Nawigacja
POLECANE
ZNAJOMI
Ankieta
Czy jesteś zwolennikiem używania magazynków typu:

Real/Low/Mid-Cap
Real/Low/Mid-Cap
86% [149 głosów]

Hi-Cap
Hi-Cap
14% [24 głosy]

Ogółem głosów: 173
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 11.01.11

Archiwum ankiet
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 7:13
Zachód słońca: 15:57
Dzień trwa:
8 Godzin 43 minut
Jest krótszy od najdłuższego dnia o: 9:50
Archiwum News 2014:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2013:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2012:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2011:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2010:
Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

SPECIAL FORCES film zrealizowany przy współpracy Francuskich Specialsów

SPECIAL FORCES - film zrealizowany przy współpracy Francuskich Specialsów

Polski tytuł: Terytorium Wroga

W pełnym News Trailer oraz parę słów o filmie od Redaktora Naczelnego Portalu KoalicjaPolnoc.PL

FILMWEB: "Terytorium wroga, to pierwszy film wojenny, w którym na tak wielką skalę francuskie siły zbrojne zaangażowały zarówno swoich zawodowych żołnierzy, jak i najnowocześniejszą wojskową technologię. Rozmach produkcji jest oszałamiający i przywodzi na myśl największe hollywoodzkie produkcje -  "Szeregowca Ryana" czy "Helikopter w ogniu". Zdjęcia kręcono na trzech kontynentach, co pozwoliło stworzyć widowiskowe, zapierające dech w piersiach, realistyczne kino akcji. Powstał film niezwykły. Mocny, ale jednocześnie ściskający za gardło."

 

 

Mario D-ca 75th Ranger RGT Koszalin KOALICJA PÓŁNOC - Redaktor Naczelny.

Obraz o ile początkiem nakręcił ostro tempo to potem przekształcił się w film drogi. Gdyby zrobili z tego serial te skoki formuły byłyby do przyjęcia. Jeśli zawrzeć w jednym dziele to już jakoś się rozjeżdża pomiędzy kinem akcji, a filmem przygodowym /przy czym świetne obrazy i zderzenie dwóch światów w jednym miejscu - od upału na pustkowiach po ośnieżone góry/. Patos mniej nachalny niż w produkcjach U.S. bardziej skupia się na człowieku niż na zaj..bistości Francuskich jednostek. Na wieczór warty obejrzenia.

Do paru kwestii odnośnie działania operatorów można się przyczepić i trochę mnie to właśnie zawiodło. Czemu? Ponieważ film reklamowany jest jako obraz o b. dużym zaangażowaniu prawdziwych jednostek specjalnych, które miały urealnić działania zarówno widzianych zawodowców na ekranie jak i aktorów przez nich przygotowywanych do odwzorowania ich rzemiosła.
W niektórych momentach chodzi o to jak są wykonywane procedury. Chyba, że ich tak po prostu "inaczej" uczą ;-)

Jeśli jest zasłona to się za nią kryję, a nie stoję na środku półotwartego terenu jak w pojedynku na dzikim zachodzie. Zamiast zasadzki, okrężnej, czy czegokolwiek wykorzystującego naturalne osłony, wałkują strzelanie w stylu "wild wild west" rozstawiając się jak tarcze na strzelnicy dla talibów, przy czym utrzymują przy tej postawie zaj..biste statystyki braku rannych. Nieścisłości nie jest na szczęście na tyle dużo, żeby popsuły nam oglądanie tego filmu :-) Nie zmienia to faktu, że denerwują. Ciężko znaleźć wytłumaczenie jeśli w filmie mieli postawić na realność odgrywanych działań.

Generalnie w wielu obrazach wojennych odnosi się wrażenie, że nie do końca słucha się rad współpracujących mundurowych doradców, odnośnie odwzorowania szczegółów, które występują w realnym teatrze działań pola walki.

Błędów drobniejszych można zauważyć więcej, ale inne nie są tak napastliwe jak te kiedy panowie specjalsi zamieniają się w paru akcjach w kowboi. Może profesjonalizm byłby zbyt nudny dla przeciętnego widza?
Powyższy tekst pochodzi z rozmowy na FB z Yaro, który zainicjował niejako chęć mojej oceny filmu w poruszonym przez Yaro wątku związanym z Trailerem omawianego fimlu

 

Komentarze
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
#1 | Yava dnia January 28 2012 01:25:52
kino ! emo Patol Pokazuje język
#2 | Stefek dnia January 28 2012 02:33:56
To co grupowo do kina? ;]
#3 | Patol dnia January 28 2012 17:01:14
Jaki "emo Patol"?! WTF STFU GTFO L0L <3 :-* Z przymrużeniem oka
#4 | edie dnia January 29 2012 13:10:22
Obejrzawszy film powiem tak, nie jest to na pewno "kino" z górnej półki, niestety daleko mu od takich produkcji jakie wymienia się w cytacie z FilmWeb, sorki ale do Helikoptera.. i Rayana to mu bardzo daleko, nie ten poziom i być może nie ta kasa.
Same zdjęcia są fajne i pokazywany w nich plan zaskakuje różnorodnością i chociaż niewiele tam szczegółów to można sobie choć trochę wyobrazić jak wyglądają te kraje, w których toczy się akcja, Pakistan, Afganistan. To co MY jako społeczeństwo, jednego z krajów zaangażowanych w wojnę w Afganistanie dostajemy w przekazach i reportażach bardzo często daje mglisty i nierzadko wypaczony obraz tych jakże malowniczych i pięknych krajów.

Scenariusz filmu jest raczej mocno "oklepany" i finał raczej tez przewidywalny, co nie znaczy że film jest zły.
Jest dobry, dobry w swojej klasie i tak trzeba go odbierać, jako dobre kino akcji, dobra sensacja z lekką domieszką dramatu. Czy jest "mocny", cóż to określenie ostatnimi czasy trochę "wyparowało", no bo cóż nazwać mocnym w sensacji gdy z boku "poleci" jakaś Pila, gościu z toporem czy inny shit ? W tym francuskim filmie "mocne" jest być może to jak oddział Talibów traktuje swoich współbratymców, choć ja bym był daleki od używania słowa "mocne".

Co do działania żołnierzy, bohaterów filmu, to generalnie powiem tylko tyle że... nic nie powiem, bo nie mam o tym pojęcia, i przestrzegam przed takim opisywaniem tych, którym się wydaje że coś wiedzą.

ps.
Tak zupełnie offtopic to ubawił mnie fakt że premiera filmu w Polsce jest 9.03.2012, a film można już obejrzeć na serwisach "movie online" z przepięknymi napisami w j.p. Uśmiech
#5 | Maras dnia January 29 2012 13:56:32
Dokładnie tak jak Edie mówi. Film mam ściągniety w dobrej jakości i polskimi napisami Pokazuje język
#6 | Technofilia dnia January 29 2012 14:23:20
Wiem tylko jedno. Gdy recenzujemy film (zwłaszcza taki) nie przystoi czepiać się tego co robią aktorzy czy też żołnierze. W końcu:
1. nie jesteśmy specjalistami
2. może takie były założenia reżysera i scenarzysty
3. realne pole walki nie ma nic wspólnego z tym co dzieje się na ekranie w gorszej czy też lepszej produkcji
4. TO TYLKO FILM i ma zapewniać rozrywkę a nie edukować.

AVE
#7 | Mario75 dnia January 31 2012 00:27:10
Dla laika film będzie rozrywką w której zwróci uwagę na dialogi, muzykę, obraz itp. Pasjonat militariów zauważy jakie noszą oporządzenie, jakich używają środków łączności, jakie pojazdy i inny sprzęt jest wykorzystywany. Jakich używają karabinków włącznie z nazwą kolimatora, rokiem produkcji co niektórego stuffu, jakiej firmy nosili okulary balistyczne itp itd Uśmiech

Jeśli obejrzę film o balecie np. "Czarny Łabędź" to nie zauważę, kiedy popełnia aktor błędy, które może są zamierzone, a może nie. Widz, który jest pasjonatem baletu będzie mi co chwilę coś mówił dla mnie niezrozumiałego i tłumaczył, mimo że sam nigdy nie występował na scenie w balecie.

Wróćmy jednak do naszej pasji.

Nam Pułkownik tłumaczył na ćwiczeniach że jak strzelają najpierw szukaj osłony. Jak ciebie zastrzelą nie przydasz się do niczego. Może się mylił? Pułkownik, który pracował w Lublińcu, a potem z Formozą, wcześniej pracował w "dalekim zwiadzie". Gość który oddał niesamowicie dużo bojowych skoków i odbył mnóstwo bojowych nurkowań. Facet o bardzo dużej wiedzy i doświadczeniu. Warto słuchać takich ludzi i od nich się uczyć. Nawet jeśli to dotyczy naszej pasji, a nie pracy komandosa w mundurze.

Jeśli zauważam, że oponę przebiłem i powietrze zeszło, nie muszę być wulkanizatorem, żeby wiedzieć, że trzeba koło zmienić Z przymrużeniem oka
#8 | edie dnia January 31 2012 14:56:30
Mylisz się Mario i to bardzo, ja jestem laikiem i TY także i zdecydowana większość z ludzi bawiących się w asg to także laicy, choćby nie wiem kto i co Tobie opowiadał, może to być pułkownik, generał , marszałek, pokazywał czy puścił slajd lub prezentację to i tak nie będziesz miał o tym temacie pojęcia, a tym samym nie da ci żadnego prawa do wytykania błędów innym a już na pewno do specjalistycznego opisywania zachowania aktorów w filmie akcji.
Przypuszczam że dopiero praktyka przez duże "P" dałaby Tobie poczucie wiedzy. Czyli ? jedź na wojnę, przeżyj to co oni, zachowaj się tak ja Ciebie wyszkolono i wtedy pogadamy o ile będziesz miał ochotę do gadki.
Przytaczasz już nie pierwszy raz porównania wyrwane z rzeczywistości i nie mające przełożenia do tematu jaki opisujesz.
Moim Zawstydzonym zdaniem PASJONAT militariów niech zwraca sobie uwagę na to co przytoczyłeś, jakiego sprzętu użyli, jak się ubierali ogólnie taki gościu niech zwraca uwagę na scenografię z szeroko tego pojętym znaczeniu, a nie na zachowawczość aktorów lub scenariusz.
Nawet krytycy filmowi znani w opisywaniu czy recenzowaniu filmów z tego gatunku, dalecy są od takich spostrzeżeń jakich Ty używasz.
Redaktor nawet naczelny i jednocześnie pasjonat militariów powinien przedstawiać materiał jak najbardziej obiektywnie, opisywać a nie oceniać.
#9 | Technofilia dnia January 31 2012 15:34:41
Chyba obejrzę ten film i napiszę reckę ;D
#10 | edie dnia January 31 2012 16:44:39
A to jeszcze go nie oglądałeś ?? rotfl
#11 | Dantee dnia January 31 2012 21:23:59
No i te wasze dyskusje sprowokowały mnie do obejrzenia tego filmu.
Zacząłem , a w trakcie przyłączyła się moja żona.Żona jest kompletnym lakiem, a może laiczką w kwestiach militarnych.
Lecimy.
Początek fajny, w kwestii CQB nie wypowiadam się bo się nie znam.Podobało mi się.Zawiązanie akcji z dziennikarką ok. Przygotowania, krajobrazy na plus. Fajnie ,że mieli broń do odbicia zakładników a potem szturmową. Seria M strzelała chyba większą amunicją sądząc po łuskach.
To że ginęli, zmieniali magi, byli ludźmi z krwi i kości na duży plus.
Trochę mnie zdziwiło odparcie ataku z pozycji stojącej (żonę także-komentarz dlaczego się nie schowali), ale może o to chodziło żeby przeciwnika zdeprymować co było słychać w komentarzu o odwrocie.
Trochę na minus rozprężenie w wiosce, ale to chyba kwestia ciągłego napięcia i stąd ten mały luz.
To,że szli i szli to normalne skoro nie mieli przejść kilka km tylko kilkadziesiąt.Wtedy zawiało nudą , ale lepsze to niż Władca Pierścieni i kilometry Frodo .
Ujęło mnie głównie to ,że ranni byli ludźmi, a nie bohaterami z Hollywood z super produkcji.
Jak dla mnie film fajny, na jeden raz, może dwa.
Porównywanie do Szeregowca Ryana czy Helikoptera w ogniu trochę na wyrost, ale klimat braterstwa żołnierzy, zdjęcia ok.
Jestem fanem Ryana (scena lądowania bajka ,którą mogę oglądać w kółko, Helikopter to inna klasa w sobie (w DTS kona domowego).
Reasumując na mojej półce ten film by nie stanął bo tam królują głownie książki i filmy z IIWŚ.
Na pewno za jakiś czas obejrzę ponownie i dziękuję francuzom za inne kino.
#12 | Mario75 dnia February 01 2012 04:53:15
Dziękuję za zwrócenie uwagi co powinienem, a co nie jako Redaktor Naczelny Portalu KP Z przymrużeniem oka Może jakiś spis zasad kiedyś Edi dla mnie skrobnie, regulamin czy coś Fajne

Myślę, że element o którym wspomniałem prawie każdy, zwłaszcza pasjonat zauważy. Nie lubię cytować wikipedii bo często jest niedokładna. W tym przypadku jednak uważam, że autor określenia Recenzja ujął dość wyczerpująco opisywane zjawisko:

"Recenzja (z łac. recensio oznaczającego spis ludności, przegląd w jęz. pol. za pośrednictwem niem. Recension) analiza i ocena dzieła artystycznego, publikacji naukowej, projektu, przewodnika, poradnika, publikacji multimedialnej, filmu, przemówienia, meczu, mszy itp. Pełni funkcję informacyjną, wartościującą i postulatywną, nakłaniającą lub zniechęcającą.

Recenzja odnosi się do aktualnych zjawisk artystycznych i naukowych. Jest gatunkiem o schematycznej strukturze: zawiera elementy informacyjne, analityczno-krytyczne i oceniające. Kompozycja recenzji jest dostosowana do wymogów tematycznych dzieła, określonego odbiorcy, specyfiki medium, w którym recenzja jest publikowana. Krytyczne lub pozytywne omówienie utworu artystycznego lub naukowego, którego celem jest poddanie ocenie wartości tego dzieła w oparciu o powszechnie przyjęte kryteria lub w sposób czysto subiektywny."

Prosi
#13 | Technofilia dnia February 01 2012 07:50:00
Ok Mario ale teraz zrobił się burdel. Ustalmy jedno. Twój opis filmu ma być recką czy zbiorem obserwacji ?
Jeżeli to pierwsze no to lipton Smutny
Jeżeli to drugie to możemy tak się przegadywać do usranej śmierci a i tak do porozumienia nie dojdziemy.

W mojej ocenie nie przystoi nam się przywalać do niuansów tego typu jak tu poruszone. Nie jesteśmy najzwyczajniej w świecie kompetentni.

Na osłodę powiem tylko tak: nasz rodzimy GROM fa filmikach wygląda petarda Szeroki uśmiech Niestety podczas akcji gwarantuję że już tak różowo nie jest - dlaczego? Bo występuje stres, adrenalina, czynnik ludzki i tysiąc innych czynników które powodują że nie robi się czegoś co wydaje się być nieodzownym elementem tej roboty.

Czy jeszcze ktoś chce się jeszcze dalej przywalać do mankamentów tego filmu?
#14 | Mario75 dnia February 01 2012 11:44:07
Techno jest to jak Ty to nazywasz "recka" Uśmiech
Idąc tropem Twojej merytoryki nie jesteś kompetentny do wyrażania swoje opinii na ten temat Manga uśmiech :

Technofilia:
Na osłodę powiem tylko tak: nasz rodzimy GROM fa filmikach wygląda petarda Szeroki uśmiech Niestety podczas akcji gwarantuję że już tak różowo nie jest ...

Widzę z "subiektywnej recenzji" zrobił się kontrowersyjny temat i zaraz zrobi się "masło maślane" w przepychaniu na słowa /uwierzcie mi można tak długo polemizować/ Fajne To co cieszy to fakt, że tak bardzo dużo ludzi z zaciekawieniem sięgnęło lub sięgnie po ten film, aby samemu ocenić czy jest to dobre dzieło, czy też nie. OK OK
#15 | Technofilia dnia February 01 2012 12:13:19
Nie nie nie! Ja rozumiem przysrać się do tego że aktorzy mają tył na przód pozakładane koli ale nie jak np. chodzą.

Niestety, jeżeli to recka no to muszę ją ocenić na 2. Dlaczego tak wysoko? Bo początek był dobry a reszta to z jakiejś innej bajki Beczy

Już trochę w życiu recenzji napisałem. Zdarzało się nawet że czasem pisałem dobre recki filmom które totalnie mi się nie podobały ale patrząc na nie obiektywnie były dobre

Myśliiek idąc twoim tokiem rozumowania to nie chciałbym wiedzieć nigdy recki np. Jurassic Park. Pewnie byś się przyczepił że T-rex machał ogonem z lewej na prawą a nie na odwrót. A Helikopter w ogniu? Milionom się podoba, mi się podoba ale nie ma co ukrywać że jest to nic innego jak kolejna pro amerykańska szmira.

Także sorki Mario ale jest jedna rzecz której na 100% nie umiesz robić - pisać recenzji.
#16 | Mario75 dnia February 01 2012 13:01:33
Przepraszam, że nie umiem Bezradny
Z drugiej strony cieszy mnie, że chociaż Techno, masz dobry warsztat w tym zakresie Z przymrużeniem oka
Wiecie, że tak można długo? To już zaczyna się zamieniać w Trollowanie termatu? Na pewno zachęca ludzi, żeby obejrzeli film OK OK i sami się przekonali o czym my "pierdzielimy" Lol już w raczej w coraz bardziej nudny sposób rotfl
#17 | Technofilia dnia February 01 2012 13:07:15
Nie przepraszaj - ludzką rzeczom jest błądzić Szeroki uśmiech I tak Cię lubię Szeroki uśmiech
#18 | edie dnia February 01 2012 13:45:15
No i teraz już nie wiem, czy pisać czy nie, tu czy gdzie indziej, zaraz dostanę pewnie pw od ojca prowadzącego z czymś w rodzaju zwrócenia mi uwagi bo jakże to tak że oboje jesteśmy w kp a ja się tu śmiem czepiać, reszta ludków, którzy to czytają, pewnie maja beke bo fajnie się wg. nich kłócimy, zażarci wrogowie kp zacierają ręce z uciechy widząc nadchodzące rozłamy a pesymiści i wróżbici już wyciągnęli karty z kostuchą i ze swej szklanej kuli odczytali koniec koalicji Szeroki uśmiech to tak dla rozluźnienia Z przymrużeniem oka

Teraz gwoli wyjaśnienia, nie czepiam się tylko zwracam uwagę na coś lub na rzeczy, na które wg. mnie taką uwagę należałoby zwrócić niezależnie od tego kim jestem i z kim jestem i pod jaką flagą występuje.
Przynależność do KP czy innego tworu nie zwalnia nikogo od myślenia, nie zakazuje mieć swojego zdania i punktu widzenia, niezależnie od założeń KP - no chyba że coś mi umknęło.

Ja jako Ja i moja grupa nie czerpiemy żadnych zysków z powodu przynależności i nie chcemy takowych czerpać w żadnej formie i by to robić nie musimy podpisywać się non-profit w nazwie. Nie jesteśmy pasjonatami tylko hobbystami, traktujemy to jako zabawę anie jako styl życia, zabawa nie jest dla nas najważniejsza i nie jest dla nas przede wszystkim. Uwagi jakie zawieram w wypowiedziach są moimi osobistymi wywodami. - to dla wyjaśnienia publicznego, kilku bzdurnych pytań jakie dostałem.

Pomimo że niektórzy z członków s.a.s., służyli ojczyźnie w WP, to ŻADNE z nas nie ma na tyle wiedzy i umiejętności by pouczać, nauczać czy tez krytykować jakiekolwiek sposoby wykorzystywane przez jakiekolwiek grupy specjalne, mało tego, osobiście znam tylko jedną taką osobę i w żaden sposób nie jest ona związana z asg. I mimo że widujemy się rzadko to nawet wtedy ani jednym słowem nie krążymy wokół jego profesji.

do rzeczy...
Mój komentarz skierowany był po to, by lekko zasygnalizować coś, co zaczyna coraz częściej pojawiać się na takich portalach jak ten. "Wszechwiedza i profesjonalizm" wynikający z tzw. pasji. Przypomina mi się takie stwierdzenie, które padło w którymś z filmów że "napisz bzdurę w lokalnej ulotce to wieś będzie miała Cię co najwyżej za oszołoma, zrób to samo w ogólnokrajowym piśmie a trafisz do sądu" Nie wiem czemu nie chcesz tego Mario zrozumieć, gdybyś napisał że wg. Ciebie ci goście popełniali błędy i wg. Ciebie scenariusz powinien być bardziej nazwijmy to dopracowany, to można by było Ci odpisać w stylu że guzik prawda gdyż scenariusz zawierał właśnie w taki sposób przeprowadzone akcje gdyż właśnie takie się rozegrały kiedyś tam i zostały tu odwzorowane bo pasowały do całości filmu, taki przykładzik. Ale Twoja wypowiedź- recka i pozostałe komentarze, mówią do mnie że absolutnie musisz mieć rację gdyż się na tym znasz, gdyż jesteś pasjonatem; opisujesz rzeczy jako nieścisłości, poddajesz w wątpliwość umiejętności i wyszkolenie prawdziwych francuskich oddziałów spec.; wyciągasz ujęcia z filmu i krytykujesz w nich brak realizmu ? Ty no bez jaj...
Na domiar dochodzenia swego podajesz przykład z kołem w samochodzie.. tylko że Ty opisałeś jak to zrobić gdy w samochodzie walnie ci kicha na środku pustyni w środku nocy a z auta ktoś podiwanił zapas. Jakby nie było do tego trzeba mieć wiedzę Fajne
Pozostawiam temat do przemyśleń i przestrzegam co niektórych przed tym, by ich pasja nie przerodziła się w fanatyzm.

ech .. wieczorem trzeba jakieś piwko strzelić bo na trzeźwo to .... Chytry Mniam
#19 | Patol dnia February 01 2012 13:49:16
BHD jest "szmirą"?!
Zacznijmy od tego, że jest FILMEM WOJENNYM, a nie dokumentem czy paradokumentem. Po drugie powstał w oparciu o książkę Marka Bowdena o tym samym tytule, która nie jest naukową analizą działań, ani nie stara się być publikacją historyczną. Dlatego jak dla mnie momenty przesiąknięte patosem wcale nie są na minus dla tego filmu są po prostu jego eementem. Równie dobrze mógłbyś tak napisać o "Band of Brothers". Seria również oparta na książce i w dodatku napisanej przez faceta, który w owym czasie był dzieckiem... Przeczytałem wiele publikacji o kompanii "Easy", książki Ambrose'a, kilka anglojęzycznych tytułów z pamiętnikami żołnierzy włącznie. W serialu jest wiele momentów wzniosłych, które łatwo określić mianem propagandy ale problem w tym, że tak właśnie było. Ci żołnierze byli tacy, a nie inni, kierowali się wpojonym systemem wartości. Twoja wypowiedź przejawia krótkowzroczność i brak szacunku. Weterani z Somalii może nie klaskali ale też nie mieli złego zdania o filmie, który bądź co bądź utrwalał pamięć o ich poległych kolegach.

Oglądając film lubię widzieć względnie ogarniętych aktorów, którzy nie rażą irracjonalnym zachowaniem. Może nie jesteśmy uber pro komandziochami ale jakąś wiedzę posiadamy... W jednym zdaniu piszesz, że "nie jesteśmy kompetentni", a w następnym "gwarantujesz, że nie jest tak różowo". Skąd, to wiesz? Jesteś lepszy, mądrzejszy, doświadczony, kompetentny?!

Recenzje są subiektywną oceną autora, do której ma pełne prawo takie samo jakie Ty masz do bycia w błędzie. Zawsze tak było, jest i będzie. Założę się, że gdyby ta luźna recenzja by była napisana w innym tonie, to również pojawiłyby się słowa krytyki wobec autora. Ot taka ludzka przypadłość. Wszystkim nie dogodzisz.

Na moje oko recenzja jest na tyle dobra, że mogłem podjąć decyzję o tym czy obejrzę film czy nie. Stwierdziłem, że nie mam ochoty się denerwować obrazem i odpuszczam ten tytuł.

Także sorki Techno nie potrafisz być obiektywny i na 100% nie myślisz logicznie.

BTW
Co to za nagonka?!? Na cholerę ta "polityka"?

BTW2
Ostatnio "dobre źródło" poleciło mi film pt.: "Półmgła". Czy koledzy od WW2 oglądali? Jakie wrażenia?
#20 | edie dnia February 01 2012 14:00:37
ostatnio uświadomiony przez Patola i wikipedię uważam że teraz to Patol trolluje Fajne
#21 | edie dnia February 01 2012 14:01:45
o rzesz ty .. a ja pisząc to chyba też ... no i zdechł pies..
#22 | Patol dnia February 01 2012 14:06:24
Edie chyba jednak nie doczytałeś do końca definicji. Pokazuje język

Ja tu jestem ofiarą trolla. ;]

EDIT
Choć tym ostatnim zdaniem jednak trochę jestem. hehe ;]

EDIT2
A teraz ciach temat bo zaraz będę wszystko wywalał.
#23 | Technofilia dnia February 01 2012 14:19:55
Patol chyba zbłądziłeś. Według Ciebie oglądając którąś z cześci Rambo miałbym się przychrzanić do tego że wali z karabiny pokładowego jak z kałacha lub też że strzela z dwóch kałachów na raz i przez to film jak i cała seria w mojej subiektywnej opinii jest do du... ? Oj oj oj popełniasz grzech nad interpretacji.
#24 | Patol dnia February 01 2012 14:35:15
I vice versa...
Rambo jest w takiej konwencji w jakiej jest. Jak dla mnie może wystrzeliwać Tomahawk'i z biodra. Mówi Ci coś pojęcie gatunku/kategorii filmu? Jeżeli się chwalą współpracą z SF'ami, to niech będzie konkretnie...

KONIEC przepychanek następne wpisy niedotyczące filmu będą usuwane.
#25 | Mario75 dnia February 01 2012 14:49:35
Edie dziękujemy za deklarację przedstawioną wyżej. Była ona zapewne potrzebna jeśli tak wielu ludzi niepokoiło Ciebie wieloma pytaniami.

Tak przy okazji. Czy wy nie macie jeszcze dosyć? rotfl

Każdy wyraził z nas swoją opinię i do tego zachęcam. Wiemy już jak brzmią te opinie. Dalsze rozmowy będą próbą przekonania oponenta do swojej racji. Każdy z nas uważa, że jego punk widzenia jest tym właściwym. Nie ma w tym przypadku nic w tym złego, ponieważ odnośnie recenzji każdy może mieć swoją subiektywną ocenę i chwała za to, że ilu ludzi tyle może być ocen. Poprzestańmy zatem do oceny filmu, a nie ocenianiem oceniających Boi się

Wiemy już, że moja recenzja nie jest napisana technicznie na wysokim poziomie. Nie jesteśmy w większości zawodowcami i w tej kwestii, więc przyjmuję krytykę z pokorą Pocieszacz

Jeśli chodzi o opinię któregokolwiek z nas, myślę, że wystarczy, że ją wyrazimy, a nie będziemy próbowali przekonywać całego świata, że ta jedyna jest prawdziwa, moja jest mojsza i tylko taka może być przyjęta Huraa!!

Ilu ludzi tyle opinii i niech tak zostanie Uśmiech Dajmy sobie zatem spokój z przekonywaniem Świata Luzik

Koledzy tak jak pisze Edie - na piwo, bo się widzę bałagany w głowach tworzą Radocha
#26 | Dantee dnia February 01 2012 15:22:41
Gadał dziad do obrazu a obraz ani razu.Takie powiedzenie i wygląda że tak powoli jest.Moje jest mojsze itd.
A ja powiem tak,że pomimo wszystko w tym filmie ten czaroskóry kojarzył mi się z Gladiatorem (kolega Maximusa) i nie mogłem się oprzeć wrażeniu ,że zaraz wyciągnie gladiusa rotfl . A kolo z brodą to chyba grał w komedii francuskiej Jeszcze dalej niż północ, albo innej.
A teraz możecie sobie ze mną dyskutować i przekonywać że coś tam coś tam Język oko
#27 | mg schutze dnia February 01 2012 15:55:21
Obejrzałem, niedociągnięcia były, holiłud słał się gęsto, ale taka już rola filmów kina akcji reżysera kina akcji.
Jak komuś potrzeba real'u to są seriale dokumentalne z filmami z hełmów Z przymrużeniem oka Film się podobał.
A tak przy okazji, nie macie innych zmartwień?
#28 | Technofilia dnia February 01 2012 18:18:16
No! MG na Ciebie zawsze można liczyć. Twe słowa są święte i są ukojeniem dla mych zszarganych nerwów Szeroki uśmiech

Ps. Patol - Rambo i omawiana pozycja to ten sam gatunek Szeroki uśmiech No cóż "fo pa" Z przymrużeniem oka
#29 | Patol dnia February 01 2012 19:52:48
Nie wiem nie oglądałem "Terytorium Wroga". Jeżeli są podobne to tym bardziej nie mam ochoty.

Sugerowałem się rozmachem produkcji. Mea culpa ;]
#30 | Technofilia dnia February 01 2012 20:14:09
A broń boże żeby podobne. Po prostu jeden i drugi umiejscowiony jest w kategorii: wojenne, sensacja Szeroki uśmiech
#31 | Powazny dnia February 08 2012 16:32:18
Wracając do filmu, sceny na początku zrobiły na mnie takie wrażenie, że narobiłem sobie apetytu na podobną akcję. No i trochę się przeliczyłem. Odniosłem wrażenie, że oglądam francuską wersję Demonów Wojny, nieco bardziej profesjonalnie zrealizowaną. Chociaż wydaje mi się, że był to celowy zabieg realizatorów obrazu, jak zresztą każdego filmu wojennego. Niestety, filmy ukazujące prawdziwe procedury i założenia taktyczne, przedstawiające współczesność (Irak, Afganistan), ukażą się może za 15-20 lat, kiedy po prostu te założenia przestaną być aktualne. Zapewne wywiad 'wroga' ma lepsze źródła informacji odnośnie taktyki działania sf'ów niż komercyjny film, ale po co im ułatwiać pracę? Uśmiech
Natomiast co do powyższej dyskusji, uważam, że mam prawo wyrażać swoje obawy i zastrzeżenia do tego, co zaprezentowane jest w filmie, mimo, że profesjonalistą nie jestem Uśmiech. Na tym polega dyskusja, a jeśli ktoś wie lepiej (czyt. płacą mu za to), to zawsze może wyprowadzić mnie z błedu (chyba, że ma jedynie do powiedzenia "wiem, ale nie powiem"Z przymrużeniem oka. Po prostu nie popieram poglądu, że o muzyce mogą dyskutować jedynie kompozytorzy.
#32 | muniekole dnia August 11 2017 23:02:10
Rehabilitacja leczeniem tr?dziku ró?owatego nie istnieje kurowana za? najpoprawniej jest wymierza? pod spodem w stosunku do ujarzmienia kwoty zaczerwienienia mordzie za? odmiany zapalaj?cych, powstrzymania liczebno?ci, wieku uzyskania a intensywno?ci wymiotów za? równoleg?ych wyk?adników ?wi?du, pykania natomiast afekt. Dwaj kluczowego sposoby leczenia tr?dziku ró?owatego owo miejscowe natomiast http://sposoby-na-tlusta-cere.org.pl/ oralnego ?rodki antybiotyczne. Kuracja laserowa chwyci?aby oraz przyporz?dkowana jako gatunek leczenia. W czasie kiedy w rytmu kilku tygodni wyci?gi nagminnie rodz? Nie powiemfemerycznego pocenie si?, zaczerwienienie przewa?nie zawraca po zabiegu. D?ugookresowe terapia, przewa?nie od pewnego a? do dwóch lat, mo?e przemyka? a? do ondulacji warcie poziomu tu? przy niektórych pacjentów. Trwa?e kuracja istnieje cyklicznie niepotrzebnego, tymczasem poniektóre przypadki ?agodniej? po jakiemu? frazeologizmie natomiast wytrwaj? niezachwianie. Odr?bne kazusy, pozostawione bez leczenia, pogarszaj? si? wraz spo?ród przeciekiem okresu.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [2 głosy]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]
Kalendarz
<< Styczeń 2022 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Reklama
Naszywki.pl

Statystyki reklamowe
Tagi©
Niemcy zamykają Skarby... Zbrojownia Combat Elektryczny Blow Back Szkolenie Certyfikowane MG 42 by MG Schutze Radio ASG Mndur Gorka E SPOS Zmiana
Wszystkie Tagi
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Tag news

Sprzęt karabin Patenty paracord Relacje Strzelanie Medyk Snajper Mapa i kompas Recenzje Zapowiedzi Survival Bytowanie Taktyka Imprezy Znaki niewerbalne RTO Radio Testy sprzętu Kleszcze komary Pozornie trywialne Point Blank Filmy Ciekawostki Promocje Teamy Społeczność CQB KP SGO Combat Alert M65 Maskowanie Pirotechnika LIGA ASG Radio ASG Fatah Komiks Artykuły by Sebi Testy by Straszydło Blady Kącik Filmowy Teksty Pitera FIA Szkoła Partyzanantów

Przetłumacz stronę

Szybki tłumacz
Ostatnie Komentarze
News
[url=https://paccapita...
[url=https://victorias...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://www.theco...
[url=https://brandinge...
Artykuły
Świetne... :D a końców...
Foto
[url=http://www.hitche...
Wybrane Strony
[url=https://www.piico...
Od 20110217 Odwiedziny gości:
Dziś:19,911
Wczoraj:32,921
W tym tygodniu:173,318
W tym miesiącu:720,828
W tym roku:720,828
Wszystkich:69,068,254
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Engami
05-04-2021 14:22
Z on zadanie zakr?tu ilo?ci mocnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? zawiadomienia autonomicznej cechy lokalu, kto sced

Engami
05-04-2021 12:40
Z jego osoba Myślija prze?omu liczby spokojnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo baza ogloszen oddzielnej cechy lokalu, k

Engami
14-01-2021 22:25
Z on zadanie zwrotu sumy równowarto?ciowej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe anonse osobnej cechy lokal

Engami
14-01-2021 20:59
Z on funkcja zakr?tu liczbie p?ynnej udost?pnionej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci czy te? oferty pracy krakow nowa huta odmiennej ce

Engami
13-01-2021 16:20
Z jego osoba zadanie skr?tu ilo?ci równowarto?ciowej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? posiad?o?ci b?d? serwis ogloszeniowy odmiennej

Engami
13-01-2021 00:42
Z jego osoba obowi?zek zakr?tu liczbie g?adkiej udzielonej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? oferty samoistnej cesze lokalu, j

Engami
12-01-2021 23:21
Z jego osoba funkcja skr?tu sumie prostej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? posiad?o?ci b?d? oferty pracy krakow nowa huta osobnej cec

Engami
12-01-2021 21:15
Z jego osoba Myślija zwrotu liczbie p?ynnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cechy lokalu, j

Engami
12-01-2021 19:54
Z on zadanie zakr?tu sumie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo olx ogloszenia praca wroclaw autonomicz

Engami
11-01-2021 23:14
Z on Myślija prze?omu sumie ?agodnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci albo praca rzeszow oferty rzeszowiak samodzielnej w?

Engami
11-01-2021 21:55
Z on Myślija skr?tu wielko?ci spokojnej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo [url=http://portal
owo.nysa.pl]najnow
sze oferty pracy warszawa i okolice kierowca c e[/u

Engami
07-01-2021 23:38
Z on obowi?zek skr?tu liczbie regularnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? posiad?o?ci wzgl?dnie [url=http://web.sp
ecjalistyczneoserw
isy.pl]express bydgoski praca ogloszen

Engami
07-01-2021 22:11
Z on zadanie zwrotu sumy lekkiej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? nieruchomo?ci lub sprzeda samoistnej cechy lokalu, kto prze

Engami
06-01-2021 15:40
Z on obowi?zek prze?omu wielko?ci spokojnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe wiadomosci oddz

Engami
06-01-2021 14:11
Z on funkcja skr?tu sumie p?ynnej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie oferty pracy warszawa bia Loleka olx autono

Engami
05-01-2021 16:54
Z on funkcja prze?omu liczby lekkiej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie baza lokalna samodzielnej w?as

Engami
05-01-2021 15:32
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy pewnej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie oferty pracy money lubliniec sam

Engami
28-12-2020 11:51
Z jego osoba zadanie zakr?tu liczbie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? [url=http://ogloos
zeniowo.pl]oferty pracy krakow nowa huta olx

Engami
28-12-2020 10:34
Z jego osoba Myślija prze?omu wielko?ci p?ynnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo ogloszeniowo oddzielnej cechy lokalu, kt

Engami
12-12-2020 12:17
Z jego osoba zadanie zwrotu wielko?ci p?ynnej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci czy te? ogloszenia praca plock plocman samo

Engami
12-12-2020 10:58
Z jego osoba funkcja prze?omu ilo?ci prostej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? internetowe anonse samoistnej cec

Engami
09-12-2020 12:52
Z on funkcja prze?omu wielko?ci ?agodnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci b?d? lokalne oferty odr?bnej cechy lokalu, kto p

Engami
09-12-2020 11:23
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy mocnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca lubliniec oferty samoistnej w?a

Engami
04-12-2020 15:03
Z on zadanie skr?tu sumy ?agodnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca plock bezplatne ogloszenia samoistnej w?asno?c

Engami
04-12-2020 13:39
Z jego osoba Myślija prze?omu kwoty równowarto?ciowej u?yczonej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cesz

Niezbędnik - Essentials :
Wspomnienia: