Nawigacja
POLECANE
ZNAJOMI
Ankieta
Czy jesteś zwolennikiem używania magazynków typu:

Real/Low/Mid-Cap
Real/Low/Mid-Cap
86% [149 głosów]

Hi-Cap
Hi-Cap
14% [24 głosy]

Ogółem głosów: 173
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 11.01.11

Archiwum ankiet
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 7:05
Zachód słońca: 16:07
Dzień trwa:
9 Godzin 01 minut
Jest krótszy od najdłuższego dnia o: 9:32
Archiwum News 2014:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2013:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2012:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2011:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2010:
Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Młodzież w Airsofcie
Młodzież w AirSofcie
Jacek rJacek1246r1; Szyntar


Młodzi ludzie w dzisiejszych czasach ciągle szukają rozrywek. Wszystko zaczyna się niewinnie. Kiedy jednak pomysły się wyczerpują, do głowy zaczynają napływać coraz to gorsze, wszystko po to, aby wykorzystać wolny czas. Co możemy zrobić, aby polepszyć sytuację, z którą spotykamy się na co dzień?Tak jak wyżej już wspominałem, kiedy młodzi, mam tu na myśli nastolatków, nie mają co robić, a wszystkie wcześniejsze rozrywki sprawiające frajdę zostały kilkakrotnie wykorzystywane, do głowy zaczynają przychodzić naprawdę głupie pomysły.

Ilekroć razy spotykamy się z młodzieżą siedzącą pod sklepem i pijącą alkohol?
Ile razy byliśmy świadkami bezmyślności młodych ludzi?
Jaka może być przyszłość tak postępujących nastolatków?
Są to pytania, które zapewne już wiele razy sobie zadawaliśmy.
Czy moglibyśmy temu jakoś zapobiec?

Jedną z najlepszych alternatyw dla wyżej opisanych sytuacji może być Airsoft.
Im szybciej młoda osoba zainteresuje się tym hobby tym lepiej. Powstaje tu jednak mały problem, ponieważ ASG nie jest jeszcze na tyle rozpowszechnione w Polsce, aby przeciętny nastolatek mógł wiedzieć na czym to wszystko polega. Kiedy jednak taką osobę airsoft zainteresuje np. ze zdjęć, filmów itp. naszym zadaniem jako znających temat ludzi byłaby próba zagłębienia danej osoby w szczegóły naszego hobby, objaśnienia zasad i pokazania na czym to wszystko polega w praktyce.Z własnego doświadczenia wiem, że airsoft wiele mnie nauczył i uczy nadal. Młoda osoba może wyładować tutaj swoje złe emocje w sposób jak najbardziej sportowy, oprócz tego airsoft może być sprawdzianem dla samego siebie. Uczymy się tu nie poddawać własnym słabościom, a przezwyciężać je ciężką pracą, treningiem, zaangażowaniem. Nie można zapomnieć o tym, że ASG bardzo kształtuje naszą osobowość i charakter. Uczymy się tu dyscypliny, a przede wszystkim logicznego myślenia. Dbamy o bezpieczeństwo swoje jak i innych. Musimy przewidywać ruchy przeciwnika i pamiętać o ustalonej wcześniej taktyce, aby nie popełnić niewłaściwego ruchu, przez który porażkę może ponieść cała drużyna, a więc uczysz się współpracy i odpowiadasz również za kolegów, którzy Cię osłaniają lub idą pierwsi.
Kiedy zaczyna się rozgrywka nie myślisz o tym, że to tylko zabawa. Wczuwasz się w klimat, a Twoja replika zmienia się w narzędzie drugorzędne, ponieważ twoją bronią jest głowa.Airsoft niesie za sobą naukę co to honor i uczciwość oraz pozostawia te cechy w naszej głowie praktycznie na całe życie. Po włączeniu się w środowisko airsoftu spotykasz wielu ludzi, którzy tymi cechami się kierują i powoli zaczynasz brać z nich przykład, aż sam staniesz się przykładem dla innych. Dzięki ASG możesz ukształtować sobie drogę do przyszłości i nakierowywać na nią innych. Znajdziesz tu miejsce, gdzie możesz się rozwijać zarówno fizycznie jak i umysłowo. Spojrzysz na otaczającą Cię rzeczywistość z drugiej strony i być może to wszystko nakłoni Cię do pewnych refleksji.Coraz częściej spotykamy się z sytuacją, w której ojciec wraz z synem razem uczestniczą w rozgrywce. Kiedy syn wie, że ma wsparcie u bliskiej mu osoby, która do tego dzieli z nim to samo hobby i pasję stara,się nawiązać kontakt z tą osobą od drugiej strony. Budują się wtedy silne więzi i tworzy się wzajemna nić zrozumienia. Można powiedzieć, że poznają się na nowo i właśnie w takich sytuacjach i dzięki temu hobby zapewne jak już wcześniej powiedziałem tworzą się więzi tak silne, że aż nie do przerwania, a wszystko dzięki współpracy, zrozumieniu i przezwyciężaniu własnych słabości wraz z bliską osobą, na którą możemy zawsze liczyć i wiemy, że nas nie zawiedzie nawet w najgorszej sytuacji.

W czasach, gdzie brak prawdziwych autorytetów, a idolami stają się ludzie zza krat, airsoft pokazuje nam inną drogę. Drogę, na której spotkamy wiele fantastycznych osób, które dzielą z tobą te same zainteresowania. Będziesz zdobywał tu nowe doświadczenia i rozwijał się pełną parą patrząc i śmiejąc się z kolegów siedzących pod sklepem i niszczących ławki. Jednocześnie podziękujesz za to, że wybrałeś właśnie tą drugą stronę medalu, na której znalazłeś to wszystko co Ci jest potrzebne.Nikogo do niczego nie zmuszamy, a jedynie staramy się zmieniać otaczającą nas rzeczywistość, aby eliminować panujące dotychczas zachowania współczesnej młodzieży i pokazywać im lepszą drogę.


Artykuł napisał: Jacek Szyntar
Komentarze
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
#1 | Wattie dnia April 26 2010 21:57:12
Moim zdaniem zdemoralizowany nastolatek, który pozna airsoft wykorzysta to do innych celów niż to, co robimy My, a już na pewno nie będzie trzymał się ogólnie przyjętych zasad. Dlatego też jestem przeciwny propagowaniu airsoftu.
#2 | Jacek1246 dnia April 26 2010 22:03:43
Takie osoby się eliminuje. Artykuł jest o ludziach, którzy jeszcze nie zdążyli całkiem wejść do tego niewłaściwego środowiska. Uśmiech
#3 | Mario75 dnia April 26 2010 22:09:11
Wattie moim zdaniem nie chodzi w Artykule o resocjalizację przez ASG. Chodzi o wybranie odpowiedniej drogi zanim wsiąknie się w ciemne towarzystwo. Każdy z Nas ma inny powód dla którego ASG stało się hobby czy nawet pasją. Jacek pokazał, że ASG może być dobrą alternatywą dla młodego człowieka. Na pewno idea i stosowane zasady w ASG mogą tylko pomóc pozytywnie ukształtować charakter młodego ASG Maniaka.

Jacek gratulacje za artykuł!
#4 | suomek dnia April 26 2010 22:23:57
...czuję się komfortowo po przeczytaniu takiego artykułu. Szkoda, że jeszcze niewielu nastolatków z takim myśleniem można zauważyć na forach ersoftowych, choć na szczęście jest ich coraz więcej.
#5 | miller44 dnia April 26 2010 22:54:40
Jacku, choć mam odmienne zdanie od Twojego w kilku kwestiach zawartych w tym artykule jednak przemilczę to.
Dobrze, że zrobiłeś to sam. Dlatego nie będę się sprzeczał ;-)
Dobra robota, o niebo lepsza od kopiuj-wklej.
#6 | Jacek1246 dnia April 27 2010 09:19:42
Dziękuję za pozytywne opinie. Dla takich komentarzy i opinii mogę i napisać 10 artykułów dziennie. Jeszcze raz dziękuję i już niedługo zapewne ukaże się kolejny mój artykuł Uśmiech
#7 | suomek dnia April 27 2010 09:23:04
Pamiętaj jednak, że nie liczy się ilość a jakość.
#8 | Jacek1246 dnia April 27 2010 10:14:47
Wiem, wiem. Nie ma po co pisać bezsensownych artykułów. Aby tekst się podobał i robił jakieś wrażenie, trzeba trochę posiedzieć w Word'zie. W komentarzu miałem na myśli, to że jak takie artykuły podobają się, robią pozytywne wrażenie i cieszą się dużą czytalnością, to zacznę pisać ich więcej co nie znaczy, że gorzej. Wręcz przeciwnie, będę się starał nie poruszać znów tych samych kwestii oraz polepszać swój styl pisania artykułów. Będę zwracał uwagę na każdą krytykę i dla udogodnień zmieniał dany tekst. Wiadomo, że jeszcze wszystkiego się uczę i stąd mogą się pojawić ewentualne pomyłki, ale i tak myślę, że kolejne artykuły będą jeszcze lepsze. Uśmiech
#9 | edie dnia June 16 2011 07:03:03
nie wiem co to za dziwadło na końcu ale przypadkowo rozwaliło mnie z rana Uśmiech
Co do artykułu to sorki Jacuś że dopiero teraz się na niego natknąłem ale jakoś tak wyszło, jak Miller napisał ja też w paru kwestiach mam odmienne zdanie ale jakby już za późna na dysputy Z przymrużeniem oka
A kolega Wattie musi chyba jeszcze trochę pożyć a żeby tak się wypowiadać należało by poznać środowiska resocjalizacji, które pokazałaby koledze o co chodzi.
#10 | Mario75 dnia June 16 2011 10:07:45
Mam nadzieję, że Wattie zmienił poglądy, bo powiadają, że tylko krowa ich nie zmienia Uśmiech

Rozmawiałem z opiekunem jednego z Orlików. Mówił, że żałuje iż Orliki nie są otwarte całodobowo Uśmiech Młodzież z osiedli jeśli ma co robić i nie koniecznie przed komputerem przy inspirujących grach typu GTA /jak to pójść na miasto i się zabawić Z przymrużeniem oka / to spada przestępczość drobna w okolicy. Chłopaki rywalizują w rozgrywkach sportowych i potrafią stosować swój kodeks honorowy.

W ASG mimo, że wydawałoby się, że jest to kultywowanie agresywnych zachowań, bo tylko wojny im w głowach, to jest odwrotnie. Przy kontakcie bezpośrednim agresja wyeliminowana jest niemal do zera, a zasady fair play kultywują honorowe i uczciwe podejście do siebie wzajemnie.

Moim zdaniem zarówno jedne jak i drugie formy spędzania czasu są tylko na plus jako alternatywa spędzenia wolnego czasu zwłaszcza dla młodego człowieka.

Szkoda, że Jacek praktycznie od dawna nie pisze Artykułów Błeee
#11 | terenowy dnia June 17 2011 16:30:19
A ja od siebie dodam że Słupski Airsoft także zaczynał od 15/16 latków więc jakoś to w dużej mierze wyewoluowało. Ci co mieli zostać zostali i się dalej bawią, a sezonowcy się wykruszyli.
#12 | MarasKG dnia June 20 2011 11:12:07
Airsoft jest sposobem na zabawę. Uśmiech
Poza tym jak by nie było to wiele osób "dorosłych" zachowuje się gorzej od "młodych".
#13 | Michu dnia June 22 2011 14:14:25
Widzicie, tak pozytywnie oceniacie ten sport jak i Ja. A moja mama natomiast twierdzi, że jest to niebezpieczne... Uważam, że wszystkie sporty są bezpieczne, gdy wszyscy uczestnicy uczestniczą w rozgrywce z rozwagą, rozsądkiem i trzymają się zasad. A jakoś mamusi nie moge przekonać do repliki...
#14 | Mario75 dnia June 22 2011 15:14:59
Biorąc pod uwagę ilość urazów jakie się zdarzają na polach Airsoftowych walk, to można pokusić się nawet o stwierdzenie, że to bardzo bezpieczne hobby, o ile tak jak pisze przedmówca stosuje się zasady bezpieczeństwa. W ASG chyba na tą część najbardziej zwraca się uwagę.

Jeśli mama się martwi to najlepiej po pierwsze szukać supportu od Teamu do którego mógłbyś dołączyć. Czasem np. D-ca Teamu umawia się na spotkanie z rodzicami i tłumaczy dokładnie zasady bezpieczeństwa oraz odpowie rzetelnie na pytania niepokojących się rodziców.
#15 | yaro dnia July 02 2011 01:34:45
Podobnie jak miller nie ze wszystkim się zgadzam... Ogólnie nie jestem przeciwnikiem młodzieży w asg i ograniczenia wiekowe które mamy są dla mnie sztuczne, ale je szanuję i rozumiem powody ich stosowania choć niekoniecznie się z nimi zgadzam, ale ma to przełożenie, że zdarzyło mi się pracować przez długi czas z młodzieżą i zaufałbym kilku smykom bardziej niż co niektórym dziadkom ersoftowym :-)

Jednakże, dorabianie jakiejś ideologi już mnie chwyta za serce. Oczywiście aspekty wychowawcze jak najbardziej ale tylko do pewnego stopnia.

I najbardziej mnie wkurza jak ktoś ersoft przyrównuje do sportu. ASG nie jest i mam nadzieję nie będzie sportem, bo poza jednym aspektem a mianowicie fair play (a różnie z tym bywa przez T1000) nie za bardzo spełnia definicje sportu i już :-P Rekreacja, hobby jak najbardziej, sport niestety nie :-)

To rzekłem se ja yaro i niech mnie ktoś nawróci a stawiam flaszkę, ale to raczej nie ma szans Z przymrużeniem oka
#16 | Mario75 dnia July 02 2011 14:07:31
Jeśli chodzi o nasze najbliższe środowisko, podczas naszych spotkań gdzie organizatorem jest Koalicja Północ najczęściej preferujemy, żeby na strzelania przychodzili ci najmłodsi z rodzicem. Jak się okazuje jak ktoś chce to może choćby na przykładzie Jacka, który jest autorem Artykułu. Rodzić wówczas ma mieć przez cały event młodzieńca na oku i odpowiada za jego czyny.

O ile cieszymy się bardzo z aktywności naszych młodszych Kolegów to nawet zgoda rodziców nie gwarantuje wiele w przypadku jakiegoś wypadku z udziałem nieletniego.

Wielu młodych ludzi bywa często bardziej rozważnych niż ich starsi koledzy jednak prawo w Polsce jest takie, a nie inne, co obrazuje poniższy cytat.

Cytuję za forum prawnym:
W Polsce nie ma jednego konkretnego wieku, w którym człowiek "odpowiada sam za siebie" bo generalnie trudno stwierdzić co to w ogóle znaczy. Władza rodzicielska wygasa wraz z uzyskaniem dziecka pełnoletności a pełnoletność to albo ślub albo ukończenie 18 roku życia. Karnie za przestępstwa i wykroczenia odpowiada się obligatoryjnie od 18 roku życia. Od 17 roku życia można odpowiadać karnie ale nie trzeba (choć nie słyszałem nigdy aby sprawą 17 latka który popełnił przestępstwo zajmował się sąd rodzinny). Od 15 roku życia można odpowiadać karnie za tylko niektóre przestępstwa co w połączeniu z tym, że za demoralizację można odpowiadać do 18 roku życia daje możliwość pojawienia się historii, w których 15 latek co wyszedł po 2 latach z więzienia za udział w gwałcie zbiorowym musi stawić się z mamusią i tatusiem na rozprawę w sądzie rodzinnym z powodu spożywania alkoholu. W tych wszystkich przykładach nie zawsze musi chodzić o rodziców - mogą to być jacykolwiek inni prawni opiekunowie. Biorąc pod uwagę to co powyżej oraz to, iż pełną zdolność do czynności prawnych uzyskuje się wraz z pełnoletnością a bez względu na pełnoletność obowiązek nauki trwa do 18 roku życia stwierdzam, że człowiek w Polsce może odpowiadać sam za siebie od 18 roku życia.
źródło: http://forumprawn...dzice.html

Jestem za aktywnością młodych ludzi i to jak najbardziej, ale w sposób kontrolowany, aby młodzi wynosili tylko z tego dobre doświadczenia, zamiast powodować szkody i ulegać wypadkom, które w ostateczności mogą na nas starszych w ASG spaść jako na ponoszących za ten stan rzeczy odpowiedzialność.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Kalendarz
<< Październik 2021 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Reklama
Naszywki.pl

Statystyki reklamowe
Tagi©
Niemcy zamykają Skarby... KP SGO Gdańsk Piltot LIGI ASG Zbrojownia Podcast ASG Radio ASG LIGA ASG Taktyka zielona Mndur Gorka E SPOS Combat
Wszystkie Tagi
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Tag news

Sprzęt karabin Patenty paracord Relacje Strzelanie Medyk Snajper Mapa i kompas Recenzje Zapowiedzi Survival Bytowanie Taktyka Imprezy Znaki niewerbalne RTO Radio Testy sprzętu Kleszcze komary Pozornie trywialne Point Blank Filmy Ciekawostki Promocje Teamy Społeczność CQB KP SGO Combat Alert M65 Maskowanie Pirotechnika LIGA ASG Radio ASG Fatah Komiks Artykuły by Sebi Testy by Straszydło Blady Kącik Filmowy Teksty Pitera FIA Szkoła Partyzanantów

Przetłumacz stronę

Szybki tłumacz
Ostatnie Komentarze
News
[url=https://paccapita...
[url=https://victorias...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://www.theco...
[url=https://brandinge...
Artykuły
Świetne... :D a końców...
Foto
[url=http://www.hitche...
Wybrane Strony
[url=https://www.piico...
Od 20110217 Odwiedziny gości:
Dziś:15,217
Wczoraj:37,762
W tym tygodniu:175,522
W tym miesiącu:949,247
W tym roku:949,247
Wszystkich:69,296,673
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Engami
05-04-2021 14:22
Z on zadanie zakr?tu ilo?ci mocnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? zawiadomienia autonomicznej cechy lokalu, kto sced

Engami
05-04-2021 12:40
Z jego osoba Myślija prze?omu liczby spokojnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo baza ogloszen oddzielnej cechy lokalu, k

Engami
14-01-2021 22:25
Z on zadanie zwrotu sumy równowarto?ciowej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe anonse osobnej cechy lokal

Engami
14-01-2021 20:59
Z on funkcja zakr?tu liczbie p?ynnej udost?pnionej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci czy te? oferty pracy krakow nowa huta odmiennej ce

Engami
13-01-2021 16:20
Z jego osoba zadanie skr?tu ilo?ci równowarto?ciowej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? posiad?o?ci b?d? serwis ogloszeniowy odmiennej

Engami
13-01-2021 00:42
Z jego osoba obowi?zek zakr?tu liczbie g?adkiej udzielonej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? oferty samoistnej cesze lokalu, j

Engami
12-01-2021 23:21
Z jego osoba funkcja skr?tu sumie prostej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? posiad?o?ci b?d? oferty pracy krakow nowa huta osobnej cec

Engami
12-01-2021 21:15
Z jego osoba Myślija zwrotu liczbie p?ynnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cechy lokalu, j

Engami
12-01-2021 19:54
Z on zadanie zakr?tu sumie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo olx ogloszenia praca wroclaw autonomicz

Engami
11-01-2021 23:14
Z on Myślija prze?omu sumie ?agodnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci albo praca rzeszow oferty rzeszowiak samodzielnej w?

Engami
11-01-2021 21:55
Z on Myślija skr?tu wielko?ci spokojnej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo [url=http://portal
owo.nysa.pl]najnow
sze oferty pracy warszawa i okolice kierowca c e[/u

Engami
07-01-2021 23:38
Z on obowi?zek skr?tu liczbie regularnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? posiad?o?ci wzgl?dnie [url=http://web.sp
ecjalistyczneoserw
isy.pl]express bydgoski praca ogloszen

Engami
07-01-2021 22:11
Z on zadanie zwrotu sumy lekkiej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? nieruchomo?ci lub sprzeda samoistnej cechy lokalu, kto prze

Engami
06-01-2021 15:40
Z on obowi?zek prze?omu wielko?ci spokojnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe wiadomosci oddz

Engami
06-01-2021 14:11
Z on funkcja skr?tu sumie p?ynnej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie oferty pracy warszawa bia Loleka olx autono

Engami
05-01-2021 16:54
Z on funkcja prze?omu liczby lekkiej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie baza lokalna samodzielnej w?as

Engami
05-01-2021 15:32
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy pewnej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie oferty pracy money lubliniec sam

Engami
28-12-2020 11:51
Z jego osoba zadanie zakr?tu liczbie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? [url=http://ogloos
zeniowo.pl]oferty pracy krakow nowa huta olx

Engami
28-12-2020 10:34
Z jego osoba Myślija prze?omu wielko?ci p?ynnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo ogloszeniowo oddzielnej cechy lokalu, kt

Engami
12-12-2020 12:17
Z jego osoba zadanie zwrotu wielko?ci p?ynnej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci czy te? ogloszenia praca plock plocman samo

Engami
12-12-2020 10:58
Z jego osoba funkcja prze?omu ilo?ci prostej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? internetowe anonse samoistnej cec

Engami
09-12-2020 12:52
Z on funkcja prze?omu wielko?ci ?agodnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci b?d? lokalne oferty odr?bnej cechy lokalu, kto p

Engami
09-12-2020 11:23
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy mocnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca lubliniec oferty samoistnej w?a

Engami
04-12-2020 15:03
Z on zadanie skr?tu sumy ?agodnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca plock bezplatne ogloszenia samoistnej w?asno?c

Engami
04-12-2020 13:39
Z jego osoba Myślija prze?omu kwoty równowarto?ciowej u?yczonej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cesz

Niezbędnik - Essentials :
Wspomnienia: