Nawigacja
POLECANE
ZNAJOMI
Ankieta
Czy jesteś zwolennikiem używania magazynków typu:

Real/Low/Mid-Cap
Real/Low/Mid-Cap
86% [149 głosów]

Hi-Cap
Hi-Cap
14% [24 głosy]

Ogółem głosów: 173
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 11.01.11

Archiwum ankiet
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 6:53
Zachód słońca: 17:24
Dzień trwa:
10 Godzin 30 minut
Jest krótszy od najdłuższego dnia o: 8:03
Archiwum News 2014:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2013:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2012:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2011:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2010:
Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Dlaczrgo to robimy?

Dlaczego to robimy? cz. 1
Piotr "Wroobel" Wróblewski

Sobota, 5:30. O tej porze dźwięk budzika jest nadzwyczajnie głośny i irytujący. Pierwsza myśl po przebudzeniu? r Może jednak nie jadę. Powiem, że samochód mi się zepsułr1;. Chwila leżenia w łóżku i już wiem, że jednak tak nie zrobięr30;

Wstaję, poranna toaleta, śniadanie i zaczynam pakować graty do samochodu. Jak zwykle bagażnik Corsy nie chce się domknąć. Na dworze jest jakieś -20 stopni. I jeszcze ten cholerny wiatr. Mimo dziwacznego spojrzenia sąsiada, wsiadam w samochód i ruszam na miejsce zbiórki.

O 6:30 powinniśmy wyruszyć już na patrol. Oczywiście ktoś się spóźnia. W takich warunkach pogodowych można to jednak wybaczyć. Nie jesteśmy też zaskoczeni faktem, że na zbiórce pojawia się tylko 5 z zadeklarowanych 8 osób. Kto normalny chce w sobotę, zamiast spać do późna, biegać po lesie z 20kg plecakiem, do tego w takim mrozie.

Zbiórka to fajna rzecz, zwłaszcza zimą. Zaspane twarze, czerwone od zimna policzki i lecąca z ust para. Widać, że ludziom potrzeba dobrej godziny marszu, żeby doszli do siebie. Zakładamy sprzęt, kamizelki, szelki, plecaki. Nikt tego nie mówi, ale wszyscy wiemy, że świeżo założony sprzęt ciąży najbardziej. Na szczęście po kilkunastu minutach patrolu, każdy oswaja się wagą swojego szpeju.

Wyruszamy na wschód, przed nami piękny widok wschodzącego słońca oraz oszronionych drzew i łąk. Formujemy szyk patrolowy. I w tej chwili cieszę się, że jest tylko 5 najwytrwalszych osób. Nikomu nie trzeba tłumaczyć jak wygląda rcygaror1; i że w takim szyku powinniśmy poruszać się idąc drogą. Po przejściu pierwszych 2-3 km ludzie zaczynają się budzić. Mimo, że mróz niemiłosiernie szczypie w uszy to morale jest na wysokim poziomie. Nikt jeszcze na nic nie narzeka, nikt nie chce do domu. Czasem ktoś rzuci jakimś głupim i niesmacznym żartem. Jest dobrze.

Mijają kolejne godziny. Poza nielicznymi zmianami formacji nie dzieje się nic. Zaczyna doskwierać monotonia i znudzenie, czyli coś, co jest powodem porażek większości patroli. Ludzie przestają trzymać kierunki, nie przykładają się. Do tego zaczynają narzekać. Pierwsze, co zaczyna uprzykrzać nam życie to zmarznięta ziemia. Twarde grudy sprawiają, że każdy krok może skończyć się skręceniem kostki. Podnoszę lewą dłoń i palcem wskazującym skierowanym w górę zaczynam zataczać kręgi. Obrona okrężna. Natychmiast wszyscy leżą w kole, trzymając swoje kierunki. Podejmujemy decyzje o dłuższym postoju. Na godzinie drugiej widać zagłębienie terenu z jednej strony otoczone krzakami. Idealne miejsce na ów postój. Ruszamy. Perspektywa odpoczynku przywraca wszystkim siły. Po kilkunastu minutach jesteśmy na miejscu. Piętnaście minut dla siebie. W takich chwilach człowiek docenia najbardziej prozaiczne rzeczy, jak chociażby gorąca herbata i kanapka.

Planujemy dalszą cześć patrolu. Mamy za sobą jakieś 5-6km. Postanowienia są takie, że przejdziemy jeszcze 6 km, do najbliższego mostu, przeprawimy się na północną stronę rzeki, a następnie brzegiem udamy się w kierunku miejscowości, z której wyruszaliśmy. W połowie drogi powrotnej ma być most, który umożliwi nam powrót na rnasząr1; stronę rzeki. Brzmi logicznie i wykonalne.

Wstajemy więc, zakładamy na siebie wszystko z nieco mniejszym entuzjazmem. Jak ciężko jest wstać i ruszyć dalej po takim odpoczynku, wie tylko ten, kto sam tego doświadczył. Przemierzamy kolejne kilometry. Jest trochę ciekawiej niż ostatnio, kilka procedur pokonywania dróg. Nawet trafił się rowerzysta, którego obecność każdy przeklinał, leżąc na glebie, czując zimny śnieg przy twarzy.

Przekroczyliśmy most i chyba w tym momencie skończyła się sielanka. Uformowana kolumna poruszała się bardzo wolno brzegiem rzeki. Tempo marszu ograniczał koszmarnie trudny teren. Po kilkudziesięciu minutach patrolowania łąki zaczęły się zamarznięte bagna. Do tego suche łodygi trzcin sięgające czasem powyżej głowy. Zdecydowaliśmy się mimo wszystko brnąć w ten trudny teren, ze względu na most, który miał zapewnić nam drogę powrotną.

Po kilku godzinach marszu po tym morderczym gruncie nastąpił kryzys. Cisza, powaga i ciche narzekanie. Skończyła się gorąca herbata, skończyło się żarcie, kończyły się powoli siły. Mróz robił się coraz silniejszy. Nadchodzi wtedy chwila, kiedy człowiek zastanawia się po cholerę tu jest. Zaczyna gdybać. Mógłby przecież teraz leżeć w domu, oglądać TV i drapać się po tyłku. Sił dodawała jedynie perspektywa mostu, po którego przekroczeniu do domu mielibyśmy mieć już tylko kilka kilometrów.

Przerwa. Według mapy most powinien znajdować się jakieś pół kilometra przed nami, za następnym zakolem rzeki. Niepokój zaczął się, kiedy po przejściu dobrych 3 kilometrów nie zobaczyliśmy nawet namiastki mostu. Zapadał zmrok, mostu nie było, przeprawę przez rzekę wykluczała temperatura, a idąc dalej z wzdłuż rzeki zaczęlibyśmy się oddalać od punktu docelowego. Zaczęły się nerwyr30;

- Gdzie jest kurwa ten Twój most?! Co?!
- Jesteś taki cwany to masz te jebaną mapę!

Przekleństwa, pretensje to normalne elementy drugiego etapu kryzysu. Po wyrzuceniu z siebie całego syfu podjęliśmy racjonalną decyzję, że dojdziemy do tamy na rzece i chyba tam uda nam się przeprawić. Pomysł był, jak się później okazało słuszny, ale do samej tamy mieliśmy dobrych parę kilometrów, a po jej przekroczeniu ponad 10 do rdomur1;.

Chyba w tym miejscu zabawa i fun skończyły się ostatecznie. Zapadła cisza, ale widziałem, że każdy chciał być już w domu. Szedłem jako 3 w kolumnie, przed sobą miałem 2 osoby, widziałem jak z każdym kilometrem zwalniają, potykają się coraz częściej. Widziałem jak ich sylwetki zacierają się wraz z zapadającym zmrokiem, jak światło księżyca oświetla ich i sprawia, że widzę przed sobą tylko dwa cholernie zmęczone cienie. Jeżeli teraz doszłoby do kontaktu z wrogiem, prawdopodobnie oddalibyśmy się dobrowolnie w jego ręce.

Przekroczyliśmy tamę. I wtedy chyba niektórzy uświadomili sobie, że nie ma się tak naprawdę z czego cieszyć, bo przed nami jeszcze dobre 10 km marszu. Noc sprawiała, że potknięcia były coraz częstsze, sam w pewnym momencie poczułem jak but wpada w jakąś dziurę, a moja kostka nieprzyjemnie się wygina. Jakby bólu kostki było mało zaczęły łapać mnie skurcze, delikatne, aczkolwiek irytujące mocno.

Udało nam się w ciszy i zmęczeniu dobrnąć do miejscowości docelowej. Kiedy na horyzoncie było już widać światła ulicznych lamp, poczułem (tak samo jak reszta chłopaków) cholerną radość i poczucie dobrze wykonanego zadania. Mimo skurczy mięśni ud, bólu kostki, zmęczonych od szelek i plecaka ramion oraz głodu i wycieczenia czułem radość. Nie zrozumie tego nikt, kto sam tego nie przeżył.

Ktoś zapyta, po co ten wpis? Wpis jest dla tych, którzy nie widzą dlaczego to robimy? Dlaczego uważamy, że sam airsoft to za mało. W kolejnym wpisie postaram się przedstawić tę kwestie już mniej obrazowo.Jacek
Komentarze
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
#1 | Dantee dnia April 22 2010 22:26:23
Heh samo życie.Po całym tygodniu pracy, weekend szkoła zamiast w niedzielę odpoczywać śmigam do lasu z kolegami .W zeszłym roku byłem bardziej wypoczęty po Borneo i każdego dnia kilkanaście km w terenie niż bym leżał te dni w domu w tym czasie na kanapie.Na Czapce Mikołaja wszystko było ok nawet tem - 18 st C tylko replika padła Z przymrużeniem oka .
Jesteśmy prawdziwymi krejzolami , ale lubię to i moich kolegów z Teamu Uśmiech
#2 | Mario75 dnia April 22 2010 23:16:21
Śnieg, deszcz, zawierucha, słońce jak na pustyni, krzaczory że ciężko przejść, woda, błoto i co sobie wymyślicie. Cały rok razem ramię w ramię. Ważne że w koszernym towarzystwie. Cel: działać jak tryby dobrego GB Z przymrużeniem oka Docieramy się cały czas, a najważniejsze, że możemy na siebie liczyć.
#3 | Marduk dnia April 23 2010 16:20:49
mówicie że tutaj się na was sąsiedzi dziwnie patrzą
a co ja miałem powiedzieć skoro w wolna sobotę założyłem plecak z obciążeniem i SAM poszedłem w miejsce gdzie zazwyczaj normalni ludzie nie chodzą i te miny wycieczki rowerowej widząc człowieka w czymś takim jak miałem na sobie dosłownie bezcenna Szeroki uśmiech
a zwłaszcza mina niemieckiej wycieczki geriatryków pewnie im się przypomniało jak sami w pełnym szpeju latali
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Kalendarz
<< Październik 2021 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Reklama
Naszywki.pl

Statystyki reklamowe
Tagi©
Tajna broń Skarby... Survival Taktyka zielona Combat Arctic Combat Elektryczny Blow Back Homemade Libia Zwycięzcy wrzesień Alice Custom
Wszystkie Tagi
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Tag news

Sprzęt karabin Patenty paracord Relacje Strzelanie Medyk Snajper Mapa i kompas Recenzje Zapowiedzi Survival Bytowanie Taktyka Imprezy Znaki niewerbalne RTO Radio Testy sprzętu Kleszcze komary Pozornie trywialne Point Blank Filmy Ciekawostki Promocje Teamy Społeczność CQB KP SGO Combat Alert M65 Maskowanie Pirotechnika LIGA ASG Radio ASG Fatah Komiks Artykuły by Sebi Testy by Straszydło Blady Kącik Filmowy Teksty Pitera FIA Szkoła Partyzanantów

Przetłumacz stronę

Szybki tłumacz
Ostatnie Komentarze
News
[url=https://paccapita...
[url=https://victorias...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://www.theco...
[url=https://brandinge...
Artykuły
Świetne... :D a końców...
Foto
[url=http://www.hitche...
Wybrane Strony
[url=https://www.piico...
Od 20110217 Odwiedziny gości:
Dziś:14,027
Wczoraj:38,010
W tym tygodniu:14,027
W tym miesiącu:566,072
W tym roku:9,143,077
Wszystkich:65,860,577
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Engami
05-04-2021 14:22
Z on zadanie zakr?tu ilo?ci mocnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? zawiadomienia autonomicznej cechy lokalu, kto sced

Engami
05-04-2021 12:40
Z jego osoba Myślija prze?omu liczby spokojnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo baza ogloszen oddzielnej cechy lokalu, k

Engami
14-01-2021 22:25
Z on zadanie zwrotu sumy równowarto?ciowej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe anonse osobnej cechy lokal

Engami
14-01-2021 20:59
Z on funkcja zakr?tu liczbie p?ynnej udost?pnionej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci czy te? oferty pracy krakow nowa huta odmiennej ce

Engami
13-01-2021 16:20
Z jego osoba zadanie skr?tu ilo?ci równowarto?ciowej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? posiad?o?ci b?d? serwis ogloszeniowy odmiennej

Engami
13-01-2021 00:42
Z jego osoba obowi?zek zakr?tu liczbie g?adkiej udzielonej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? oferty samoistnej cesze lokalu, j

Engami
12-01-2021 23:21
Z jego osoba funkcja skr?tu sumie prostej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? posiad?o?ci b?d? oferty pracy krakow nowa huta osobnej cec

Engami
12-01-2021 21:15
Z jego osoba Myślija zwrotu liczbie p?ynnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cechy lokalu, j

Engami
12-01-2021 19:54
Z on zadanie zakr?tu sumie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo olx ogloszenia praca wroclaw autonomicz

Engami
11-01-2021 23:14
Z on Myślija prze?omu sumie ?agodnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci albo praca rzeszow oferty rzeszowiak samodzielnej w?

Engami
11-01-2021 21:55
Z on Myślija skr?tu wielko?ci spokojnej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo [url=http://portal
owo.nysa.pl]najnow
sze oferty pracy warszawa i okolice kierowca c e[/u

Engami
07-01-2021 23:38
Z on obowi?zek skr?tu liczbie regularnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? posiad?o?ci wzgl?dnie [url=http://web.sp
ecjalistyczneoserw
isy.pl]express bydgoski praca ogloszen

Engami
07-01-2021 22:11
Z on zadanie zwrotu sumy lekkiej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? nieruchomo?ci lub sprzeda samoistnej cechy lokalu, kto prze

Engami
06-01-2021 15:40
Z on obowi?zek prze?omu wielko?ci spokojnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe wiadomosci oddz

Engami
06-01-2021 14:11
Z on funkcja skr?tu sumie p?ynnej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie oferty pracy warszawa bia Loleka olx autono

Engami
05-01-2021 16:54
Z on funkcja prze?omu liczby lekkiej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie baza lokalna samodzielnej w?as

Engami
05-01-2021 15:32
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy pewnej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie oferty pracy money lubliniec sam

Engami
28-12-2020 11:51
Z jego osoba zadanie zakr?tu liczbie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? [url=http://ogloos
zeniowo.pl]oferty pracy krakow nowa huta olx

Engami
28-12-2020 10:34
Z jego osoba Myślija prze?omu wielko?ci p?ynnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo ogloszeniowo oddzielnej cechy lokalu, kt

Engami
12-12-2020 12:17
Z jego osoba zadanie zwrotu wielko?ci p?ynnej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci czy te? ogloszenia praca plock plocman samo

Engami
12-12-2020 10:58
Z jego osoba funkcja prze?omu ilo?ci prostej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? internetowe anonse samoistnej cec

Engami
09-12-2020 12:52
Z on funkcja prze?omu wielko?ci ?agodnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci b?d? lokalne oferty odr?bnej cechy lokalu, kto p

Engami
09-12-2020 11:23
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy mocnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca lubliniec oferty samoistnej w?a

Engami
04-12-2020 15:03
Z on zadanie skr?tu sumy ?agodnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca plock bezplatne ogloszenia samoistnej w?asno?c

Engami
04-12-2020 13:39
Z jego osoba Myślija prze?omu kwoty równowarto?ciowej u?yczonej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cesz

Niezbędnik - Essentials :
Wspomnienia: