Nawigacja
POLECANE
ZNAJOMI
Ankieta
Czy jesteś zwolennikiem używania magazynków typu:

Real/Low/Mid-Cap
Real/Low/Mid-Cap
86% [149 głosów]

Hi-Cap
Hi-Cap
14% [24 głosy]

Ogółem głosów: 173
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 11.01.11

Archiwum ankiet
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 6:12
Zachód słońca: 18:19
Dzień trwa:
12 Godzin 06 minut
Jest krótszy od najdłuższego dnia o: 6:27
Archiwum News 2014:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2013:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2012:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2011:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2010:
Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Relacja z "Toxic Cloud" 3 dniowego MilSim SGO Gdańsk

Relacja z "Toxic Cloud" 3 dniowego MilSim SGO Gdańsk

Awatar użytkownika  Ramirez Dowódca SGO Gdańsk www.sgo.gda.pl/forum oraz założyciel inicjatywy S.T.O.R.M. - specjalizacja CQB i czarna taktyka
Zapraszam do relacji z pierwszego zrealizowanego przez SGO Gdańsk 72 godzinnego MilSim-u
z elementami LARP. Jest to kolejna aktywność w kierunku działań z zakresu zielonej taktyki, do której powoli się przystosowujemy. Autorem relacji jest pomysłodawca operacji - Rambo, który jechał ze swojej jednostki aż z okolic Szczecina na "Toxic Cloud I".


RAPORT Z OPERACJI "TOXIC CLOUD"

Obrazek
Mimo świadomości trudu nadchodzących zadań, humor nie opuszczał uczestników wyprawy

Obrazek
Byle nie trafić do tej dziury na środku mapy

Skład operacyjny:
D-ca drużyny: Rambo
Zwiadowca: Radoslav
Strzelec wsparcia: Snejku
Medyk – Łysy

Skład dodatkowy:
Aliaze
Slizer

09.09.2011 r.

Obrazek
Pan fotograf nam tu poświeci tym fleszem proszę

Początek operacji "Toxic Cloud" rozpoczął się fatalnie. Nastąpiło obsunięcie w czasie o 3 godziny, ze względu na problemy techniczne jednego z pojazdów, transportujących dowódcę drużyny na miejsce akcji. Operacja rozpoczęła się o godzinie 21:00. O godzinie 22:00 doszło do zrzutu operatorów w pobliże miejsca akcji, na północ od Wejherowa. Misję rozpocząłem od krótkiej odprawy i wyznaczenia nowego celu misji. Okazało się, że "paczka" z bronią została zrzucona kilka kilometrów dalej niż powinna. Podstawowym celem drużyny było zdobycie broni i amunicji. Rozpoczęliśmy wymarsz operując tylko mapą i kompasem, w całkowitych ciemnościach, a jedyną bronią, którą posiadaliśmy były nasze pistolety. Niestety drużyna miała za małe doświadczenie w nocnych marszach i odział się zgubił. I tak zadanie, które miało trwać teoretycznie 3 godziny, trwało ponad 5 godzin. Po godzinie 03:00 oddziałowi udało się odnaleźć zagubioną broń. Następnym zadaniem było dotarcie do punktu noclegu. Trwało to nie całą godzinę. Po dotarciu na miejsce rozbiliśmy obóz i wyznaczyłem operatorów do nocnej warty.

Obrazek
Po ciemku i na czuja

10.09.2011 r.

Pobudkę ogłosiłem o godzinie 07:00. Po zwinięciu obozu i posileniu przeszedłem do krótkiej odprawy i wyznaczyłem nowe rozkazy. Przystąpiliśmy do głównego celu misji, czyli odzyskania próbek z wirusem, z miejsca katastrofy. O godzinie 07:30 wymaszerowaliśmy na wschód, wzdłuż rzeki Gizdebka. Gdy doszliśmy do przecięcia drogi i rzeki byliśmy zmuszeni do wykorzystania techniki kamuflażu i zastygnięcia w bezruchu. Drogą przechodziło kilka osób. Tym razem to była rodzina na spacerze, ale cały czas musieliśmy być czujni. W każdej chwili mogliśmy trafić na patrol "Czerwonej Fali". Upewniliśmy się, że cywile odeszli i ruszyliśmy dalej. Po około 1,5 km. marszu natrafiliśmy na mokradła. Dalszy marsz wzdłuż rzeki był zbyt niebezpieczny, więc postanowiliśmy, że dalej będziemy poruszać się rzeką. Po mimo stabilnego koryta rzeki, musieliśmy być ostrożni. Kilka razy zapadłem się w mule na wysokość powyżej kolan. W takich wypadkach dobrze jest działać w drużynie.

Obrazek
"Taktyczne brodzenie w wodzie"

Gdy doszliśmy do rozgałęzienia rzeki, nie mieliśmy wyboru, musieliśmy skręcić na północ. Wydłużyliśmy tym samym drogę, kosztem bezpieczeństwa. Wzdłuż południowej odnogi rzeki znajdują się bardzo głębokie mokradła. Dla zwiększenia bezpieczeństwa, używaliśmy ścieżek, którymi zazwyczaj poruszają się dzikie zwierzęta. Po kilkuset metrach doszliśmy do wąskiego pastwiska, między bagnem, a rzeką, gdzie pasło się stado żubroni. Aby nie spłoszyć stada i tym samym nie zdenerwować byka, prześliśmy na południową stronę rzeki. Rzeka miała bardzo muliste dno, więc do przejścia wykorzystaliśmy gałęzie i młode drzewa. Musieliśmy stąpać bardzo ostrożnie, gdyż mokradła były bardzo zdradliwe. Niestety razem ze strzelcem wsparcia weszliśmy w muł o głębokości około 1 metra. Współpracując ze sobą udało nam się wydostać z bagna i kierowaliśmy się dalej na południowy wschód. W końcu udało nam się wydostać z rejonu mokradeł i doszliśmy do drogi prowadzącej w kierunku rozbitego śmigłowca. Kierowaliśmy się drogą na wschód, aż doszliśmy do stawu i asfaltowej drogi prowadzącej w kierunku Pucku. Niedaleko drogi, obok opuszczonego budynku odnaleźliśmy rannego pilota śmigłowca.

Obrazek
This is Team Alfa, we have a wounded pilot.

Obrazek
Your're good to go buddy

Po tym jak medyk go opatrzył, złożyliśmy część oporządzenia obok pilota i wyruszyliśmy do śmigłowca, który znajdował się po drugiej stronie drogi. Aby nie narażać się na widok ludności cywilnej musieliśmy przejść pod drogą, kanałem o średnicy 1,5 metra.

Obrazek
Kanały...czyli powtórka z II Biegu Morskiego Komandosa

Po drugiej stronie odnaleźliśmy torbę z próbkami i udaliśmy się z powrotem do pilota. Aby zmylić wojska "Czerwonej Fali" udaliśmy się w kierunku północno zachodnim. W międzyczasie do Wejherowa wysłano kompanię Gdyńskich Oddziałów Operacyjno Desantowych w celu nawiązania kontaktu ogniowego ze ścigającym nas wojskiem "Czerwonej Fali". Manewr ten miał na celu spowolnienie ruchów nieprzyjaciela. Po bezpiecznym oddaleniu się do lasu na północny zachód od miejscowości Sławutno, zarządziłem odpoczynek. "Snejku" zajął się rozpaleniem ogniska, natomiast reszta drużyny pod przewodnictwem "Łysego" zajęła się budowaniem szałasu. Po zbudowaniu szałasu i rozpaleniu ogniska, przyszła pora na podniesienie morale drużyny. Zjedliśmy ciepły posiłek i wysuszyliśmy buty po przeprawie rzecznej. Po tym jak zapadł zmrok wyznaczyłem wartowników i udaliśmy się spać.

Obrazek
Wszędzie dobrze ale w obozie najlepiej

11.09.2011 r.

Obrazek
Zielono na zielonym

Pobudka nastąpiła o 06:30. Spakowaliśmy się i zjedliśmy. Pozwoliliśmy sobie na dłuższą przerwę przed wymarszem. O godzinie 10:00 Wyruszyliśmy do miejsca ewakuacji, który znajdował się na tej samej polanie, gdzie odbył się zrzut operatorów. Ewakuacja była zaplanowana na godzinę 14:00 więc, aby przyspieszyć poruszaliśmy się drogą w kierunku południowo zachodnim w stronę wsi Kępino. Na kilometr przed miejscowością Wejherowo skręciliśmy na wschód i dalej szliśmy lasem. Do punktu ewakuacyjnego dotarliśmy na kilka minut przed 14:00. Transport zabrał nas do bazy, gdzie oddałem torbę z próbkami. Okazało się, że jedna fiolka z wirusem wypadła z torby, prawdopodobnie w pobliżu miejsca katastrofy. Została tam wysłana drużyna Gdyńskiej Grupy Szturmowej, niestety nic nie odnaleziono. Jest wysoce prawdopodobne, że próbka wpadła w niepowołane ręce...

Obrazek
Ostatni wysiłek na końcowych kilometrach

Autor:
Dawid "Rambo" (SGO Gdańsk - oddział w Szczecinie)
Zdjęcia:
Aliaze (SGO Gdańsk)
Komentarze
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
#1 | crazymichael dnia October 28 2018 08:52:19
Once, Coach Factory the essay title of the language review exam in UGG Australia our class was: write one's own dream. Coach Factory Outlet This time, I also wrote it again, but I didn't repeat the dream I wrote last time. The last time I wrote was a terrible dream, Coach Outlet Online and this time it was a dream of whimsy. Hey, do you think that I have a lot Nike Outlet Store of dreams? And think that I am a dreamer?
I just Fila Outlet boarded the moon and there was a girl who said that she was a waiter. "Hollo (Hello), Balenciaga Shoeswelcome to the moon, I welcome you on behalf of all Cheap Michael Kors Handbags the microbes on the moon. If you don't understand anything, you can ask me." Shrimp!” Cheap Kate Spade Handbag I was not surprised to see the microbe, Michael Kors Handbags but she was as tall as me! Still the same as me! Still able to talk! Kate Spade Outlet You said that I can not be surprised? Then excited and Cheap Stone Island said: "Wow, then you are my sister or my sister!?" "Twin! Just the same! Haha! Air Max Tn Plus I will take you to play tricks with my classmates! That person, wrong, the microbe sees me with a look of surprise, Nike Air Max then another face is excited, listen to me after saying this, explain: "I am not your sister, Victoria Secret Outlet not your sister. My name is Qianlu, everyone Guests from other planets will encounter the same microbes as themselves, Victoria Secret Pink and the microbes will become the guide of the guest." And I am full of questions, and I seem to know my thoughts: "You Don't worry, Adidas Superstar there aren't many microbes that will be exactly the same as you. There are only two. Now you want to play?" "Really? Nike Air Vapormax Can you go to play?" "Well, there are flying stars, flowers. Anyway, the nightmare bed is a lot, is it going to Cheap North Face Jacket play?" "Good.
Then, a Coach Outlet Sale thousand dews of "call", a white cloud came, and there are many small stars around us! We UGG Boots Sale sat on the "flying star" and took me to see the moon around the moon or the asteroid and the east UGG Outlet of the moon. East. Wow! There are even shops in the store: there are many breads, flowers, UGG Outlet Store houses, and fruits! It seems that the moon is more fun than the earth! Qianlu said Nike Outlet that every guest must come here first. Have your own set of houses, Michael Kors Outlet don't pay, but you have to work, how many days you set, half of the days fixed by labor, and one hour of work Michael Kors Outlet Online a day. If the date you signed is up, you must sign another one. You don't think this is a date contract, Stone Island Hoodie not a reservation contract. That is to say, if you come here before, The North Face Outlet you have to book a period, for example: 10 days, 20 days, 25 days, 30 Days, all right, Nike Air Max Black you can enter the moon after signing, but when the time comes, you have to leave. If you don’t leave, you won’t Stussy Outlet have the chance to play here. The role of the previous one is, don’t let Your previous things Nike Shirts were taken away by others. You can also leave the things you use here, so you won't be able Adidas Backpack to walk around with these things. You won't have to bring anything with you next time. Coach Factory Outlet Store I chose a pumpkin room with four floors. Big, the same as our earth's buildings, Coach Outlet Online but the equipment is different, more novel than the earth. Then put some of the daily Coach Outlet Store Online necessities in the pumpkin room, then play. Oh, you know me How many days have you Fila Sandals booked? 28 days, in these 28 days, I have to cultivate Balenciaga Sneakers my feelings with them. I will be more familiar with you next time. Kate Spade Outlet Qianlu took me to play, played for one morning, we went to the Kate Spade Outlet Store restaurant to eat. Something, I ordered a lobster rice and fruit soup. Nike Air Max Tn But what is strange is that lobster rice is not like its name, but vegetables, Cheap Nike Shoes meat, fruit, fish, shrimp, and stir-fry. And fruit soup, Victoria Secret Clothing I asked myself to choose the five kinds of fruits I liked, Victoria Secret Outlet and then I used them to cook them. After lunch, Adidas Originals Superstar I had to go to work. At night, after we finished eating, Cheap Nike Air Max 2018 we went to see the stars and the stars. Then we went to the party. Coach Outlet The result was only attended by the party. Cheap UGG Boots I woke up it was a person, that person is my mother, as it has been 7:00 in the morning, UGG Slippers I get up, alas, it was a dream ah!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Kalendarz
<< Wrzesień 2021 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Reklama
Naszywki.pl

Statystyki reklamowe
Tagi©
Alice Custom Arctic Combat Survival Szkolenie Certyfikowane Radio ASG Taktyka zielona Niemcy zamykają Skarby... MG 42 by MG Schutze Combat
Wszystkie Tagi
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Tag news

Sprzęt karabin Patenty paracord Relacje Strzelanie Medyk Snajper Mapa i kompas Recenzje Zapowiedzi Survival Bytowanie Taktyka Imprezy Znaki niewerbalne RTO Radio Testy sprzętu Kleszcze komary Pozornie trywialne Point Blank Filmy Ciekawostki Promocje Teamy Społeczność CQB KP SGO Combat Alert M65 Maskowanie Pirotechnika LIGA ASG Radio ASG Fatah Komiks Artykuły by Sebi Testy by Straszydło Blady Kącik Filmowy Teksty Pitera FIA Szkoła Partyzanantów

Przetłumacz stronę

Szybki tłumacz
Ostatnie Komentarze
News
[url=https://paccapita...
[url=https://victorias...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://www.theco...
[url=https://brandinge...
Artykuły
Świetne... :D a końców...
Foto
[url=http://www.hitche...
Wybrane Strony
[url=https://www.piico...
Od 20110217 Odwiedziny gości:
Dziś:18,285
Wczoraj:31,082
W tym tygodniu:111,122
W tym miesiącu:744,500
W tym roku:8,302,290
Wszystkich:65,019,790
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Engami
05-04-2021 14:22
Z on zadanie zakr?tu ilo?ci mocnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? zawiadomienia autonomicznej cechy lokalu, kto sced

Engami
05-04-2021 12:40
Z jego osoba Myślija prze?omu liczby spokojnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo baza ogloszen oddzielnej cechy lokalu, k

Engami
14-01-2021 22:25
Z on zadanie zwrotu sumy równowarto?ciowej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe anonse osobnej cechy lokal

Engami
14-01-2021 20:59
Z on funkcja zakr?tu liczbie p?ynnej udost?pnionej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci czy te? oferty pracy krakow nowa huta odmiennej ce

Engami
13-01-2021 16:20
Z jego osoba zadanie skr?tu ilo?ci równowarto?ciowej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? posiad?o?ci b?d? serwis ogloszeniowy odmiennej

Engami
13-01-2021 00:42
Z jego osoba obowi?zek zakr?tu liczbie g?adkiej udzielonej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? oferty samoistnej cesze lokalu, j

Engami
12-01-2021 23:21
Z jego osoba funkcja skr?tu sumie prostej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? posiad?o?ci b?d? oferty pracy krakow nowa huta osobnej cec

Engami
12-01-2021 21:15
Z jego osoba Myślija zwrotu liczbie p?ynnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cechy lokalu, j

Engami
12-01-2021 19:54
Z on zadanie zakr?tu sumie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo olx ogloszenia praca wroclaw autonomicz

Engami
11-01-2021 23:14
Z on Myślija prze?omu sumie ?agodnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci albo praca rzeszow oferty rzeszowiak samodzielnej w?

Engami
11-01-2021 21:55
Z on Myślija skr?tu wielko?ci spokojnej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo [url=http://portal
owo.nysa.pl]najnow
sze oferty pracy warszawa i okolice kierowca c e[/u

Engami
07-01-2021 23:38
Z on obowi?zek skr?tu liczbie regularnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? posiad?o?ci wzgl?dnie [url=http://web.sp
ecjalistyczneoserw
isy.pl]express bydgoski praca ogloszen

Engami
07-01-2021 22:11
Z on zadanie zwrotu sumy lekkiej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? nieruchomo?ci lub sprzeda samoistnej cechy lokalu, kto prze

Engami
06-01-2021 15:40
Z on obowi?zek prze?omu wielko?ci spokojnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe wiadomosci oddz

Engami
06-01-2021 14:11
Z on funkcja skr?tu sumie p?ynnej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie oferty pracy warszawa bia Loleka olx autono

Engami
05-01-2021 16:54
Z on funkcja prze?omu liczby lekkiej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie baza lokalna samodzielnej w?as

Engami
05-01-2021 15:32
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy pewnej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie oferty pracy money lubliniec sam

Engami
28-12-2020 11:51
Z jego osoba zadanie zakr?tu liczbie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? [url=http://ogloos
zeniowo.pl]oferty pracy krakow nowa huta olx

Engami
28-12-2020 10:34
Z jego osoba Myślija prze?omu wielko?ci p?ynnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo ogloszeniowo oddzielnej cechy lokalu, kt

Engami
12-12-2020 12:17
Z jego osoba zadanie zwrotu wielko?ci p?ynnej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci czy te? ogloszenia praca plock plocman samo

Engami
12-12-2020 10:58
Z jego osoba funkcja prze?omu ilo?ci prostej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? internetowe anonse samoistnej cec

Engami
09-12-2020 12:52
Z on funkcja prze?omu wielko?ci ?agodnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci b?d? lokalne oferty odr?bnej cechy lokalu, kto p

Engami
09-12-2020 11:23
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy mocnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca lubliniec oferty samoistnej w?a

Engami
04-12-2020 15:03
Z on zadanie skr?tu sumy ?agodnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca plock bezplatne ogloszenia samoistnej w?asno?c

Engami
04-12-2020 13:39
Z jego osoba Myślija prze?omu kwoty równowarto?ciowej u?yczonej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cesz

Niezbędnik - Essentials :
Wspomnienia: