Nawigacja
POLECANE
ZNAJOMI
Ankieta
Czy jesteś zwolennikiem używania magazynków typu:

Real/Low/Mid-Cap
Real/Low/Mid-Cap
86% [149 głosów]

Hi-Cap
Hi-Cap
14% [24 głosy]

Ogółem głosów: 173
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 11.01.11

Archiwum ankiet
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 6:12
Zachód słońca: 18:19
Dzień trwa:
12 Godzin 06 minut
Jest krótszy od najdłuższego dnia o: 6:27
Archiwum News 2014:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2013:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2012:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2011:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2010:
Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Nuda, monotonia i brak zaangażowania. Co robić?
Nuda, monotonia i brak zaangażowania. Co robić?
Piotr "Wroobel" Wróblewski


Trening, strzelanie, strzelanie, patrol, trening. I tak wkoło. Po kilku takich cyklach w szeregi nawet najbardziej profesjonalnej ekipy wkrada się nudna , a zaangażowanie spada na bardzo niski poziom. Oczywiście zaraz odezwie się część prawdziwych twardzieli, którzy stwierdzą, że treningi nie muszą być przyjemne i ciekawe, ważne, żeby przynosiły korzyści. Kolejny raz podam ten sam argument, sensem strzelanek i treningów jest właśnie czerpanie z nich przyjemności.

Początkowo, co dla większości osób niezwiązanych ze środowiskiem wydaje się dziwne, nawet ciężki i monotonny trening, czy długi i wyczerpujący patrol przynosi radość i chętnie przyciąga zainteresowanie członków ekipy. Po kilku miesiącach wypełnionych takim harmonogramem działań w większości przypadków zaangażowanie maniaków zeżre monotonia. Co robić w takiej sytuacji? Ciągnąć dalej nudne techniki treningowe okraszając je jeszcze większą ilością wyczerpujących ćwiczeń, hołdując jednocześnie zasadzie r100 pompek jest lekiem na wszystkor1;? A może jednak trochę unowocześnić weekendowe wyjścia w teren?

Zaznaczmy na początku, że wiele osób nudzi się nazbyt szybko co zdecydowanie należy leczyć starymi, wojskowymi sposobami. Nie podoba się? Rób, aż się zacznie podobać. I na tym chyba kończą się przemyślenia dotyczące problemów związanych z ów rnudzącymi się zbyt szybkor1; .

Skupmy się jednak na ludziach, którzy sumiennie trenowali i zwyczajnie zasłużyli na odpoczynek i jakąś przyjemną odmianę.
Wydaje się to jasne, tylko jak ma wyglądać w praktyce? To bardzo proste. Trzeba wprowadzić w plan treningowy jakiś element powodujący śmiech czy żarty. Często będzie to kosztem efektywności ćwiczeń. Dla przykładu, ćwicząc PMC, można zaaranżować szkolenie z zakresu ochrony osobistej. Co w tym innowacyjnego i ciekawego? Otóż, to, że można zrobić to wzorując się strojem np. na pracownikach BORu. Chodzi o image typowego rborowikar1;, ubranego w garnitur, z czarnymi okularami na oczach. Gwarantuje, że grupa elegancko ubranych znajomych, którzy zazwyczaj widują się w stroju rpolowymr1; wzbudzi ogólną radość i na pewno będzie ciekawym urozmaiceniem. To tylko przykład, ale tego typu unowocześnień może być mnóstwo, ograniczeniem jest tylko wyobraźnia i zdrowy rozsądek.Kolejnym rozwiązaniem jest zmiana dotychczasowego profilu działania.
Ekipy często skupiają się na szkoleniu tylko w jednym kierunku. Warto czasem od niego odejść, na rzecz kilku, czasem również mniej efektywnych treningów.
Kolejny raz wesprę się przykładem, bardzo prostym przykładem. Skupiając się od dłuższego czasu na taktyce zielonej, dla odmiany rliźnijmyr1; czegoś z CQB.
Forma odmiany może być najróżniejsza, obok dosyć powszechnego CQB mogą być to zajęcia z związane z alpinistyka miejską, działaniami wodnymi, walką wręcz czy nawet strzelaniem z broni ostrej. Tak jak napisałem wcześniej, wszystko zależy od naszej kreatywności.

Kiedy brakuje nam środków finansowych na realizację powyższych pomysłów, można urozmaicić sobie treningi w jeszcze inny, moim zdaniem najprostszy sposób. Określając go jednym słowem: afterparty.
Imprezy przy ognisku, mocno zakrapiane alkoholem bardzo skutecznie odprężają, są jednak kierowane tylko do grona pełnoletnich maniaków, a to jest pewne ograniczenie. Niemniej jednak sposób sam w sobie jest skuteczny i pozwala na odpoczynek od monotonnych szkoleń. Jego działanie motywacyjne nie jest skomplikowane, jeżeli ktoś chce zrezygnować z jednego z treningu ze względu na monotonie jego przebiegu, to przyjdzie ze względu na ów afterparty.
Dla uniknięcia nieporozumień nie mówię tu o sytuacji, kiedy ktoś regularnie pojawia się na treningach z powodu wieczornej rpopijawyr1; . Chodzi tu o jednorazowe wahanie.

Skuteczność moich pomysłów może być różna. Wszystko, zależy od charakteru członków grupy. Były to bowiem tylko przykłady mające na celu uzmysłowienie problemu. A problem jest. Często zapominamy, ze obok ciężkiego treningu i zbliżania się do skrajnego profesjonalizmu ważny jest również fun, który powinniśmy z tego wszystkiego czerpać.


wyszukał: Jacek
Komentarze
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
#1 | miller44 dnia April 24 2010 22:10:47
Czy mi się wydaje że znaczna doza tych informacji pochodzi z blogu gunfire? Po co to kopiować? Nie lepiej stworzyć coś własnego niż tylko bazować na wpisach Wroobla sprzed ponad dwóch miesięcy?
Troszkę więcej inwencji!
#2 | Mario75 dnia April 24 2010 22:22:02
Projekt portalu lokalnego dla maniaków ASG dopiero startuje Sławku. Wszystko w swoim czasie. Będzie niebawem test mapników naręcznych MiWo Lubliniec, które do Nas idą. Między innymi będzie tam też Twoja opinia, z czego się niezmiernie cieszę, bo jest znacząca. Będzie test spinek magazynków. Postaramy się na pisanie własnych artykułów. Przy tym zapraszam innych maniaków ASG do wrzucania własnych ciekawych Newsów, oraz własnej twórczości, co już można zaobserwować w dziale Artykuły. Chwilowo przed Borneo mało czasu. Postaramy się bardziej. Obiecujemy. Wsparcie natomiast zawsze się przydaUśmiech
#3 | Jacek1246 dnia April 24 2010 22:30:59
Na portal Koalicji Północ wrzucamy newsy ze wszystkich stron, a że artykuły z Blogu Gunfire są ciekawe to też często je wykorzystujemy. Z tego co zauważyłem cieszą się one dużym zainteresowaniem pośród członków KP jak i tych, którzy do Koalicji nie należą. Niektórym np. się nie chce wchodzić specjalnie na Blog GF, a jedynie z przyzwyczajenia otwierają strony takie jak forum KP i portal KP, które zapewne u większości są w pasku "ulubionych". Może akurat jakiś artykuł/news kogoś zaciekawi i do poduchy sobie wieczorkiem przeczyta, czasem nawet taki artykuł skłoni do refleksji. Napewno wraz z rozwojem Koalicji będziemy wstawiać artykuły własnego autorstwa, lecz wymaga to dłuższej pracy przy kopmuterze, na co nie każdy ma w danej chwili czas. Wszystko co tu się znajduje jest przeznaczone dla nas wszystkich. Zapewne niektórzy już to czytali, lecz jest wielu takich co jeszcze nie. Kiedy raz np. użytkownik przeczyta ciekawy tekst, będzie wchodził częściej itd. tak się buduje nasze airsoftowe środowisko. Uśmiech

Zapraszamy do wstawiania własnych ciekawych wpisów / artykułów / newsów. Każda pomoc przy tworzeniu projektu na pewno się przyda. Uśmiech
#4 | Mario75 dnia April 25 2010 00:49:07
Na początku ten artykuł jakoś mi nie podchodził. Kombinuję sobie co gość wymyśla. Może nie w sposób przemyślany i zaplanowany na cały rok, ale wyczuwając co i jak myślę, że akurat SPZ i Rangers stosują powyższe kombinacje /może bez gości w garniakach Z przymrużeniem oka /. Była przecież Czapka Mikołaja, Integracja w Rowach czy Rosnowie, Red Moose, Ćwiczenia Dwudniowe, czy planowany spływ kajakowy. Oczywiście wiem, że mimo wszystko ludzie trenują sumiennie i nawet zimą dają radę, zamiast się grzać przy kaloryferze i chwała im za to. Odprężenie tak, ale nie zaniedbując treningów. Celem treningów jest często przygotowanie się do konkretnej większej imprezy ASG. To również dopinguje do dalszej pracy. Nie wiem jak jest w innych Teamach. Oceniam bardzo pozytywnie za tą pracę SPZ bo jestem blisko ich sposobu działań. Tak trzymać!
#5 | miller44 dnia April 25 2010 17:21:49
Wiem, że Portal się dopiero rozwija. Ale czy ten portal ma być miejscem gdzie są kopiowane wiadomości sprzed dwóch miesięcy?
Nie lepiej samemu coś opisać? Zrobić własną recenzję lub napisać własne przemyślenia niż używać trzech klawiszy: ctrl, v, c?
Skoro pisanie zajmuje dużo czasu to czy nie lepszy będzie jeden ciekawy artykuł na tydzień niż siedem nudnych dziennie?
Choćby artykuł o terenoznawstwie - bardzo ciekawe interesujące, kopiowanie z gunfire - marne.
Skoro są tam takie ciekawe artykuły to może wystarczy link na głównej stronie?
#6 | Mario75 dnia April 25 2010 18:35:00
Uśmiech Postaramy się wrzucać ciekawostki znalezione i napisane przez innych maniaków ASG jak też własne teksty. Tak jak pisałem wyżej. Myślę, że jedne i drugie są ciekawą propozycją. Tak aby zaspokoić wszystkich oczekiwania. Dziękujemy za słowa konstruktywnej krytyki i zapraszamy do pomocy. W końcu ASG to nasze wspólne hobby, często pasja.
#7 | wroobel dnia May 24 2010 20:28:01
Wszystko fajnie, ale o prawach autorskich nikt nie pomyślał.
#8 | Mario75 dnia September 23 2011 23:21:13
Pomyślał. Pomyślał. Dopisuję z bardzo dużym opóźnieniem, ale widząc ten News teraz i komentarze, zdaję sobie sprawę jak to wygląda.

Zatem od początku.

Współpracując z Gunfire.pl od niemal początku istnienia Portalu mamy prawo wykorzystywać teksty z bloga na konkretnych warunkach. Wszelkie artykuły zamieszczane u nas, albo podrzucają do nas sami autorzy, albo są w większości konsultowane z autorami. Po publikacji na Portalu KOALICJI PÓŁNOC najczęściej odsyłany jest Autorowi link z zapytaniem czy coś ew. poprawić.

Jednocześnie nie zmienia to faktu, że cieszymy się z rosnącej ilości zgłaszanych artykułów, oraz rosnącej ilości kolegów Redaktorów. Z wielką uwagą czytam zarówno te nowe jak i z przeszłości teksty. Jedne i drugie zdają się nie tracić z czasem na wartości.

Gratuluję wielu z wam dobrego pióra, dobrego refleksu, trafnych przemyśleń i wytrwałości!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Kalendarz
<< Wrzesień 2021 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Reklama
Naszywki.pl

Statystyki reklamowe
Tagi©
Zbrojownia Makarov KWC Podcast ASG Homemade Libia Taktyka zielona Skarby... Arctic Combat Act od Valor Oddał rękę Tajna broń
Wszystkie Tagi
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Tag news

Sprzęt karabin Patenty paracord Relacje Strzelanie Medyk Snajper Mapa i kompas Recenzje Zapowiedzi Survival Bytowanie Taktyka Imprezy Znaki niewerbalne RTO Radio Testy sprzętu Kleszcze komary Pozornie trywialne Point Blank Filmy Ciekawostki Promocje Teamy Społeczność CQB KP SGO Combat Alert M65 Maskowanie Pirotechnika LIGA ASG Radio ASG Fatah Komiks Artykuły by Sebi Testy by Straszydło Blady Kącik Filmowy Teksty Pitera FIA Szkoła Partyzanantów

Przetłumacz stronę

Szybki tłumacz
Ostatnie Komentarze
News
[url=https://paccapita...
[url=https://victorias...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://www.theco...
[url=https://brandinge...
Artykuły
Świetne... :D a końców...
Foto
[url=http://www.hitche...
Wybrane Strony
[url=https://www.piico...
Od 20110217 Odwiedziny gości:
Dziś:19,542
Wczoraj:31,082
W tym tygodniu:112,379
W tym miesiącu:745,757
W tym roku:8,303,547
Wszystkich:65,021,047
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Engami
05-04-2021 14:22
Z on zadanie zakr?tu ilo?ci mocnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? zawiadomienia autonomicznej cechy lokalu, kto sced

Engami
05-04-2021 12:40
Z jego osoba Myślija prze?omu liczby spokojnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo baza ogloszen oddzielnej cechy lokalu, k

Engami
14-01-2021 22:25
Z on zadanie zwrotu sumy równowarto?ciowej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe anonse osobnej cechy lokal

Engami
14-01-2021 20:59
Z on funkcja zakr?tu liczbie p?ynnej udost?pnionej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci czy te? oferty pracy krakow nowa huta odmiennej ce

Engami
13-01-2021 16:20
Z jego osoba zadanie skr?tu ilo?ci równowarto?ciowej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? posiad?o?ci b?d? serwis ogloszeniowy odmiennej

Engami
13-01-2021 00:42
Z jego osoba obowi?zek zakr?tu liczbie g?adkiej udzielonej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? oferty samoistnej cesze lokalu, j

Engami
12-01-2021 23:21
Z jego osoba funkcja skr?tu sumie prostej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? posiad?o?ci b?d? oferty pracy krakow nowa huta osobnej cec

Engami
12-01-2021 21:15
Z jego osoba Myślija zwrotu liczbie p?ynnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cechy lokalu, j

Engami
12-01-2021 19:54
Z on zadanie zakr?tu sumie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo olx ogloszenia praca wroclaw autonomicz

Engami
11-01-2021 23:14
Z on Myślija prze?omu sumie ?agodnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci albo praca rzeszow oferty rzeszowiak samodzielnej w?

Engami
11-01-2021 21:55
Z on Myślija skr?tu wielko?ci spokojnej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo [url=http://portal
owo.nysa.pl]najnow
sze oferty pracy warszawa i okolice kierowca c e[/u

Engami
07-01-2021 23:38
Z on obowi?zek skr?tu liczbie regularnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? posiad?o?ci wzgl?dnie [url=http://web.sp
ecjalistyczneoserw
isy.pl]express bydgoski praca ogloszen

Engami
07-01-2021 22:11
Z on zadanie zwrotu sumy lekkiej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? nieruchomo?ci lub sprzeda samoistnej cechy lokalu, kto prze

Engami
06-01-2021 15:40
Z on obowi?zek prze?omu wielko?ci spokojnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe wiadomosci oddz

Engami
06-01-2021 14:11
Z on funkcja skr?tu sumie p?ynnej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie oferty pracy warszawa bia Loleka olx autono

Engami
05-01-2021 16:54
Z on funkcja prze?omu liczby lekkiej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie baza lokalna samodzielnej w?as

Engami
05-01-2021 15:32
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy pewnej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie oferty pracy money lubliniec sam

Engami
28-12-2020 11:51
Z jego osoba zadanie zakr?tu liczbie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? [url=http://ogloos
zeniowo.pl]oferty pracy krakow nowa huta olx

Engami
28-12-2020 10:34
Z jego osoba Myślija prze?omu wielko?ci p?ynnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo ogloszeniowo oddzielnej cechy lokalu, kt

Engami
12-12-2020 12:17
Z jego osoba zadanie zwrotu wielko?ci p?ynnej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci czy te? ogloszenia praca plock plocman samo

Engami
12-12-2020 10:58
Z jego osoba funkcja prze?omu ilo?ci prostej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? internetowe anonse samoistnej cec

Engami
09-12-2020 12:52
Z on funkcja prze?omu wielko?ci ?agodnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci b?d? lokalne oferty odr?bnej cechy lokalu, kto p

Engami
09-12-2020 11:23
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy mocnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca lubliniec oferty samoistnej w?a

Engami
04-12-2020 15:03
Z on zadanie skr?tu sumy ?agodnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca plock bezplatne ogloszenia samoistnej w?asno?c

Engami
04-12-2020 13:39
Z jego osoba Myślija prze?omu kwoty równowarto?ciowej u?yczonej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cesz

Niezbędnik - Essentials :
Wspomnienia: