Nawigacja
POLECANE
ZNAJOMI
Ankieta
Czy jesteś zwolennikiem używania magazynków typu:

Real/Low/Mid-Cap
Real/Low/Mid-Cap
86% [149 głosów]

Hi-Cap
Hi-Cap
14% [24 głosy]

Ogółem głosów: 173
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 11.01.11

Archiwum ankiet
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 6:12
Zachód słońca: 18:19
Dzień trwa:
12 Godzin 06 minut
Jest krótszy od najdłuższego dnia o: 6:27
Archiwum News 2014:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2013:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2012:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2011:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2010:
Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

20120128-29 Nuclear Winter Night - gra militarna

20120128-29 Nuclear Winter Night - gra militarna


Termin - 28-29 stycznia, noc z soboty na niedzielę
Miejsce - Poligon Zielonka

Zapraszamy na grę militarną Nuclear Winter Night. Gra osadzona jest w realiach postnuklearnej zimy i prowadzona w ekstremalnie ciężkich warunkach. Mamy nadzieję że pogoda dopisze i zafunduje nam takie. To doskonała rozrywka i sprawdzian dla tych którzy chcą zobaczyć ile są w stanie wytrzymać. Na pewno nie zabraknie emocji i adrenaliny.

Czego można nauczyć się na Nuclear Winter Night

Przygotowanie do bytowania w warunkach zimowych.
Należy być przygotowanym na ok 8h ciągłego działania w temperaturze od 0 do -30 stopni (dokładną prognozę będziemy śledzić tuż przed imprezą mam nadzieję że nie trafi nam się pogoda wiosenna). Należy pamiętać że będąc w ruchu nie odczuwa się dotkliwie niskiej temperatury, ale po zatrzymaniu szybko można się wychłodzić. Regulacja temperatury poprzez nakładanie i zdejmowanie kolejnych warstw ubrania. Z drugiej strony wszystko co ze sobą zabieramy trzeba przez cały czas gry nosić ze sobą.
Dobrze jest zabrać termos z piciem i coś do przegryzienia w trakcie działań. Jeśli będą chmury i będzie leżał śnieg można spodziewać się bardzo dobrej widoczności w nocy. Światła miasta odbijające się od chmur sprawiają, że widoczność w nocy może sięgać nawet 200m. Trzeba też pamiętać, że walka w warunkach zimowych to nie spacerek. Ogień prowadzi się z postawy klęcząc lub leżąc. Można się spodziewać, że ubranie przemoknie. Ciężkie warunki dotkną z pewnością również wasze repliki. W niskich temperaturach awaryjność jest znacznie większa. Warto zaopatrzyć się w zapasową baterię a może i replikę.


Udzielanie pierwszej pomocy (RED System)
System ran wymusza odpowiednie zachowanie po postrzale. Może to wymagać od gracza spędzenia chwili leżąc na śniegu. Zgodnie z zasadami, osoba która nie chce leżeć może oznaczyć się off-game, ale wyklucza ją to całkowicie z gry.
Opatrunki założone rannemu są weryfikowane przez medyków rozmieszczonych po dwóch stronach terenu gry. Jeśli opatrunek został sporządzony niedbale ranny umiera. System ran wymusza również skalkulowanie decyzji czy warto czy nie warto nawiązać ogień z napotkanym przeciwnikiem.


Służba patrolowa i wartownicza (utrzymanie strefy demarkacyjnej)
Osoby które zdecydują się "wstąpić do armii" muszą być przygotowane na to że przyjdzie im służba na odcinku który może wydawać się wyłączony z akcji. Praktyka pokazuje, że jeśli nie utrzymuje się na posterunku stałego poziomu koncentracji można mieć przykrą niespodziankę, kiedy po 3 h oczekiwania nieprzyjaciel zlikwiduje nasz posterunek w ciągu 3 min. Żeby nie popaść w monotonię jest też służba patrolowa. Dowódca musi przygotować grafik rotacji na posterunkach i patrolach a także wyznaczyć odwód, który w razie otwartego ataku wesprze walczący odcinek.
Normalna żołnierska robota, która jednocześnie będzie utrudnieniem w realizacji zadań strony przeciwnej.

Maskowanie w warunkach zimowych.
Jeśli nie chce się zbyt wcześnie zakończyć gry warto zainwestować w odpowiednie maskowanie. Maskalat, biała farba maskująca wydają się być elementem niezbędnym mogącym decydować czy misja zakończy się sukcesem.


Przemieszczanie się w warunkach zimowych
Szybkość przemieszczania się w terenie może mieć kluczowe znaczenie. Dopuszczone są narty biegowe, rakiety śnieżne, skutery śnieżne - słowem wszystko to co może służyć do przemieszczania się w warunkach bojowych po terenie gry(trzeba zaznaczyć, że jazda na skuterze śnieżnym nie czyni kuloodpornym).

Zasady:

Początek gry godzina 21:00.
Od godziny 21:00 do 22:00 trwa faza rozstawiania. Podczas fazy rozstawiania gracze wchodzą do zony otwartej, nie można prowadzić ognia, zbliżać się do strefy demarkacyjnej. Można natomiast na własną rękę szukać artefaktów.
O 22:00 dowódcy teamów otrzymują SMSem współrzędne GPS artefaktów ukrytych w rejonie gry zarówno po stronie wolnej jak i chronionej.
Koniec następuje automatycznie o godzinie 4:00 chyba że organizator ogłosi wcześniej koniec gry (rakieta sztucznego ognia).

Wpisowe
40 zł - W całości przeznaczone na: artefakty, fanty, oznaczenie stref, opał do ognisk.

Klasy graczy:
Żołnierz
Stalker
Bandyta
Medyk

Liczba graczy
50 żołnierzy
2 medyków
100 stalkerów (ok 10 z nich to bandyci)

Teren podzielony jest na dwie części, zonę otwartą (w której zaczynają gracze) i zamkniętą znajdującą się za strefą demarkacyjną, której pilnuje wojsko.


Wojsko
Wojsko ma za zadnie nie pozwolić na wniknięcie do strefy zamkniętej i na swobodne poruszanie się po niej. Wojsko wchodzi w teren wcześniej, ma za zadanie oznaczyć granicę, ufortyfikować ją poprzez zbudowanie stanowisk KMów, zapór minowych, sygnalizatorów dźwiękowych.

Oprócz umocnień wojsko wydziela w trakcie gry patrole które będą się poruszać po zonie zamkniętej.

Stalkerzy i Bandyci

Przed wejściem w teren gry Stalkerzy ciągną losy. 10% z nich otrzymuje los z napisem Bandyta. Treść losów należy zachować dla siebie.
Zadaniem Stalkerów jest znajdowanie artefaktów. O godzinie 22:00 każdy z nich otrzymuje SMSem współrzędne GPS artefaktów. Wtedy rozpoczyna się szukanie.
Zadaniem bandytów jest zabić jak najwięcej Stalkerów, jednocześnie nie dając się zdemaskować i zabić.
Mogą to robić działając w pojedynkę lub udając Stalkera jeśli działa on w grupie. Może wtedy pozbawiać ich życia korzystając z zamieszania w czasie walki np z żołnierzami. Bandyci jeśli rozpoznają się nawzajem mogą zawrzeć sojusz. Grupy stalkerów również mogą zawierać sojusze. Bandyta może oszczędzać swój zespół choć nie musi (może prowadzić dywersję).

Medyk
Medyk siedzi przy ognisku na krawędzi terenu gry w strefie bezpiecznej. Jeśli ktoś dostarczy mu rannego może on go uleczyć (jeśli uda się to wg RED Systemu), ale jako zapłatę może zażądać artefaktu lub przysługi. Osoby które zginęły lub przeszły off-game również gromadzą się przy ognisku medyka i czekają do końca gry.

Artefakt to kostka oznaczona kodem 3 literowym. Osoba która znajdzie (podejmie) artefakt wkłada go do swojego worka zrzutowego. Jeśli dana osoba zostanie zabita każdy może podejść do niej i sprawdzić jej worek zrzutowy. Jeśli znajduje się w nim artefakt może go zabrać. Jeśli nikt nie podejdzie osoba zastrzelona oznacza się off-game, a artefakt zostawia w miejscu gdzie poległa. Niektóre artefakty mają wypisane na sobie współrzędne kolejnego artefaktu, który nie został podany w SMSie rozpoczynającym. W takim wypadku tylko niektórzy mają szansę go odnaleźć.
Artefakty można zdobywać również tropiąc po śladach na śniegu, a także polując na inne osoby które szukają artefaktów.
Artefakty na zbiórce końcowej zostaną wymienione na drobne upominki.
Z worków zrzutowych nie można zabierać magazynków.

Fanty - wziątki (batoniki, redbulle itp) dostarczone przez organizatora losowo przydzielone ludziom. Gracz sam nie może wykorzystać tej wziątki, ale może zatrzymać taką którą pozyska z zabitego wroga. Jeśli dotrzyma ją do końca gry zostaje ona dla niego.

Każdy gracz zobowiązany jest posiadać:
- worek zrzutowy do noszenia fantów i artefaktów.
- czerwoną chustę do oznaczania ran
- światło pulsacyjne żółte lub czerwone do oznaczania offgame.
- odzież i wyżywienie pozwalające na przebywanie w warunkach ekstremalnie zimnych od godziny 21:00 do rana

System ran
W grze obowiązuje RED System z taką zmianą, że ranny dostarczony do medyka w strefie neutralnej może zostać odratowany w zamian za artefakt lub przysługę. Martwi i osoby off-game wędrują na własną rękę do stanowiska medyka i pozostają tam do końca gry.
Karty RED Systemu zostaną dostarczone i rozdane przed grą.

Uzbrojenie
Jednostka ognia - tyle co oryginał x1,5 (plus to co magazynek nie poda)
Granaty - tak
Dym - taki
Światła strobo, race oświetlające - tak
Miny pirotechniczne - tak
Sygnalizatory dźwiękowe - działają jak system ostrzegania, nie zabijają

Inne
Mile widziane wyposażenie do walki zimowych: skutery śnieżne, narty, rakiety śnieżne, maskalaty.

Sztuczny ogień (wybuchająca kula) jest sygnałem zakończenia imprezy, proszę nie używać takich w trakcie gry.

Uwaga: Żaden gracz nie może opuścić terenu gry bez zgłoszenia tego faktu u medyka. Na koniec gry przeprowadzone zostanie sprawdzenie obecności. Jeśli liczba nie będzie się zgadzała zarządzone zostaną poszukiwania. Przypominam że gra toczy się w bardzo ciężkich warunkach. Istnieje ryzyko wypadku lub hipotermii dlatego obowiązują nas szczególne środki ostrożności.

Zapisy kierować na adres agapow[at]tlen.pl do dnia 15.01.2011.
Gracze indywidualni i dcy grup startujących po stronie stalkerów proszeni są o wysłanie mi ze zgłoszeniem numeru telefonu.

Po potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia należy przesłać wpisowe wysokości 40 zł na konto:
Mariusz Sybilski
50 1020 5558 1111 1152 2240 0369
W tytule przelewu należy podać NWN, nick i team.
Przelew powinien wpłynąć do dnia 16.01.2012

Komentarze
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
#1 | ufoman dnia December 19 2011 23:36:42
Informujemy, że nie ma już wolnych miejsc po stronie żołnierzy. Zapraszamy do zgłoszeń do pozostałych klas.
#2 | ufoman dnia December 28 2011 12:08:18
Po stronie Stalkerów pozostało już tylko 50% miejsc.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]
Kalendarz
<< Czerwiec 2021 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Reklama
Naszywki.pl

Statystyki reklamowe
Tagi©
Elektryczny Blow Back KP SGO Gdańsk Piltot LIGI ASG Act od Valor Survival MG 42 by MG Schutze LIGA ASG Oddał rękę Zmiana Homemade Libia Zbrojownia
Wszystkie Tagi
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Tag news

Sprzęt karabin Patenty paracord Relacje Strzelanie Medyk Snajper Mapa i kompas Recenzje Zapowiedzi Survival Bytowanie Taktyka Imprezy Znaki niewerbalne RTO Radio Testy sprzętu Kleszcze komary Pozornie trywialne Point Blank Filmy Ciekawostki Promocje Teamy Społeczność CQB KP SGO Combat Alert M65 Maskowanie Pirotechnika LIGA ASG Radio ASG Fatah Komiks Artykuły by Sebi Testy by Straszydło Blady Kącik Filmowy Teksty Pitera FIA Szkoła Partyzanantów

Przetłumacz stronę

Szybki tłumacz
Ostatnie Komentarze
News
[url=https://paccapita...
[url=https://victorias...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://www.theco...
[url=https://brandinge...
Artykuły
Świetne... :D a końców...
Foto
[url=http://www.hitche...
Wybrane Strony
[url=https://www.piico...
Od 20110217 Odwiedziny gości:
Dziś:18,776
Wczoraj:31,082
W tym tygodniu:111,613
W tym miesiącu:744,991
W tym roku:8,302,781
Wszystkich:65,020,281
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Engami
05-04-2021 14:22
Z on zadanie zakr?tu ilo?ci mocnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? zawiadomienia autonomicznej cechy lokalu, kto sced

Engami
05-04-2021 12:40
Z jego osoba Myślija prze?omu liczby spokojnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo baza ogloszen oddzielnej cechy lokalu, k

Engami
14-01-2021 22:25
Z on zadanie zwrotu sumy równowarto?ciowej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe anonse osobnej cechy lokal

Engami
14-01-2021 20:59
Z on funkcja zakr?tu liczbie p?ynnej udost?pnionej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci czy te? oferty pracy krakow nowa huta odmiennej ce

Engami
13-01-2021 16:20
Z jego osoba zadanie skr?tu ilo?ci równowarto?ciowej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? posiad?o?ci b?d? serwis ogloszeniowy odmiennej

Engami
13-01-2021 00:42
Z jego osoba obowi?zek zakr?tu liczbie g?adkiej udzielonej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? oferty samoistnej cesze lokalu, j

Engami
12-01-2021 23:21
Z jego osoba funkcja skr?tu sumie prostej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? posiad?o?ci b?d? oferty pracy krakow nowa huta osobnej cec

Engami
12-01-2021 21:15
Z jego osoba Myślija zwrotu liczbie p?ynnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cechy lokalu, j

Engami
12-01-2021 19:54
Z on zadanie zakr?tu sumie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo olx ogloszenia praca wroclaw autonomicz

Engami
11-01-2021 23:14
Z on Myślija prze?omu sumie ?agodnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci albo praca rzeszow oferty rzeszowiak samodzielnej w?

Engami
11-01-2021 21:55
Z on Myślija skr?tu wielko?ci spokojnej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo [url=http://portal
owo.nysa.pl]najnow
sze oferty pracy warszawa i okolice kierowca c e[/u

Engami
07-01-2021 23:38
Z on obowi?zek skr?tu liczbie regularnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? posiad?o?ci wzgl?dnie [url=http://web.sp
ecjalistyczneoserw
isy.pl]express bydgoski praca ogloszen

Engami
07-01-2021 22:11
Z on zadanie zwrotu sumy lekkiej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? nieruchomo?ci lub sprzeda samoistnej cechy lokalu, kto prze

Engami
06-01-2021 15:40
Z on obowi?zek prze?omu wielko?ci spokojnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe wiadomosci oddz

Engami
06-01-2021 14:11
Z on funkcja skr?tu sumie p?ynnej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie oferty pracy warszawa bia Loleka olx autono

Engami
05-01-2021 16:54
Z on funkcja prze?omu liczby lekkiej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie baza lokalna samodzielnej w?as

Engami
05-01-2021 15:32
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy pewnej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie oferty pracy money lubliniec sam

Engami
28-12-2020 11:51
Z jego osoba zadanie zakr?tu liczbie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? [url=http://ogloos
zeniowo.pl]oferty pracy krakow nowa huta olx

Engami
28-12-2020 10:34
Z jego osoba Myślija prze?omu wielko?ci p?ynnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo ogloszeniowo oddzielnej cechy lokalu, kt

Engami
12-12-2020 12:17
Z jego osoba zadanie zwrotu wielko?ci p?ynnej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci czy te? ogloszenia praca plock plocman samo

Engami
12-12-2020 10:58
Z jego osoba funkcja prze?omu ilo?ci prostej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? internetowe anonse samoistnej cec

Engami
09-12-2020 12:52
Z on funkcja prze?omu wielko?ci ?agodnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci b?d? lokalne oferty odr?bnej cechy lokalu, kto p

Engami
09-12-2020 11:23
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy mocnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca lubliniec oferty samoistnej w?a

Engami
04-12-2020 15:03
Z on zadanie skr?tu sumy ?agodnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca plock bezplatne ogloszenia samoistnej w?asno?c

Engami
04-12-2020 13:39
Z jego osoba Myślija prze?omu kwoty równowarto?ciowej u?yczonej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cesz

Niezbędnik - Essentials :
Wspomnienia: