outlet
cheap jordans
oakley sunglasses
kappa clothing
nike air max
ugg outlet
nike store
mizuno running shoes
coach outlet online
kevin durant shoes
michael kors outlet
cheap nfl jerseys
cheap nhl jerseys
nike air max 2015
kate spade outlet
world cup jerseys
jordan shoes
kate spade outlet
tory burch outlet
michael kors outlet online
bvlgari jewelry
futbol baratas
ray ban sunglasses
links of london
tory burch outlet
reebok trainers
nba jerseys
cheap jordans
mulberry handbags
coach outlet online
michael kors outlet
polo ralph lauren
ralph lauren outlet
moncler outlet
celine outlet
ralph lauren pas cher
swarovski outlet
air jordan 4
kate spade outlet
ysl outlet
michael kors outlet
belstaff jackets
coach outlet
air max uk
chelsea jersey
coach outlet store online
pandora jewelry
adidas wings
canada goose jackets
canada goose outlet
fitflops sale
birkenstock sandals
uggs outlet
cheap jordans
coach outlet
christian louboutin shoes
michael kors outlet
ralph lauren polo
toms shoes
off white
hermes outlet
ray ban sunglasses
michael kors outlet
kate spade outlet
bulgari jewelry
nike shoes
moncler jackets
air max 90
oakley sunglasses
lebron james shoes
nba jerseys
michael kors outlet
michael kors outlet
indianapolis colts jerseys
givenchy handbags
michael kors outlet
reebok outlet store
air more uptempo
christian louboutin outlet
uggs outlet
ray ban sunglasses
five fingers shoes
nfl jerseys wholesale
[url=http://www.poLolacostepaschers.fr]lacoste soldes[/url]
tods outlet
clarks shoes
barcelona jersey
mulberry outlet
longchamp outlet
coach outlet online
longchamp handbags
oakley sunglasses
ugg outlet
longchamp outlet
kd 9
cheap jordans
fossil watches
true religion jeans
air jordan 3
uggs outlet
swarovski crystal
kings jerseys
coach outlet
denver broncos jerseys
jordan shoes
prada outlet
longchamp solde
bape clothing
polo outlet
valentino outlet
alexander mcqueen shoes
burberry outlet
ugg outlet
nike roshe one
air max 90
michael kors outlet
hermes outlet
ralph lauren polo shirts
ray ban sunglasses
ferragamo shoes
ugg outlet
warriors jerseys
polo ralph lauren
swarovski outlet
nike tennis
pacers jerseys
canada goose outlet
cazal sunglasses
michael kors handbags
suicoke sandals
cheap snapbacks
air max 2017
oakley sunglasses
toms shoes
swarovski outlet
nike shoes
polo ralph lauren
ugg outlet
ugg outlets
cheap football shirts
polo outlet
mulberry handbags
chrome hearts outlet
wellensteyn jackets
ray ban outlet
cheap mlb jerseys
dc shoes
alife clothing
pandora charms sale clearance
michael kors wallets
true religion jeans
oakley sunglasses
pandora charms
uggs outlet
canada goose outlet
canada goose jackets
gucci handbags
rockets jerseys
ugg boots
prada sunglasses
nfl jersey wholesale
true religion jeans
hermes birkin
ugg boots clearance
jordan shoes
huf clothing
under armour outlet
jerseys from china
christian louboutin outlet
coach outlet online
michael kors outlet
polo outlet
cheap mlb jerseys
canada goose outlet
coach outlet
kate spade outlet
ferragamo outlet
coach outlet
nike pegasus
chicago blackhawks jerseys
cheap jordans
dior outlet
ugg outlet
mulberry bags
ugg outlet
armani exchange
jordan shoes
coach handbags
trailblazers jerseys
moncler outlet
uggs outlet
san antonio spurs jerseys
true religion jeans
oakley sunglasses
christian louboutin outlet
hawks jerseys
coach factory outlet
canada goose outlet
fila shoes
gucci outlet
fitflops outlet
kate spade outlet
coach outlet
nike lunarglide
coach factory outlet
yeezy boost
coach outlet online
supreme uk
air max 97
true religion jeans
canada goose outlet
merrell shoes
cheap jordans
nba jerseys
longchamp pliage
canada goose outlet
canada goose jackets
canada goose jackets
uggs
simulation shoes
pandora charms
nike roshe
coach outlet
cheap jordans
michael kors outlet
adidas crazy
coach outlet
polo ralph lauren
canada goose jackets
michael kors
carrera sunglasses
moncler outlet
tory burch outlet
stussy clothing
10 deep clothing
timberwolves jerseys
cheap jordans
jordan shoes
adidas outlet
coach factory outlet
pandora charms
air max 97
longchamp pas cher
kobe bryant shoes
supra shoes
guess factory
air huarache
san francisco 49ers jerseys
christian louboutin shoes
nike revolution
pandora outlet
football shirts
christian louboutin outlet
balmain jeans
gucci outlet
ugg outlet
michael kors
ubiq shoes
isabel marant shoes
manolo blahnik outlet
soccer jerseys
stephen curry shoes
kd 10 elite
chopard jewelry
balenciaga sneakers
polo shirts
ugg outlet
polo outlet
chloe sunglassess
bucks jerseys
canada goose jackets
oakley sunglasses
real madrid jersey
tory burch outlet
hornets jerseys
nike outlet
salomon shoes
true religion jeans
polo ralph lauren
nike foamposite
michael kors outlet
cheap jordans
fitflops
polo ralph lauren
canada goose outlet
puma outlet
canada goose outlet
true religion jeans
karen millen dresses
supreme clothing
michael kors outlet
longchamp solde
jazz jerseys
moncler jackets
arcteryx jacket
michael kors outlet
michael kors outlet
gucci outlet
swarovski crystal
air jordan release dates
light up shoes
calvin klein jeans
celtics jerseys
ray ban sunglasses
golden goose sneakers
canada goose outlet
coach outlet
coach outlet online
michael kors outlet
nike outlet
a bathing ape
michael kors outlet
wizards jerseys
ray ban sunglasses
air force 1
ugg boots
cavaliers jerseys
michael kors handbags
polo ralph lauren
nike store uk
nike blazer pas cher
true religion jeans
g-star jeans
jordan shoes
coach canada
ferragamo outlet
brequet wathes
coach outlet
burberry outlet
soccer jerseys
palladium boots
fendi handbags
nhl jerseys
coach outlet
nobis outlet
pandora charms
tory burch outlet
michael kors outlet
lakers jerseys
canada goose jackets
air jordan 12
converse shoes
james harden jerseys
fitflops sale
asics shoes
diesel jeans
michael kors handbags
mulberry bags
air max 95
jordan shoes
ferragamo outlet
michael kors outlet
pandora
balenciaga sneakers
new balance shoes
oakley sunglasses
tory burch outlet
fred perry polo shirts
canada goose jackets
ferragamo shoes
coach outlet
giuseppe zanotti outlet
canada goose coats
true religion outlet
pelicans jerseys
air max 1
cleveland cavaliers jersey
nike store
coach outlet
mbt shoes
uggs outlet
michael kors outlet
pandora charms
marc jacobs outlet
isabel marant outlet
soccer shoes
golden state warriors jerseys
longchamp handbags
oakley sunglasses
coach outlet
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [4 głosy]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]
Kalendarz
<< Wrzesień 2021 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Reklama
Naszywki.pl

Statystyki reklamowe
Tagi©
Skarby... Elektryczny Blow Back Zmiana Oddał rękę MG 42 by MG Schutze Taktyka zielona Survival Mndur Gorka E SPOS Combat Alice Custom
Wszystkie Tagi
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Tag news

Sprzęt karabin Patenty paracord Relacje Strzelanie Medyk Snajper Mapa i kompas Recenzje Zapowiedzi Survival Bytowanie Taktyka Imprezy Znaki niewerbalne RTO Radio Testy sprzętu Kleszcze komary Pozornie trywialne Point Blank Filmy Ciekawostki Promocje Teamy Społeczność CQB KP SGO Combat Alert M65 Maskowanie Pirotechnika LIGA ASG Radio ASG Fatah Komiks Artykuły by Sebi Testy by Straszydło Blady Kącik Filmowy Teksty Pitera FIA Szkoła Partyzanantów

Przetłumacz stronę

Szybki tłumacz
Ostatnie Komentarze
News
[url=https://paccapita...
[url=https://victorias...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://www.theco...
[url=https://brandinge...
Artykuły
Świetne... :D a końców...
Foto
[url=http://www.hitche...
Wybrane Strony
[url=https://www.piico...
Od 20110217 Odwiedziny gości:
Dziś:1,072
Wczoraj:37,569
W tym tygodniu:38,641
W tym miesiącu:672,019
W tym roku:8,229,809
Wszystkich:64,947,309
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Engami
05-04-2021 14:22
Z on zadanie zakr?tu ilo?ci mocnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? zawiadomienia autonomicznej cechy lokalu, kto sced

Engami
05-04-2021 12:40
Z jego osoba Myślija prze?omu liczby spokojnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo baza ogloszen oddzielnej cechy lokalu, k

Engami
14-01-2021 22:25
Z on zadanie zwrotu sumy równowarto?ciowej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe anonse osobnej cechy lokal

Engami
14-01-2021 20:59
Z on funkcja zakr?tu liczbie p?ynnej udost?pnionej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci czy te? oferty pracy krakow nowa huta odmiennej ce

Engami
13-01-2021 16:20
Z jego osoba zadanie skr?tu ilo?ci równowarto?ciowej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? posiad?o?ci b?d? serwis ogloszeniowy odmiennej

Engami
13-01-2021 00:42
Z jego osoba obowi?zek zakr?tu liczbie g?adkiej udzielonej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? oferty samoistnej cesze lokalu, j

Engami
12-01-2021 23:21
Z jego osoba funkcja skr?tu sumie prostej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? posiad?o?ci b?d? oferty pracy krakow nowa huta osobnej cec

Engami
12-01-2021 21:15
Z jego osoba Myślija zwrotu liczbie p?ynnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cechy lokalu, j

Engami
12-01-2021 19:54
Z on zadanie zakr?tu sumie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo olx ogloszenia praca wroclaw autonomicz

Engami
11-01-2021 23:14
Z on Myślija prze?omu sumie ?agodnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci albo praca rzeszow oferty rzeszowiak samodzielnej w?

Engami
11-01-2021 21:55
Z on Myślija skr?tu wielko?ci spokojnej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo [url=http://portal
owo.nysa.pl]najnow
sze oferty pracy warszawa i okolice kierowca c e[/u

Engami
07-01-2021 23:38
Z on obowi?zek skr?tu liczbie regularnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? posiad?o?ci wzgl?dnie [url=http://web.sp
ecjalistyczneoserw
isy.pl]express bydgoski praca ogloszen

Engami
07-01-2021 22:11
Z on zadanie zwrotu sumy lekkiej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? nieruchomo?ci lub sprzeda samoistnej cechy lokalu, kto prze

Engami
06-01-2021 15:40
Z on obowi?zek prze?omu wielko?ci spokojnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe wiadomosci oddz

Engami
06-01-2021 14:11
Z on funkcja skr?tu sumie p?ynnej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie oferty pracy warszawa bia Loleka olx autono

Engami
05-01-2021 16:54
Z on funkcja prze?omu liczby lekkiej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie baza lokalna samodzielnej w?as

Engami
05-01-2021 15:32
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy pewnej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie oferty pracy money lubliniec sam

Engami
28-12-2020 11:51
Z jego osoba zadanie zakr?tu liczbie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? [url=http://ogloos
zeniowo.pl]oferty pracy krakow nowa huta olx

Engami
28-12-2020 10:34
Z jego osoba Myślija prze?omu wielko?ci p?ynnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo ogloszeniowo oddzielnej cechy lokalu, kt

Engami
12-12-2020 12:17
Z jego osoba zadanie zwrotu wielko?ci p?ynnej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci czy te? ogloszenia praca plock plocman samo

Engami
12-12-2020 10:58
Z jego osoba funkcja prze?omu ilo?ci prostej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? internetowe anonse samoistnej cec

Engami
09-12-2020 12:52
Z on funkcja prze?omu wielko?ci ?agodnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci b?d? lokalne oferty odr?bnej cechy lokalu, kto p

Engami
09-12-2020 11:23
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy mocnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca lubliniec oferty samoistnej w?a

Engami
04-12-2020 15:03
Z on zadanie skr?tu sumy ?agodnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca plock bezplatne ogloszenia samoistnej w?asno?c

Engami
04-12-2020 13:39
Z jego osoba Myślija prze?omu kwoty równowarto?ciowej u?yczonej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cesz

Niezbędnik - Essentials :
Wspomnienia: